Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-07-19, 19:47   #2907
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Kolagen polecany jest po opalaniu. Ja szukam czegoś pod krem z filtrem.
Nie potrzebuję nawilżenia, wolałabym wręcz coś lekkiego i niewyczuwalnego na skórze. Poza tym ma to być coś z antyoksydantami, aby wzmocnić ochronę (witamina C, Q 10, niacynamid, sylimaryna itp.). Kolagen nie należy raczej do takich składników

Nie musi być to nawet "wodne serum", jakie preferuje się tutaj (niestety większość tych "wodnych serów" dostępnych powszechnie, to nawilżające klajstry z jakimś dodatkiem; raczej mi takowe nie służą). Zależy mi tylko na właściwościach dostosowanych do przetłuszczającej się cery i efektywności. Może być np. fluid.
Mam takie samo wrażenie odnośnie receptur typu woda+gliceryna+jeszcze coś. Ale nie każde wodne serum musi być klajstrem, np to Charmine Rose z kwasem ferulowym jest bardzo przyjemne w używaniu, serum - niewidka.

Dobrze rozumiem, że jesteś zakupowo ograniczona do drogerii typu Rossmann, nie masz np Hebe?
Z tych drogeryjnych to może np Olay Total Efects albo Regenerist , oba z niacinamidem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora