Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-02-08, 10:10   #1804
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ooooo.... A wiecie, ja miodu ( śmierdzącego gryczanego) używam prawie codziennie od kilku moesięcy kładę pod prysznicem za każdym razem o ile nie zapomnę
Dla mnie gryczany pachnie

Dawno temu nie_ma_mnie pisała o używaniu miodu do tego celu. Próbowałam i szybko zarzuciłam ten sposób, bo i tak musiałam używać innych środków żeby zmyć krem z filtrem albo makijaż. Wydało mi się to marnotrawstwem i fanaberią. Wolę miód smakować.
Jakie były efekty dla cery nie pamiętam. Dodawałam chyba kroplę olejku z drzewa herbacianego.

Używałam też miodu (z odsklepów) do rozjaśniania włosów albo emulgowania olejków eterycznych. Bardzo skuteczny jest propolis, ale niestety mocno barwi na żółto.

Swoją drogą znajomi pszczelarze mają niezły ubaw, czytając o "surowym" miodzie - uznają to za propagandę dla miastowych.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

A jeśli chodzi o apiterapię cery trądzikowej, to Różański publikował kiedyś przepisy na rozmaite mazidła na bazie maści propolisowej. Do stosowania wewnętrznego też - ziołomiody, miód rozpuszczony w sokach z ziołami, pyłek pszczeli.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora