Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zestaw startowy
Wątek: Zestaw startowy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-28, 08:02   #1026
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Zestaw startowy

Cytat:
Napisane przez RoksiSK Pokaż wiadomość
Nie ma co się zniechęcać - trzeba patrzeć realnie. To co Sparta napisała powinna sobie wziąść do serca każda początkująca, która uważa, że jak kupi zestaw żeli to będzie robiła pazurki takie że hej A to niestety nie takie proste Są owszem dziewczyny, które same się nauczyły, ale kosztowało je to mnóstwo pracy, samozaparcia... i pieniążków. Bo np. kupiły wiele niepotrzebnych rzeczy, żele, którymi nie za fajnie było pracować itd. A tak te pieniądze przeznaczając na dobry kurs osiągnęły by conajmniej (!!!) takie same efekty w dużo szybszym czasie. Poza tym już na kursie sprawdzasz sama, czy lepiej Ci się nakłada żele gęste czy rzadsze, jak dobrze podkleić tipsa czy podłożyć formę. Itd, itd...
Ano właśnie. Bo na czym OGÓLNIE polega przedłużenie paznokci, można wytłumaczyć w jednym zdaniu:

Dezynfekujesz, opiłowujesz, matujesz, odtłuszczasz, wytrawiasz, nakładasz żel, utwardzasz, przemywasz, nadajesz kształt, nabłyszczasz i VOILA!

Ale tu chodzi o NIUANSE- jak nałożyć żel, jak zmatowić płytkę ale jej nie przepiłować (auuu!), jak podłożyć formę, żeby spełniała swoją rolę, jak piłować i z jakiej perspektywy oceniać kształt pazurków, żeby nie okazało się, że każdy jest inny itd. itp.

Szkolenie daje też odpowiedzi na wiele pytań, które będzie zadawał sobie (albo forumowiczkom Paznokci) samouk:
dlaczego żel odchodzi? czemu szablon się rozkleja/ wygina? co robić, żeby panokcie nie były takie łopatowate? co zrobić żeby trzymały się 4 tygodnie a nie 10 dni? jak wtapiać ozdoby, żeby ich nie wypiłować ani żeby nie wystawały? I wiele, wiele innych.

Acha, ja też stwierdziłam kiedyś, że mam zdolności manualne i bez problemu sobie poradzę. Przeglądałam już trochę for pazurkowych zanim spróbowałam pierwszy raz przedłużyć pazurki bez kursu. Efekt? Po 8 godzinach zabawy przepiłowana płytka (auuuu!) i awangardowe paznokcie:
zdobienie skromne, bo tylko jednokolorowy brokat, ale za to kształt wyjątkowy - każdy paznokieć inny, za to wszystkie grube jak z plasteliny
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37

Edytowane przez mysiak
Czas edycji: 2010-01-28 o 08:04
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując