PiYo - nowy program Chalene - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Na tym forum dowiesz się wszystkiego o świecie fitnessu oraz poznasz różne rodzaje aktywności fizycznej takie jak tabata, joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-08-13, 09:32   #1
dokus
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to dokus
PiYo - nowy program Chalene

Dziewczyny, od ponad dwóch tygodni dostępny jest nowy program Chalene Johnson. Ktoś ćwiczy? Mi bardzo się podoba, zdecydowałam się na hybrydę z Focus T25. I o dziwo jestem spocona dużo bardziej po PiYo niż po podskokach z Shaunem
P90X3 - zrobione
PiYo - znudziło się...
Insanity Max:30 - zrobione, tak sobie
Master's Hammer and Chisel - w trakcie, to chyba miłość!
no i biegam
dokus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 20:23   #2
Shiz
Raczkowanie

Dot.: PiYo - nowy program Chalene

zaczęłam ćwiczyć i pokochałam! niestety przerobiłam 2 tygodnie i sie przeprowadzilam i nie mam chwilowo miejsca.

jak tylko znów bede mieć miejsce w domu, to od nowa zaczne. niby takie machanie nóżką, a upocona byłam jak nigdy. baardzo mi sie podoba.
Stary 2014-08-16, 15:09   #3
littleangel
Raczkowanie

Dziewczyny, skąd wziązc ten program? Bo nie mogę nic o nim znalezc.
littleangel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 09:29   #4
infantka_malgorzata
Przyczajenie

Post Dot.: PiYo - nowy program Chalene

Jestem na początku drugiego miesiąca z PiYo. Póki co, muszę przyznać, że jest to jeden z moich ulubionych programów w ogóle (a przerobiłam już tego naprawdę sporo). Co do pocenia się - potwierdzam: pocę się przy nim niemiłosiernie (ogólnie rzecz biorąc, rzadko mi się zdarza pocić w trakcie ćwiczeń, nawet takich, po których odczuwam ogromne zmęczenie).

Samo PiYo to dla mnie trochę mało, stosuję więc hybrydę PiYo+ChaLEAN Extreme+niekiedy Tiffany, namówiłam też chłopaka do PiYo i po tygodniu widocznie zmalał mu brzuch .
infantka_malgorzata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 18:44   #5
fubowa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez littleangel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, skąd wziązc ten program? Bo nie mogę nic o nim znalezc.
z torrentów

a tu promo
Stary 2014-08-18, 07:02   #6
xzora
Zakorzenienie

dokus, fajnie, że napisałaś o tym programie

Z reklamy stwierdzam, że będzie idealny dla mnie. Podobają mi się jego założenia - ćwiczenia na mięśnie całego ciała i rozciąganie bez skoków. Właśnie o coś takiego mi chodziło - planuję połączyć program z krótkim, podstawowym treningiem siłowym.

Jak długo trwają ćwiczenia w Piyo?
edit: doczytałam, że od 25 do 45minut

Edytowane przez xzora
Czas edycji: 2014-08-18 o 07:04
xzora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 08:01   #7
infantka_malgorzata
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
dokus, fajnie, że napisałaś o tym programie

Z reklamy stwierdzam, że będzie idealny dla mnie. Podobają mi się jego założenia - ćwiczenia na mięśnie całego ciała i rozciąganie bez skoków. Właśnie o coś takiego mi chodziło - planuję połączyć program z krótkim, podstawowym treningiem siłowym.

Jak długo trwają ćwiczenia w Piyo?
edit: doczytałam, że od 25 do 45minut
filmiki są ogółem dość długie, ale część z nich ma reklamy na końcu. same ćwiczenia trwają jakoś od 20 minut do 48 minut; 48 minut trwa program "drench", który jest masakrą - pojawia się pod koniec pierwszego miesiąca

edit: trochę podskakiwania się potem pojawia, ale jest tego mało i jest ono opcjonalne (głównie burpees)

Edytowane przez infantka_malgorzata
Czas edycji: 2014-08-18 o 08:06
Stary 2014-08-18, 08:47   #8
dokus
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to dokus

Drench czeka mnie dzisiaj masakra powiadasz? W takim razie nie mogę się doczekać

Sent from my GT-I8160 using Wizaz Forum mobile app
P90X3 - zrobione
PiYo - znudziło się...
Insanity Max:30 - zrobione, tak sobie
Master's Hammer and Chisel - w trakcie, to chyba miłość!
no i biegam
dokus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 09:00   #9
infantka_malgorzata
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez dokus Pokaż wiadomość
Drench czeka mnie dzisiaj masakra powiadasz? W takim razie nie mogę się doczekać

Sent from my GT-I8160 using Wizaz Forum mobile app
najgorsza jest pierwsza połowa, potem jest przyjemniej ogólnie nie lubię programów dłuższych niż 40 minut, ale w tym wypadku jest całkiem okej
Stary 2014-08-18, 09:45   #10
xzora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez infantka_malgorzata Pokaż wiadomość
edit: trochę podskakiwania się potem pojawia, ale jest tego mało i jest ono opcjonalne (głównie burpees)
burpees są spoko

Chodziło mi o to, że jest dużo programów, gdzie dużą rolę przykłada się na podniesienie pulsu jakimiś pajacykami, bieganiem w miejscu itp. (Insanity, T25)

Ja nie chcę tracić na to czasu, tylko wykonywać ćwiczenia, które wzmacniają moje mięśnie i je rozciągają. Tkankę tłuszczową będę spalać ćwiczeniami stricte siłowymi, ale żeby nosić duże ciężary potrzebuję ogólnego wzmocnienia mięśni i dobrego rozciągnięcia.

Cytat:
najgorsza jest pierwsza połowa, potem jest przyjemniej ogólnie nie lubię programów dłuższych niż 40 minut, ale w tym wypadku jest całkiem okej
48 minut jeśli to cały program z rozciąganiem i rozgrzewką to spoko.

Też nie lubię długich programów.
xzora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 10:50   #11
fubowa
Rozeznanie

infantko, napisz proszę jak efekty. czy robisz dzień restu według rozpiski?

jestem przyzwyczajona do codziennych ćwiczeń, chciałabym w tym dniu robić typowe rozciąganie, albo najlżejszy z workoutów (który?).
piyo mogłabym rozpocząć za jakieś 2 do 4 tygodni.
Stary 2014-08-18, 11:49   #12
infantka_malgorzata
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez fubowa Pokaż wiadomość
infantko, napisz proszę jak efekty. czy robisz dzień restu według rozpiski?

jestem przyzwyczajona do codziennych ćwiczeń, chciałabym w tym dniu robić typowe rozciąganie, albo najlżejszy z workoutów (który?).
piyo mogłabym rozpocząć za jakieś 2 do 4 tygodni.
Jeżeli chodzi o kolejność treningów, to lecę zgodnie z planem, ale na rest "sugerowany" nie zawsze zwracam uwagę. Ćwiczę też inne rzeczy poza PiYo (niekiedy tego samego dnia) i całkowite przerwy w ćwiczeniach robię wg własnego uznania. Czasami, owszem, zdarza się, że kiedy w rozpisce PiYo jest "rest", to sobie PiYo faktycznie odpuszczam (np. ćwicząc tylko to, co poza PiYo mam przewidziane na dany dzień), ale zwykle jest to przypadek. Kiedy w tabelce widnieje "rest", a kiedy np. przerwa (moja własna) była dość niedawno, ćwiczę po prostu to, co jest następne w kolejce. Ze trzy razy zdarzyło mi się robić dwa treningi PiYo tego samego dnia (tak mi się podobało , ale to na początku, gdy programy były krótsze, np. "define lower body" i "define upper body", to są, wg mnie programy najprostsze, ale głównie dlatego właśnie, że najkrótsze).

Co do efektów centymetrowych czy wagowych niewiele mogę powiedzieć, bo nie dokonywałam pomiarów i nie stawałam na wagę (mam teraz gorący hormonalny okres po odstawieniu tabletek i trochę mi i wymiary, i waga, wariują), ale mam wrażenie, że wysmukliły się nogi (łydki zwłaszcza) i brzuch jest bardziej "zdyscyplinowany", mniej wystający. Chyba też mam mniejsze boczki .

Edit: Na pewno jest też duża poprawa w kwestii rozciągania, co trening mogę więcej i wytrzymuję więcej w dziwnych pozycjach. Nadal jest kilka pozycji, które sprawiają mi problem, ale jestem dobrej myśli .

Edytowane przez infantka_malgorzata
Czas edycji: 2014-08-18 o 11:52
Stary 2014-08-18, 12:31   #13
fubowa
Rozeznanie

Cytat:
[...] mam wrażenie, że wysmukliły się nogi (łydki zwłaszcza) i brzuch jest bardziej "zdyscyplinowany", mniej wystający. Chyba też mam mniejsze boczki .

Edit: Na pewno jest też duża poprawa w kwestii rozciągania, co trening mogę więcej i wytrzymuję więcej w dziwnych pozycjach. Nadal jest kilka pozycji, które sprawiają mi problem, ale jestem dobrej myśli .
dzięki, infantko jestem już na 100% przekonana do Piyo.

wczoraj pobieżnie przejrzałam workouty i jestem zachwycona. nie ma megaszaleństwa jak przy turbofire, ale jest bardzo dużo pozytywnej energii. za jakieś dwa tygodnie będę już gotowa do wysmuklania a nie spalania - na pewno wrócę do tego wątku.
Stary 2014-08-18, 12:48   #14
infantka_malgorzata
Przyczajenie

Cytat:
dzięki, infantko jestem już na 100% przekonana do Piyo.

wczoraj pobieżnie przejrzałam workouty i jestem zachwycona. nie ma megaszaleństwa jak przy turbofire, ale jest bardzo dużo pozytywnej energii. za jakieś dwa tygodnie będę już gotowa do wysmuklania a nie spalania - na pewno wrócę do tego wątku.
Ja próbowałam turbofire, ale sąsiedzi po 10 minutach stukali mi w podłogę zresztą, no, wolę bardziej statyczne rzeczy, PiYo i ChaLEAN Extreme doskonale wpasowały się w moje gusta.
Stary 2014-09-28, 15:20   #15
DavinaFaraimo
Przyczajenie

Ćwiczyłam 21 day fix i też uważam, że są boskie. Tyle energii, świetna muzyka, cudowna trenerka

Edytowane przez DavinaFaraimo
Czas edycji: 2015-06-11 o 17:09
DavinaFaraimo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 17:14   #16
fubowa
Rozeznanie

od 4 października zaczynam moją przygodę z piyo

mój główny cel to wysmuklenie ciała i utrzymanie efektów ćwiczeń z ostatnich kilkunastu tygodni (jillian michaels, fitness blender). przez ostatnie 5 miesięcy ćwiczyłam regularnie, żeby pozbyć się pociążowych kilogramów. w efekcie straciłam ponad 10 kilo zbudowałam mięśnie spaliłam niemal cały dodatkowy tłuszcz. moim problematycznym rejonem są nogi i (oczywiście jak to po ciąży) brzuch.

Edytowane przez fubowa
Czas edycji: 2014-10-17 o 06:05
fubowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 09:14   #17
fubowa
Rozeznanie

witajcie, miałam zacząć ćwiczyć dopiero jutro, ale już dziś wieczorem zamierzam przerobić trening #1 Align the Fundamentals trwający niewiele ponad 40 min. podczas tego workoutu Chalene uczy prawidłowej postawy i podstawowych ćwiczeń.

na kanale ChJ również można znaleźć krótkie filmiki instruktażowe zaczchęcające do piyo. ja polecam zwłaszcza ten.
Stary 2014-10-04, 10:17   #18
fubowa
Rozeznanie

dziś przerobiłam jeszcze raz Fundamentals (#1). workout bardzo przyjemnym, łatwy dla każdego, kto miał wcześniej do czynienia z jogą w wersji dynamicznej (np. yogą meltdown Jillian Michaels) ChJ pokazuje podstawowe ćwiczenia PiYo w dwóch a niekiedy nawet trzech wersjach (w zależności od kondycji i możliwości ćwiczących), zwraca uwagę na prawidłową postawę i pokazuje podstawowe błędy.

do ćwiczeń #1 nie potrzebujemy niczego poza miejscem (ćwiczymy boso). według mnie mata jest niepotrzebna (mnie przeszkadzała, więc ją odłożyłam). wszystkim, którym joga i pilates nic nie mówią polecam obejrzenie workoutu na spokojnie, słuchając instrukcji i dopiero później ćwiczenie. niektóre pozy były dla mnie nowością, musiałam zatrzymywać lapka i odtwarzać ponownie.
Stary 2014-10-05, 08:06   #19
fubowa
Rozeznanie

piyo to nie tylko program do ćwiczeń, ale także plan odżywiania. po wyliczeniu zapotrzebowania na kalorie i przejrzeniu listy produktów i ich ilości (tu przelicznik z filiżanek i uncji ) muszę stwierdzić, że moje odżywiania znacząco odbiega od planu piyo. kalorycznie względnie się mieściłam w wytycznych, ale w mojej diecie znalazło się za dużo owoców za mało warzyw z grupy pierwszej, za mało białka za dużo produktów zbożowych... ciekawa jestem czy po zmianie jedzenia na bardziej piyo odczuję jakąś poprawę w samopoczuciu i wadze. o moich wrażeniach z kolejnego dnia ćwiczeń napiszę wieczorem, bo rano nie dane mi było poćwiczyć.

dziś lower body
Stary 2014-10-05, 13:40   #20
fubowa
Rozeznanie

Cytat:
[...]
lower body
sama nie wiem co myśleć, bo nawet się nie spociłam. przyjemne 20 min.
Stary 2014-10-06, 08:38   #21
fubowa
Rozeznanie

witajcie, dziś dzień ćwiczeń na górną część ciała. ponieważ workouty PiYo są dla mnie za łatwe w dni upper/lower body będę ćwiczyła oba zestawy. wieczorem zdam relację.

mam wrażenie, że mogłabym wykonywać ćwiczenia bardziej dokładnie. w wolnej chwili przerobię "filmik instruktażowy" z youtube, żeby udoskonalić technikę Piyo Flip, PiYo Cross, Piyo kick through. pozycje wydają się banalne, ale wcale takie nie są.

miłego dnia
Stary 2014-10-07, 08:49   #22
fubowa
Rozeznanie

dziś powtórka lower & upper body.

upper body to dość przyjemny workout trwający niespełna 20 minut (gdyby nie triceps push ups napisałabym "przyjemny" ) ćwiczenia w wolnym tempie, w trzech wersjach. ja staram się ćwiczyć z facetem (wersje najtrudniejsze) a i tak nie czuję się zmęczona.

na razie idę według kalendarza, chociaż być może dostosuję rozpiskę do własnych potrzeb.

Edytowane przez fubowa
Czas edycji: 2014-10-18 o 15:36
Stary 2014-10-08, 09:09   #23
fubowa
Rozeznanie

witajcie, wczoraj nie ćwiczyłam i dziś też zanosi się na rest. nadal nie znalazłam "swojej pory". jeśli ćwiczę, to co chwilę muszę przerywać, przez co mam wrażenie, że i ćwiczę i nie ćwiczę... chyba zacznę wstawać o 5 , bo dodatkowa godzina snu wcale nie sprawia, że czuję się mniej zmęczona, a brak ćwiczeń źle działa na moje samopoczucie.

na szczęście jedzeniowo jeszcze się ogarniam. trzymam wagę 52-52,5, więc jest super
Stary 2014-10-09, 08:28   #24
fubowa
Rozeznanie

hehe o 5 przewróciłam się na drugi bok, bo między 3 a 4.30 usypiałam małą... ale i tak udało mi się poćwiczyć rano
lower body idzie mi coraz lepiej
Stary 2014-10-10, 06:59   #25
fubowa
Rozeznanie

upper body za mną. jutro sweat.
Stary 2014-10-11, 07:57   #26
fubowa
Rozeznanie

Cytat:
upper body za mną. jutro sweat.
sweat to 37 minutowy fantastyczny workout, w dość dynamicznym tempie. są przysiady, wykroki, pompki i burpees, a do tego dużo rozciągania i ćwiczeń na równowagę. naprawdę, można się i zmęczyć i spocić. polecam!
Stary 2014-10-14, 06:00   #27
fubowa
Rozeznanie

tydzień pierwszy za mną. trzymam się rozpiski a podwójne zestawy (lower & upper body) robię gdy mam ochotę i czas. mimo tego że programy z pierwszego tygodnia nie są zbyt wymagające, ćwiczenia "czuję" w ramionach, pośladkach i ścięgnach w pachwinie... o efektach wizualnych będę mogła napisać za jakiś czas. na pewno mam lepszy kontakt z ciałem, jestem bardziej rozciągnięta i mniej zmęczona ćwiczeniami niż wcześniej. w tym tygodniu czeka mnie nowy workout core... już go obejrzałam i bardzo mi się podoba.

na sieci znalazłam hybrydę piyo i t25. być może wypróbuję po tych 8 tygodniach.
Stary 2014-10-15, 12:32   #28
jakwino
Raczkowanie

Ciesze się ze są już pierwsze polskie recenzje Piyo. Jestem ogromną fanką Chalene i czekałam aż PiYo ujrzy światło dzienne
Jak tylko wrócę z pracy to oblukam to wprowadzenie, bo wydaje mi się że będzie to idealny trening dla mnie i uzupełnienie i pomoc przy PoleFitness
jakwino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 09:33   #29
fubowa
Rozeznanie

z pierwszych efektów mogę napisać, że po kilkunastu treningach wysmukliły mi się nogi
przez chorobę, muszę trochę odpuścić ćwiczenia, ale do piyo wrócę jak tylko zdrowie pozwoli.

Edytowane przez fubowa
Czas edycji: 2014-10-27 o 07:38
Stary 2014-10-19, 10:42   #30
Blameworthy
Rozeznanie

uwielbiam Chalene! program ściągnięty, mam zamiar wypróbować!

~~~~

walczę o piękną figurę!

dbam o włosy i paznokcie

TUMBLR
Blameworthy jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości