Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zapychające składniki w kosmetykach
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-10, 09:39   #1307
manjushka
Raczkowanie
 
Avatar manjushka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 50
Dot.: Zapychające składniki w kosmetykach.

Cytat:
Napisane przez Skowi Pokaż wiadomość
Głupio mi prośić tak odrazu o następne sprawdzenie ale spróbuję
Bez przesady z tym "głupio"
Ten Bambino, tóż to jest pierwszrzędny zapychacz )))) przecież ma parafinę na drugim miejscu

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dziękuję serdecznie
Kochana,a jeśli chciałabym postawić jeszcze na jakiś uniwersalny krem nawilżający,żeby nakładać na noc i na dzień? (bo ona ostatnio cera nie tylko po opalaniu domaga się pić )

[/COLOR]

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

O,tak mi się nasunął jeszcze jeden krem. Ma bardzo dobre opinie na kwc. Hipp dla dzieci do twarzy i ciała.

Skład:Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.

oraz żel panthenolowy o w miare przyjaznym składzie
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-37008-opis-GorVita-Pantenol-Zel.htm

Aqua, D-Panthenol, Aloe Vera (Aloe Barbadiensis) Extract, Propylene Glycol, Symphytum Officiale Extract, Glycerin, Carbomer, Triethanoloamine, Mentol, Allantoin, Polysorbate-20, DMDM Hydantoin.


Coś z tego nada się,czy proponujecie coś innego?
Jutro ostateczne zakupy
Ten Hipp to nie, zapcha A żelik GorVity świetny sama mam zamiar go kupić do ciała i czasem do twarzy, nawet już wiem gdzie ta rzadkosć się pojawia w sprzedaży u nas

Z takich trochę tańszych (do 30 zł) dobrych nawilżaczy jest https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-4...awilzajace.htm Nic specjalnie odmładzającego w składzie nie ma, także niech nie przestraszy granica wiekowa, ale nawilża dobrze i można go stosować pod krem.

Z tych, według mnie najlepszych nawilżaczy dla tłustej i mieszanej cery, to właśnie seria Hydrabio z Biodermy, za wyłączeniem chba jdnej wersji kremu (Rich).

W sumie znaleźć nie zapychające nawilżacze - to jest nie lada wyzwanie ))

No i ogólnie wszystkim i zawsze zalecana jest woda termalna do dodatkowego nawilżania w ciągu dnia))))

Aha, no i jest jeszcze super nawilżający krem Pilarix z 20% mocznika i 2% kwasu salicylowego. Jednocześnie mocno nawilża i złuszcza. Ale to na noc. Super rzecz na prawdę. Tylko z tym złuszczanem na słońcu ostrożnie trzeba być, chociaż to i tak jest lepsze pod tym względem, niż się kwasić AHA latem.

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
genateNie wiem czy nie zapcha mnie ten krem. Obawiam się olejku kokosowego.

Krem dla masazu dla dziecka
Skład: Hydrogenated Coconut Oil, Cocos Nucifera (Coconut Oil), Vanillin, Tocopherol (Vitamin E).

lub masło dla dziecka
Skład:
Olea Europeae (Olive Oil), Hydrogenated Olive Oil, Vanillin, Anthemis Nobilis (Chamomile Oil).

Kusi mnie ten kokosowy ze względu na witaminę E.

POza tym mam w planie kupić do twarzy mydło z olejkiem z drzewa herbacianego (to na 100 %) i zastanawiam się nad:
- olejem jojoba,
-hydrolantem oczarowym,
- olejem konopnym,
- olejkiem z trawy cytrynowej (czy trzeba użyaqc filtrów przy nim),
- olejkiem z mięty pieprzowej.
Olej kokosowy zapycha bardzo, oliwkowy trochę mniej, ale też. I w ogóle, nie ma co aż tak grzebac w dziecięcych kosmetykach. Dzieci mają zupełnie inną skórę i potrzebuja innego, niż nasze problemowe twarze!!
Mydło z olejkiem jakie chcesz kupić?? Broń Boże nie używajcie twardych mydeł do twarzy, jkie by naturalne nie były!!!!!!! Twarde mydło, żeby być twarde musi mieć PH co najmniej 7, inaczej nie będzie twarde. A takie PH szkodzi skórze!
Olejek Jojoba to możesz sobie na włosy pouzywać, al do twarzy ostrożnie, chba że raz na jakiś czas i w mieszankach. Pozostałe pozycje owszem dobrze się spiszą.
manjushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując