Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-03-12, 08:03   #1810
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez ewka49 Pokaż wiadomość
Kolejna zła informacja o sklepie zielony klub !
Znajoma koleżanki wczoraj w końcu (po trzech tygodniach) dostała zamówiony towar
Jest jednak jeden szkopuł : wszystkie produkty maja datę produkcji 09.03.2015 i ważne są albo 24 albo 36 miesięcy
No superrrrrrrrrr!

Mam pytanie :
jeśli robię krem to większości używa się dwóch emulgatorów.
Chcę zrobić z bazą emulgatorową (e-naturalne) o składzie : Glyceril stearate, cetearyl alcohol, Stearic acid, sodium lauroyl glutamate w ilości 4% to jaki drugi emulgator powinnam wziąć?
taki mam zamysł na krem na dzień :
Faza A : 26%
baza emulgatorowa 4%
masła i oleje razem 20%
no i jaki kolejny emulgator? alholol cetearylowy? a może zwykły wosk pszczeli?
Faza B : 59% w tym 2% gliceryny reszta woda destylowana
Faza C : 15%
5% spirytus, i 10% dodatki odżywcze

Mądre główki, proszę pomóżcie.
Nie rozumiem co jest nie z datą ważności produktów z zielonego klubu skoro mają datę produkcji z tego roku?? Chyba że chodzi o fakt podawania mało rzetelnej informacji, bo wątpię, że wszystkie produkty mają tą samą datę produkcji.
Co do emulgatorów w Twoim kremie - użycie bazy, która de facto jest mieszaniną kilku emulgatorów sprawia, że wystarczy tylko ten jeden jako emulgator. Przeczytaj na stronie ile zaleca dodawać jej dystrybutor i zastosuj się do wskazówek. W Twojej bazie jest alkohol cetearylowy oraz kwas stearynowy więc nie ma potrzeby dodawania dodatkowych emulgatorów.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując