Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-06-27, 16:38   #1094
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Schaetzchen, a używałaś już nowych hydrolatów? Pisałaś chyba na wątku olejowo-hydrolatowym, że je zamówiłaś, a jestem ich baaaaaaaaardzo ciekawa , pewnie też się skuszę, jak wykończę różany.
Niestety, ciągle czekam na paczuszkę. Wysłana była w poniedziałek, z utęsknieniem wyglądam listonosza... Jak tylko przetestuję hydrolaty zdam raport

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
mam cere mieszana, wrazliwa; czy moge stosowac maseczke spirulinowa? czy moge uzyc np. samych (bez baz kremowych i przygotowania) protein jedwabiu jako odzywki do wlosow i NMF jako nawilzacz do twarzy na noc? robicie rowniez mydla i masla do ciala czy zadawalacie sie tymi z ekosensu i oliwka hipp?
Tak jak napisała Sajszi: każdy półprodukt ma w opisie podane zalecane stężenie - jeśli ma do 100% to można stosoawć sam na skórę/włosy (oleje - ale nie wszystkie, hydrolaty itd.)
Maseł i balsamów do ciała jeszcze nie robiłam - obecnie mam otwartych 6 (słownie sześć!) różnych sklepowych i dopóki ich nie zużyję - szlaban.


EDIT:
Doczekałam się! Pan listonosz przyniósł paczuszkę - póki co mogę tylko opisać zapachy hydrolatów:
- neroli - pachnie bardzo intensywnie, słodko, kwiatowo, z kwaskowatą poświatą; taki zapach upalnej nocy podoba mi się, chociaż jest bardzo ostry, może być pewnie dla niektórych zbyt duszący
- bławatek - zapach prawie niewyczuwalny (zwłaszcza po neroli ), lekko pachnie jakimiś zgniecionymi zielonymi łodygami? Miły, naturalny, ale naprawdę, ślad zapachu.
- głóg - też prawie niewyczuwalny i też coś zielonego
- lawenda - jak lawenda. Czy to tu czułaś grzybki? Ja ich nie czuję.

O działaniu napiszę za jakiś czas - chociaż to pewnie będzie niemiarodajne, bo będę ich używać wszystkich po kolei i ciężko będzie działanie przyporządkować konkretnemu hydrolatowi.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2007-06-27 o 17:26 Powód: dopisek
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora