Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-06-25, 21:01   #6
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
ponieważ zamiast zakuwania na pamięć, wolę rzeczy bazujące na zrozumieniu tematu.
Wiesz tylko, że na AG dużo jest dramatów "nie rozumiem".
Chociaż zaczynają się one dopiero od II roku - statystyka matematyczna. <3

Cytat:
Planuję też zrobić jak najwięcej staży i praktyk w trakcie studiów, mam nadzieję, że to później zaprocentuje
Poczytaj o programie płatnych praktyk "WEX" od PwC, ciekawy temat.
Dobrze jest też rozejrzeć się po bankach, najlepiej w dziale analiz.

Cytat:
jednak mam znajomych na MS i z tego co się dowiedziałam jest tam naprawdę ciężko
Ta matma jest trudniejsza niż ta na polibudzie, więc łatwo nie ma.
Za to masz szanse na 1000 zł z zamawianych i bardzo dobre perspektywy co do pracy.
Chociaż po FiR czy IiE/AG te perspektywy też są dobre.

Cytat:
trochę przeraża mnie Informatyka.
Infa jest trochę na wyrost w nazwie ( nie licząc specjalizacji "bazy danych" ), uczą raczej podstawowych, ale bardzo fajnych/przydatnych rzeczy.
Za c# nikt głowy nie urwie, a nie jest jakoś specjalnie trudne - w dodatku dość przydatne.
Bazy danych są bardzo proste, dopóki nie wybierzesz speca.
Jest też trochę kucia o sieciach i systemach, ale do ogarnięcia.
Sporo jest z zarządzania w infie ( MS project / projektowanie w UML ), która się przydaje.
Generalnie sama informatyka sprowadza się do zrozumienia podstaw - dzięki czemu ogarniasz wdrożenia ( po prostu nadzorujesz/kordynujesz pracę kumpli z polibudy ) i wyjaśnienie klientowi - jak to działa i dlaczego się tego nie da zrobić.
Aczkolwiek we wdrożenia to się raczej mało kto pakuje - jak już w infe to idą w bazy danych ( nudna działka, ale da się na niej dobrze zarobić ), albo w sieci ( nie polecam - szambo świata informatyki ).
A przeważnie to ludzie idą w inne rzeczy - analizy, doradztwa, finanse, rachunkowość itd.

Cytat:
Dodam, że lubię matematykę i do tej pory nie sprawiała mi ona większych problemów, jednak wiem że poziom liceum ma się nijak do tego co jest na studiach.]
3-4 działy max.
Dobrze będzie jak sobie przed studiami przypomnisz: trygonometrie / funkcje l./k. / wielomiany i ciągi.
Możesz też sobie sprawdzić coś z maty wyższej - np. granice ciągów, będzie Ci wtedy łatwiej.

Cytat:
Mam ten sam dylemat, ale chyba jednak będe się skłaniać ku AG później może magisterka z FiR, jednak muszę to wszystko jeszcze raz dokładnie przemyśleć.
Co byście nie wybrały, zapewniam że przy odrobinie pracy - będzie dobrze.
To są jedne z najbezpieczniejszych kierunków i umiejętności są dość uniwersalne, względnie łatwo się przebranżować bo masz podstawy z kilku dziedzin i sporo praktycznej wiedzy.

Z tym, że tym FiRem że masówka bym się nie przejmował - prawdziwa literatura przy FiRze czyli np. książki CIMA czy wyceny autorstwa Aswatha Damodarana to dla 90% studentów FiR bariera nie do przejścia, także większość osób się obija na tych studiach, myśląc że jak mają dobry kierunek to nic nie trzeba robić - bo zawsze można trafić do księgowości, gdzie miejsc jest bardzo dużo.
Problem w tym, że...księgowości dużo samemu trzeba się uczyć - na studiach dość po łebkach się omawia, słyszałem opinie że więcej to nawet w technikum jest.

Także reasumując - realna konkurencja ( jeśli weźmiecie się do roboty ) na FiRze wcale nie jest zbyt duża.
Chociaż FiR to wiecie - dużo kucia zbędnych rzeczy, a tak to sobie na AG czy IiE parę wzorów ogarnąć i finito.
Ostatnio nawet trochę znajomość infy wykorzystałem, pisząc sobie prosty programik do farmienia rzeczy w pewnym MMO - mała rzecz a jak przydatna i jak cieszy.


Powodzenia.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-06-29 o 21:38
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując