Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - odczyn poszczepienny
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-29, 10:14   #24
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: odczyn poszczepienny

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Ale lekarz do sanepidu oczywiście nie zgłosi, bo po co
To i tak nic nie da, bo takie reakcje po odrze uznaje się za naturalne.

Inna rzecz, że nieprawidłowe odczyny poszczepienne mogą być wynikiem nie tylko naturalnej reakcji organizmu (indywidualnej), ale też źle podanej szczepionki, a często są uznawane za niezwiązane z faktem szczepienia i przypadek.

Żeby ktoś to uznał za feler szczepionki tak ogólnie, musiałaby takich zgłoszeń być masa i większość odczynów musiałaby być uznana za efekt działania szczepionki jako takiej.

Trudna rzecz. WHO nie pozwoli sobie na takie fanaberie. Nawet przypadki autyzmu poszczepiennego uznają za zbieg okoliczności, Sanepidy nakładają kary na rodziców autystycznych dzieci, za odmawianie szczepień, a lekarze boją się wystawiać zaświadczenia o odroczeniu szczepień.
To czego Ty oczekujesz po takim zgłoszeniu?

Daremny trud. :/

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Proszę bez nerwów, ja zgłoszę do lekarza, ale czy on dalej to ciężko powiedzieć.
I tak dobrze, że wiesz o tym, że możesz zgłosić.

Większość rodziców nie wie.

Ja ostatnio z przerażeniem stwierdziłam, że w karcie mojego syna nie ma ani słowa o tym, chociaż wielokrotnie mówiłam, że po każdym szczepieniu ma wysokie gorączki, przez kilka dni non stop niemalże płacze, nie je, a potem wyraźnie zatrzymuje się w rozwoju.
Nic, ani słowa nie zapisane.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując