Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Uroda > Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj mo瞠sz zada pytanie kosmetyczce, wymieni si do鈍iadczeniem, opowiedzie o swojej piel璕nacji.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2013-09-08, 19:09   #61
cherry_flamme
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 393
Dot.: zmarszczki w bardzo m這dym wieku

A moze masz po prostu przesuszon sk鏎?

Zw豉szcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-09-08, 23:06   #62
cosmetic
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 29

My郵, 瞠 zacznij od dobrego nawil瘸nia twarzy i ochronie przeciws這necznej
cosmetic jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-09-10, 17:13   #63
whiteglove
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 233

Mo瞠sz mie przesuszon sk鏎, mnie te kiedy zrobi豉 si krecha na czole i zmarszczki pod oczami, a w og鏊e si nie opalam. Dobry krem nawil瘸j帷y i b璠zie ok

Szerokobiodrzaste
whiteglove jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-09-10, 21:10   #64
braun00
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 56

Cytat:
Napisane przez whiteglove Poka wiadomo嗆
Mo瞠sz mie przesuszon sk鏎, mnie te kiedy zrobi豉 si krecha na czole i zmarszczki pod oczami, a w og鏊e si nie opalam. Dobry krem nawil瘸j帷y i b璠zie ok
popieram w ca貫j rozci庵這軼i
braun00 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-09-11, 15:55   #65
czekoladoweoczka
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 11

Cytat:
Napisane przez Nyappy Poka wiadomo嗆
Mo瞠 za du穎 si opala豉? Pami皻aj o filtrach, nie tylko w lecie.
nie opalam si na twarzy ((

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Cytat:
Napisane przez BandB Poka wiadomo嗆
Mo瞠sz doda jakie zdj璚ie?
W tak m這dym wieku z pewno軼i te si mog zdarzy, ale mo瞠 to kwestia z貫j piel璕nacji? Mo瞠sz napisa jak dbasz o sk鏎? Chodzisz do kosmetyczki lub dermatologa?

na zdj璚iu ich nie widac .. hmm do kosmetyczki tylko z brwiami ale musze sie udac na oczyszczanie twarzy... cery suchej nie mam bo j na t逝szczam
moja piel璕nacja jest codzinnie taka sama rano i wieczorem myj twarz 瞠lem
p騧niej nak豉dam krem nawil瘸joco od篡waij帷y z Nivea , a p騧niej fluid ... raz na tydzie robi peeling . POMOCY ...
czekoladoweoczka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-09-11, 16:27   #66
whiteglove
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 233

Cytat:
Napisane przez czekoladoweoczka Poka wiadomo嗆
p騧niej nak豉dam krem nawil瘸joco od篡waij帷y z Nivea , a p騧niej fluid ... raz na tydzie robi peeling . POMOCY ...
Jaki to jest 瞠l? Je郵i z p馧ki "dla nastolatek" to mo瞠sz go od razu wyrzuci, one wszystkie wysuszaj sk鏎 na wi鏎. Kup delikatny p造n micelarny do twarzy.

Szerokobiodrzaste
whiteglove jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-09-11, 22:52   #67
BandB
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 324

Cytat:
Napisane przez czekoladoweoczka Poka wiadomo嗆
nie opalam si na twarzy ((

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

na zdj璚iu ich nie widac .. hmm do kosmetyczki tylko z brwiami ale musze sie udac na oczyszczanie twarzy... cery suchej nie mam bo j na t逝szczam
Nat逝szczanie niestety nie jest r闚ne nawil瘸niu

Moim zdaniem samo mycie twarzy 瞠lem te nie jest dobre. Szczeg鏊nie je郵i to s te 瞠le z serii dla nastolatek tak jak pisa豉 jedna z dziewczyn powy瞠j. Wbrew pozorom mo瞠sz sobie tym te wysuszy twarz, a w dodatku nie twarz nie jest do ko鎍a czysta i to te mo瞠 powodowa zmarszczki.

A tonik? Maseczki?

Mam wra瞠nie, 瞠 troch zbyt ma這 czasu po鈍i璚asz swojej twarzy

Do kosmetyczki id koniecznie, pewnie zaproponuje Ci kwas migda這wy i jakie zabiegi intensywnie nawil瘸j帷e - zgadzaj si bez wahania, tylko wybierz dobr kosmetyczk
Stary 2013-09-11, 23:13   #68
Alioth
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 218

W celu zapobiegania nowym zmarszczkom uzywaj codziennie kremu przeciwslnecznego. Przeczytaj watek filtromaniaczek na biochemii urody - znajdziesz tam rekomendacje filtrow bo nie wszystkie sie nadaja. Zmarszczki powoduja promienie UVA, sa one z nami w kazdej porze roku, nawet jesli 'slonce nie swieci'. Filtr to najwazniejsza czesc pielegnacji przeciwzmarszczkowej.

Kremy z retinolem rowniez pomoga. Nie ma ich wiele na rynku, najlepszy z tych bez recepty jest Effaclar K, ktory zawiera tez kwasy.

Przeczytaj blog Ziemoliny http://kosmostolog.blogspot.co.uk/
Jest on o tradziku ale takze o zmarszczkach.
Alioth jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-09-12, 20:28   #69
Fuxia83
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 007

a to na pewno sa zmarszczki? moze masz przesuszona skore? a twoja mama i twoj tata jaka maj cere? duzo zmarszczek? zapytaj kiedy zauwazyli albo raczej zapytaj mame bo tata pewnie sie tym nie przejmuje, kiedy zauwazyla ze jej cera zaczela sie starzec.

Nawilzaj, nie piszesz nic o tradziku wiec zakladam ze go nie masz, wiec znajdz jakis dobry krem nawilzajacy, mozesz pojsc na konsulatacje do kosmetyczki, sa fajne zabiegi przeciwzmarszczkowe, np mezoterapia beziglowa z kwasem hialuronowym bardzo poprawia to kondycje skory, albo zacznij uzywac derma roller, jest watek na Biochemii - derma roller ma swietne dzialanie przeciwzmarszczkowe powodzenia

Cytologia - raz w roku

USG ginekologiczne - co 3 lata
Fuxia83 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-09-30, 18:01   #70
honciaa
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 4
zmarszczki u 15 -latki

Cze嗆 dziewczyny Mam problem - ot騜 ja ,15 letnia dziewczyna mam do嗆 widoczne zmarszczki wok馧 ust - te pionowe biegn帷e od nosa. szczeg鏊nie je wida jak uwydatniaj mi sie czerwone policzki. moze poleci造by軼ie mi jaki krem ?
honciaa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-10-01, 17:28   #71
eser97
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 6
Dot.: zmarszczki u 15 -latki

r闚nie czekam na rady! na razie kupi豉m sobie nawil瘸j帷y krem (oliwkowa ziaja), coby zapobiec nast瘼nym, ale mam zmarszczki nie tylko mi璠zy ustami a policzkami a r闚nie wko這 oczu i nad g鏎n warg
a co do tzw bruzdy nosowo ustnej to ja s造sza豉m, 瞠 nic si z tym nie da zrobi, to czysta grawitacja
eser97 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-10-29, 23:36   #72
Nicoool
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 12
zmarszczki, bruzdy 25 lat

Witam!

Mam problem z bruzdami od nosa do k帷ik闚 ust. Kreska jest widoczna r闚nie rano, czyli nie tylko po 'zdj璚iu' u鄉iechu z twarzy. Jak si u鄉iechn to potem zostaje bardzo widoczna bruzda, kt鏎a znika (nie wiem, mo瞠 po kilku/kilkunastu minutach?)

Szukam jakiego mocnego kosmetyku do stosowania miejscowego do wyg豉dzenia tej zmarszczki, a mam dopiero 24 lata. Polecano mi retinol jako g堯wny sk豉dnik. Chcia豉bym wyda nie wi璚ej jak 100z, byleby pomog這.

Moja cera: Sucha lub przesuszaj帷a si. Po umyciu znacznie 軼i庵ni皻a. Wydziela du穎 sebum, szybko po na這瞠niu makija簑 鈍iec si jak latarnia =) Cera ju 鈔ednio j璠rna.

Obecnie szukam te kremu do twarzy, 瞠by j nawil篡 i mo瞠 uj璠rni?

Z g鏎y dzi瘯uj za odpowied!!
Nicoool jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-10-30, 21:20   #73
PiszacDniem
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 500
Wpisy w blogu: 1
Dot.: zmarszczki, bruzdy 25 lat

Cytat:
Napisane przez Nicoool Poka wiadomo嗆
Witam!

Mam problem z bruzdami od nosa do k帷ik闚 ust. Kreska jest widoczna r闚nie rano, czyli nie tylko po 'zdj璚iu' u鄉iechu z twarzy. Jak si u鄉iechn to potem zostaje bardzo widoczna bruzda, kt鏎a znika (nie wiem, mo瞠 po kilku/kilkunastu minutach?)

Szukam jakiego mocnego kosmetyku do stosowania miejscowego do wyg豉dzenia tej zmarszczki, a mam dopiero 24 lata. Polecano mi retinol jako g堯wny sk豉dnik. Chcia豉bym wyda nie wi璚ej jak 100z, byleby pomog這.

Moja cera: Sucha lub przesuszaj帷a si. Po umyciu znacznie 軼i庵ni皻a. Wydziela du穎 sebum, szybko po na這瞠niu makija簑 鈍iec si jak latarnia =) Cera ju 鈔ednio j璠rna.

hmm mo瞠 kup oliwk Hipp albo Babydream, posmaruj wacikiem kosmetycznym cer, a po 15 minutach zetrzyj nadmiar chusteczk, powinno do嗆 dobrze nawil篡 sk鏎 ja stosowa豉m tak technik przez miesi帷 i moja sk鏎a znaczenie sie poprawi豉 i jest bardziej j璠rna

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-10-31, 00:01   #74
Nicoool
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez PiszacDniem Poka wiadomo嗆
hmm mo瞠 kup oliwk Hipp albo Babydream, posmaruj wacikiem kosmetycznym cer, a po 15 minutach zetrzyj nadmiar chusteczk, powinno do嗆 dobrze nawil篡 sk鏎 ja stosowa豉m tak technik przez miesi帷 i moja sk鏎a znaczenie sie poprawi豉 i jest bardziej j璠rna
Mam olejek arganowy, moze tego uzywac do ujedrnienia? jednak bardziej martwia mnie zmarszczki..
Stary 2013-10-31, 14:54   #75
Agnieszka987
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 064
Smaczny profil Agnieszka987
Smaczne przepisy2

Cytat:
Witam!

Takie kreski s normalne, od usmiechania si Z czasem s御 coraz g喚bsze i zmieniaja si w zmarszczki. Dobre s retinoidy od dermatologa na recepte. Retinol ma s豉bsze dzialanie.

Masz sk鏎 albo such, albo przet逝szczajac si (czyli mieszana, t逝st). Nie mozna miec obu jednoczesnie. My郵, 瞠 w Twoim przypadku sk鏎a wydziela duzo sebum bo chce uregulowa przesuszenie, 軼i庵niecie jakie jej fundujesz po umyciu nieodpowienim kosmetykiem/ sposobem Czego uzywasz?
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-10-31, 19:02   #76
Rewella
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 38

Niestety tak jest, 瞠 u os鏏 z such sk鏎 du穎 szybciej wida oznaki starzenia na twarzy i ciele. Powinna ju od kilku 豉dnych lat intensywnie nawil瘸 cer, mo瞠 co by to da這. A teraz jak bruzdy s mocno widoczne, w徠pi 瞠by co pomog這 opr鏂z botoksu. Powinna si uda do jakiego specjalisty medycyny estetycznej, tylko 瞠 niestety taka przyjemno嗆 kosztuje wi璚ej ni st闚.
Rewella jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-10-31, 19:07   #77
Agnieszka987
Zakorzenienie

Smaczne przepisy2

Cytat:
Napisane przez Rewella Poka wiadomo嗆
Niestety tak jest, 瞠 u os鏏 z such sk鏎 du穎 szybciej wida oznaki starzenia na twarzy i ciele. Powinna ju od kilku 豉dnych lat intensywnie nawil瘸 cer, mo瞠 co by to da這. A teraz jak bruzdy s mocno widoczne, w徠pi 瞠by co pomog這 opr鏂z botoksu. Powinna si uda do jakiego specjalisty medycyny estetycznej, tylko 瞠 niestety taka przyjemno嗆 kosztuje wi璚ej ni st闚.
Retinoidy moga co zdzia豉, albo botoks/ kwas hialuronowy w ostatecznosci...
Stary 2013-11-01, 12:15   #78
Fuxia83
Zadomowienie

zaden Botoks !!!!

Po pierwsze twoja skora zaczela sie starzec, troche wczesnie ale niektrzy tak maja.

Po drugie zaden krem tego nie odwroci bo zmarszczki juz sa!!!

Musisz po pierwsze zmienic pielegnacje i stosowac kosmetyki do twojego typu cery nigdy nie powinnas czuc sciagniecia, po drugie filtry, po trzecie zabiegi u kosmetyczki, ja polecam mezoterapie i derma roller w domu ... zmarszczki sa w skorze duzo wczesniej zanim zobaczysz je na powierzchnii naskorka!!!

Kremy przeciwzmarszczkowe jak sama nazwa wskazuje uzywamy zanim pojawia sie zmarszczki, w momencie gdy juz sa jest za pozno na prewencje.

Cytologia - raz w roku

Stary 2013-11-01, 13:15   #79
Agnieszka987
Zakorzenienie

Smaczne przepisy2

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Poka wiadomo嗆
zaden Botoks !!!!

Po pierwsze twoja skora zaczela sie starzec, troche wczesnie ale niektrzy tak maja.

Po drugie zaden krem tego nie odwroci bo zmarszczki juz sa!!!

Musisz po pierwsze zmienic pielegnacje i stosowac kosmetyki do twojego typu cery nigdy nie powinnas czuc sciagniecia, po drugie filtry, po trzecie zabiegi u kosmetyczki, ja polecam mezoterapie i derma roller w domu ... zmarszczki sa w skorze duzo wczesniej zanim zobaczysz je na powierzchnii naskorka!!!

Kremy przeciwzmarszczkowe jak sama nazwa wskazuje uzywamy zanim pojawia sie zmarszczki, w momencie gdy juz sa jest za pozno na prewencje.
Ja nie podchodz do tego tak rygorystycznie, 瞠 na botoks zawsze jestem NIE Czasami jest dobrym rozwiazaniem.
Stary 2013-11-01, 13:22   #80
Fuxia83
Zadomowienie

Ja jestem na nie dla botoxu, jesli mialabym juz sie zdecydowac na tak inwazyjny zabieg to wolalabym wstrzyknac sobie swoje wlasne osocze z krwi ... efekt rewelacyjny i pobudza skore a botox po prostu ja zamraza, nie mowiac juz jak sztucznie twarz wyglada.

Tez mam zamiar zrobic sobie kiedys wstrzykniecia z kwasu hialuronowego ale poki co moja kosmetyczka mowi ze za wczesnie ...

moim zdaniem do ciala powinno sie wstrzykiwac to co sie w nim naturalnie znajduje a nie sztuczne substancje.

Jest mnostwo alternatyw dla botoksu - duzo lepszych wiec po co go robic? zwlaszcza ze trzeba znalesc dobrego lekarza a tacy sa drodzy. U taniego moze sie okazac ze mielismy doczynienia z brakiem profesjonalizmu i toksyna zostala zle wprowadzona, nierownomiernie i zamiast gladkiej skory mozemy miec guzy a w innych miejscach opadniete czy zapadniete "dziury" (sorry nie wiem jak to nazwac) sporo czytalam o botoksie i zrezygnowalam.

Cytologia - raz w roku

Stary 2013-11-01, 13:46   #81
Agnieszka987
Zakorzenienie

Smaczne przepisy2

Cytat:
Ja jestem na nie dla botoxu, jesli mialabym juz sie zdecydowac na tak inwazyjny zabieg to wolalabym wstrzyknac sobie swoje wlasne osocze z krwi ... efekt rewelacyjny i pobudza skore a botox po prostu ja zamraza, nie mowiac juz jak sztucznie twarz wyglada.

Tez mam zamiar zrobic sobie kiedys wstrzykniecia z kwasu hialuronowego ale poki co moja kosmetyczka mowi ze za wczesnie ...

moim zdaniem do ciala powinno sie wstrzykiwac to co sie w nim naturalnie znajduje a nie sztuczne substancje.

Jest mnostwo alternatyw dla botoksu - duzo lepszych wiec po co go robic? zwlaszcza ze trzeba znalesc dobrego lekarza a tacy sa drodzy. U taniego moze sie okazac ze mielismy doczynienia z brakiem profesjonalizmu i toksyna zostala zle wprowadzona, nierownomiernie i zamiast gladkiej skory mozemy miec guzy a w innych miejscach opadniete czy zapadniete "dziury" (sorry nie wiem jak to nazwac) sporo czytalam o botoksie i zrezygnowalam.
Jak uwa瘸sz, ale sama napisa豉s, 瞠 wazny jest dobry lekarz (zreszta przy kazdym zabiegu). Czasami efekty sa bardzo dobre.
Stary 2013-11-01, 15:15   #82
Nicoool
Przyczajenie

Dok豉dnie im kto ma bardziej such cer tym wi璚ej sebum si wydziela i buzia si 鈍ieci. Ale odkry豉m to stosunkowo p騧no niestety ;-)
Co do wype軟iaczy, to nie chcia豉bym ich stosowa. Wiem, 瞠 nie wyprasuj sobie twarzy kremami czy podobnymi specyfikami, ale chcia豉m troch jej wygl康 poprawi. Retinol dzia豉 na g喚bsze warstwy sk鏎y wi璚 mo瞠 co da ;-)
Stary 2013-11-01, 16:06   #83
Fuxia83
Zadomowienie

kup sobie derma roller - rolka z iglami jesli bedziesz stosowac regularnie to po 3 miesiacach powinnas zauwazyc poprawe czyli ujedrnienie skory i nawilzenie od "wewnatrz" ... tyle potrzeba zeby siatka kolagenowa w skorze zaczela sie naprawiac.

Nie jest to ani czasochlonne ani drogie - w sumie najtansza opcja.

Mnie bardzo pomaga.

Retinol - ktos pisal przeciez ze slabo dziala, potrzebowalabys retinoidow (np Retin A)

Tak w ogole to zacznij dzialac dlugoterminowo - bo to ze w tak mlodym wieku masz zmarszczki to moze tylko znaczyc ze jak bedziesz miec 30 to bedziesz cala pomarszczona czego ci nie zycze, a uwierz mi czas leci bardzo szybko. Ja sama pamietam jak mialam 25 lat i wszyscy mi dawali 19 a teraz mam 30 i juz nastolatkowie sie za mna nie ogladaja ... niestety heheehehehehheheeh

Cytologia - raz w roku

Edytowane przez Fuxia83
Czas edycji: 2013-11-01 o 16:10
Stary 2013-11-01, 19:21   #84
Nicoool
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Poka wiadomo嗆
Takie kreski s normalne, od usmiechania si Z czasem s御 coraz g喚bsze i zmieniaja si w zmarszczki. Dobre s retinoidy od dermatologa na recepte. Retinol ma s豉bsze dzialanie.

Masz sk鏎 albo such, albo przet逝szczajac si (czyli mieszana, t逝st). Nie mozna miec obu jednoczesnie. My郵, 瞠 w Twoim przypadku sk鏎a wydziela duzo sebum bo chce uregulowa przesuszenie, 軼i庵niecie jakie jej fundujesz po umyciu nieodpowienim kosmetykiem/ sposobem Czego uzywasz?
Doskonale rozumiem, 瞠 u os鏏 u kt鏎ych sk鏎a nie jest dostatecznie nawil穎na 豉twiej pojawiaj si zmarszczki, to ca趾owicie logiczne. WIem, 瞠 wydziela mi sie sebum bo mam sk鏎 przesuszon (aktualnie przesta豉m u篡wa jakich drogeryjnych kosmetyk闚 myj帷ych do twarzy - jakis naturalny 瞠l do twarzy z sza逕i u篡wam, lub czekaj帷 na rady dotycz帷e konkretnych kosmetyk闚 kt鏎ych powinnam u篡, trzymam sie szarego myd豉 ;-)). Nie pr鏏uj ca趾owicie odwr鏂i proces闚 starzenia si, ale np jak pojawi si malutka zmarszczka na czole, to znika po odpowiednim nawil瞠niu. S substancj, kt鏎e pomagaj wyg豉dzi zmarszczki, kt鏎e ju powsta造 (co nie znaczy, 瞠 je zupe軟ie usun i tego te nie oczekuje =)). Polecano mi retinol miejscowo (w mocniejszym st篹eniu), a je郵i chodzi o krem to na moj cer podobno ceramidy, kwas hialuronowy, kolagen, witamina C. Z tym, 瞠 tych kosmetyk闚 jest od groma.. Nie wiem kt鏎y wybra, macie co sprawdzonego?

Co do mojej cery to przez to, 瞠 jest sucha wydziela du穎 sebum, mo磧iwe, 瞠 tak cer nazywa si mieszan (przez to 瞠 jest 軼i庵ni皻a i sucha po umyciu a potem si 鈍ieci).

Mo瞠 jakie konkretne kosmetyki do u篡tku w moim przypadku znacie? =)))

B璠 super wdzi璚zna ;-)

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Aha no i jestem 鈍idoma tego, 瞠 gdybym wcze郾iej si zainteresowa豉 tematem to unikn窸abym tego problemu, ale jestem troch ch這pczyc, kt鏎a u kosmetyczki by豉 ze 2 razy w 篡ciu, z czego pierwszy mia miejsce mo瞠 w wieku 21 lat :P M闚ienie mi, 瞠 teraz za p騧no, to 瘸dna rada.. My郵, 瞠 jeste軼ie znacznie bardziej obeznane w temacie ode mnie wi璚 chcia豉bym skorzysta z waszych cennych rad co do doboru kosmetyk闚 i dbania o cer..

Co do botoxu to bezwzgl璠nie go wykluczam;-)
Stary 2013-11-02, 11:37   #85
Nicoool
Przyczajenie

Cytat:
kup sobie derma roller - rolka z iglami jesli bedziesz stosowac regularnie to po 3 miesiacach powinnas zauwazyc poprawe czyli ujedrnienie skory i nawilzenie od "wewnatrz" ... tyle potrzeba zeby siatka kolagenowa w skorze zaczela sie naprawiac.

Nie jest to ani czasochlonne ani drogie - w sumie najtansza opcja.

Mnie bardzo pomaga.

Retinol - ktos pisal przeciez ze slabo dziala, potrzebowalabys retinoidow (np Retin A)

Tak w ogole to zacznij dzialac dlugoterminowo - bo to ze w tak mlodym wieku masz zmarszczki to moze tylko znaczyc ze jak bedziesz miec 30 to bedziesz cala pomarszczona czego ci nie zycze, a uwierz mi czas leci bardzo szybko. Ja sama pamietam jak mialam 25 lat i wszyscy mi dawali 19 a teraz mam 30 i juz nastolatkowie sie za mna nie ogladaja ... niestety heheehehehehheheeh
Sprawedz ten derma roller skoro tak m闚isz =) i retinoidy skoro m闚icie 瞠 lepsze, tylko macie mo瞠 sprawdzony kosmetyk z retinoidami?

Chce zaczac dzia豉c d逝goterminowo, tylko w豉郾ie nie do ko鎍a wiem jak ;-) Tzn juz wiem o rollerze No mi mimo wszystko daj 20 lat na pierwszy rzut oka, zawsze wygl康a豉m m這dziej ale to ze wzgl璠u chyba na rysy twarzy ;-)
Stary 2013-11-02, 13:05   #86
Agnieszka987
Zakorzenienie

Smaczne przepisy2

Cytat:
Doskonale rozumiem, 瞠 u os鏏 u kt鏎ych sk鏎a nie jest dostatecznie nawil穎na 豉twiej pojawiaj si zmarszczki, to ca趾owicie logiczne. WIem, 瞠 wydziela mi sie sebum bo mam sk鏎 przesuszon (aktualnie przesta豉m u篡wa jakich drogeryjnych kosmetyk闚 myj帷ych do twarzy - jakis naturalny 瞠l do twarzy z sza逕i u篡wam, lub czekaj帷 na rady dotycz帷e konkretnych kosmetyk闚 kt鏎ych powinnam u篡, trzymam sie szarego myd豉 ;-)). Nie pr鏏uj ca趾owicie odwr鏂i proces闚 starzenia si, ale np jak pojawi si malutka zmarszczka na czole, to znika po odpowiednim nawil瞠niu. S substancj, kt鏎e pomagaj wyg豉dzi zmarszczki, kt鏎e ju powsta造 (co nie znaczy, 瞠 je zupe軟ie usun i tego te nie oczekuje =)). Polecano mi retinol miejscowo (w mocniejszym st篹eniu), a je郵i chodzi o krem to na moj cer podobno ceramidy, kwas hialuronowy, kolagen, witamina C. Z tym, 瞠 tych kosmetyk闚 jest od groma.. Nie wiem kt鏎y wybra, macie co sprawdzonego?

Co do mojej cery to przez to, 瞠 jest sucha wydziela du穎 sebum, mo磧iwe, 瞠 tak cer nazywa si mieszan (przez to 瞠 jest 軼i庵ni皻a i sucha po umyciu a potem si 鈍ieci).

Mo瞠 jakie konkretne kosmetyki do u篡tku w moim przypadku znacie? =)))

B璠 super wdzi璚zna ;-)

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Aha no i jestem 鈍idoma tego, 瞠 gdybym wcze郾iej si zainteresowa豉 tematem to unikn窸abym tego problemu, ale jestem troch ch這pczyc, kt鏎a u kosmetyczki by豉 ze 2 razy w 篡ciu, z czego pierwszy mia miejsce mo瞠 w wieku 21 lat :P M闚ienie mi, 瞠 teraz za p騧no, to 瘸dna rada.. My郵, 瞠 jeste軼ie znacznie bardziej obeznane w temacie ode mnie wi璚 chcia豉bym skorzysta z waszych cennych rad co do doboru kosmetyk闚 i dbania o cer..

Co do botoxu to bezwzgl璠nie go wykluczam;-)

Do mycia polecam 瞠l physiogel, babydream dla dzieci (teraz chyba wchodzi jego nowa wersja) albo p造n micelarny do cery wrazliwej Biodermaa. Wypr鏏uj wod termaln Uriage. Co do krem闚 zajrzyj na kwc:
http://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria....ext=1&sort=999
Stary 2013-11-02, 17:48   #87
Fuxia83
Zadomowienie

tak jak poprzedniczka napisala, delikatne kosmetyki.

Ja ci moge jeszcze polecic kilka rad ktore mnie pomagaja:

1. Nie opalaj twarzy, latem chodz w czapkach i kapeluszach, smaruj twarz filtrami przez caly rok, UVA dziala przez caly rok a to ono wlasnie powoduje ze skora sie starzeje szybciej

2. Nie marszcz czola ani oczu, usmiechaj sie delikatnie

3. Pij duzo wody, zielonej herbaty i .... kawa tez podobno dziala przeciwzmarszczkowo tak jak zielona herbata bo ma flawonoidy i antyoksydanty (mielona oczywiscie)

4. Cwicz regularnie

5. Nawilzaj skore

6. Nie pal papierosow (mam 30 lat i kolezanki w moim wieku ktore pala juz od jakiegos czasu sa juz dosc mocno pomarszczone ... zwlaszcza czolo i pod oczami)

25 lat to jeszcze nie jest tak pozno by zaczac walke o mloda skore, uwierz mi ze warto bo sa przyklady kobiet ktore nawet w wieku 40 lat wygladaja jak nastolatki ... w zasadzie do menopauzy mozna na prawde super wygladac jesli tylko sie o siebie dba)

Mnie najbardziej rozwala jak moje znajome mowia ze one nie maja czasu na dbanie o siebie (zeby nie bylo ja im niczego nie kaze) zawsze sie wykrecaja dziecmi, praca, zmeczeniem ... ale tak na prawde to po prostu im sie nie chce palcem kiwnac i wiecznie niezadowolone z wygladu. No ale coz takie jest zycie. Serio, ja czesto chcialabym wrocic do czasu kiedy bylam na studiach, mialam 20 lat i wszystkie kolezanki mialy zawsze mnostwo checi i czasu na kazdy nowy pomysl ... z kolei wiekszosc dziewczyn po 30-tce to wiecznie niezadowolone marudy niewszystkie ale wiekszosc

sorry za marudzenie

Cytologia - raz w roku

Stary 2013-11-02, 17:55   #88
Agnieszka987
Zakorzenienie

Smaczne przepisy2

Cytat:
tak jak poprzedniczka napisala, delikatne kosmetyki.

Ja ci moge jeszcze polecic kilka rad ktore mnie pomagaja:

1. Nie opalaj twarzy, latem chodz w czapkach i kapeluszach, smaruj twarz filtrami przez caly rok, UVA dziala przez caly rok a to ono wlasnie powoduje ze skora sie starzeje szybciej

2. Nie marszcz czola ani oczu, usmiechaj sie delikatnie

3. Pij duzo wody, zielonej herbaty i .... kawa tez podobno dziala przeciwzmarszczkowo tak jak zielona herbata bo ma flawonoidy i antyoksydanty (mielona oczywiscie)

4. Cwicz regularnie

5. Nawilzaj skore

6. Nie pal papierosow (mam 30 lat i kolezanki w moim wieku ktore pala juz od jakiegos czasu sa juz dosc mocno pomarszczone ... zwlaszcza czolo i pod oczami)

25 lat to jeszcze nie jest tak pozno by zaczac walke o mloda skore, uwierz mi ze warto bo sa przyklady kobiet ktore nawet w wieku 40 lat wygladaja jak nastolatki ... w zasadzie do menopauzy mozna na prawde super wygladac jesli tylko sie o siebie dba)

Mnie najbardziej rozwala jak moje znajome mowia ze one nie maja czasu na dbanie o siebie (zeby nie bylo ja im niczego nie kaze) zawsze sie wykrecaja dziecmi, praca, zmeczeniem ... ale tak na prawde to po prostu im sie nie chce palcem kiwnac i wiecznie niezadowolone z wygladu. No ale coz takie jest zycie. Serio, ja czesto chcialabym wrocic do czasu kiedy bylam na studiach, mialam 20 lat i wszystkie kolezanki mialy zawsze mnostwo checi i czasu na kazdy nowy pomysl ... z kolei wiekszosc dziewczyn po 30-tce to wiecznie niezadowolone marudy niewszystkie ale wiekszosc

sorry za marudzenie
Mo瞠 czas zmienic kolezanki, albo zarazic ich swoim nastawieniem do zycia, 瞠by same doszly do tego
Stary 2013-11-11, 11:19   #89
Nicoool
Przyczajenie

Ok dzi瘯uj dziewczyny za pomoc jak do tej pory =) Wszystkie rady s dobre, tylko np ci篹ko b璠zie mi zacz帷 獞iczy bardzo tego nie lubi.. ;-) B璠 robi豉 co b璠 mog豉, 瞠by nie powsta造 mi nowe zmarszczki, ale teraz zajmijmy si kremem=))
W ko鎍u wybra豉m krem kt鏎y zamierzam stosowa miejscowo SeSDerma, Retises, ma r騜ne st篹enia, ale zawsze dobre recenzje, szczeg鏊nie ten z 0,5%. Uff jedna cz窷 za mn teraz b璠 poszukiwa kremu do codziennego stosowania, tutaj kosmetyczka poleca豉 mi do mojej cery kwas hialuronowy, ceramidy, kolagen. Chc uj璠rni sk鏎, zapobiec zmarszczkom, czyli pewnie dobrze nawil篡 przede wszystkim. Skoro si troch '鈍iec', to mam cer mieszan, pory troch rozszerzone i oczywi軼ie troch si zanieczyszczaj. S造sza造軼ie o jakich kremach godnych polecenia? Przyznam, 瞠 tutaj ju bardziej mi zale篡 na cenie i chcia豉bym co ta雟zego ;-)
Stary 2013-11-11, 12:41   #90
Agnieszka987
Zakorzenienie

Smaczne przepisy2

Cytat:
Ok dzi瘯uj dziewczyny za pomoc jak do tej pory =) Wszystkie rady s dobre, tylko np ci篹ko b璠zie mi zacz帷 獞iczy bardzo tego nie lubi.. ;-) B璠 robi豉 co b璠 mog豉, 瞠by nie powsta造 mi nowe zmarszczki, ale teraz zajmijmy si kremem=))
W ko鎍u wybra豉m krem kt鏎y zamierzam stosowa miejscowo SeSDerma, Retises, ma r騜ne st篹enia, ale zawsze dobre recenzje, szczeg鏊nie ten z 0,5%. Uff jedna cz窷 za mn teraz b璠 poszukiwa kremu do codziennego stosowania, tutaj kosmetyczka poleca豉 mi do mojej cery kwas hialuronowy, ceramidy, kolagen. Chc uj璠rni sk鏎, zapobiec zmarszczkom, czyli pewnie dobrze nawil篡 przede wszystkim. Skoro si troch '鈍iec', to mam cer mieszan, pory troch rozszerzone i oczywi軼ie troch si zanieczyszczaj. S造sza造軼ie o jakich kremach godnych polecenia? Przyznam, 瞠 tutaj ju bardziej mi zale篡 na cenie i chcia豉bym co ta雟zego ;-)
Motywuj帷 dzia豉j cwiczenia w grupie Co do krem闚- poszukaj na kwc Na zapobieganie zmarszczek opr鏂z nawizania wazna jest tez ochrona uv.
Odpowiedz

Tagi
bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki, zmarszczki mimiczne

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a