własny biznes za granicą??? - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-02-20, 19:45   #1
Elejn
Przyczajenie

własny biznes za granicą???

Dziewczyny, mam pytanie, czy któraś z was odważyła się otworzyć własny biznes za granicą. Od jakiegoś czasu myślę o wyjeździe, może Anglia, ale raczej Norwegia (tam jest brat) i nie chciałabym przez kolejne 10 lat sprzątać (wiem, żadna praca nie hańbi) ale marzę o "karierze". Chcę zainwestować w siebie w dobre szkolenia itp i otworzyć własny salon kosmetyczny. Czy to tylko głupie marzenia , czy jest szansa zreazlizować plany za granicą. Moja własna firma w Oslo- to byłoby coś......
Elejn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 20:32   #2
lajlaxx
Przyczajenie

Dot.: własny biznes za granicą???

odważna jesteś jeśli myślisz o wyjeździe, ja sama nie wiem jeszcze co chcę robić w życiu i nie wykluczam zagranicy więc chętnie usłyszę też jakieś info na temat pracy może gdzieś tam daleko było by łatwiej
lajlaxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 10:30   #3
lazada
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Elejn Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie, czy któraś z was odważyła się otworzyć własny biznes za granicą. Od jakiegoś czasu myślę o wyjeździe, może Anglia, ale raczej Norwegia (tam jest brat) i nie chciałabym przez kolejne 10 lat sprzątać (wiem, żadna praca nie hańbi) ale marzę o "karierze". Chcę zainwestować w siebie w dobre szkolenia itp i otworzyć własny salon kosmetyczny. Czy to tylko głupie marzenia , czy jest szansa zreazlizować plany za granicą. Moja własna firma w Oslo- to byłoby coś......
Pytanie jak dobrze znasz język danego kraju, to jest moim zdaniem podstawowa kwestia. Ciężko prowadzić firmę w Norwegii bez znajomości norweskiego, tym bardziej, że chcesz otworzyć firmę w branży usługowej. To, że tam praktycznie z każdym dogadasz się po angielsku to jedna kwestia, ale prowadzenie firmy to trochę bardziej złożony temat..
I druga podstawowa sprawa - czy masz kapitał. W Norwegii jak zapewne wiesz jest znacznie drożej, oczywiście jak się nie zarabia w tamtej walucie, a na początek domyślam się, że będziesz miała pieniądze zarobione w pln.
Stary 2015-02-21, 11:40   #4
Elejn
Przyczajenie

Znam angielski bardzo dobrze, natomiast norweskiego uczę się. Byłam tam parę razy na wakacjach. Co innego dogadywać się a co innego prowadzić biznes:/ Najpierw chciałabym znaleźć pracę w Norwegii , a poźniej z odłożonej kasy (już teraz dysponuję kapitałem jakimśtam) otowrzyć biznes. Moje pytanie jest do dziewczyn. którym się udało. Czy któraś z Was ma swój salon kosmetyczny za granicą, albo jakikolwiek swój biznes?
Stary 2015-02-21, 16:37   #5
Monilli
Raczkowanie

Cytat:
Znam angielski bardzo dobrze, natomiast norweskiego uczę się. Byłam tam parę razy na wakacjach. Co innego dogadywać się a co innego prowadzić biznes:/ Najpierw chciałabym znaleźć pracę w Norwegii , a poźniej z odłożonej kasy (już teraz dysponuję kapitałem jakimśtam) otowrzyć biznes. Moje pytanie jest do dziewczyn. którym się udało. Czy któraś z Was ma swój salon kosmetyczny za granicą, albo jakikolwiek swój biznes?
Ponawiam pytanko. Również interesuję się tym tematem
Monilli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 17:35   #6
lazada
Zadomowienie

Cytat:
Ja bezpośrednio nie, ale mam w bliskiej rodzinie lekarza mającego swoją przychodnię w Szwecji i znajomego który prowadzi firmę budowlaną w Danii.
Mimo wszystko nie za bardzo rozumiem Twoje pytanie, bo szanse powodzenia biznesu tam są moim zdaniem zbliżone do szans w Polsce, a na to jak wiadomo składa się wiele czynników: znajomość języka, przepisów prawnych, rodzaj biznesu, Twoje kompetencje w branży, lokalizacja, ocena konkurencji itd.
Czy jeśli Ci powiem, że oni sobie tam radzą bardzo dobrze to w czymś Ci to pomoże? Salon kosmetyczny to raczej bardzo pospolity pomysł więc kluczowym będzie lokalizacja, reklama, zakres oferowanych usług. Jeśli to będzie n-ty salon w danej dzielnicy to Twoje szanse zapewne są marne, jeśli dokładnie przeanalizujesz rynek, zaoferujesz usługi którymi będziesz się wyróżniać to pewnie będzie dobrze

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2015-02-21 o 17:36
lazada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 19:45   #7
Elejn
Przyczajenie

lazada, moje pytanie jest jak najbardziej zasadne Nie chodzi mi o wszystkich Polaków na świecie, co to mają swoje biznesy i jest im dobrze tylko o młode Polki, które odważyły się otworzyć własny biznes w Norwegii. Pomysł i pieniądze mam (więcej jak będzie trzeba ,to zarobię) , chodzi mi o to czy trudno jest prowadzić własną firmę w obcym kraju. Czy korzystać z usług doradcy biznesowego, czy pisać biznes plan i czy formalności związane z rozpoczęciem działalności są bardziej skomplikowane niż w Polsce. Tak z ciekawości chciałam się dowiedzieć czy jakimś dziewczynom z forum powiodło się za granicą w biznesie...
Stary 2015-02-22, 12:28   #8
lajlaxx
Przyczajenie

chyba nie za duzo osob na wizazu ma stycznosc z wlasnymi firmami za granica... to moze bys sprobowała skorzystac z pomocy specjalistow? zawsze to jakies dobre info na poczatek no i sprawdzone. jest troche takich firm, mozesz sprobowac np tu http://norwegiaconsulting.pl chetnie uslysze jak Ci idzie
Stary 2015-02-23, 11:07   #9
Elejn
Przyczajenie

dzięki za radę, to już jakiś trop, napisałam do nich e-mail i wypytałam o formalności związane z założeniem firmy w Norwegii i nie jest to wcale takie straszne. Trochę papierkowej roboty na początek, ale można to jakos przeżyć. Już nie mogę się doczekać, latem wyjeżdzam (czerwiec) to juz postanowione , kierunek Oslo. Najpierw mam w planie pozwiedzać , póxniej poprcować, życzcie mi powodzenia:br zydal:

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Myślałam, że znajdę tu jakieś dziewczyny, które mieszkają w Oslo, ale chyba poszukam na fb :p
Stary 2015-02-23, 17:19   #10
lajlaxx
Przyczajenie

a jak tam się ma sprawa z zarobkami w Twojej branży? sprawdzałaś już? żeby cię nie zjadły jakieś opłaty związane z firmą/podatkami itp ...
Stary 2015-02-24, 11:21   #11
Elejn
Przyczajenie

[QUOTE=lajlaxx;50384266]a jak tam się ma sprawa z zarobkami w Twojej branży? sprawdzałaś już? żeby cię nie zjadły jakieś opłaty związane z firmą/podatkami itp ...[/QUOTE

opłaty jak opłaty:/ trzeba je ponieść, jeszcze nie sprawdzałam dokładnie co i jak. Ale wiem, że gdy będę zakładać firmę skorzystam z usług biura doradczego, bo samemu nie jest łatwo, a jak się pytam znajomych to każdy mówi co innego i każdy na wszytskim się zna Na dzień dzisiejszu intensywnie uczę się norweskiego
Stary 2015-02-24, 19:18   #12
lajlaxx
Przyczajenie

sama się uczysz, czy chodzisz na jakiś kurs? z tego co widziałam to w tym biurze http://norwegiaconsulting.pl możesz kontrolować podatki, oni na pewno się na tym znają bardziej niż ktokolwiek
Stary 2015-02-26, 19:14   #13
Monilli
Raczkowanie

Odwiedzialam stronkę Norwegia Consulting i maja bardzo bogatą ofertę znalazlam rowniez dobre opninie na temat tej firmy wiec mysle ze warto podjąć wspolprace
Stary 2015-03-03, 13:27   #14
BieganieMagdy
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to BieganieMagdy

Fajna strona, oznacza to ze Polaków chcących otworzyć własny biznes w Norwegii przybywa. Mamy tam juz przyjaciół, którzy prowadzą różne biznesu ( firmę budowlana, transportowo-uslugowa i rękodzieło.) i są zadowoleni z jasności przepisów, ale jak to Polacy muszą na coś narzekać - opłaty transportowe itp.
http://2becreative.pl
BieganieMagdy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 19:27   #15
Monilli
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez BieganieMagdy Pokaż wiadomość
Fajna strona, oznacza to ze Polaków chcących otworzyć własny biznes w Norwegii przybywa. Mamy tam juz przyjaciół, którzy prowadzą różne biznesu ( firmę budowlana, transportowo-uslugowa i rękodzieło.) i są zadowoleni z jasności przepisów, ale jak to Polacy muszą na coś narzekać - opłaty transportowe itp.
Szkoda, ze w PL nie ma takiej checi otwierania firm:/ coz w Norwegii inne zasasy rozliczania podatkowego, VAT-u itp
Stary 2015-03-07, 13:11   #16
Elejn
Przyczajenie

cały czas przekopuję internet w poszukiwaniu informacji na temat pracy i życia w Norwegii oraz wszystko o otwieraniu firmy jednoosobowej w Norwegii i dochodzę do wniosku , że emigracja i własny biznes za granicą nie są takie straszne no i fajnie, że istnieją firmy consultingowe, które pomagają ogarnąć temat, szczególnie jest to pomocne , kiedy nie zna się języka. A nawet jak się zna, to nie każdy musi się znać na Vatcie, Pitach i innych strasznych księgowych rzeczach
Stary 2015-03-10, 20:09   #17
lajlaxx
Przyczajenie

do odwaznych swiat należy jak to mowią i jak elejn, kiedy się decydujesz na ten krok? u mnie sytuacja w zyciu sie troche zmienila, narzeczony stracil prace..... i szczerze mowiac zaczelismy myslec o norwegii. wiec moze sie tam spotkamy
Stary 2015-03-11, 11:50   #18
Elejn
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez lajlaxx Pokaż wiadomość
do odwaznych swiat należy jak to mowią i jak elejn, kiedy się decydujesz na ten krok? u mnie sytuacja w zyciu sie troche zmienila, narzeczony stracil prace..... i szczerze mowiac zaczelismy myslec o norwegii. wiec moze sie tam spotkamy

Przykro mi z powodu straty pracy Twojego narzeczonego, no ale nic nie dzieje się bez przyczyny, może warto pomyśleć nad wyjazdem. My wyruszamy po Wielkanocy. Trochę boję się ale i nie mogę się doczekać. zmiany, wielkie zmiany- to lubię
Stary 2015-03-11, 15:06   #19
Monilli
Raczkowanie

Cytat:
Przykro mi z powodu straty pracy Twojego narzeczonego, no ale nic nie dzieje się bez przyczyny, może warto pomyśleć nad wyjazdem. My wyruszamy po Wielkanocy. Trochę boję się ale i nie mogę się doczekać. zmiany, wielkie zmiany- to lubię
Dziewczyny dajcie nac jak w Norwegii !
Stary 2015-03-13, 15:21   #20
Nala123
Przyczajenie

Hej dziewczyny skacząc trochę po internecie natrafiłam na ten wątek. Miałam ostatnio kilka ostrych "zakrętów" w życiu i potrzebuje chyba dużej zmiany jak tak czytam to, co piszecie, to opcja wyjazdu za granicę wydaje się całkiem ciekawą opcją..... piszecie akurat o Norwegii. Ciężko tam znaleźć pracę? Lepiej załatwić sobie coś wcześnie czy można jechać "w ciemno"??
Nala123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 16:36   #21
Monilli
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Nala123 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny skacząc trochę po internecie natrafiłam na ten wątek. Miałam ostatnio kilka ostrych "zakrętów" w życiu i potrzebuje chyba dużej zmiany jak tak czytam to, co piszecie, to opcja wyjazdu za granicę wydaje się całkiem ciekawą opcją..... piszecie akurat o Norwegii. Ciężko tam znaleźć pracę? Lepiej załatwić sobie coś wcześnie czy można jechać "w ciemno"??
Hej
Czy ciezko.. wazne by znala jezyk angielski masz kogos w NO?
Zawsze możesz sie zwrocic do firm konsultingowych. Tutaj na wizazu polecjaja Norwegia consulting
Stary 2015-03-14, 09:51   #22
Nala123
Przyczajenie

Angielski znam, mam tylko małe opory przed mówieniem, ale myślę, że sobie z tym poradzę wszystko jest do wyćwiczenia Nie, niestety nie mam nikogo w NO :/ hmm z tą firmą konsultingową to jest w sumie jakaś opcja nigdy nie patrzyłam pod tym kątem dzięki
Stary 2015-03-14, 10:10   #23
Monilli
Raczkowanie

Cytat:
Angielski znam, mam tylko małe opory przed mówieniem, ale myślę, że sobie z tym poradzę wszystko jest do wyćwiczenia Nie, niestety nie mam nikogo w NO :/ hmm z tą firmą konsultingową to jest w sumie jakaś opcja nigdy nie patrzyłam pod tym kątem dzięki
a powiedz do jakiego miasta się wybierasz? masz juz jakaś prace na oku ?
Stary 2015-03-15, 13:16   #24
olciszon
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
Szkoda, ze w PL nie ma takiej checi otwierania firm:/ coz w Norwegii inne zasasy rozliczania podatkowego, VAT-u itp
A możesz przybliżyć te zasady? Jak wysoki jest podatek VAT w Norwegii itd? Potrzebuję sprawdzonych informacji, bo zastanawiam się nad przeniesieniem biznesu do Norwegii. Mój mąż chce tam szukać pracy, a mi żal zostawiać tutaj pracę. Niestety, koszty utrzymania biznesu w Polsce są duże i sama z tego rodziny nie utzymam ;/ Z drugiej strony nie chcę siedzieć w Norwegii sama w domu.
olciszon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 13:43   #25
Nala123
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
a powiedz do jakiego miasta się wybierasz? masz juz jakaś prace na oku ?
Tak szczerze jeszcze nie wiem :/ nawet do końca nie jestem pewna czy to będzie Norwegia…. chociaż jak czytałam co piszecie, to wydaje się tam całkiem całkiem i widzę też, że wiele z Was ma tam również swój własny biznes… super ja też mam taki, na razie nieśmiały, pomysł na swój przyszły biznes….ale najpierw muszę troszkę popracować żeby zarobić na niego a powiedzcie, ciężko jest prowadzić biznes w Norwegii?
Stary 2015-03-18, 10:42   #26
Dona159
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez olciszon Pokaż wiadomość
A możesz przybliżyć te zasady? Jak wysoki jest podatek VAT w Norwegii itd? Potrzebuję sprawdzonych informacji, bo zastanawiam się nad przeniesieniem biznesu do Norwegii. Mój mąż chce tam szukać pracy, a mi żal zostawiać tutaj pracę. Niestety, koszty utrzymania biznesu w Polsce są duże i sama z tego rodziny nie utzymam ;/ Z drugiej strony nie chcę siedzieć w Norwegii sama w domu.
olciszon to tak naprawdę zależy od klasy podatkowej, do której zostaniesz zaliczona. jeżeli chcesz o tym poczytać to na portalu pol-nor w zakładce podatek jest to dość przystępnie opisane. Pomyśl nad otwarciem swojego biznesu w Norwegii, bo faktycznie siedzenie w domy nie jest fajną opcją... Daj znać co postanowiłaś

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Cytat:
Tak szczerze jeszcze nie wiem :/ nawet do końca nie jestem pewna czy to będzie Norwegia…. chociaż jak czytałam co piszecie, to wydaje się tam całkiem całkiem i widzę też, że wiele z Was ma tam również swój własny biznes… super ja też mam taki, na razie nieśmiały, pomysł na swój przyszły biznes….ale najpierw muszę troszkę popracować żeby zarobić na niego a powiedzcie, ciężko jest prowadzić biznes w Norwegii?
czy ciężko?? W Norwegii na pewno nie ma takiego bałaganu w urzędach jak u nas i wiele rzeczy można załatwić przez internet zresztą są polskie firmy konsultingowe, które pomagają w całej księgowości w Norwegii, m.in. zakładanie firmy, liczenie podatku VAT itp. To jest duży plus, bo nie każdy się na tym zna. A własny biznes to dobry pomysł, zawsze to pracujesz na siebie A co myślałaś żeby otworzyć?
Dona159 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 16:03   #27
Monilli
Raczkowanie

Cytat:
Ja jestem na poziomie biznes-planu
Jaki to pomysl pochwal sie
Stary 2015-03-20, 15:24   #28
olciszon
Przyczajenie

Wyjeżdżamy. Klamka zapadła. Mąż dostał dobrą pracę, a ja zaczęłam czytać info ze strony Pol-Nor.com i myślę, że zdecyduję się na przeniesienie biznesu
olciszon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 18:16   #29
Nala123
Przyczajenie

Myślałam o takiej niedużej, klimatycznej kawiarni z domowymi ciastami, deserami i babeczkami i oczywiście pyyyyyszną i aromatyczną kawą gdzieś czytałam, ze Norwedzy są na drugim miejscu w Europie pod względem ilości wypijanej kawy na jednego mieszkańca :P tylko muszę mieć kapitał.... dlatego najpierw chciałam troszkę popracować Myślicie, że to dobry pomysł? ma to szanse wypalić?
Stary 2015-03-21, 09:30   #30
Monilli
Raczkowanie

Cytat:
Myślałam o takiej niedużej, klimatycznej kawiarni z domowymi ciastami, deserami i babeczkami i oczywiście pyyyyyszną i aromatyczną kawą gdzieś czytałam, ze Norwedzy są na drugim miejscu w Europie pod względem ilości wypijanej kawy na jednego mieszkańca :P tylko muszę mieć kapitał.... dlatego najpierw chciałam troszkę popracować Myślicie, że to dobry pomysł? ma to szanse wypalić?
Warto sprobwac najwazniejsze bys miala jakis swoj kapital jak piszesz a w prowadzeniu biznesu napewno pomoze Ci firma consultingowa
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości