Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera trądzikowa - porady eksperta!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-11-22, 09:09   #39
Ekspert Eucerin
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Eucerin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez beata18ns Pokaż wiadomość
ja chcialabym sie dowiedzieć, jak najlepiej pozbyc sie zaskornikow. nie mam pryszczy jako takich, borykam sie z zaskornikami. nie jest ich jakos straasznie duzo, jednak przeszkadzaja mi bardzo. dodam ze regularnie stosuje peelingi, maseczki oczyszczajace. uzywam aptecznego podkladu firmy pharmaceris, ktory podobno ma nie zapychac. na noc smaruje sie kremem la roche posay effeclar duo, oczyszczam zelem tej samej firmy.

Czy krem Eucerin na noc, bylby w stanie mi pomoc?
Czy zaskorniki trzeba wycisnac zeby sie ich pozbyc czy istnieje mozliwosc ze sie same zluszcza przy stosowaniu krem/peelingu lub znikna ?
Cytat:
Napisane przez xcarlax Pokaż wiadomość
Ja mam problem z wągrami. Jest to bardzo uporczywe. Mimo,że dbam o cerę regularnie, stosuje wiele specyfików, to ten problem nie potrafi stać się ex-problem. Jakie konkretne kosmetyki polecicie? A może macie za sobą jakieś ciekawe zabiegi? Z góry dziękuję za odp.!
Zaskórniki powstają w wyniku nadmiernej proliferacji (namnażania się) keratynocytów czyli komórek naskórka, co prowadzi do zaczopowania ujść mieszków włosowych. Zaczopowany mieszek włosowy z uchodzącym do niego gruczołem łojowym ulega rozdęciu, a na skórze powstaje widoczny zaskórnik. Jak je zwalczyć? Jak już wcześniej pisałam, przy pielęgnacji skóry trądzikowej dobrze sprawdzają się dermokosmetyki. I w przypadku trądziku I stopnia są podstawą leczenia. Najważniejsze aby dermokosmetyk, zwierał odpowiednie składniki aktywne przeciwdziałające powstawaniu otwartych i zamkniętych zaskórników, należy do nich np. kwas mlekowy – naturalnie występuje w skórze jako składnik Naturalnego Czynnika Nawilżającego - ma działanie keratolityczne i tym samym komedolitycznie, co oznacza, że rozpuszcza on zrogowaciały czop, otwierając tym samym zaskórniki i przeciwdziała jednemu zakłóceniom rogowacenia ujść mieszków włosowych. Umożliwia to lepszy przepływ nadmiaru sebum. Dodatkowo, kwas mlekowy poprawia przenikanie do skóry pozostałych składników aktywnych, zatrzymuje wodę w naskórku i reguluje pH. W linii Eucerin DermoPURIFYER kwas mlekowy znajduję się w Toniku oraz Aktywnym kremie na noc. Peelingi o silniejszych właściwościach złuszczających także pomogą pozbyć się zaskórników, jednak nie stosujemy ich częściej niż 1-2 razy w tygodniu.

Mimo, że obie panie mają problem z łagodną postacią trądziku, zaskórnikami zachęcam do konsultacji z dermatologiem. W zależności od nasilenia zmian trądzikowych lekarz przepisze odpowiednie leki bądź zaleci odpowiednią pielęgnacje. I nadal będę powtarzała, że w przypadku leczenia trądziku – także zaskórnikowego, niezbędna jest cierpliwość i konsekwencja w działaniu.
Ekspert Eucerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując