Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pilnie poszukiwana pomoc - prośba o dobre rady !!! Zagubiona dusza
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-14, 12:27   #39
zagubiona_dusza_Durisaz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
GG do zagubiona_dusza_Durisaz
Dot.: Pilnie poszukiwana pomoc - prośba o dobre rady !!!

Zapamiętam tą myśl o rurkach co do dermatologa to znalazłam jedną przychodnię prywatną, która się zajmuje tym w zakresie medycyny estetycznej. Co do kosmetyków La Roche Possay to kiedyś miałam okazję z nich korzystać, z Normaderm Vichi też...i przyznam szczerze, że nie widziałam żadnej różnicy i nic mi się to nie poprawiło. Bardziej niż problem samej skóry z perspektywy estetyki to jest choroba. Jak patrzę na swoje zdjęcia i kolezanek z mojego gimnazjum czy liceum to żadna z nich nie ma takiej oszpeconej twarzy jak ja. W kwestii bolesnych krostek to czytałam też, że duża ilość tego typu wyprysków może być kwestią zaburzonej gospodarki hormonalnej więc powinnam się przejść do lekarza ginekologa endokrynologa i z tego co się zdążyłam zorientować to i kwestia terapii hormonalnej może być ryzykowan np. wywołać trądzik sterydowy. Póki co ilekroć wchodzę z mamą na kwestię mojej twarzy to jak mówię o terapii hormonalnej to mama dostaje białej gorączki bo niby jej zdaniem jestem za młoda na branie hormonów. Sęk w tym, że zaszw musze jej przeprowadzić wykład z tych tematów, że to właśnie dzięki hormonom kobieta wygląda tak a nie inaczej i to estrogeny pilnuja by się skór nie przetłuszczała etc.
W każdym bądź razie musze zdecydować czy dermatolog czy endokrynolog.
zagubiona_dusza_Durisaz jest offline Zgłoś do moderatora