Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-25, 18:38   #3223
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Używa ktoś mydła aleppo? Czy warto kupić? Czym wgl najlepiej myć buzię?
Mydło z Aleppo to po prostu dobrej jakości, bez sztucznych dodatków, ale mydło. Niektórym może pomagać wersja z olejkiem laurowym, bo jest bakteriobójczy.

Dużo zależy od rodzaju skóry, przy skórze wymagającej delikatnych środków jak u Claire91 mydło na twarz to może być masakra, chyba że dosłownie raz na jakiś czas. Ja mogę myć twarz dość często i dogłębnie bo mam naturalnie dobrze nawilżoną i natłuszczoną skórę, ale też staram się nie przesadzać. Odkąd odstawiłam makijaż z silikonami to w sumie nie mam potrzebny tak domywać twarzy.

Koniecznie dobieraj produkt do mycia indywidualnie do potrzeb twojej skóry. Jedni np. najlepiej mają po mleczku i toniku i myciem wodą raz na jakiś czas, komu innemu służy mycie twarzy ciepłą wodą dwa razy dziennie. Dodatkowo- im częściej myjesz, tym delikatniejszy środek no i bierz pod uwagę makijaż. Jeśli używasz kremów, baz, podkładów z silikonami, dobrze to zmyć czymś tłustym (olejek myjący, mleczko itp.). Z kolei po tym może pozostać tłusta warstwa - u jednych to nawet dobrze robi, u innych (np. u mnie) wymaga jednak zmycia. Na ogół lepiej jest właśnie zmyć twarz kilka razy czymś delikatniejszym, np. kombinując różne środki, niż użyć raz silniejszego detergentu.

Ja np. kiedy jeszcze używałam silikonowych produktów i miałam większe problemy z cerą niż teraz to myłam rano twarz tylko ciepłą wodą lub ew. czymś delikatnym, żeby zmyć nadmiar sebum, a wieczorem już starannie zmywałam mocniejszymi środkami. Sama ciepła woda czasem w zupełności wystarcza, jeśli nie ma makijażu.

U mnie zawsze ważne było, żeby spłukać twarz po jakimkolwiek środku, nawet po płynie micelarnym spłukuję. Warto obserwować własną skórę i patrzeć jak reaguje.

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez MegiLena Pokaż wiadomość
Witajcie,
- możecie polecić jakieś produkty z BU oraz z kosmetyków naturalnych, eko, też mogą być jakieś oleje - ogólnie wszystko, co nie ma w sobie chemii do pielęgnacji cery trądzikowej i tłustej ?
- Poza pielęgnacją czy znacie do wyżej wymienionej cery też naturalne podkłady - tylko niekomedogenne i takie, które nie zawierają wody termalnej ( ona mnie zapycha niestety ) talcu itp.
- a także do zmywania makijażu takowej cery też z naturalnych kosmetyków ?
Olejek z pestek malin + żel hialuronowy (szczególnie ten z pantenolem) - bardzo dobre, bo można codziennie dobierać sobie proporcje żelu do olejku. Np. latem więcej żelu, zimą więcej olejku albo w zależności od odwodnienia/odtłuszczenia skóry danego dnia. Jest to też niedrogie i na długo starcza.

Minerały kupuję w kolorowka.com, zestaw do mieszania (ten, który można mieszać w woreczku), dzięki temu mogę sobie też umieszać idealny kolor.

Zmywanie - ogólnie taki makijaż u mnie nie wymaga jakiegoś szczególnego zmywania. Od lat używam płynu micelarnego Ziai, tyle że zawsze po nim spłukuję twarz wodą. Czasem używam olejku myjącego z BU, ale nie codziennie. Od czasu do czasu myję twarz jakimś dobrym jakościowo mydłem.


Do walki z przetłuszczaniem, zaskórnikami itp. dobre są kwasy AHA/BHA, produkt i częstość używania trzeba dobrać indywidualnie, ja świetnie toleruję kwasy, używam toniku AHA/BHA 10% i serum migdałowego z BU dość hojnie i jako kombo . Migdałowe jest raczej lajtowe, zresztą najlepiej wszystko jest opisane na stronie BU.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora