Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-11, 09:21   #707
alnilam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 43
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Oj w sumie to dobrze ze ktos ma tez watpliowsci takie jakie ja mam - kilka postów juz o tym pisałam. Filtruje się 6- 8 lat. Rozbieżność wynika z tego ze pierwsze lata stosowałam lekkie filtry 4-10spf potme przysiadłam do 50 tek. Próbowałam chyba wszystkich dostępnych na rynku (w sumie najwierniejsza byłam łososiowej avene jeszcze gdy nazywała sie 60A 60B jakos tak..) teraz na lato uzywam Biodermy 50 AR.... ALE.. moja dermatolog jak sie o tym dowiedzila to załamała rece - smarowanie sie cały rok jak twierdzi to gruba przesada (dosłownie heh biorac pod uwage klaster pudrowo- maziowy na twarzy) Po peiwrsze promieniowanie robi cos dobrego w skorze - nie tylko złe rzeczy - powstawje witamina D na przykład a przy maksymalnym filtrowaniu ciezko o nia wygladmy blado i STARO. Mimo ze nie mam żadnych przebarwień wcale nie wyglądam lepiej od kolezanke ktore o filtrach nie słyszały w ogóle - ok moze one bede wygladac gorzej po 50tce ale czy wtedy bedzie to az tak wazne?

Uważam sie za filtromaniaczke ale moja cera stanowczo sie poprawiła gdy z 50tkowych klastrów przesiadłam sie na zwykle kremy z spf 15 - Active C XL albo rosaliac z filrem. Powtarzam ok popoludnia przed wyjściem z pracy wiec na te 8-10h jakas ochrone mam. Oczywiscie w gorach i na plazy mam 50tki ale nie do pracy!! Cera ma jak oddychać i co ważne (i co podkresla moj dermatolog) wytwarza sie wytamina D! Poczytajcie o najnowszych odkryciach w kremach - firmy Lierac czy Lancome chyba - wielkie odkrycie dla cery - wiatmina D! Wystaczy pozwolic chociaż na chwile skorze by ja wyprodukowała.
alnilam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując