Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-04-12, 23:49   #216
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez anusiazg Pokaż wiadomość
Może stare zdjęcie pomoże? :P To mój naturalny kolor włosów, nieruszone henną brwi
No, na zimę ani wiosnę to nie wygląda, więc raczej jesień albo lato.

---------- Dopisano o 00:15 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
wampierzu, skończyło się na spódniczce w czerwoną kratę (taka punkowa), czerni i... sweterku w paski (haha), ale szaro-niebieskie (zdziwiłam się, że szary-nie siwy-mi pasuje), a i niebieski nie czysty, tylko ten z palety zgaszonych, choć... cudowny
Mam nadzieję, ze sweterek też twarzowy

---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

Cytat:
Napisane przez _Joasia__ Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - opalam się bardzo ciężko, najpierw na czerwonawo.. później to brązowieje, ale słabo.

2. Kolor oczu
- mam szare oczy z ciemniejszą oprawką, rzęsy są czarne, ale brwi nie są zbyt ciemne <jestem blondynką>


3. Piegi - brak


4. Cera -jasna, powiedziałabym nawet, że żółtawo-szara. :P A rumienię się na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond ze złotymi połyskami

6. Kolor ust ciepły, przytłumiony jasny malinowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuję się w czerniach i czerwieniach.. ponoć dobrze mi w niebieskim. Natomiast totalnie nie pasują do mnie kolory typu nude, wyglądam jak trup. :P

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Nie mam pojęcia, ale ponoć w czerni mi dobrze. Rzadko chodzę w czymś białym .

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Ponoć tak. Odcienie niebieskiego.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Wydaje mi się, że tak.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Wydaje mi się, że więcej zimnych.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Czasem zestawiam te kolory, uważam, że jest lepiej, niż w jednym kolorze.
To może być kontrastowa wiosna, albo zima. Radziłabym pooglądać palety, poczytać o typach, poprzymierzać kolory, szczególnie ten biały i ciepłe vs zimne.

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:18 ----------

Cytat:
Napisane przez paula020691 Pokaż wiadomość
Witajcie dużo naczytałam się tutaj o typach urody i najprawdopodobniej jestem latem. Jednak chciałabym Waszej porady.

1. Jak się opalasz? - najpierw skóra jest zaczerwieniona, po dniu, dwóch brązowieje, ale nie za mocno.


2. Kolor oczu - oczy mam zielone. Obwódka ciemna, przy źrenicy złota otoczka. Brwi ciemne, koloru jak naturalne włosy czyli mysi.

3. Piegi - brak.


4. Cera -jasna, blada, chłodna, zaróżowiona.

5. Naturalny kolor włosów - blond, mysi ciemny, wpadający w popiel.

6. Kolor ust - różowe, raczej jasne.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - lubię czerń, dobrze czuje się w bieli, w jasnym różu. Źle w pomarańczy, ostrej czerwieni, mocnym różu, brązie i ciemnym szarym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czysta biel i czerń uważam, że jak najbardziej.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Żadne jaskrawe. Źle się w nich czuje.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Tak. Lawendowy, jasny róż, jasny żółty, jasny niebieski.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Raczej ciepłe.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - raczej nie. Wolę stonowane kolory dobierać.

Będę wdzięczna za pomoc
Radziłabym zrobić przymiarkę kolorów, pooglądać palety. Raczej nie jest możliwe, żeby komuś pasowała bardzo czysta biel i głęboka czerń a jednocześnie źle wyglądał w jaskrawych.

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:19 ----------

Cytat:
Napisane przez katusek Pokaż wiadomość
chłodna zima wydaje się do mnie pasować, sprawdzę to bardziej wnikliwie

Wampierz:

Jak określiłabyś krótko co różni chłodną zimę od chłodnego lata? intensywność? bo jak rozumiem to jedyne dwa totalnie zimne typy?

i jeszcze o makijaż.

robiłam test szminek z jednej ze stron które linkowałaś na blogu. Akurat dziwnym trafem mam w domu szminki: dla chłodnej zimy, chłodnego lata i intensywnej zimy). Pierwsza wygląda najlepiej, druga ok, trzecia pośrodku. Na ile wiarygodny jest Twoim zdaniem ten test? (sprawdzałam szminki na ustach w neutralnym otoczeniu, światło dzienne, związane włosy, bo w "pełnym makijażu" wszystkie wyglądają dobrze, choć ta dla chłodnej zimy z rimmela jest moją ulubioną .)


Czytałam wskazówki makijażowe na 12blueprint i faktycznie najlepiej wyglądam w tym co poleca się chłodnej zimie (zimne cienie, bazowy szary). Mam wrażenie że szare smokey podkreśla moją urodę, dobrze mi też w zimnych fioletach. Tylko zastanawiam się, bo kiedyś czytałam, że niebieskie oczy najlepiej podkreślają barwy kontrastujące czyli pomarańcz i u mnie też to działa... tyle że oczy są fajnie podkreślone a w ogóle nie pasuje do mnie taki makijaż. czyli dużo tracę nie mogąc nosić ciepłych kolorów kontrasujących do oczu i nie ma na to rady?

na jakimś forum czytałam, że ciemnookie true winter żeby wydobyć urodę powinny używać ciemniejszych szminek, śliwkowych, a niebieskookie z tego samego typu będą lepiej wyglądać w odcieniu dzikiej róży, fuksji. Zgadzasz się z tym/jest w tym jakaś logika Twoim zdaniem?
Czystość koloru przede wszystkim. Intensywność urody może, ale nie musi. Kluczem są tu "wersje" pasujących kolorów.

Najłatwiej sprawdzić na bieli i czerni, zima dobrze wygląda w śnieżnej bieli i głębokiej czerni, dla lata to trochę za dużo. Jakies intensywne kolory typu czerwień tez mogą być, ale wtedy trzeba pamiętać, że dla chłodnego typu to tylko chłodne wersje czerwieni, np. karmin. Chłodna, czysta fuksja też powinna być dobra. Lato lepiej wygląda w bardziej zgaszonej wersji.

Akurat test szminki jest bardzo trafny, bo używa się koloru na samej twarzy, więc wszelkie dysonanse kolorystyczne od razu rzucają się w oczy.

Poszukaj chłodnego odcienia pomarańczu, albo czerwieni lub różu.

Z tymi szminkami do oczu to pierwsze słyszę, raczej wg mnie ma to niewiele wspólnego, raczej jest to jakaś tradycja, że ciemnookim brunetkom pasują ciemniejsze kolory (już wiemy, że tak nie jest).
Na 12blueprints jest nawet artykuł jak podkreślać oczy przy różnym typie urody:
Dla zim ogólnie:
http://12blueprints.com/how-winters-...fy-eye-colour/

1.Kolorowy eyeliner (uwaga, po angielsku eyeliner to nie tylko tusz do kresek, również kredka a nawet cień)
2. Noszenie podkreślającego koloru w ubraniu, bo obszar koloru jest większy.
^Ja dodam, że włosy też tak działają i np. farbowanie włosów na rudo podbija zieleń oczu, a zółte blondy - błękit.
3. Noszenie makijażu w ogóle
4. Uważanie na brązowe cienie do powiek, mogą być zbyt mdłe i lepszy może być szary.
^Ja bym powiedziała, żeby to traktować z pewnym dystansem, bo np. ja mam naturalnie ciemniejsze powieki i brązowy jakoś się lepiej wpasowuje, tylko rzecz jasna chłodny, czysty brąz.
5. Akurat Scaman do niebieskich poleca tradycyjnie brązowy cień. I uczula, że nie każdy odcień danego koloru będzie dobry - oczy są różne i każdy musi znaleźć swój kolor.
6. Kontrast w makijażu i ubraniu.

Dla chłodnej zimy:


"Eyeliners are black brown, coal, black if you insist, black sapphire, and dark purple."


"Shape and outline matter more than colour. A perfectly lined eye using white and mid to darkest gray, that would look no different if seen on B&W TV, has unbelievable impact."


"Of all the Winters, True adds the fewest colour elements. They are perfectly defined and refined by B&W alone in very symmetric but strongly defined shapes. Colour in clothing can almost get in the way of the eye colour. One colour should stand alone, like one leaf left on a frozen tree, one red berry on a bush. Let that one colour be the eyes. And then the lips. I’ve never seen any other group do this B&W+eyes effect with such force. They’re just electrifying (explosive will be the territory of the Brights.)
Chanel Smoky Eyes is a good all-in-one quad. It’s sparkly, which looks good on the young. For the rest of us, it’s those cleanest greys in a matte version."

---------- Dopisano o 00:44 ---------- Poprzedni post napisano o 00:37 ----------

Cytat:
Napisane przez sen_to_zdrowie Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim dziewczynom

Piszę, bo za pare dni mam zamiar zmienić kolor włosów. Miałam ich juz wiele. Obecnie jestem ruda, ale nie jestem pewna czy ten kolor mi pasuje... moze gdybyscie pomogly mi okreslic moj typ urody, to wybralabym w koncu farbe odpowiednia dla siebie?

Zalaczam zdjecia
Zdjecie 1 - moj naturalny kolor wlosow - jakis taki brązowawy
Zdjecie 2 - ja, bez makijażu
Zdjecie 3 - kilka lat temu, ja i moje piegi - są rudo złote, dosc blade
Zdjecie 4 - moj kolor oczu (piegi rowniez widoczne)
Zdjecie 5 - tak obecnie wygladam

Pomozecie prosze? Jakim typem urody jestem i czy rude wlosy mi pasuja?
Nie za bardzo potrafie obiektywnie odpowiedziec na te pytania wszystkie... lubie nosic czern i turkus tyle wiem na pewno.
Cere mam rózowawa...
obecnie zastanawiam sie nad chlodnymi, dosc ciemnymi brązami...
Będe wam bardzo wdzieczna za pomoc
Dobrze by było gdybyś odpowiedziała na pytania, a jeśli nie potrafisz - przymierzyła kolory.

W sumie dla każdego typu istnieje jakiś twarzowy odcień rudego, blondu, brązu itp., ale trzeba wiedzieć jaki typ urody, żeby wybrać właściwy kolor - intensywny lub subtelny, ciepły lub zimny.

Zdjęcia często przekłamują kolory, ale brązowy na pierwszym zdjęciu wydaje się za ciemny i przytłaczający. Ładne jest to zdjęcie i chyba dobrze oddaje twoje kolory, co?
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...4&d=1365771257
Wyglądasz tu na chłodny typ, raczej lato. Lata też bywają rude. Musi to być odcień raczej chłodnawy, niezbyt intensywny. Ciepłe, pomarańczowe włosy jak na ostatnim zdjęciu zupełnie ci nie pasują. Powinnaś też unikać ciepłych kolorów w makijażu.

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:44 ----------

Cytat:
Napisane przez sen_to_zdrowie Pokaż wiadomość
Podobno jak sie ma jasna cere i niebieskie oczy to granatowa czern pasuje...
Podobno... Ale tak naprawdę, to nie jest żadna reguła - osoby o delikatnym typie urody czerń, a już szczególnie intensywna taka jak granatowa zupełnie masakruje i wyglądają jak ciężko chore. Nawet nie każda zima daje radę takiej czerni, a dla lata to jest na pewno niewłaściwy kolor włosów.

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:45 ----------

Nie ma takiej kategorii kolorów "czarne" - mogą być kolory przyczernione, takie ciemne i zgaszone. Przydałoby ci się przymierzenie kolorów. I jeszcze raz powórzę, że tu w ogóle nie chodzi o to, jakie kolory nam się podobają, tylko jakie po przyłożeniu blisko twarzy sprawiają, że wyglądamy ładnie. Dlatego najlepiej zrobić test w domu.
Na zdjęciu jesteś mocno opalona, więc trochę trudno ocenić, ale faktycznie wydaje się, że typ urody raczej ciepły.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora