W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIORCZY - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-19, 18:22   #2311
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam czarną, welurową sukienkę na ramiączkach (tylko bez koronek). Nie wiem co do niej nosić

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
A na jakąś konkretną okazję, czy na co dzień?
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 18:46   #2312
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
A na jakąś konkretną okazję, czy na co dzień?
Zarówno na co dzień jak i na "okazję" - kupiłam ją, bo stwierdziłam, że będzie klasyczna, a oryginalna i tak wisi pół roku w szafie bo nie wiem co do niej założyć.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 18:56   #2313
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Zarówno na co dzień jak i na "okazję" - kupiłam ją, bo stwierdziłam, że będzie klasyczna, a oryginalna i tak wisi pół roku w szafie bo nie wiem co do niej założyć.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
na codzien to na nia wloz rozpinany sweter szary lub czarny.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 18:57   #2314
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Zarówno na co dzień jak i na "okazję" - kupiłam ją, bo stwierdziłam, że będzie klasyczna, a oryginalna i tak wisi pół roku w szafie bo nie wiem co do niej założyć.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Przede wszystkim zazdraszczam. Podobają mi się takie sukienki, a wyglądam w nich jak kuleczka ;/
Jesienią nosiłabym z długim kardiganem i botkami za kostkę, do tego szal. Wybrałabym czarne rajstopy.
Myślę, że taką sukienkę spokojnie można też przełamać sportowymi butami i jakąś sportową kurtką czy bluzą, mnie tu najbardziej pasuje parka. Może też być parka i botki.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 19:37   #2315
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez phobie Pokaż wiadomość
Oj sorry za takie ukrycie linku!

Dzisiaj byłam na poszukiwaniach płaszcza i torebki i niestety nic nie udało mi się znaleźć Może kojarzycie gdzie teraz znajdę klasyczny czarny elegancki płaszcz?
Też się chętnie dowiem, bo szukam prostego płaszcza, też na wesele.
Ale ja szukam karmelowego, camelowego, takiego ciemnobeżowego ciepłego, wiecie pewnie o jaki kolor mi chodzi
Bo sobie wymyśliłam, że będzie taki pasował do bordowej sukienki(ciemnoczerwonej - to bordo nie jest bardzo ciemne).
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 19:54   #2316
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Też się chętnie dowiem, bo szukam prostego płaszcza, też na wesele.
Ale ja szukam karmelowego, camelowego, takiego ciemnobeżowego ciepłego, wiecie pewnie o jaki kolor mi chodzi
Bo sobie wymyśliłam, że będzie taki pasował do bordowej sukienki(ciemnoczerwonej - to bordo nie jest bardzo ciemne).
Zalando, Mango, Zara
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 20:26   #2317
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Zalando, Mango, Zara
Zalando odpada, bo mam już za mało czasu na ewentualne wymiany.
W Mango i Zarze jakoś nic mnie nie urzekło, a jeśli już tak, to cena mnie powaliła.
Dodam, że jestem bardzo niska, więc taki najbardziej klasyczny płaszcz sięga mi z reguły za kolano... Dlatego potrzebuję klasycznego krótkiego, który mnie wtedy sięgnie do połowy uda. I tu jest chyba największy problem.
Bo we wszystkich, które mierzyłam, wyglądałam jak w szlafroku, bo były zbyt obszerne i za długie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-19, 22:54   #2318
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Niestety nie pocieszę Cię - obecnie płaszcz takiej długości jest niemalże nie do kupienia. Sama takiego szukam i płaszczy w połowę uda nie ma albo są brzydkie lub z kiepskich materiałów. Wszystkie ciekawe płaszcze jakie znalazłam są do kolana. Ja akurat mam 170cm, ale w takiej długości czuję się bardzo źle.

Nie wiem ile masz wzrostu, ale może zajrzyj do Zary Kids? Jak jesteś niska i drobna to bez problemu tam coś dla siebie znajdziesz
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 23:03   #2319
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Też się chętnie dowiem, bo szukam prostego płaszcza, też na wesele.
Ale ja szukam karmelowego, camelowego, takiego ciemnobeżowego ciepłego, wiecie pewnie o jaki kolor mi chodzi
Bo sobie wymyśliłam, że będzie taki pasował do bordowej sukienki(ciemnoczerwonej - to bordo nie jest bardzo ciemne).
pytanie czy wolisz trencz czy plaszcz z welna.




Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Przede wszystkim zazdraszczam. Podobają mi się takie sukienki, a wyglądam w nich jak kuleczka ;/
Jesienią nosiłabym z długim kardiganem i botkami za kostkę, do tego szal. Wybrałabym czarne rajstopy.
Myślę, że taką sukienkę spokojnie można też przełamać sportowymi butami i jakąś sportową kurtką czy bluzą, mnie tu najbardziej pasuje parka. Może też być parka i botki.
o jakim fasonie botek myslisz? Bo np. popularne sztyblety beda skracac sylwetke. Co do kurtki na gole ramiona, to nie wiem. Ogolnie welur/aksamit to dosc cieply material, a fason na ramiaczkach lepiej sie sprawdza na upaly. Stad "uratuje" sprawe jakis rozpinany sweter krotki lub dlugi, w wersji eleganckiej zakiet. Tez mam jedna sukienke - fason z odkrytymi ramionami, ale material zbyt gruby i zbyt cieply na lato.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 07:43   #2320
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Niestety nie pocieszę Cię - obecnie płaszcz takiej długości jest niemalże nie do kupienia. Sama takiego szukam i płaszczy w połowę uda nie ma albo są brzydkie lub z kiepskich materiałów. Wszystkie ciekawe płaszcze jakie znalazłam są do kolana. Ja akurat mam 170cm, ale w takiej długości czuję się bardzo źle.

Nie wiem ile masz wzrostu, ale może zajrzyj do Zary Kids? Jak jesteś niska i drobna to bez problemu tam coś dla siebie znajdziesz
Mam 153 cm
Tylko drobna nie jestem, bo cyc spory. Ale to niegłupie, czasem faktycznie udaje mi się kupić coś na dziale dziecięcym.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
pytanie czy wolisz trencz czy plaszcz z welna.
Raczej myślałam o cienkim płaszczu z wełną. Ale takim na teraz, nawet nie "przejściowym", bo taki mam i jak będzie zimno, to go założę.
Trencze na mnie źle leżą przez duży biust. Nie widziałam jeszcze takiego, który byłby na mnie dobry w ramionach i nie rozchodził się na guzikach w biuście. Ale jeśli bym taki znalazła i nie byłby bardzo cienki - też może być.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 08:44   #2321
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Mam 153 cm
Tylko drobna nie jestem, bo cyc spory. Ale to niegłupie, czasem faktycznie udaje mi się kupić coś na dziale dziecięcym.


Raczej myślałam o cienkim płaszczu z wełną. Ale takim na teraz, nawet nie "przejściowym", bo taki mam i jak będzie zimno, to go założę.
Trencze na mnie źle leżą przez duży biust. Nie widziałam jeszcze takiego, który byłby na mnie dobry w ramionach i nie rozchodził się na guzikach w biuście. Ale jeśli bym taki znalazła i nie byłby bardzo cienki - też może być.
Ja myslalam, ze jest trencz (sa tez grubsze modele), a potem takie jesienne z welna lub kaszmirem. W zaleznosci od ilosci procentowej cieplejsze lub lzejsze. Przy 70% nadadza sie na lekka zime. Z Twojego opisu wychodzi zas taki dluzszy zakiet. Niestety naprawde dobry plaszcz to wydatek, a nic nie piszesz o budzecie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-20, 08:56   #2322
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja myslalam, ze jest trencz (sa tez grubsze modele), a potem takie jesienne z welna lub kaszmirem. W zaleznosci od ilosci procentowej cieplejsze lub lzejsze. Przy 70% nadadza sie na lekka zime. Z Twojego opisu wychodzi zas taki dluzszy zakiet. Niestety naprawde dobry plaszcz to wydatek, a nic nie piszesz o budzecie.
To chyba zależy od tego, jak kto odczuwa temperature, czy jeździ wszędzie autem, czy dużo chodzi, itp.
Dla mnie trencz to okrycie na temperatury 10-20 stopni.
Cienki wełniany płaszcz na 5-10 stopni
Grubszy wełniany na temp od -6/7 do +5 stopni
Niższe temperatury jestem w stanie wytrzymać tylko w grubym płaszczu na podszewce z ociepleniem lub w płaszczu z porządnym misiem w środku.


Mam więc na myśli płaszcz cienki wełniany z podszewką (nie jakiś świstek materiału ledwo co wykończony... co jest teraz bardzo częste nawet w Zarze czy Mango). Nie wymagam dużo % wełny. Może być nawet 15-20%, jeśli mieszanka będzie przyjemna.
Budżet: wolałabym się zamknąć w 250 zł. Ale jak się "zakocham", to pewnie do 350 zł mogłabym wydać.
Niestety najbardziej podobają mi się płaszcze w ok. 500-600 zł
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 11:15   #2323
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

15-20% wełny i cena, którą podałaś, to ciężkie do osiągnięcia zestawienie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 11:25   #2324
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
15-20% wełny i cena, którą podałaś, to ciężkie do osiągnięcia zestawienie.
Kurcze, to nie wiem, bo z 2 lata temu kupowałam w H&M płaszczyk 40% wełny 60% polyester za 200 zł, prosty, pudełkowy oversize na 4 guziki, nie za gruby. Co prawda ta mieszanka szału nie robi, bo się łatwo mechaci, ale po prostu przejeżdżam 1-2 razy na sezon maszynką do "pypci" i jak nowy.
Ale teraz widzę, że to może być niewykonalne.
Bo albo są płaszcze 60-70% wełny za 600 zł, albo 50% polyester + 50% akryl za 250-300
To paranoja jakaś, żeby za poliestrowy/akrylowy szit płacić 300 zł.
Owszem, mam płaszczyk bez wełny, więc nie to, że neguję to całkowicie. Ale jest na grubej podszewce, a materiał wierzchni jest o bardzo ścisłej fakturze i jest bardzo przyjemny. No i dałam za niego 180 zł, a nie 300!


edit:
Chyba nie jest to niemożliwe. Choćby ten płaszczyk:
https://www.zara.com/pl/pl/kobieta/p...2p4757540.html
Nie do końca o taki krój mi chodzi, chociaż pewnie byłoby mi w nim ładnie.
299 zł
sklad:
NA ZEWNĄTRZ
51% welna, 40% poliester, 6% poliamid, 3% inne wlókna
PODSZEWKA
100% polyester


Wiadomo - poliestrowa podszewka, ale to zmora jest... Wszędzie je dają. Tylko do płaszczy za 600 zł łaskawie dadzą wiskozę albo wiskozę z poliestrem

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-09-20 o 11:37
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 11:45   #2325
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

O widzisz, przegapiłam ten płaszcz z Zary czyli jednak jest nadzieja na kupienie czegoś w rozsądnej cenie
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 12:00   #2326
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
O widzisz, przegapiłam ten płaszcz z Zary czyli jednak jest nadzieja na kupienie czegoś w rozsądnej cenie
Moje nowe odkrycie: Mohito
Mnóstwo płaszczy (ale głównie szare i czarne) w cenie 260-340 zł z wełną od 20 do 45%
http://www.mohito.com/pl/pl/collecti...9x/ladies-coat
http://www.mohito.com/pl/pl/collecti...coat-with-wool
http://www.mohito.com/pl/pl/collecti...9x/ladies-coat
http://www.mohito.com/pl/pl/collecti...9x/ladies-coat
http://www.mohito.com/pl/pl/collecti...9x/ladies-coat
http://www.mohito.com/pl/pl/collecti...coat-with-wool


Chyba się przejdę. Muszę zmacać, bo nie mam pojęcia, jak u nich z jakością, krojami, itp. Rzadko kupuję w Mohito.
Nie wykluczam zakupu szarego płaszcza.
Myślę, że też będzie pasował do bordowej sukienki, zwłaszcza że mam czarne szpilki.




edit:
Reserved też ma sporo płaszczy z domieszką wełny w cenie ok. 200 - 350 zł
Pytanie, ile % to dla nich domieszka, bo może 2% - Nie dziala mi na ich stronie zakładka ze składem. Zajrzę stacjonarnie.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-09-20 o 12:08
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 12:29   #2327
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

W Mohito mierzyłam te płaszcze i niestety nie umywają się krojem i fakturą do Zary
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 12:42   #2328
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
W Mohito mierzyłam te płaszcze i niestety nie umywają się krojem i fakturą do Zary
Szkoda, ale z drugiej strony te z Zary są na mnie za obszerne ogólnie i za ciasne w biuście, więc krojem tez mi nie odpowiadają.
Trudno, obejdę dzisiaj całą galerię, może coś znajdę i się podzielę informacją




A jeszcze z cyklu dodatki do sukienki!
Mam bordową koronkową sukienkę tubę z baskinką.
Czarne szpilki do tego.
Czy jeśli sukienka ma złoty suwak, to głupio będzie wyglądać srebrna torebka do tego? Suwak nie jest "rażąco" złoty (inaczej bym go wymieniła na kryty), nie wybija sie zbytnio na tle sukienki. Podrzuciłabym zdjęcie, ale swojego nie ma, a na stronie właśnie bardzo widoczny jest ten zamek i aż się zdziwiłam, jak dostałam, że jest dużo delikatniejszy i mniej widoczny.


Czy może jednak złota torebka? Będzie pasować przy czarnych butach?
Czy może wstrzymać się i dobrać w zależności od płaszcza? Biorę pod uwagę camelowy lub szary.
Zlota torebka do camelowego, a srebrna do szarego?
A może właśnie odwrotnie?


Poradźcie!
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 15:46   #2329
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
pytanie czy wolisz trencz czy plaszcz z welna.





o jakim fasonie botek myslisz? Bo np. popularne sztyblety beda skracac sylwetke. Co do kurtki na gole ramiona, to nie wiem. Ogolnie welur/aksamit to dosc cieply material, a fason na ramiaczkach lepiej sie sprawdza na upaly. Stad "uratuje" sprawe jakis rozpinany sweter krotki lub dlugi, w wersji eleganckiej zakiet. Tez mam jedna sukienke - fason z odkrytymi ramionami, ale material zbyt gruby i zbyt cieply na lato.
Ja właśnie myślałam o sztybletach, bo ja akurat nie przejmuję się skracaniem nóg. Są też sztyblety na słupku ok. 5cm, tutaj już nie widzę żadnego problemu.
Co do gołych ramion i kurtki, to ja tak właśnie zaczęłam chodzić, bo u mnie jest ciepło, ale wietrznie. Jak wychodzę z domu, to zakładam coś zwiewnego na górę (np. koszulka na ramiączkach/z krótkim rękawem albo lekka sukienka), na nogi ciepłe spodnie albo grube rajstopy i na to płaszcz. Wchodząc do pomieszczenia zmieniam kurtkę na jakąś narzutkę.
Napisałam, jakbym ja rozegrała taką sukienkę przy takich warunkach pogodowych i innych jak ja mam Czy dziewczynie to pasuje, to zależy od tego, gdzie będzie chodzić w tej sukience, czy jeździ samochodem czy komunikacją/chodzi na pieszo, jakie ma warunki w pracy, np. czy może sobie zostawić jakiś "dyżurny" sweter w szafie, a przyjść w samej kurtce.

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Szkoda, ale z drugiej strony te z Zary są na mnie za obszerne ogólnie i za ciasne w biuście, więc krojem tez mi nie odpowiadają.
Trudno, obejdę dzisiaj całą galerię, może coś znajdę i się podzielę informacją




A jeszcze z cyklu dodatki do sukienki!
Mam bordową koronkową sukienkę tubę z baskinką.
Czarne szpilki do tego.
Czy jeśli sukienka ma złoty suwak, to głupio będzie wyglądać srebrna torebka do tego? Suwak nie jest "rażąco" złoty (inaczej bym go wymieniła na kryty), nie wybija sie zbytnio na tle sukienki. Podrzuciłabym zdjęcie, ale swojego nie ma, a na stronie właśnie bardzo widoczny jest ten zamek i aż się zdziwiłam, jak dostałam, że jest dużo delikatniejszy i mniej widoczny.


Czy może jednak złota torebka? Będzie pasować przy czarnych butach?
Czy może wstrzymać się i dobrać w zależności od płaszcza? Biorę pod uwagę camelowy lub szary.
Zlota torebka do camelowego, a srebrna do szarego?
A może właśnie odwrotnie?


Poradźcie!
Ja myślę, że ten suwak może się stać widoczny właśnie przez srebrną torebkę. Bo oddzielnie to takie nic nie znaczące elementy: tu suwaczek, tu napa, tu torebka z łańcuszkiem, tu coś z błyskiem, a jak się to połączy, to się robi misz-masz. Może faktycznie czarna torebka byłaby najbezpieczniejsza w takim zestawie, o jakim mówisz.
Z kolorami moim zdaniem dobrze kombinujesz: kamelowy jest ciepły, więc do niego złoto, a do chłodnej szarości srebro.
No ale skoro to jest na zasadzie projeku, który ciężko zrealizować, to na Twoim miejscu poszukałabym najpierw płaszcza, czy jakiegoś innego okrycia. Może spodoba Ci się coś, o czym wcześniej nie myślałaś i przyjdzie Ci do głowy jakiś nowy pomysł na torebkę.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-20, 15:58   #2330
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Też się chętnie dowiem, bo szukam prostego płaszcza, też na wesele.
Ale ja szukam karmelowego, camelowego, takiego ciemnobeżowego ciepłego, wiecie pewnie o jaki kolor mi chodzi
Bo sobie wymyśliłam, że będzie taki pasował do bordowej sukienki(ciemnoczerwonej - to bordo nie jest bardzo ciemne).
ja dziś właśnie kupiłam w mango (chociaż właściwie nazwałabym to bardziej marynarką niż płaszczem). Jeśli jesteś z Warszawy to polecam się przejść do tego w domach centrum, bo mają naprawdę duży wybór. Chociaż nie wiem jak z długością,bo wspominałaś, że jesteś drobna, a ja mam raczej odwrotny problem - w większości rękawy są na mnie za krótkie. Muszę teraz tylko przymierzyć do sukienki i zobaczyć jak to wygląda.
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 22:21   #2331
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

A ja w końcu zrobiłam to, czego bardzo chciałam uniknąć - kupiłam płaszcz z poliestru za 300 zł... Chociaż trzeba przyznać, że materiał wygląda ładnie i jest przyjemny w dotyku.
http://www.mohito.com/pl/pl/collecti...-fastened-coat
Przymierzyłam dzisiaj kilkadziesiąt płaszczy. I tylko po założeniu tego mogłam powiedzieć, że leży super. Tylko rękawy do skrócenia.

Prawie kupiłam złotą torebkę, ale z myślą trzymania w ręku, a nie na łańcuszku. Jest wygodna do ręki i ładnie tak wygląda. Przy kasie zauważyłam, że była uszkodzona, ale zamówiono mi inny egzemplarz. Mam nadzieję, że będzie z nim wszystko w porządku.
https://www.emonnari.pl/torebki_i_po..._wzorem_1.html
Na żywo prezentuje się znacznie lepiej.

