Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ciąża mimo tabletek anty? - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-06-16, 22:09   #27
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Exclamation Dot.: ciąża mimo tabletek anty?

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
studiuje na akademii medycznej, mialam juz zajecia, na ktorych rozmawialismy z prowadzacym na temat tabletek antykoncepcyjnych. co sie okazalo? mozna zajsc w ciaze biorac je nawet regularnie i przestrzegac wszystkiego, co jest zamieszczone w ulotce. otoz dzialanie taletek jest tym slabsze im dluzej sie je bierze, organizm sie przyzwyczaja i dawki, ktore sie bierze okazuja sie za male (dokladnie tak jak z kawa, im wiecej jej pijemy tym z czesem pijemy jej wiecej, bo wczesniejsze dawki nie sa juz tak skuteczne jak wczesniej). Poza tym tabletki sa bardzo niebezpieczne, juz nie jedna kobieta po braniu tych tabletek miala pozniej problem z zajsciem w ciaze (kazda kobieta inaczej reaguje na podawane hormony, u jednej sie wszystko blokuje, a u innej jak juz wspomnialamdziala w druga strone i zachodzi w ciaze). JA osobiscie nikomu bym tych tabletek nie radzila brac. Moje kolezanki, ktore od kilku lat je braly i zachwalaly, po posluchaniu tego co moze sie dziac z kobieta na stare lata (o tym juz nie wspomnialam) powiedzialy, ze juz nigdy ich nie wezma, pod zadna namowa! Akszeinga ja na twoim miejscu, dla wlasniej spokojnosci zrobilabym sobie test ciazowy, koszt ok 25 zl a klopot z glowy.
Ouch! I coś takiego można usłyszeć od studentki medycyny??
Z tabletkami jest jak z kawą? Proszę Cię, nie rozśmieszaj mnie. Gdyby tak było to po kilku latach brania tabletek, kobieta musiałaby co jakiś czas zwiększać dawkę. Owszem tabletki to nie przelewki, ale tylko wtedy jeśli są przepisywane przez lekarza bez badań, na oko.
Ciekawa jestem kiedy Cię te naturalne metody zawiodą, pani ginekolog nie wspominała o tym, że każde zaburzenie, stres itp. może powodować rozregulowanie organizmu i z naturalnych metod nici?? Boże, przepraszam, ale później się dziwią, że lekarze zaszywają chusty w brzuchu, skoro już studenci mówią takie rzeczy
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując