Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-24, 21:04   #501
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwen_ Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie najbliższe miesiące spędzę na wyspie pod Afryką a więc temperatura wiecie jaka, a moja skóra... biała z piegami + retinoidy wewnętrznie . Także szykuję kapelusze z dużym rondlem, okulary z prawdziwym filtrem i oczywiście filtry. Zapytam jeszcze raz o tą LRP:

Anthelios XL spf 50+ PPD 42 - skład INCI:
aqua, C12-15 alkyl benzoate, glycerin, alcohol denat, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, titanium dioxide, pentylene glycol, butyl methoxydibenzoylmethane, styrene/acrylates copolymer, caprylic/capric triglyceride, pentaerithrytyl tetraethylhexanoate, propylene glycol, ethylhexyl triazone, stearyl alcohol, talc, drometrizole trisiloxane, nylon-12, synthetic wax, aluminum hydroxide, ammonium polyacryloyldimethyltaura te/steareth-8 methacrylate copolymer, ammonium polyacryldimethyltauramid e/ammoniumpolyacryloyldimet hyl taurate, caprylyl glycol, cassia alata leaf extr., disodium EDTA, glyceryl isostearate, glycine soya oil, isopropyl lauroyl sarcosinate, maltodextrin, PEG-8 laurate, phenoxyethanol, stearic acid, terephtalylidene dicamphor sulfonic acid, tocopherol, triethanolamine, xanthan gum

Czy jest jakiś filtr bardziej chroniący twarz, o wyższej ochronie ?
To jest filtr o najwyższym na rynku PPD czyli współczynniku określającym ochronę UVA (prominiowanie odpowiada za powstawanie przebarwień) , większość firm nie podaje takiej informacji, więc może to znaczyć, że nie mają się czym chwalić
Mam straszne przebarwienia, używałam już chyba wszystkich aptecznych filtrów, nawet Melascreen i to jest dla mnie jedyny w miarę skuteczny krem, trzeba tylko nakładać min. 1 ml na twarz i ponawiać aplikację przynajmniej co 2 godziny. Problem może być tylko jeśli masz mieszaną cerę, krem może trochę zapychać - ja na tłuste partie skóry stosuję fluid z tej samej serii, ale on ma trochę niższe PPD.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora