Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - co potrafią 5 latki???lub co powinny juz umieć?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-10-03, 19:48   #1
irene29
Raczkowanie
 
Avatar irene29
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 149

co potrafią 5 latki???lub co powinny juz umieć?


Mam nadzieje,ze są tu mamy 5latków lub dzieci w zbliżonym wieku...
Chciałam sie dowiedziec co dzieciaczek w tym wieku powinien już umieć ( na podstawie Waszych doświadczeń).Konkretnie chodzi mi o to czy Wasze dzieci juz potrafią pisać pojedyncze literki lub cyferki?mój syn zna prawie wszystkie literki ,umie liczyc do 100 i więcej ,natomiast prawie wcale nie umie nic napisać!!!jego pojedyncze literki są bardzo koślawe i niekształtne a poza tym wogóle nie ma ochoty sie "tym" zajmować!!!
woli ogladać bajki,grać,bawić sie, lubi tez gdy mu czytamy.
natomiast kompletnie nie radzi sobie z długopisem czy ołówkiem,nie lubi nawet malować!!!mam wrażenie,ze nawet nie umie porządnie trzymać kredki...no właśnie,ale czy powinnam od niego tego wymagać w wieku 5 lat???jak jest u was?może poprostu za wcześnie na nauke pisania i czytania...
te rozterki biorą sie chyba stąd,ze mój synek niestety w tym roku nie dostal sie do przedszkolaa pewnie w przedszklu lepiej by mu szlo...

mam ksiązki dla 5 latków,ale nie wiem czy to wystarczy...bo to jednak nie to samo co pod okiem nauczycielki
Czy 5 latki powinny sie już uczyć czy jeszcze tylko bawic skoro na nic więcej nie mają ochoty?
irene29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując