Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - co najpierw - peeling czy maseczka? ;)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-07-30, 11:30   #6
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: co najpierw - peeling czy maseczka? ;)

sarimatha napisał(a):
> Chciałam zadać pytananie jeszcze,bo pisałam ale komp mi sie zresetował i juz drugi raz nie chciało mi sie pisac wiec dałam sobie spokój z tym tematem,ale chciałam sie zapytać jak czesto można robic maseczke,

maseczki oczyszczające wykonuje się w zależności od rodzaju cery, przy cerze wrażliwej raz w tygodniu, natomiast przy mieszanej i tłustej 2-3 razy tygodniowo

a peeling czym najlepiej robić(łapki ,szczoteczka??)

ja wykonuję peeling łapkami, kupiłam sobie co prawda szczoteczkę, ale jakoś mam wrażenie, że za bardzo naciąga skórę, więc od tamtej pory stanowi jedynie element dekoracyjny na półce

i na jAKĄ SKÓRE(suchą czy mokrą?)

peeling należy naładać na mokrą (ja używam wody termalnej w spray'u) skórę mokrymi łapkami, bo wtedy jest lepszy poślizg i tak się człowiek za poliki nie szarpie

i jak czesto do skóry wrażliwej teraz raczej mieszanej

jeżeli masz skórę wrażliwą, skłonną do podrażneń, to polecałabym peeling enzymatyczny (nakłada się go jak maseczkę, nic a nic nie szoruje, a następnie zmywa wacikiem lub gąbeczką - ja tam wolę gąbeczką).

ale czytałam ze raz w miesiącu,a maseczke odżywczą (np. z serii pomaranczowej aa oceanica z zielona glinką i avocado dla mojej 17letniej cery)jak czesto???skoro pomaga i to bardzo

myślę, że częstotliwość używania maseczek nawilżających i odżywczych jest uzależniona od osobistych preferencji i kondycji skóry. Ja stosuję meseczki nawilżające 2-3 razy tygodniowo (poprzedzając je peelingiem), ale przed wakacjami w Tunezji zaopatrzyłam sie w silnie nawilżającą maseczkę z Clinique'a i stosowałam ją codziennie na noc zamiast kremu - tym sposobem, mimo codziennego plażowania, skórę miałam mięciutką, a z nosa nie zeszła mi nawet jedna łuseczka

sarimatha napisał(a):
> Chciałam zadać pytananie jeszcze,bo pisałam ale komp mi sie zresetował i juz drugi raz nie chciało mi sie pisac wiec dałam sobie spokój z tym tematem,ale chciałam sie zapytać jak czesto można robic maseczke,a peeling czym najlepiej robić(łapki ,szczoteczka??) i na jAKĄ SKÓRE(suchą czy mokrą?) i jak czesto do skóry wrażliwej teraz raczej mieszanej ale czytałam ze raz w miesiącu,a maseczke odżywczą (np. z serii pomaranczowej aa oceanica z zielona glinką i avocado dla mojej 17letniej cery)jak czesto???skoro pomaga i to bardzo
> (
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując