Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-10-18, 19:40   #765
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To zależy czego szukamy, Ziaja ze składu wydaje się być dość ciężka, do bardzo suchej skóry, na pewno nie sprawdzi się do skór, które łatwo przeciążyć pielęgnacją. Z kolei Cetaphil wydaje się bardziej uniwersalny, lecz niczym ciekawym w składzie nie zaskakuje, może nabłyszczać skórę, za to jest najodpowiedniejszy z tych trzech dla alergików. Vichy z kolei ma sporo w składzie kontrowersyjnych składników, moim skromnym zdaniem połowa jego substancji w ogóle nie powinna mieć prawa znajdowania się w kosmetykach aptecznych.



Nie dla alergików i skóry z problemami.



Zaznaczyłam na czerwono.
Dziękuje za analizę.
Ziaja spowodowała u mnie okropne zapalenie spojówek, Cetaphil mnie zapchał, natomiast Vichy który ma ceramidy, powodował, że moja sucha i odwodniona skóra była dobrze nawilżone. Niestety nie potrafię znaleźć godnego zastępce z lepszym składem i niższą ceną

Jeszcze pytanie. Czy ten krem będzie nadawał się pod makijaż do suchej i odwodnionej skóry?

Dermedic, Hydrain 3 Hialuro
Aqua, Octocrylene, C 12-15 Alkyl Benzoate, PEG-100 Stearate (and) Glyceryl Stearate, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Stearyl Alcohol, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Sodium Hyaluronate, Urea, Diglycerin, Sodium PCA, Hydrolyzed Wheat Protein, Sorbitol, L-Lysine, Allantolin, Lactic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Polyacrylamide (and) C13-14 Isoparaffin and Laureth-7, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Stearic Acid, PEG-8 (and) Citric Acid, Parfum, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone

O dziwo krem Olay sprawuje się u mnie świetnie w roli kremu pod makijaż.
Czy skład ma bardzo zły?

Olay, Total Effects, Nawilżający krem na dzień SPF 15

Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Isopropyl Isostearate, Polyacrylamide, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Sucrose Polycottonseedate, C13-14 Isoparaffin, PEG-100 Stearate, PEG-4 Laurate, Laureth-7, Titanium Dioxide, Dimethiconol, Cetearyl Glucoside, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Zinc Oxide, Carbomer, Ammonium Polyacrylate, Disodium EDTA, Palmitic Acid, Stearic Acid, Triethanolamine, PTFE, BHT, Iodopropynyl Butyl Carbamate, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, CI 16035, CI 19140
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2015-10-18 o 19:43
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując