Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-03-05, 10:10   #3506
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
A mówiła coś więcej...?
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć żadnego info o tym aby Emla zmniejszała efektywność zabiegu (czy to badań, czy doniesień "z praktyki" na zagranicznych forach).

Jednym co znalazłam jest to, że wywołany Emlą skurcz naczyń krwionośnych i wywołana tym bladość skóry mogły by wpłynąć na skuteczność zabiegu laserowego, ale to bardziej powinno mieć znaczenie przy zamykaniu naczynek albo usuwaniu zmian, niż usuwaniu owłosienia. Przy czym jedyne badanie jakie na ten temat znalazłam nie wykazały zmniejszonej skuteczności przy laserowym leczeniu naczyniaków z Emlą.

Drugi skutek użycia Emli, który mógłby mieć coś wspólnego z efektywnością, to zwiększenie grubości skóry. Tu już bardziej widzę związek z usuwaniem włosów.

Ale generalnie informacji o wpływie Emli na efektywność zabiegu praktycznie nie ma. Szkoda, bo ciekawam czy coś w tym jest.
To o grubości skóry rzeczywiście brzmi wiarygodniej ale wiesz jakie to jest uczucie, ja mam wrażenie, że przy każdym strzale laser dociera do jakiejś ilości cebulek. Laser musi mieć jakąś głębokość działania a nie wierzę żeby to "zgrubienie" skóry po Emli było znaczne.

Mi ogólnie trzy panie przeprowadzały zabiegi, każda wiedziała, że jestem na Emli i żadne nie odradzała. Gdyby były jakieś udowodnione badaniami przeciwwskazania to wiedziałyby o tym ze szkoleń itp. i byłoby to ogólnie wskazywane w zastrzeżeniach przed zabiegami. Myślę, że niepotrzebnie się tym przejmujemy. Pomyślcie ile milionów gabinetów na świecie robi depilację, taka ważna kwestia na pewno byłaby już rozstrzygnięta gdyby było w tym ziarno prawdy.

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Baas Pokaż wiadomość
Powiem CI, że jest ciężko niekiedy. Kurde zaciskam zęby, przerywamy na mrożenie lodem, ale uuuuh. Ja nie wiem co to będzie, jak się moc zwiększy.
Oj tak, bywało ciężko ale mrożenie na głębokim bikini mam za każdym razem. Od razu przykłada lód, bez pytania i ostrzeliwuje ten obszar. Z lodem to jest na prawdę do zniesienia. Bardziej strach siedzi w głowie Czasem aż się wzdrygam na myśl, że zaboli ale po fakcie nie jest tak źle.

Kurde, pochorowałam się. Czym się tu leczyć teraz? Teraflu może być? Zabieg w poniedziałek.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
A na jakiej masz teraz? (przepraszam, nie chce mi się cofać). Ja mam porównanie tylko pomiędzy nogami i bikini na wosku i różnica jest jak pomiędzy irytującym kłuciem a o ja pie@#@ . A łydki mnie bardziej bolały laserem niż woskiem...

.
"o ja pier %@" czułam na bikini i pachach przez pierwsze 2 zabiegi. Na Emli ale bez chłodzenia. Początki są straszne, bo włosów dużo więcej. Potem jest z górki.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
No mi babka powiedziala, ze ta masc ma wplyw na koncowke tej duzej glowicy, ze po kazdym zabiegu musieliby wymieniac te koncowke, a to podobno duzy koszt.

Zapytaj prosze o te moc na duzej glowicy. Jak to max 12J się ma do 30~~ na małej głowicy
Ach, bo Ty przecież na dużej jesteś.

Ok, zapytam o moce, sama się zastanawiam jak to jest. Dziwne z tą wymianą, o to też zapytam.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "

Edytowane przez scrabble1
Czas edycji: 2016-03-05 o 10:04
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując