Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - wybór materaca
Wątek: wybór materaca
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-04-30, 01:44   #130
Fernandez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: wybór materaca

Witam. We wrześniu tamtego roku kupiłem materac 90x200 firmy Koło, model Nancy H2. Miałem zamiar kupić Ibize H2, ale sprzedawca powiedział mi, że te dwa materaca są takie same i różnią się tylko pokrowcem za który nie warto przepłacać przy Ibizie bo dobry jest przy Nancy. Czy te materaca są faktycznie identyczne? Mój problem polega na tym, że nie jestem zadowolony z tego materaca. Od razu zaznaczę, że jestem ostrym alergikiem i z tego co zauważyłem mój materac uczula mnie. Czytałem, że występuje uczulenie na lateks i pewne objawy się zgadzają. Uczulenie powoduje obrzęk błony śluzowej nosa, pieką mnie też oczy (zapalenie spojówek) i skóra. Ogólnie materac ten ma dosyć intensywny zapach, który drażni mi trochę gardło. Nawet moja mama i znajomy mówi, że ten materac ma taki dziwny gumowy zapach, jakby jakiegos chńskiego sztucznego tworzywa. Czy są różne rodzaje lateksu? Ten jest jakiś sztuczny? Bo z oferty materacy lateksowych firmy Koło są jeszcze droższe Sueno Vital, Sueno Luxus, więc czymś muszą się różnić (wysokość materaca jest podobna przecież). Dodatkowo mam wadę kręgosłupa połączoną z wadą klatki, dlatego tymbardziej dobór materaca jest bardzo ważny. Miałem nadzieję, że po kupnie materaca Nancy będzie mi się lepiej spało. Tymczasem nie jest on dla mnie za wygodny, często się przekręcam, nie mogę znaleźć wygodnej pozycji i co za tym idzie nie wysypiam się. Nie daję rady już dłużej się tak męczyć. Strasznie się tym denerwuje. Potrzebuje energii do nauki i rehabilitacji, a ciągle chodzę niewyspany i zmęczony. Po przespaniu nocy na moim materacu boli mnie kręgosłup w dolnej części. Czytałem na tym forum, że duża ilość stref twardości źle wpływa na ciało bo poszczególne części ciała mogą nie trafiać w odpowiednie strefy. Materac na środku się wyrobił, tzn. jest mniej sprężysty, jakby ten lateks się trochę wygniótł. Skutkuje to tym, że biodra mi trochę za mocno wpadają. Ogólnie czym bliżej końca, tym materac jest bardziej sprężysty i lateks ma lepsze właściwości. Rozumiem, że jest to spowodowane tym, iż głowa czy stopy mają mniejszy ciężar niż biodra i w tych miejsach materiał mniej pracuje, ale chyba w tamtych miejsach powinien być bardziej miękki albo na środku nie powinien się tak wyrabiać. Czy pownien on się tak odkształcać? Może jest za niski? Czuję, że w miejscu gdzie leżą barki, jest za twardy. Zauważyłem, że środkowe listwy w stelażu są bardziej płaskie niż te po bokach i łatwiej się uginają. Czyżby materac już tak bardzo się uginał, że wpływa na konstrukcję stelaża? Na prawdę mam już dość tego wszystkiego bo chyba każdy wie jak to jest być niewyspanym, a ja męczę się tak już bardzo długo. Z początku myślałem, że może jestem nieprzyzwyczajony, ale ból się nasila, a ja z każdym dniem mam mniej siły bo mój organizm nie wypoczywa tak jak powinien. Proszę o rady ludzi którzy mają wiedzę w dziedzinie materacy i wszystkimi rzeczami z nimi związanymi. Mile widziane także opinie użytkowników.
Fernandez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując