Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Grudki/ krostki
Wątek: Grudki/ krostki
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-13, 09:44   #8
elleonore
syla_b
 
Avatar elleonore
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiadomości: 15
Dot.: Grudki/ krostki

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny

sa to prosaki mozna je usunac tylko przez naklucie igla i lekkie wycisniecie..aczkolwiek proponuje udac sie do kosmetyczki..zrobi to na pewno lepiej i nie pozostawi zadnych blizn
nawilzanie nic nie pomoze, ani zadne kremy... tylko usuniecie mechaniczne.


prosaki - niewielkie, położone powierzchniowo torbiele naskórkowe, licznie występujące na skórze twarzy (na powiekach, policzkach, skroni) oraz genitaliach, a także często w bliznach. Torbiele powstają w wyniku zatrzymania wydzieliny gruczołów łojowych i potowych. Powodem ich powstania jest zahamowanie wydzielania łoju w wyniku nadmiernego rogowacenia ujścia mieszka włosowego. Taki "zakorkowany" gruczoł w dalszym ciągu produkuje wydzielinę, która nie może się wydostać na zewnątrz i zbiera się pod naskórkiem. A "na skórze" pojawia się nieco wypukła, często biaława lub żółtobiała grudka, z której, jeśli się ją "pomęczy", wychodzi biała, gęsta masa.
Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
byc moze sa to jeszcze jakiegos innego rodzaju cysty.. tych "paskudztw" jest bardzo duzo rodzajow jesli Tobie pomaga to rob tak dopoki dziala.... jak przestanie ,to trzeba bedzie raczej wybrac sie z tym do dermatologa.
I widzisz tutaj pies pogrzebany bo o dobrego dermatologa trudno, a nie mam ochoty odwiedzac takiego ktory powie mi ze to przez malowanie, opalanie, palenie i przepisze jakieś mazidła które wypalą mi pół twarzy ( wiem co mowie brat walczyl z trądzikiem). U mnie problem sie pojawil gdy zaczelam eksperymentowac, chcialam polepszyc cos czego na tamten okres nie musialam bo bylo dobrze. Moje eksperymenty zakończyly sie właśnie czymś takim. Na prostą juz wyszłam. Al moze mam cos innego bo tak jak mowisz tego jest pełno. Nie twierdze, ze moje sposoby wszystkim pomogą - na mnie napewno dzialają. A jeśli przy okazji ktoś na tym skorzysta to pozostaje mi sie tylko cieszyć i dlatego wtrącam tutaj swoje trzy gorsze
__________________
KIMI RAIKKONEN 4 EVER
F1 RULEZZZZZZZZZ

elleonore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując