Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-07-22, 21:23   #726
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny,
Od lat zbieram się do przerzucenia się na zdrowe szampony. Wreszcie zakupiłam swój pierwszy naturalny szampon. Użyłam go dzisiaj pierwszy raz i pomyślałam - będzie super. Z ciekawości przeanalizowałam skład i włos mi się zjeżył na głowie.

ECO SPA Baza szamponowa ekologiczna

Skład:

Sok z liści aloesu*, Glukozyd decylowy, Kwasy tłuszczowe betainy (Lauryl Betaine), Guma ksantanowa, Fenoksyetanol, Kwas cytrynowy, Kwas benzoesowy, Kwas dehydrooctowy

Chodzi mi o fenoksyetanol (cyt. z jednej ze stron internetowych: "W razie przedostania sie do płuc wywołuje uszkodzenie nabłonków, atak duszności, nieżyt i kichanie lub kaszel. Wchłania sie w skórę i przy przewlekłym stosowaniu działa mutagennie, gametotoksycznie (uszkadza komórki płciowe), neurotoksycznie, oftalmotoksycznie, teratogennie oraz embriotoksycznie") oraz kwas benzoesowy (cyt: "W nadmiernych ilościach kwas benzoesowy może powodować astmę, pokrzywkę oraz problemy behawioralne. W niektórych przypadkach wpływa również niekorzystnie na płuca, a także podrażnia oczy i skórę. Jest toksyczny dla układu nerwowego).

To ja już wolę chyba wszystkie te substancje typu SLS i parabeny, bo z tego co wiem nie są aż tak toksyczne.

Czy istotnie mam się czego bać, czy przesadzam, bo ilości tych substancji są tak znikome, że ten produkt jest zupełnie bezpieczny? Wydaje mi się, że ekologiczne produkty nie powinny zawierać tego typu substancji.
A może nie pasuje Wam w tym składzie jeszcze coś?

Przymierzam się też do zakupu żelu bazowego do mycia z tej samej firmy. Wydaje mi się że jest 100 % bezpieczny ale na wszelki wypadek zamieszczę jego skład.

ECO SPA Bazowy żel do mycia ekologiczny

Skład:
Aqua, Potassium Cocoate*, Potassium Oleate**, Kwasy tłuszczowe betainy (Lauryl Betain), Gliceryna***, Alkohol benzylowy, Sole kwasów tłuszczowych oleju palmowego (Potassium Palm Kernelate), Kwasy tłuszczowe oleju z nasion palmowych, Glukozyd decylowy, Cytrynian tripotasu

* Sole kwasów tłuszczowych ekologicznego oleju kokosowego
** Sole kwasów tłuszczowych ekologicznego oleju słonecznikowego
*** Ekologiczna

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie .

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
przerzucilam sie osttanio na olejki zamiast kremow, i niestety mam tak przesuszona, zmeczona cere osttanio ze br, wiec chyba jednak wracam do kremow.
Oleje naturalne są super dla cery, ale musisz równolegle z nimi stosować naturalne produkty wodne. Wiem to po sobie. Przez jakieś 2 lata używałam wyłacznie olejów i skóra była piękna, ale przesuszona. Odkąd dodałam produkty rozpuszczalne w wodzie mój problem się skończył .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2015-07-22 o 21:25
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując