Farba Chroma Silk (Pravana) ;-)))) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-11, 14:21   #1
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Smile

Farba Chroma Silk (Pravana) ;-))))


Hej, jak większość z Was szukałam swojej idealnej farby i jeśli były fajne kolory to skład pozostawiał wiele do zyczenia (zwracam na to szczególną uwagę, unikam soli amonowych z kategorii MEA, zwłaszcza ethanolamine, która robi nieziemski przesusz z moich włosów).
Natknęłam się na kilka farb bez mea, i jeśli włoski nie ucierpiały to kolor był...uhmmmm nie taki jak powinien (np. light irridiance) , szukałam więc dalej i znalazłam farbę Chroma Silk: fajne kolory, a co najważniejsze - skład farby bez soli amonowych .

Tutaj macie paletę kolorków (fajne jest to, że w opisie są podane, jakie bazowe barwniki ma farba):

http://pravana.pl/shop/koloryzacja/c...&category_id=8

Sama zamówiłam sobie kolor 9N, który - wg producenta - neutralizuje ciepłe tony, a ja teraz mam fazę na takie chłodne natury - zrobiłam próbę na pasemku i kolor rewelacja - może przed świętami zrobię całe włoski (oby wyszło tak jak na pasemku - w końcu neutralnie ):

http://pravana.pl/shop/index.php?pag...mart&Itemid=43
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-12-11 o 14:26
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 17:11   #2
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba Chroma Silk (Pravana) ;-))))

Cytat:
Napisane przez kingulino Pokaż wiadomość

Pewnie,że wstaw foteczkę, mnie interesuje bardzo bo też chcę chłodny
Vea chcesz przyciemnić? Ciekawe czy też te farby mają rozjaśniające odcienie?
Wiesz, ja jestem od jakiegoś czasu na poziomie 9-tym i taki mi odpowiada. Co do rozjaśniajacych to są pod nazwą ultra jasny.../ extra jasny - wejdź w link, gdzie piszę, że można zobaczyć paletę kolorów - są na stronie 1-ej i 4-5, poza tym, po lewej stronie masz słoneczko gg z opisem: "Pravana BOK" i widzisz, kiedy ktoś ze sklepu jest akurat aktywny na stronie a kiedy nie - gdy ja pytałam o skład farby to widniał status "zaraz wracam", ale pan (zorietowany w temacie koloryzacji) od razu mi odpisał - mimo, iż było coś ok. 22:00

Jeśli chcesz chłodny to musisz wybierać bazy: chłodne niebieskie lub filetowe - prawie pod każdym kolorem (gdy na niego kilkniesz) masz opisy, czy jest ciepły, czy ma chłodną bazę itd. (pod tymi 10-tkami nie zawsze są, ale wtedy wjedź sobie na podobną numerację z innych tonów i będziesz wiedziała, jakie są barwniki główne).
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-12-12 o 17:28
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 15:46   #3
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 237
Dot.: Farba Chroma Silk (Pravana) ;-))))

Jak Ci wyszły te włosy?? I powiedz czy te farby się miesza z utleniaczem tak jak inne fryzjerskie czy jak??
Veroniqe22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 15:03   #4
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Farba Chroma Silk (Pravana) ;-))))

[QUOTE=Vea;38102853]Wiesz, ja jestem od jakiegoś czasu na poziomie 9-tym i taki mi odpowiada. Co do rozjaśniajacych to są pod nazwą ultra jasny.../ extra jasny - wejdź w link, gdzie piszę, że można zobaczyć paletę kolorów - są na stronie 1-ej i 4-5, poza tym, po lewej stronie masz słoneczko gg z opisem: "Pravana BOK" i widzisz, kiedy ktoś ze sklepu jest akurat aktywny na stronie a kiedy nie - gdy ja pytałam o skład farby to widniał status "zaraz wracam", ale pan (zorietowany w temacie koloryzacji) od razu mi odpisał - mimo, iż było coś ok. 22:00

Fajna farba, kolory piękne i bardzo naturalne. Za pierwszym razem stonowałam całość odcieniem 905 czyli ultrajasnym mahoniowym blondem. Użyłam zgodnie z instrukcją utleniacza 1.5%, więc za bardzo mi przyciemniło, ale kolor miodzio. Przedwczoraj zrobiłam odrost 913 z wodą 9% i na 20 min. przeciągnęłam na całość. Podjaśniło do jasnego blondu bez problemu i bez skutków ubocznych czyli przesuszu. Całość jest elegancko, równo pofarbowana, póki co różnicy między odrostem a resztą włosów nie widzę. Na początku porządnie atakuje zapachem, ale to trwa krótko. Niemniej za drugim razem nakładałam farbkę w maseczce. Rozjaśnia jednak dość słabo, w przypadku ciemniejszych włosów warto dodac wzmacniacz. A sklep bardzo rzetelny i przyjemny, pan zawsze się kontaktuje, doradza, a obu przesyłkach dostałąm całą masę gratisów. Ceny niewygórowana, moim zdaniem warto używać.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2013-05-12 o 13:21
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 13:19   #5
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Farba Chroma Silk (Pravana) ;-))))

No i chyba farbka zniknęła z polskiego rynku, bo sklep prawdopdobnie juz nie istnieje. Szkoda, bo farby i kosmetyki włosowe dobre, a obsługa klienta wzorowa.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.