Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zgrubienia/guzki pod pacha
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-08-02, 08:27   #7
basiak
Raczkowanie
 
Avatar basiak
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 480
Dot.: Zgrubienia/guzki pod pacha

Głupio Ci iść do lekarza z taką "drobnostką" ????......
Uważam,że jak najprędzej powinnaś pokazać to lekarzowi. Takie zmiany (wydaje mi się, że jest to powiększenie węzłów chłonnych) bardzo często sygnalizują poważne choroby...ale niekoniecznie. Przyczyn powiększenia węzłów jest mnóstwo i nie ma co popadać w panikę, tylko jak najszybciej udać się do lekarza.

Kilka miesięcy temu też mnie coś takiego zaniepokoiło, wyczułam zgrubienie pod jedną pachą, dość bolesne, najpierw myślałam, że to powiększony węzeł na skutek przeziębienia, jednak przeziębienie minęło, a guzek został. byłam akurat na kontrolnej wizycie u ginekologa i poprosiłam, żeby mi "to" dokładnie zbadał. Ginekolog stwierdził, że to nie jest żaden guzek - ot poprostu taka budowa. Zauważyłam też, że przed okresem, kiedy zaczynają mi dokuczać bóle piersi, również węzły chłonne pod pachami powiększają się i bolą przez kilka dni, później ból znika wraz z obrzmieniem piersi (swoją drogą ciekawa jestem czy też tak macie, bo kiedyś tego nie miałam). Opinia lekarza ginekologa nie dawała mi jednak spokoju i udałam się na badanie USG piersi i węzłów chłonnych, co ostatecznie rozwiało moje obawy. Badanie nie wykazało powiększenia węzłów, lekarz badał moją pachę jeszcze "ręcznie" i potwierdził opinię ginekologa, że taka mam budowę pachy.

Naprawdę dla własnego spokoju radzę Ci udać się na konsultację, żaden lekarz nie uzna,że to drobnostka!!!
basiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując