Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera trądzikowa - porady eksperta!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-11-30, 11:45   #53
Ekspert Eucerin
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Eucerin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez dm41 Pokaż wiadomość
Witam mam problem z tradzikiem wczoraj bylam u dermatologa i przepisal mi on zel Epiduo chcialabym bardziej wiedziec jego zastosowanie na ile go zostawic czy przed tym cos nakladac czy go zmyc woda i czy po nim cos smarowac?
Zrobiła pani pierwszy i bardzo ważny krok – konsultacja z lekarze, leczenie trądziku pod okiem dermatologa. Dawkę i częstotliwość stosowania żelu Epiduo ustala lekarz w zależności od stopnia nasilenia trądziku. Zwykle preparat stosuje się raz na dobę, wieczorem na czystą i suchą skórę. Niewielką ilość żelu należy rozprowadzić na cały obszar skóry zajęty przez trądzik. Jeśli obserwowane działanie leku jest zbyt silne, wówczas można go stosować rzadziej np. co 2 dzień. Uwaga! Unikać kontaktu leku Epiduo z oczami, ustami, nozdrzami i błonami śluzowymi. W przypadku dostania się żelu do oka, należy przepłukać je natychmiast ciepłą wodą. Uwaga! W trakcie leczenia unikać nadmiernego narażenia na promieniowanie UV. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Cytat:
Napisane przez Magdalena3city Pokaż wiadomość
co robic z wielkimi grudkami pod skora?[euc1]677817[/euc1]
Czy konsultowała pani zmiany skórne z dermatologiem? Czy zalecił stosowanie konkretnego środka, leku?

Przyczyną trądziku grudkowo-krostkowego są bakterie, głównie Propionibacterium acnes. Kolonizują one zaczopowane mieszki włosowe i namnażają się w sposób niekontrolowany. Produkty metaboliczne bakterii pobudzają odpowiedź immunologiczną czego efektem jest stan zapalny.

Takich zmian z pewnością nie należy wyciskać. Wyciskanie może uszkodzić skórę, co sprzyja stanom zapalnym, powstawaniu przebarwień, blizn. Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z dermatologiem, który określi sposób leczenia.

W leczeniu zmian trądzikowych bardzo istotna jest prawidłowa pielęgnacja. Proszę unikać kosmetyków, które, zatykają pory, a tym samym przyczyniają się do nasilenia zmian trądzikowych. Idealne dermokosmetyki do skóry trądzikowej gwarantują łagodne oczyszczanie skóry za pomocą produktów nie indukujących łojotoku, nie zawierających składników komedogennych i nie powodujących interakcji z lekami ogólnymi i zewnętrznymi. Poprawiają stan skóry wysuszonej i podrażnionej przez stosowane leki oraz maskują (korygują) istniejące niedoskonałości skóry (wykwity, przebarwienia, blizenki). Bardzo ważne jest aby działać na wszystkie 4 przyczyny powstawania zmian trądzikowych: łojotok, nadmierne rogowacenie ujść mieszków włosowych, kolonizację mieszków włosowych i stan zapalny. Tak działają produkty Eucerin DermoPURIFYER, przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez selah123 Pokaż wiadomość
Witam!
Bardzo bym prosiła o pomoc, bo czuje się kompletnie bezradna. Mój problem z cerą zaczął się mniej wiecej rok temu, na mojej twarzy zaczęło pojawiać sie coraz więcej drobnych krostek, zakórników itd. Czasami zdażyła się jakaś wieksza krosta, która po posmarowaniu maścią cynkową znikała. W tym momencie moja cera wygląda tragicznie. Nie wiem co z tym zrobić. Policzki są całe usiane czerwonymi, podskórnymi krostami (wcześniej tego nie było), strefa T to ogrom zaskórników. Mniej wiecej co 2-3 pojawiają się bolące gule w okolicach brody czy nosa.
Co mam zrobic? Co zacząć stosowac, a czego kategorycznie nie robic?
Proszę o odp.
Pierwszą rzeczą jaką powinna pani uczynić jest wizyta u sprawdzonego dermatologa. Lekarz oceni stan skóry i zaleci odpowiednie leczenie. Podobnie jak w innych przypadkach, istotnym elementem walki z trądzikiem jest prawidłowe oczyszczanie twarzy i pielęgnacja, o której wciąż powtarzam.
Proszę również zwrócić uwagę na czynniki, które mogą powodować nasilenie objawów. Istnieje wiele czynników, które mogą zaostrzyć lub nasilić trądzik. Należą do nich stres, złe nawyki żywieniowe, stosowane leki czy niewłaściwa pielęgnacja.
 stres – nasila produkcję hormonów sterydowych, które są istotnym czynnikiem wpływającym na zwiększenie łojotoku
 nieodpowiednia pielęgnacja skóry – stosowanie tłustych kosmetyków może powodować czopowanie ujść mieszków włosowych, a co za tym idzie powstawanie zaskórników. Powinno się zatem unikać kosmetyków zawierających lanolinę, wazelinę, oleje roślinne. Zamiast nich warto wybrać tzw. Kosmetyki niekomedogenne czyli nie zatykające, nie czopujące ujść mieszków włosowych (porów)
 złe nawyki żywieniowe – według najnowszych badań na nasilenie trądziku wpływa spożywanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym (białe pieczywo, chipsy, ciasta, arbuzy, piwo). Spożywanie produktów wysokoprzetworzonych związane jest z wytwarzaniem dużej ilości związków toksycznych, które mogą być wydalane z łojem. Podstawowa zasada jaką należy się kierować w wyborze diety – jeżeli pacjent obserwuje nasilenie zmian trądzikowych po jakimś pokarmie powinien go unikać.
 stosowane leki – bardzo wiele leków może powodować powstawanie zmian trądzikowych. Należą do nich między
Ekspert Eucerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując