Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-08-18, 21:11   #2989
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja kiedyś czytałam, że utlenianie się produktów to jest indywidualna cecha skóry. To nie jest tak, że dany produkt, reklamowany jako nieoksydujący, nie zrobi tego - jak pisze chimay. Również przeprowadzane na skórze zabiegi mogą do tego doprowadzać, ponieważ mogą całkowicie zmienić cerę (np. nasze kwaszenie). I jak przed kwaszeniem nic się nie działo, tak w trakcie kwaszenia już może (choć nie powinno). Wszystko zależy od tego, jaki kaprys ma nasza skóra - a to jest rzecz nie do przeskoczenia
Cóż, no ja czytałam akurat właśnie coś takiego i potwierdzić nie mogę ani zaprzeczyć, bo u mnie zawsze oksydowały kosmetyki z niższej półki - Miss Sporty, Wibo, Lovely, więc przestałam je stosować
Wydaje mi się, że tę zmianę mogły spowodować właśnie kwasy. Widocznie mam pecha, przy retinoidach miałam poretinoidowe zapalenie skóry, tutaj też nie do końca wszystko gra.
Teoria o "mokrości" jednak do mnie nie przemawia, bo róż utlenia się od razu po aplikacji, także jak nałożę go na ledwo umytą, mocno zmatowioną twarz, gdzie sebum jeszcze nie zdążyło się nagromadzić. Co innego, jakby zjawisko potęgowało się w czasie równomiernie do przybywania sebum.
Dlatego chcę przejść na łagodne kwaszenie, tylko tonikiem. Wysokostężonych peelingów ma już trochę dość.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora