Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-01, 16:08   #62
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aniaa20 Pokaż wiadomość
Zachęcona bardzo pozytywnymi komentarzami postanowiłam zrobić zakupy w BU. Mimo przeczytanych opisów mam dylemat co dokładnie zamówić.
Mam cerę tłustą, z rozszerzonymi porami, z dużą ilością zaskórników, pojawiają mi się małe krostki a do tego mam problem z naczynkami i sporo blizn potrądzikowych. Na pewno chciałabym zamówić peeling enzymatyczny i hydrolant oczarowy. Czy moglibyście mi zasugerować jakie inne produkty powinnam jeszcze wybrać? Myślałam nad kremem rozjaśniająco-wygładzającym AZELO/BHA, olejem tamanu, jakimś olejkiem (np. lemon), tonikiem z kwasami AHA/BHA 10% i do nawilżenia żel hialuronowy.
Wiadomo, że nie można wszystkiego naraz
stosować, dlatego ciężko mi się zdecydować co najlepiej wybrać.
Wiem, że pewnie podobne zapytania są już na forum, ale jest tak dużo wpisów, ze trudno jest je ogarnąć dla osoby która jest pierwszy raz na wątku
Witamy serdecznie w naszym gronie hehe

Peeling enzymatyczny i hydrolat oczarowy jest strzalem w dziesiatke ,wiele osob go sobie tutaj chwali. Natomiast co do pozostalych produktow to w kontekscie cery naczynkowej odradzam tonik bha/aha. Natomiast bezpieczne bedzie serum azelo - oliwkowe , (serum lemon niekoniecznie) i moze pomoc na inne Twoje bolaczki, zel hialuronowy z olejem tamanu to tez dobre polaczenie. Olej tamanu to bardzo fajny olej, ladnie redukuje stany zapalne i zmniejsza po jakims czasie ilosc zaskornikow i ogolnie cera "lepiej" wyglada Ja sobie bardzo chwalilam takie polaczenie.

Natomiast jak masz problemy ze znalezieniem opini tego co Cie interesuje,zebys nie wertowala wszystkich stron w poprzednich czesciach jest taka opcja jak "przeszukaj watek" ,wpisujesz fraze ktora Cie interesuje i wyskocza odpowiedzi To tez ulatwia sprawe.

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Szara_fleur Pokaż wiadomość
Pisałam wcześniej, że prawdopodobnie serum azelo-oliwkowe spowodował u mnie wysyp kilku krostek, ale na szczęście szybko zniknęły i teraz jest w porządku. Nie musiałam nawet odstawiać, po kilku dniach same zniknęły.

Natomiast dla zainteresowanych: spytałam się BU czy można by do tego serum dodać olejek eteryczny z drzewka herbacianego albo cytrynowego. Chciałam trochę zwiększyć właściwości antybakteryjno-przeciwtrądzikowe i zespół mi odpisał, że nie ma problemu. Nie powinno żadnej reakcji być o ile powolutku po kropelce będzie się dodawać i mieszać. Trzeba uważać na rozwarstwienie.

Obecnie kończy mi się żel hialuronowy z alantoniną i pantenolem 5%. Świetnie się sprawdził przy mieszaniu z olejami do mojej cery. Kupiłam tą wersję, bo była jedną z najtańszych i miała dwa inne składniki nawilżające i łagodzące. Ale zastanawiam się nad inną wersją żelu. Może któraś z was ma doświadczenie w tej kwestii i używała kilku wariantów żelu hialuronowego? Czy się różnią wersje tych żeli? Który jest najlepszy do mieszania z olejem czy serum? Czytałam, że ten kwiatowy i najdroższy wcale taki super nie jest... Może wziąć podwójny, odżywczy albo peptydowy? Chociaż peptydowy jest typowo na zmarszczki, a ja takowych nie posiadam, więc może będzie za mocny...
Wydaje mi sie,ze w przypadku serum azelo - oliwkowego wyskakiwanie roznych krostek, gul jest czyms normalnym,szczegolnie na poczatku stosowania. Dlatego najlepiej jest odstawic serum na jakis czas,zeby problem sie nie nasilil. U mnie po odstawieniu wszystko wrocilo do normy

Ja mam kilka zeli hialuronowych wyprowanych : 1%, odzywczy,podwojny i kwiatowy. Podwojne zele hialuronowe czyli te ktore maja sa wielkoczasteczkowe i maloczasteczkowe lepiej nawilzaja.
Z wielkooczasteczkowych najbardziej bylam zadowolona z odzwyczego,bo fajnie wygladzal cere, rozjasnial ja, redukowal stany zapalne i jest jednym z tanszych zeli.

Zel 1% niestety nie sprawdzil sie u mnie ,nawet po wymieszaniu z olejem sciagal skore,rolowal sie. Zuzylam 60 ml a reszta poszla w swiat.

Podwojny niby lepiej nawilza,ale czegos mi w nim brakuje,cera po jego uzyciu nie jest taka fajna.

Natomiast kwiatowy...rzeczywiscie nie ma szalu jakiego moznaby oczekiwac jak za taka cene,ale dziala.Uwazam,ze bardzo dobrze nawilza, czuc jak wnika w glebsze warstwy,po jego uzyciu jest takie fajne uczucie nawilzenia,cera wyglada lepiej, jest wygladzona,bardziej napieta i jedrna. Jego minusem jest to,ze dosc szybko sie go zuzywa. Nie wiem z czego to wynika,daje go tyle ile dawalam wczesniej innych i ten juz mi sie konczy, a tamte mialam i mialam;d
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując