Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pomóżcie. Moja skóra. Czy posiadam odpowiednie kosmetyki?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-10-24, 10:32   #3
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Pomóżcie. Moja skóra. Czy posiadam odpowiednie kosmetyki?

Witaj ja też mam taki problem ze skórą jak Ty juz od 8 lat... Niestety jakoś nic mi szczególnie nie pomaga.. Polece Ci rzeczy, które u mnie się sprawdzają jakoś..
1. Maseczka z zielonej glinki, do kupienia w aptece, w proszku. Sama rozrabiasz z wodą i kładziesz na mordkę na około 30 minut. Ważne aby nie dopuścić do tego żeby glinka zaschła na twarzy,bo inaczej efekt będzie koszmarny. Ja nie dopuszczam do zaschnięcia w ten spobób - torebki ziól z apteki(bratek,szałwia,rum ianek) zalewam wrzątakiem w misce, potem nakładam maseczke z glinki, nachylam się nad ziołami i zakrywam ręcznikiem, żeby powstała tzn parówka. Pół godziny tak posiedzić i efekt rewalacyjny Także polecam, to się u mnie sprawdza w 100%.
2. Maseczka z Dermiki, Perfekcja.
3. Krem na dzień Pityval - La roche posay.
4. Pasta Lassara - pasta cynkowa z kwasem salicylowym na jakieś większe niespodzianki.
5. Do mycia twarzy żel Zaiaja Nuno - przy mojej odwodnionej skórze w sezonie jesienno-zimowym sprawuje się idealnie.
6. Tribiotic - przyspiesza znacznie gojenie ranek po pryszczach.

Polecam picie chociaż raz dziennie Citroseptu, znacznie pomaga w walce z niedoskonałościami. Powodzenia!

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez asia95 Pokaż wiadomość
Mam cerę tłustą. Mam prawie 15 lat i Od około 2-3 lat walczę z pryszczami. Nie jest to jakiś wielki trądzik, ale pojawiają mi się pryszcze, mam rozszerzone pory i strasznie się świecę. Zamieszczam zdjęcie swojej skóry na twarzy i zdjęcia kosmetyków których używam. Chciałabym żebyście powiedzieli czy dobrych dla siebie kosmetyków używam. Będę wdzięczna...

zdj:
1) moje czoło
2)kosmetyki z Garniera
3)maseczki
4)mocniejsze kosmetyki, na bazie alkoholu, punktowe
5)nowo nabyte plasterki oczyszczające na nos, brodę i czoło
6)pozostałe, czyli: peeling enzymatyczny, krem matujący i krem nawilżający

A co do stosowanych przez Ciebie kosmetyków to również radzę odstawić Garniera. Maseczka Soray i Ziaji jak najbardziej możesz stosować, są delikatne. Kosmetyki punktowe które używasz raczej racze zmienić na pastę cynkową. Plasterków nigdy nie używałam wiec się nie wypowiem. Dobrze,że sotosujesz peelingi enzymatyczne kremu matującego siarkowa moc radzę używać tylko na jakieś większe wyjśćia za bardzo wysusza skóre.. Kremu nawilżającego którego używasz niestety nie używałam, dziewczyny polecają Humektan niestety u mnie się nie sprawdził.. Wysuszył mi niesamowicie skórę i dalej szukam jakiegoś kremu nawilżającego, który nie wysuszy i nie zapcha
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując