Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Domowy peeling kwasem salicylowym
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-12, 21:42   #353
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
A ja wracam chyba na stałe do salicyla na spirytusie. Salipeg na całą twarz robiłam 2 razy, a na czoło 3 razy co 2 dni i efekt taki,że łuszczenie owszem jest,ale niewielkie i cera wygląda jak zmęczona, szara, na czole pomimo złuszczenia jest jakby jeszcze cienka błonka, nie wiem kiedy zejdzie po salicylu na spirytusie nałożonym dwukrotnie dzień po dniu robiła mi sie na twrazy skorupa, a po 5 dniach odchodziły płaty skóry, a pod spodem napięta, rozjaśniona i nawilżona skóra..cudo, fakt,że przez kilka dni zanim złuszczy się naskórek nie wygląda się zbyt wyjściowo, ale potem efekt powalający, także już nie eksperymentuję i wracam do sprawdzonego salicyla na spirytusie..szkoda,że zrobiłam sobie 3 miesięczną przerwę, bo juz pewnie pozbyłabym się tych przebarwień na czole, a tak kombinowałam z mlekowym i mam teraz brązową plamę na czole, fakt,że jasna, ale jednak mnie denerwuję.

Natalio a ile kładziesz warstw? Ja 3, w sumie na twarz robię 8ml 30% salicyla na spirytusie, mam teraz kwas z ZSK i tez na poczatku myslałam,że jest słabszy(wcześniej miałam z mazideł), ale kwas z ZSK ma inny ciężar i trzeba go więcej użyć do peelingu i teraz nie widze różnicy w działaniu obu kwasów

O boże , jak dobrze znaleźć bratnią dusze .Mam identyczne odczucia po salipegu , to nie dla mnie .Ale ciesze się że wypróbowałam.
Ja dałam za pierwszym razem , jedną warstwe cieniutko , nie dość że boli , to wyglądało jakbym spaliła skóre , spanikowałam.Miałam 5 ml , zużyłam może 2 ml.Na drugi dzień też ok 2 ml ,wiem że mało .Tam gdzie było więcej czuje szorstkość.Tak myślałam , że mam słabszy kwas .To jaki mam wpisać ciężar do kalkulatora , do tej pory robiłam wg kalkulatora i bardzo ściskałam w strzykawce .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując