Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - recepta na tabletki antykoncepcyjne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-01-03, 17:17   #1
Nacho1111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 249

recepta na tabletki antykoncepcyjne


Dziewczyny, jeszcze nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych dlatego zastanawiam się nad rozpoczęciem zażywania. Aktualnie przebywam za granicą i jest to dość drogi koszt (niestety) Moja koleżanka brała tabletki parę lat temu i ostatnio poszła do lekarza po receptę. Lekarz zapytał się jej tylko czy kiedykolwiek brała tabletki i przepisał jej opakowanie bez problemu. Tak się zastanawiam czy można brać tabletki bez badań? Dziś dzwoniłam do różnych lekarzy i w jednej klinice powiedzieli mi, że lekarz przeprowadzi ze mną zwykłą konsultację, zbada krew itp i mi przepisze tabletki, chyba że będą jakieś przeciwskazania to wtedy wyśle mnie na dodatkowe badania. Koszt takiej wizyty jest dość duży + cena tabletek (też tu jest dość wysoka) dlatego zastanawiam się czy nie pójść do tego samego lekarza, u którego była moja znajoma i powiedzieć, że już brałam tabletki... To jest zwykły lekarz rodzinny i wizyta jest dość tania. Niezbyt dobry pomysł, prawda?

Jak myślicie? Pamiętam, że parę lat temu jak byłam jeszcze w LO to niektóre moje koleżanki nie miały robionych żadnych badań i brały tabletki. Czy takie działanie jest zbyt ryzykowne?
Nacho1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując