Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Lakiery hybrydowe cz.3
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-11-21, 23:52   #1337
palolala
Raczkowanie
 
Avatar palolala
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 141
GG do palolala
Dot.: Lakiery hybrydowe cz.3

9
Cytat:
Napisane przez julka29111 Pokaż wiadomość
na początek może napiszę że ukończyłam szkołę kosmetyczną i mam zawód technika usług kosmetycznych- żeby nie było że piszę o czymś o czym nie mam pojęcia. Przy zabiegu pielęgnacyjnym dłoni nie są konieczne jednorazowe rękawiczki, dlatego też to że manikiurzystka pracowała bez rękawiczek nie jest dziwne. Oczywiście dezynfekcja rąk swoich i klientki tak.
Gratuluję wiedzy po szkole....prowadzę swój salon, a paznokciami zajmuję się 9lat (żeby nie było wątpliwości, że wiem o czym piszę) i jakby sanepid zobaczył, że nie mam rękawiczek do klientki to dostałabym taką karę, że ho ho. Nie ma czegoś takiego jak dotykanie klienta bez rękawiczek. Z roku na rok przepisy dotyczące dezynfekcji (rąk, narzędzi) i sterylizacji zaostrzają się, aby do minimum zmniejszyć ryzyko dot. zakażeniami przy na pozór "głupich" zabiegach manicure, pedicure. Niestety w Polsce wiedza na ten temat jest tak uboga, że aż mi słabo( w szczególności przez Panie kosm. które są w zawodzie od lat i nawet nie wiedzą co to autoklaw o zgrozo) Pozdrawiam i radzę dowiedzieć się więcej na temat podstawowych zasad higieny przy zabiegach na klientach. Nie piszę tu oczywiście o zabiegach wykonywanych na rodzinie czy znajomych w domach. Wtedy jest to sprawa indywidualna
palolala jest offline Zgłoś do moderatora