Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-03-18, 17:11   #150
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez beataj86 Pokaż wiadomość
mam ogromna prosbe o odpowiedz czy ten kremik jest dobry?jestem na forum od niedawna i nie wiem czy byl on juz poddawany ocenie

Dermika, Meritum, Krem nawilżający z witaminami i inteligentnym bioregulatorem odżywczo-wygładzający

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Hordeum Vulgare, Ceteareth-25, Propylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Oenothera Biennis, Pentaerythrityl Stearate, Squalane, Panthenol, Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Yeast Extract, Urea, Glycyrrhetinic Acid, Aleuritic Acid, Ascorbyl Palmitate, Glycoproteins, Ubiquinone, Dimethicone, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, EDTA, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool
Bogaty skład, jak często u Dermiki. Emolienty (niektórych zapychają -estry kwasu kaprylowego). Wyciąg z jęczmienia wysoko w składzie (zawiera wit. E), filtr przenikający (ethylhexyl Methoxycinnamate) dający niewielkie spf pewnie rzędu 15, jakaś forma wyciągu z wiesiołka (ale to głównie olej ma właściwości lecznicze, a tu nie piszą, czy to ekstrakt z liści, czy olej z nasion). Jest i forma wit. E, i witaminy C (niewielkie ilości). Glycyrrhetinic Acid to inaczej enoxolon, substancja poch. roślinnego (z lukrecji), ma działanie przeciwxzapalne i przeciwświądowe. Na zielono zaznaczyłam składniki nawilżające. Ogólnie ciekawy produkt, choć nieco dyskwalifikują go czeste u Dermiki agresywne konserwanty (Dizaolidynyl urea i EDTA).
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora