Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co to jest decoupage?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-30, 22:30   #6
angolleme
Przyczajenie
 
Avatar angolleme
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Talking Dot.: Co to jest decoupage?

decoupage to zbawa dla każdego- ja "dekuparze" z moim 4 letnim synkiem wszystko co tylko przyjdzie mi do głowy, ponieważ nie ma tam żadnych przeciwskazań: dekuparz da sie zrobić na każdej możliwej powieżchni: poczynając od drewna, ceramiki, plastiku, metalu, a na szkle i tkaninie kończąc.
decupage nie wymaga posiadania zdolności artystycznych a jedynie szczątkowego poczucia estetyki i odrobiny chęci: przykleic można wszystko: od bardzo profesjonalnych serwetek i szablonów dostępnych w sklepach plastycznych ( po szeregu prób i błędów mogę polecic produkty włoskiej firmy maimeri- po pierwsze- łatwe w obsłudze, po drugie- gama produktów jest naprawdę duża, i wreszcie po trzecie- przy świetnej jakości nie zastraszają ceną!!), a kończąc na fragmencie zwykłej gazetki czy tez rysunku dziecka:P
sprawa jest prosta: powierzchnie do dekuparzu trzeba oczyścić pomalować (farbą akrylową- duża gama barw i odpowiednie właściwości) następnie posmarować klejem, przyłożyć serwetkę ( tylko jedną warstwę- tą z obrazkiem ) i pomalować klejem miękkim pędzlem jeszcze raz od wewnątrz na zewnątrz.
dekuparz dostarcza wielu przyjemności zwłaszcza gdy opanuje się już sztukę równego przyklejania serwetek i zaczyna sie zabawa z mediami do dekuparzu
najfajniejsze efekty dają: werniks krakelurowy i pękający, możliwości zmiany powierzchni, którą pokrywamy za pomocą past fakturowych czy chociażby zmiana obrazka przez dobarwienie laserunkiem.
zabawa przednia!! polecam!!
__________________
and you are feel so preaty and you are take the skyes
angolleme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując