Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jaka metoda antykoncepcyjna bez hormonów?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-04, 13:34   #14
molly17
Rozeznanie
 
Avatar molly17
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 662
Dot.: Jaka metoda antykoncepcyjna bez hormonów?

Ja jestem za metodą mieszaną, objawowo-termiczna + prezerwatywy. To że masz nieregularne cykle nic nie szkodzi, po wyznaczeniu skoku będziesz wiedziała praktycznie co do dnia kiedy dostaniesz okres, więc to dodatkowy plus tej metody (miesiączka Cię nie zaskoczy). Mierzenie temperatury w pochwie wbrew pozorom sporo mówi o cyklu, ewentualnych problemach z hormonami. W III fazie będziecie mogli poszaleć, a jeżeli będziecie chcieli w innym czasie możecie stosować prezerwatywy. Myślę że to dobry kompromis.
Podwójna owulacja może się zdarzyć, ale odpowiednio się obserwując wychwycisz to. Tym bardziej że jak już dochodzi do owulacji, wydzielane hormony blokują następną.
Minusem tej metody jest to, że wymaga uwagi, czytania o niej, obserwacji, przewidzenia możliwych błędów. Ale jak się w to wciągniesz i nie zniechęcisz od razu to staje się czymś oczywistym, że obserwujesz śluz, szyjkę i mierzysz temperaturę
Sama obserwacja śluzu jest z pewnością niewystarczająca, ja bym nie ryzykowała! Poszukaj w necie forum o npr, dziewczyny mają tam naprawde dużą wiedzę o swoich ciałach, podyktowaną niekoniecznie religią, a nauką i naturą. W końcu zapłodnienie jest niemożliwe po obumarciu komórki jajowej, cały pic polega na tym by to wychwycić
__________________

Rzucam słodycze i internet!
molly17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując