Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-12-12, 16:48   #18
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: jaki ekspres do kawy?? nescafe Dolce gusto czy Bosh Tassimo ??

Mam dwa ciśnieniowe ekspresy do kawy: kapsułkowy Tchibo Cafissimo i ręczny DeLonghi. Gdybym miała wybrać jeden, to zdecydowanie wybrałabym DeLonghi. Kawa jest lepsza niż z kapsułkowego. Poza tym lepiej "spienia" kawę, niż ten kapsułkowy tzn. kawa jest bardziej kremowa, na wierzchu tworzy pyszną piankę. Choć jak mam mniej czasu, to robię kawę z kapsułek i też jest OK. Gdybym wybierała między kapsułkowymi ekspresami, to wybrałabym Tchibo. Kaspułki są tanie w porównaniu do innych - ok. 0,99 gr. Poza tym ekspres Tchibo posiada dyszę do spieniania mleka. Moim zdaniem lepiej jest samemu spienić świeże mleko niż dodawać jakiś proszek, tak jak w kapsułkach Dolce Gusto.
Dodam tylko jeszcze, że zanim posiadałam te dwa ekspresy byłam napalona na ekspres automatyczny. Teraz cieszę się, że go nie kupiłam. Ręcznie ekspresy parzą pyszną kawę, zajmują mniej miejsca, mniej kosztują... No chyba, że ktoś parzy kilkanascie kaw dziennie, to wtedy na pewno opłaca się automat.
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując