ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-10-24, 20:50   #1051
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

boomkath, filtry eris nie są fotostabilne. Skoro używasz acne dermu powinnaś smarowac sie fotostabilnymi filtrami Avene, Vichy, La Roche-Posay,
Bioderma, Loreal, Garnier, Iwostin
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-24, 20:59   #1052
boomkath
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 83
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
boomkath, filtry eris nie są fotostabilne. Skoro używasz acne dermu powinnaś smarowac sie fotostabilnymi filtrami Avene, Vichy, La Roche-Posay,
Bioderma, Loreal, Garnier, Iwostin
Jeszcze nie używam, dopiero planuje Chcę sie dobrze przygotowac
A jakie filtry ma l'oreal i garnier?Czy sa one gdzies w KWC?Możesz mi podać ich nazwy lub linka to sobie cuś poczytam?
__________________
Shit happens, life goes on...
boomkath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-24, 21:28   #1053
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Tu masz wszystkie:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6812

Jeżeli nie chcesz od razu wydawać 50 zł i więcej na filtry apteczne zagranicznych firm, to możesz spróbować Iwostin.
Garnier i Loreal bardziej nadaja sie na ciało (w lecie ). Moga zapychać skórę na buzi.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 14:10   #1054
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

mam dwa pytania

-czy stosując acne derm moge od czasu do czasu zrobić maseczkę aspirynową? czy to już będzie za dużo? nie mam wrażliwej ani naczynkowej cery. nie chcę przesadzić, bo stosuje jeszcze antybiotyk.
- czy mogę nałożyć bezpośrednio na acne derm coś nawilżajacego?
__________________

Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 14:27   #1055
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Jak już pisaliśmy wielokrotnie w tym wątku - na Acne Derm nie nakładamy niczego. Trzeba odczekać minimum godzinkę i dopiero wtedy można nałożyć krem.

Maseczkę aspirynową możesz zrobić 1-2 razy w tygodniu, ale nie nakładaj odrazu AD, tylko znowu odczekaj godzinę.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-27, 17:34   #1056
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Jak już pisaliśmy wielokrotnie w tym wątku - na Acne Derm nie nakładamy niczego. Trzeba odczekać minimum godzinkę i dopiero wtedy można nałożyć krem.

Maseczkę aspirynową możesz zrobić 1-2 razy w tygodniu, ale nie nakładaj odrazu AD, tylko znowu odczekaj godzinę.
dziękuję
__________________

Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-02, 12:06   #1057
Agatka91
Raczkowanie
 
Avatar Agatka91
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 34
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

A czy ten acne derm powoduje na początku jakiś wysyp tak jak np differin?
Obecnie mam antybiotyk doustny (Unidox) i metronidazol i jest ogromna poprawa , ale zostały jeszcze przebarwienia które chciałabym wytępić, a jakoś przecież muszę się w szkole pokazywać i nie chcę straszyć wysypem pryszczy :P
Agatka91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-02, 12:42   #1058
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Agatka91 Pokaż wiadomość
A czy ten acne derm powoduje na początku jakiś wysyp tak jak np differin?
Obecnie mam antybiotyk doustny (Unidox) i metronidazol i jest ogromna poprawa , ale zostały jeszcze przebarwienia które chciałabym wytępić, a jakoś przecież muszę się w szkole pokazywać i nie chcę straszyć wysypem pryszczy :P
To chyba zależy od twojej cery.

U mnie AD nie spowodował żadnych wyprysków, choć zwykle początkowa faza stosowania kwasu kończy się u mnie mniejszym lub większym () wysypem pryszczy. W tym przypadku u mnie nic takiego nie wysąpiło, ale wiem, że jest kilka wizażanek, które skarżyły się na pogorszenie stanu cery. Ich opinie powinny pojawić się gdzieś w tym wątku. Przeczytaj go dokładnie. Ma tylko () 28 stron...
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-02, 22:39   #1059
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Tu masz wszystkie:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6812

Jeżeli nie chcesz od razu wydawać 50 zł i więcej na filtry apteczne zagranicznych firm, to możesz spróbować Iwostin.
Garnier i Loreal bardziej nadaja sie na ciało (w lecie ). Moga zapychać skórę na buzi.
Iwostin niestety także - zawiera isopropyl palmitate.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-03, 22:23   #1060
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Zamierzam niedługo rozpocząć kurację acne derm dużo się naczytałam o nim na wizażu i wiem, że ważne są filtry, dlatego mam pytanie dotyczące właśnie ich - czy mogę stosować Eris, Lirene, Emulsja do skóry wrażliwej SPF 61? Ktoś wcześniej napisał, że nie są fotostabilne, a w necie znalazłam odwrotną informację...
(podaję link do kwc http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11560)
bo jak na razie nie mogę dostać w aptekach Iwostinu
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 14:30   #1061
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
czy mogę stosować Eris, Lirene, Emulsja do skóry wrażliwej SPF 61? Ktoś wcześniej napisał, że nie są fotostabilne, a w necie znalazłam odwrotną informację...
a gdzie znalazłaś taką informację? możesz sobie przeanalizować skład w KWC, nie ma tam Tinosorbów ani Mexoryli (te drugie są zarezerwowane dla koncernu L'oreala). Eris nie ma stabilnych filtrów, wyjątkiem jest tylko krem udoskonalający cerę Young&Unique, ale ma tylko SPF 25 i UVA bodajże 7.

takie nazwy fotostabilnych filtrów powinny być w składzie:
  • Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine (Tinosorb S)
  • Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (Tinosorb M)
w przypadku firm należących do koncernu L'oreala:
  • Drometrizole Trisiloxane (Mexoryl XL)
  • Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid (Mexoryl SX)

jeśli ważna jest dla Ciebie cena, poszukaj preparatów do ciała - mają pojemności 100, a nawet 200 ml, wychodzi to bardziej ekonomicznie.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-06, 15:13   #1062
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

justa79
informację znalazłam m.in. tutaj:
http://www.lirene.pl/pl/lirene_sloneczna/
oraz w sklepach internetowych napisane było, że jest fotostabilny,
dlatego chciałam się Was spytać, bo się nie orientuję, wydawało się to dziwne za taką cenę.
Na szczęście kupiłam sobie już iwostin(koleżanka wcześniej wypróbowała i poleciała) i dobrze mi służy, ale miałam maraton po aptekach
Cena też jest dla mnie ważna, bo ja tylko studentką jestem, ale po prostu z ciekawości się zapytałam.
Dziękuję za uświadomienie
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 15:46   #1063
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

ale to informacje od producenta, w aptekach internetowych również. Ziaja też pisze na opakowaniach, że ma filtry fotostabilne tyle, że u nich pod tym pojęciem kryje się Parsol stabilizowany camphorem, a że dodatkowo jest ethylhexyl czy octyl, które ten Parsol destabilizują, to już nieważne my za fotostabilne uważamy jedynie Tinosorby i Mexoryle, co do ich fotostabilności nie ma zastrzeżeń.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-07, 11:34   #1064
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Ja używam Acne dermu z powodzeniem juz 1,5 m-ca i co Acne poprawił to Iwostin Solcerin Krem 40 zepsuł w tydzień pozapychał mi pory i to bardzo, skutkiem czego pojawiły się zaskórniki i grudki
Wiem,że każdego zapycha co innego,ale radze ostrożność osobom o skórze mieszanej i tłustej.
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-22, 13:22   #1065
hc_zuzanka
Raczkowanie
 
Avatar hc_zuzanka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witam kupilam sobie acne derm ale zanim zaczne go stosowac chcialabym sie dowiedziec czy krem z filtrem SPF15 wystarczy,wiadomo filtr musi byc,tylko ze ja nie jestem filtromaniaczka i uwazam ze "pietnastka"wystarczy ,co prawda kuracji kwasami jeszcze nie stosowalam i stad moje pytanie dostane jakis plam lub czegos takiego?wystarczy ten filtr czy nie?
hc_zuzanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-22, 13:56   #1066
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez hc_zuzanka Pokaż wiadomość
Witam kupilam sobie acne derm ale zanim zaczne go stosowac chcialabym sie dowiedziec czy krem z filtrem SPF15 wystarczy,wiadomo filtr musi byc,tylko ze ja nie jestem filtromaniaczka i uwazam ze "pietnastka"wystarczy ,co prawda kuracji kwasami jeszcze nie stosowalam i stad moje pytanie dostane jakis plam lub czegos takiego?wystarczy ten filtr czy nie?
Nie, nie wystarczy. Decydując się na używanie kwasów automatycznie stajesz się filtromaniaczką (czyli osobą, która używa fotostabilnych filtrów z wysokim PPD i SPF przez cały rok). Nie ma innej opcji. A ta piętnastka jest przynajmiej fotostabilna?

Czytałaś coś wcześniej o kwasach i filtrach? Chyba nie.... Zanim położysz AD na twarz lepiej zapoznaj się z linkami podanymi w poniższym wątku (może dzięki temu nie zrobisz sobie na buzi kuku):
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-23, 08:27   #1067
hc_zuzanka
Raczkowanie
 
Avatar hc_zuzanka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dzięki za odpowiedz,czytalam wczesniej o kwasach i filtrach tylko widzisz moje obawy wynikaja z tego ze na wizazu czytam ze bez filtra nie mozna a jak ide do dermatolaga to dostaje recepte i nic wiecej,zadnego wyjasnienia-z czym mozna a z czy nie,pod krem czy na krem itp.jak pytalam co z filtrami to uslyszalam ze 15 starczy,tu czytam ze nie.Z jednej strony macie dziewczyny duuuuuze doswiadczenie z drugiej włacza sie "zasciankowe"myslenie ze to przeciez lekarz wiec sie zna.Mialam kiedys krem ivostin z dosc wysokim filtrem ale strasznie sie do niego zrazilam i8 na sama mysl ze mam do niego wrocic
hc_zuzanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-23, 11:47   #1068
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez hc_zuzanka Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedz,czytalam wczesniej o kwasach i filtrach tylko widzisz moje obawy wynikaja z tego ze na wizazu czytam ze bez filtra nie mozna a jak ide do dermatolaga to dostaje recepte i nic wiecej,zadnego wyjasnienia-z czym mozna a z czy nie,pod krem czy na krem itp.jak pytalam co z filtrami to uslyszalam ze 15 starczy,tu czytam ze nie.Z jednej strony macie dziewczyny duuuuuze doswiadczenie z drugiej włacza sie "zasciankowe"myslenie ze to przeciez lekarz wiec sie zna.Mialam kiedys krem ivostin z dosc wysokim filtrem ale strasznie sie do niego zrazilam i8 na sama mysl ze mam do niego wrocic
Wśród dermatologów też są osoby niekompetentne. Gdzieś w odmętach wątku (chyba) plotkowego są opisane wspomnienia niektórych biochemicznych wizażanek dotyczące leczenia skóry właśnie u niekompetentnych dermatologów.

Iwostin prawdopodobnie Cię zapchał? Jako jeden z najlżejszych filtrów jest polecany Anthelios Dermo - Pediatrics lub mleczko Vichy dla dzieci (oba z filtrem SPF 50+). Moim zdaniem warte są wypróbowania. Na temat DP jest nawet wątek na biochemii.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-23, 14:31   #1069
snoopy-girl
Przyczajenie
 
Avatar snoopy-girl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 22
Exclamation Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Nie wiem za bardzo co mam zrobić więc zapisałam się na ta stronkę... mam nadzieję, że pomożecie mam trądzik właściwie mnóstwo tego.. używam różnych leków itp. ale skutki nie sią widoczne Dużo czytałam o acne- derm czy też skinorenie.. niektórzy mówią że nie ma efektów niektórzy ze skóra piecze ale jest wspaniały.. nie wiem czy kupić czy też nie.. czy mi się opłaca.. i czy jest różnyca między skinorenem a anti-acne !♥Help♥!
snoopy-girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-23, 15:28   #1070
kasia20a
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 140
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

a czy uzywajac acne dremu moge stosowac podwojny pilling garniera?? bo zamierzam soebie kupic ale nie wiem czy jeste sens??
__________________
moje ciuszki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=172523
kasia20a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-23, 16:25   #1071
Alabama24
Raczkowanie
 
Avatar Alabama24
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 232
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witajcie, chciałabym zacząć używać AD, ale karmię piersią, na ulotce napisane jest, że kwas azelainowy może przechodzić do mleka matki, dlatego nie zaleca się stosowania w czasie karmienia. Natomiast pani w aptece powiedziała, że to zależy ode mnie czy chcę używać, bo ona uważa, że skoro napisane jest,że może przechodzić do pokarmu - to może ale nie musi i jeśli pisze, że jest nie zalecane, to nie znaczy, że jest zakazane. Nie potrafiła mi powiedzieć jakie może mieć to skutki. Może są dziewczyny, które miały podobny problem?
__________________

(...)Im bardziej wzrok natężam, tym widzę mniej,
i woda schylona nad słońcem tym bliższe przynosi odbicie,
im dalszy od słońca oddziela ją cień...
J.P.II

Tymuś = szczęście
Alabama24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-23, 17:29   #1072
Flykee
Zadomowienie
 
Avatar Flykee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań-Gdynia
Wiadomości: 1 320
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Właśnie zakupiłam drugie opakowanie AD.
Jestem zadowolona, ale nie zachwycona. Moim problemem są głównie zaskórniki( te małe czarne i podskórne), fakt podskórne się zmniejszyły. Ale na nosie dalej mam pełno dziurek. Zdaję sobie sprawę że nigdy całkoicie nie znikną:/
Bardzo ładnie wyrównał mi się koloryt cery i z tego powodu jestem najbardziej zadowolona
Mam pytanie do dziewczyn, które używają lub używały Benzacne!
W opisie jest że też redukują zaskórniki itp..

Czy Benzacne może zastąpić AD?
Flykee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-23, 20:44   #1073
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Flykee Pokaż wiadomość
Czy Benzacne może zastąpić AD?
Nie mam wielkiego doświadczenia w stosowaniu Benzacne. Wiem, że na biochemii czy na kosmetyczce często się pisze o walce z zaskórnikami właśnie za pomocą nadtlenku benzoilu. Podobno jest w tej materii skuteczny. Jeśli AD nie pomaga Ci w wystarczający sposób, to moim zdaniem nie ma co się zastanawiać . Warto przeszukać forum, było dużo wątków o benzacne czy brevoxylu (obydwa preparaty zawierają nadtlenek benzoilu).

Edycja: Znalazłam długaśny wątek o walce z zaskórnikami. Może warto go przeszukać.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...lu#post3128768
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-23, 21:45   #1074
Flykee
Zadomowienie
 
Avatar Flykee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań-Gdynia
Wiadomości: 1 320
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dzięki wielkie, cały dzień studiuję zamknięte forum dermatologię, ten wątek zapewne też przerobię
Po AD rano mam twarz tłustą, zaskórniki trochę pochowały się i szukam czegoś radykalniejszego.
Flykee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-24, 14:04   #1075
hc_zuzanka
Raczkowanie
 
Avatar hc_zuzanka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez amika79 Pokaż wiadomość
Wśród dermatologów też są osoby niekompetentne. Gdzieś w odmętach wątku (chyba) plotkowego są opisane wspomnienia niektórych biochemicznych wizażanek dotyczące leczenia skóry właśnie u niekompetentnych dermatologów.

Iwostin prawdopodobnie Cię zapchał? Jako jeden z najlżejszych filtrów jest polecany Anthelios Dermo - Pediatrics lub mleczko Vichy dla dzieci (oba z filtrem SPF 50+). Moim zdaniem warte są wypróbowania. Na temat DP jest nawet wątek na biochemii.
kupie sobie to mleczko Vichy juz jutro a swoja droga szkoda mi tego iwostiny bo jak na krem z tak wysokim filtrem byl tani no ale coz trzeba troche zainwestowac
hc_zuzanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-24, 15:02   #1076
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez snoopy-girl Pokaż wiadomość
nie wiem czy kupić czy też nie.. czy mi się opłaca.. i czy jest różnyca między skinorenem a anti-acne !♥Help♥!
czy warto kupić, to niestety trzeba się przekonać na własnej skórze. a co to jest konkretnie anti-acne, jaka firma to produkuje? wiem, że Floslek ma taką serię kosmetyków.


Cytat:
Napisane przez kasia20a Pokaż wiadomość
a czy uzywajac acne dremu moge stosowac podwojny pilling garniera?? bo zamierzam soebie kupic ale nie wiem czy jeste sens??
można łączyć różne rodzaje kwasów, więc myślę, że możesz kupić, tylko nie stosuj ich tego samego dnia.


Cytat:
Napisane przez Alabama24 Pokaż wiadomość
Witajcie, chciałabym zacząć używać AD, ale karmię piersią, na ulotce napisane jest, że kwas azelainowy może przechodzić do mleka matki, dlatego nie zaleca się stosowania w czasie karmienia. Natomiast pani w aptece powiedziała, że to zależy ode mnie czy chcę używać, bo ona uważa, że skoro napisane jest,że może przechodzić do pokarmu - to może ale nie musi i jeśli pisze, że jest nie zalecane, to nie znaczy, że jest zakazane. Nie potrafiła mi powiedzieć jakie może mieć to skutki. Może są dziewczyny, które miały podobny problem?
ech... co za farmaceutka. skoro może przenikać, to znaczy, że jest takie prawdopodobieństwo. nie ma sensu narażać dziecka.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 13:43   #1077
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
ACNE DERM - podsumowanie

Witam. Właśnie przebrnęłam przez wszystkie strony wątku ACNE DERM jeszcze raz - http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64816 i postanowiłam podsumować wszystkie zawarte tam informacje. Robię to dla wszystkich dziewczyn, które nie mają takiej wielogodzinnej wytrwałości i nie dały rady przeczytać go w całości. I nie mam żadnych przeciwwskazań do kopiowania tego wątku, możecie z nim robić co chcecie Wszystkie informacje tu zawarte można przeczytać w wątku, o którym napisałam wyżej. Jeśli przez niedopatrzenie podam złą/niedokładną informację to bardzo proszę o napisanie o tym. Postaram się na bieżąco to zmieniać, aby każdy przeczytał prawidłowe dane już w pierwszym wątku.
Miłego czytania

1) Acne Derm to lek, maść na trądzik i przebarwienia, nie jest fotouczulający
2) skład:
kwas azelainowy 20,0 g
substancje pomocnicze
glikol propylenowy,glicerol,kwas benzoesowy,Arlatone 983S,Cutina CBS,PCL w płynie, woda oczyszczona
3) do kupienia w każdej aptece, bez recepty, kosztuje 16 – 22 zł (zależy w której aptece),
4) substancja czynna to kwas azelainowy
5) stosuje się go na trądzik (bez względu na miejsce), przebarwienia (potrądzikowe, posłoneczne itp.), zmniejsza zaskórniki i pory
6) jest to jeden z łagodniejszych kwasów, można go używać nawet przy cerze naczynkowej i trądziku różowatym
7) należy używać m.in. 2 miesiące, można używać długo tj. ok 7-8 mies. Ale nie należy przesadzać (najlepiej ok 3 mies. i przerwa)
8) na efekty średnio trzeba czekać ok 3 tygodnie ale mogą pojawić się wcześniej lub później
9) sposób nakładania: należy umyć twarz wodą z mydłem/żelem do mycia twarzy, dokładnie wytrzeć buzię, odczekać ok 15 minut i posmarować całą twarz (ok 4 cm maści na całą twarz), na to nie nakładać żadnych kremów, jakiekolwiek kremy, podkłady i filtry można nałożyć dopiero po godzinie,przed nałożeniem AD nie nakładać na buzię niczego (kremów , toników itp.)
10) nie nakładać bezpośrednio na Acne Derm czegokolwiek bo będzie gwarantowany wysyp pryszczy (należy odczekać min. Godzinę!),
11) zawsze należy zabezpieczać skórę jakimś kremem z foto stabilnym filtrem m.in. Spf 50+ i odpowiednio wysokim PPD!!!!!
12) należy smarować AD całą twarz a nie pojedynczy problem (pryszcz, przebarwienie)
13) rozjaśnia przebarwienia, a co za tym idzie także całą twarz (skórę, gdzie nakładany jest lek), ale jest to rozjaśnienie raczej delikatne, więc osoby o mocnej opaleniźnie nie muszą się martwić, że będą miały marmurowo białą twarz , może delikatnie rozjaśnić piegi
14) po nałożeniu może lekko piec/swędzieć skóra (w końcu to kwas) ale nie należy się tym bardzo martwić, to przechodzi po ok 20 min. A po kilkudniowym używaniu wcale nie powinno piec, ale może też piec/swędzieć przez cały czas używania AD
15) najlepiej smarować się nim na noc, można też wieczorem i rano , ale ze względu na konieczność odczekania 1 godz., i nałożenia kremu z filtrem nie każdemu sie uda
16) zaznaczam – używanie tego kwasu (i każdego innego) powinno automatycznie łączyć się z codzienną ochroną przeciwsłoneczną wysokim filtrem, bez względu na to, czy smarujemy się nim tylko na noc czy nie i czy zostajemy w dzień w domu czy wychodzimy
17) można używać z innymi kwasami ale na zmianę tj. 1 noc AD, 2 noc inny kwas
18) Napisane przez @ska - nie laczcie AD z brevoxylem :P ja tak przez przypadek zrobilam, i mi praktycznie wypalilo skore heheh miec pecha...
19) AD może lekko wysuszyć skórę, może być napięta, może się też bardzo delikatnie łuszczyć (nie będę wam z twarzy odpadały płaty ) ale nie jest to regułą, bo część wizażanek miała po nim bardzo nawilżoną skórę
20) przy stosowaniu AD nie można się opalać i korzystać z solarium, należy używać kremów z filtrem, ponieważ kwas wydelikaca naskórek i uwrażliwia na słońce i mogą pojawić się przebarwienia,
21) podczas używania AD można robić peeling ale nie należy przesadzać, AD w końcu sam złuszcza naskórek i peelingiem można dodatkowo podrażnić już delikatną skórę,
22) w żadnym wypadku nie nakładać AD na skórę wokół oczy, jest ona tam zbyt delikatna i może dojść do poważnych podrażnień skóry i śluzówki (lepiej nie ryzykować)
23) filtry zawarte w podkładach i pudrach to żadna ochrona
24) AD nie wpływa na kolor włosów, więc posmarowanie brwi nie grozi ich rozjaśnieniem,
25) po pierwszych zastosowaniach AD może (choć nie musi) pojawić się lekki wysyp pryszczy, jest to oznaka, że skóra oczyszcza się od wewnątrz. Taki wysyp powinien się skończyć po ok. 1-3 tygodniach. Nalezy jednak zwrócić uwagę czy ten wysyp się nie przedłuża, bo wówczas może to oznaczać podrażnienie lub jakieś zakażenie bakteryjne
26) po skończonej kuracji należy odczekać m.in. miesiąc, aby się opalać itp. Wówczas naskórek się zregeneruje i nie będzie największego ryzyka nabawienia się przebarwień,
27) http://www.luskiewnik.gower.pl/infor...ien2005.h tml - Acne-Derm również reaguje niekorzystnie z wieloma preparatami: alkoholowymi roztworami, wodami kolońskimi, żelami glikolowymi i glikolowo-alkoholowymi, olejkami i makijażem" – jednak jeśli robi się wszystko zgodnie z „przepisami” to przy makijażu nie powinno być żadnych problemów
28) jak ktoś chodzi na basen (z chlorowaną lub morską wodą) to powinien uważać aby nie wysuszyć sobie skóry na wiór
29) AD nie pomoże na rozstępy,
30)AD nie usuwa na stałe wągrów i pryszczy itp. - AD poprawia wygląd skóry, rozjaśnia ją i sprawia, że wągry są mniej widoczne. Potrzebna jest też dodatkowa pielęgnacja
31) AD nie jest fotouczulający, więc teoretycznie nie powinno być żadnych przebarwien posłonecznych. Ale lepiej dmuchać na zimne i używać filtrów
32 (info podane przez Aiko!)Ponoć mydło siarkowe i podobne środki mogą wchodzić w interakcję z kwasem azelainowym (AD i Skinoren), co może dać fatalne skutki (ale nie napisali jakie). Przy Acne-derm można stosować za to Linoeparol, zieloną glinkę, olejki roślinne (np z wiesiołka) i można się myć żelami.

Na koniec chciałabym zaznaczyć, że mamy tu do czynienia z kwasem, a na ten każdy reaguje inaczej. Skóra każdego człowieka jest inna i to co na jednego może doskonale działać to na innego może nie działać wcale albo może szkodzić. To są KWASY więc należy używać ich ostrożnie, z rozwagą i umiarem. I pamiętajcie o filtrach – to absolutna konieczność.
Pozdrawiam i życzę udanej kuracji

Edytowane przez enigma1985
Czas edycji: 2006-12-20 o 15:00
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 15:39   #1078
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez enigma1985 Pokaż wiadomość
10) nie nakładać bezpośrednio na Acne Derm czegokolwiek bo będzie gwarantowany wysyp pryszczy (należy odczekać min. Godzinę!),
Hmm... szczerze mówiąc mam pewne wątpliwości - mi prędzej wypaliłoby skórę niż wysypało. Możesz mi podać link do takiej sytuacji? Ale inny niż związany z panem Różańskim

Cytat:
11) zawsze należy zabezpieczać skórę jakimś kremem z foto stabilnym filtrem m.in. Spf 50+!!!!!
Dodaj notkę o odpowiednio wysokim PPD i stabilności filtrów - to jest bardzo istotne, bo pani Eris może napisać u siebie SPF 69 co niekoniecznie zapewni nam dobrą ochronę

Cytat:
12) należy smarować AD całą twarz a nie pojedynczy problem (pryszcz, przebarwienie)
Można jak najbardziej - AD nie ma takich natychmiastowych właściwości rozjaśniających (i mocnych w dłuższym okresie czasu)

Cytat:
20) przy stosowaniu AD nie można się opalać i korzystać z solarium, należy używać kremów z filtrem, ponieważ kwas wydelikaca naskórek i uwrażliwia na słońce i mogą pojawić się przebarwienia,
z tego co kojarzę - nie jest fotouczulający, kilka minut miałam gdzieś wypowiedź Justy (farmaceutki), ale zgubiłam, więc nie wkleję

Cytat:
27) http://www.luskiewnik.gower.pl/infor...ien2005.h tml - Acne-Derm również reaguje niekorzystnie z wieloma preparatami: alkoholowymi roztworami, wodami kolońskimi, żelami glikolowymi i glikolowo-alkoholowymi, olejkami i makijażem" – jednak jeśli robi się wszystko zgodnie z „przepisami” to przy makijażu nie powinno być żadnych problemów
Nie przejmowałabym się ewentualnymi reakcjami - azelainowy to mój ulubiony kwas, uzywam go minimum przez kilka mies. w roku, maluję się i nic się nie dzieje. Spokojnie
Cytat:
30)AD nie usuwa na stałe wągrów i pryszczy itp. - AD poprawia wygląd skóry, rozjaśnia ją i sprawia, że wągry są mniej widoczne. Potrzebna jest też dodatkowa pielęgnacja
Jest różnica między wągrami (zaskórnikami) a porami Na stałe żaden kwas nie usunie jeśli ma się skłonność do trądziku i szybkiego zanieczyszczania porów, ale moze wspomóc leczenie.


No, to tyle z moich uwag proszę o ewentualnie sprostowanie w kwestii fotouczulenia, już dawno nie siedziałam w tym temacie
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 16:11   #1079
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Enigma - przede wszystkim dziękuję Ci za mrówczą pracę.
Ja wprawdzie przeczytałam tamten wątek w całości, ale taka zbiorówka bardzo mi się przyda.
Właśnie zaczęłam wprowadzać do wieczornej pielęgnacji Acne Derm.
2 miesiące temu rozpoczęłam kurację kwasami od Effaclaru.
Mój cel wiążący się z AD to ujednolicenie kolorytu skóry i przebarwień potrądzikowych. A jakby tak jeszcze zlikwidował trochę pryszczy, to byłoby super. Liczę na to.

Po pierwszym wsmarowaniu AD nie czułam nic, wczoraj skóra mnie piekła, swędziała, ale buraka nie było.
Zobaczymy, co będzie działo się dalej.
Dzisiaj będę się nawilżać, jutro Effaclar, pojutrze znowu nawilżanie i następnej nocy AD.

Chętnie będę zaglądać do tego wątku.

Dziękuję raz jeszcze.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 18:02   #1080
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Cytat:
12) należy smarować AD całą twarz a nie pojedynczy problem (pryszcz, przebarwienie)
Można jak najbardziej - AD nie ma takich natychmiastowych właściwości rozjaśniających (i mocnych w dłuższym okresie czasu)
mi kiedyś Pani dermatolog przepisała acne derm i kazala stosowac punktowo, z tym że w jej rady nie wierzę bo o filtrach nic nie mówiła...

Agniesko czyli mogę stosować na samą brodę i nos?
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.