Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-03-31, 18:11   #2027
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziewczyny... Mam pytania dwa

1. Czy nie jest dla skóry szkodliwa taka bogata mieszanka jak: kwas HA 3% + d-panthenol z wit.b5 + olej (np. macadamia) + szczypta wit. C sproszkowanej + niezmywalna frakcja sojowa + czasem bazowo dodatek lekkiego kremu... ? Proporcje na oko, ale pamiętając aby witamina C nie stanowiła więcej niż 15%

2. Czy są przeciwwskazania z czym nie powinno łączyć się kolagenu?
Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
A czy przypadkiem preparaty z wit. C nie powinny mieć pH w okolicach 3 czyli dosyć niskie... wtedy wit. C działa efektywnie.
Nie wiem jakie ph zaplanowałaś tej mieszanki.
Co do innych witamin to nie wiem jak z B5 ale nie łączy się wit. C z wit. B3 bo one się wzajemnie znoszą i potrzebują zupełnie innego pH żeby działać.
Nie powinno się też ich używać bezpośrednio po sobie.
Wit. B2 uczula wit. C na działanie światła.
Wit. C bardzo lubi się z wit. E ale rozpuszczają się w innych rozpuszczalnikach. Działają ze sobą na zasadzie synergii.

tak z rozpędu napiszę, że co do wit. C i ekstraktów - to wiele z ekstraktów jest stabilnych powyżej pH 4 czyli dla wit. C już nieco za wysokim więc takie połączenie się trochę pokłóci.
Niektóre ekstrakty mogą zawierać metale ciężkie co dla wit. C jest fatalne i przyśpieszy to starzenie skóry więc efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Potrzebny jest chelator.
Kasiu, bardzo dziękuję za pomoc! Ph swoich mieszadeł nie sprawdzam nigdy... Powinnam zacząć chyba.

Powiedz mi proszę, z czym w takim razie najlepiej łączyć witaminę C? Co o niskim ph możesz polecić?

Czy orientujesz się czy są jakieś przeciwwskazania co do d-panthenolu z wit.b3 i co do kolagenu? Kwestia kolagenu mnie szczególnie interesuje... Przyznaję, że trochę zgłupiałam czytając obszerne opisy dot. kolagenu
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując