Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - trądzik różowaty
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-06-30, 19:38   #21
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez joasiak1
A jak się okazało, że to drożdżaki?
I jakie miałaś objawy, że pani doktor na to wpadła?
I ostatnie moje pytanie: czym cię z tego wyleczyła...?
Miałam ŁZS, które objawami (czerwienie twarzy w postaci plam na czole, nosie i górnej części policzków, grudki na czole i bardzo rozszerzone pory) mi przypominało z opisu tr. różowaty, a ona popatrzyła, pomacała , zrobiła szczegółowy wywiad (pytała o dietę, alergie, przebyte choroby, tryb życia, nowotwory w rodzinie, miejsce zamieszkania, stosowane kosmetyki, pracę i wiele innych rzeczy, ale już nie pamiętam ) i uznała, że to ŁZS spowodowane właśnie zakażeniem drożdżakami. Ja się trochę wtedy zdziwiłam, że to się da tak bez żadnych badań laboratoryjnych określić, a ona powiedziała, że to najbarziej rozpowszechniona przyczyna przy tego typu objawach. Leczenie rzeczywiście w ciągu jakichś 3 tygodni przyniosło rezultaty, potem co prawda jeszcze trochę leczyłam pozostałości i cera mi się ogólnie lekko popsuła - mam większą skłonność do zapychania i naczynka są bardziej reaktywne. Ale to pestka w porównaniu z tym, co miałam na twarzy półtora roku temu...
Leczenie polegało na piciu z ampułek jakiegoś preparatu o nazwie lacto-coś tam (roztwór kwasu mlekowego z czymś??) i łykaniu 3 razy dziennie chyba tabletek, które kazała mi rozgniatać na łyżce przed zażyciem - więcej szczegółów o tych środkach nie pamiętam.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując