Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-10, 11:28   #791
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez karma80 Pokaż wiadomość
hmm...takie zgniło zielone, coś jak zielona oliwka.W niektórych opisach czytałam o oliwkowych i na dodatek moi znajomi twierdzą,że mam takie.Na mój gust(jak patrzę przez szkło powiększające ) mam szaro kolorowe( z żółtą otoczką i małe brązowe kropeczki), ale ponoć na pierwszy rzut oka są właśnie oliwkoweTeraz się zastanawiam czy to ciepły kolor czy chłodny, bo to mi mąci trochę w analizie kolorystycznej.Dzięki Dziewczyny za zainteresowanie
Dużo osób takie ma, występują praktycznie we wszystkich podtypach. W języku polskim nie ma osobnego określenia na taki kolor, można powiedzieć szarozielone albo zielonkawe. Po angielsku określa się wszystkie zielonkawe jako hazel, ale wbrew temu co jest napisane w Wikipedii, po polsku "piwne" nie oznacza tego samego co "hazel". Po prostu ktoś bezmyślnie przekalkował angielski artykuł.Piwne to jasnobrązowe czy pomarańczowe oczy albo ogólnie brązowe z wyjątkiem tych bardzo ciemnych (te były zawsze określane jako czarne). Z tego, co kojarzę to ogólnie chyba słowo "brązowy" upowszechniło się dość późno i dlatego tradycyjne określenia mogą go nie uwzględniać. Tak samo jak w niektórych regionach często się używa określeń "popielaty" albo "siwy" zamiast "szary".


Wracając do twojego koloru oczu, wg systemu Sci/Art każdy typ może mieć dowolny kolor oczu. I tak o typie decyduje głównie karnacja. Kolor oczu bardziej wpływa już np. na to które kolory z palety typu będą szczególnie efektowne. Przy wyborze cieni do powiek ma znaczenie, albo kiedy chcesz ubraniem czy makijażem podbić kolor oczu.


Ja też mam takie "mieszane" oczy, jak się przyjrzeć to są dwa odcienie szarego z pomarańczowym środkiem, ale z daleka wyglądają na zielonkawe po prostu, czasem na zdjęciach wychodzą równo zielone. A jestem intensywną zimą, czyli typem, u którego przeważa chłód. Na 12 Blueprints jest "galeria oczu" i głównie widać, że niby ten sam kolor oczu może przybierać różne formy (cieplejsze, chłodniejsze, bardziej lub mniej kontrastowe) i że trudno ocenić typ po samym zdjęciu oka, chociaż super doświadczone wizażystki widzą pewne prawidłowości. Tak, że nie ma co się skupiać na kolorze oczu, trzeba się opierać na teście przymierzania kolorów, po ustaleniu typu stosować wskazówki dla swojego typu i każdy kolor oczu będzie można skutecznie podkreślić.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora