Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-28, 18:50   #570
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam,
szukałam lekkiego nawilżającego kremu, który nie będzie powodował grudek i zaskórników, swego czasu kupiłam dwa:

Nicea Visage Krem nawilżający na dzień

ingredients: Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Butylene Glycol, Stearic Acid, Sodium Starch Octenylsuccinate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cera Microcristallina, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Simmondsia Chinensis, Hydrogenated Coco-Glicerides, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Lecithin, Panthenol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium PCA, Paraffinum Liquidum, Sodium Lactate, Lactic Acid, Niacinamide, Glycine, Inositol, Fructose, Urea, Titanium Dioxide, Alumina, Silica, Sodium Carbomer, Sodium Polyacrylate, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Iso-butyl-paraben, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Parfum

producent podaje że krem zawiera hydraminę (cokolwiek to jest???), witaminy, olejek jojoba oraz filtry UV.
wydaje mi się że powyższy krem troche zapycha, natomiast:

Nivea Visage Oil Free Moisturising Fluid


ingredients: Aqua, Glycerin, Distarch Phosphate, C 12-15 Alkyl Benzoate, Poly-glyceryl-3 Methylglucose Distearate, Alcohol Denat., Cyclomethicone, Octocrylene, Propylene Glycol, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel Extract), Allantoin, Aluminum Chlorohydrate, Sorbitan Stearate, Titanium Dioxide, Trisodium EDTA, Sodium Carbomer, Alumina, Silica, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Parfum

producent podaje że fluid zawiera oczar wirgiński (witch hazel), alantoinę, witaminę E oraz filtry UV.
moim zadaniemjest za mało nawilżający, moja skóra po nim jest nadal sucha i lekko ściągnięta.

O powodowanie zaskórników i grudek podejrzewam jeszcze:

Manhattan Soft compact powder

ingredients: Talc, Kaolin, Polyethylene, Lanolin, Cetearyl Octanoate, Paraffinum Liquidum, Lanolin Alcohol, Methylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylparaben, PEG-8, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Parfum [+/- Cl 15850, Cl 19140, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77742, Cl 77891, Cl 77947, Mica]

Proszę o ocenę powyższych kosmetyków.
pozdrawiam.
simeri jest offline Zgłoś do moderatora