No i kupiłam sukienkę na drugie wesele. Ale nie ma jej nigdzie w internecie, więc wrzucam kiepskie zdjęcie na sobie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 21905288_2082393551786171_1286715016_n.jpg (111,9 KB, 104 załadowań)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 06:07   #2332
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Bez przesady, wcale nie jest za ciemna.
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 06:30   #2333
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Bez przesady, wcale nie jest za ciemna.
Koleżanka powyżej po prostu reklamuje coś i musiała napisać cokolwiek A jaka z niej stylistka, że po tak kiepskim zdjęciu zobaczyła, że to nie mój fason

Też uważam, że nie jest za ciemna, zwłaszcza że jest pół transparentna, z szyfonu, a kwiaty ją ożywiają
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 10:37   #2334
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

@martakow - świetna sukienka. idealna na tą porę roku (u nas jesień na całego, więc w temacie wesel jest pełna kaszana - lekkie letnie kiecki już wyglądają trochę głupio, a zimowe balowe - jeszcze zbyt ciężkie) plus widzę wiele opcji żeby ją założyć "za dnia". no i ładnie ci w kwiatach
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 10:51   #2335
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
@martakow - świetna sukienka. idealna na tą porę roku (u nas jesień na całego, więc w temacie wesel jest pełna kaszana - lekkie letnie kiecki już wyglądają trochę głupio, a zimowe balowe - jeszcze zbyt ciężkie) plus widzę wiele opcji żeby ją założyć "za dnia". no i ładnie ci w kwiatach
Dziękuję
Chciałam się podzielić linkiem, ale jej nie ma w sklepie internetowym. Ale kupiłam ją w Mohito, z tej "lepszej jakości". Kojarzyłam do niedawna Mohito jako dość kiepskie ubrania, ale zaczęli wypuszczać lepsze w troche wyższej cenie i uważam, że warto. Ta kosztowała 159 zł, więc w ogóle okazja jak na sukienkę na wesele Tylko ostrzeżenie - jest krótka - mam 153 cm wzrostu i rozm. 34 na sobie.
Ja właśnie celowałam w sukienki, które później jakoś wykorzystam, a nie będą wisiały w szafie w najlepszym przypadku do następnego wesela, a w bardziej prawdopodobnym - aż je wyrzucę lub oddam.


Drugą kupiłam taką:
https://www.zalando.pl/mintandberry-...1cadd-g11.html
Ta już ma normalną długość -> ja muszę ją skrócić o ok. 6-7 cm.
(Bo idę na 2 wesela w odstępie 2 tygodni)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 11:49   #2336
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

no ja niestety mam 178 więc długości to moja zmora...
niby nogi całkiem spoko, ale trochę za stara i za poważna jestem na 3cm poniżej tyłka (głupio się czuję "pilnując tyłka" całą imprezę ).
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 12:23   #2337
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
no ja niestety mam 178 więc długości to moja zmora...
niby nogi całkiem spoko, ale trochę za stara i za poważna jestem na 3cm poniżej tyłka (głupio się czuję "pilnując tyłka" całą imprezę ).
Myślę, że p przekroczeniu wieku 2-3 lat powinno się unikać długości "tuż za pupę" bo albo jest to stresujące, albo czasem wygląda nawet śmiesznie (jakby się spodni zapomniało założyć)
Ja się na nic nie czuje za stara, a mimo wszystko minimalna długość jak dla mnie to połowa uda, a i w takich się nie czuję pewnie, gdy są lekko rozkloszowane lub o kroju A (łatwo wtedy o odsłonięcie pępka przy sięganiu czegoś z bardzo wysokiej półki )
Najbardziej lubię dlugość, która zakrywa 2/3 lub 3/4 uda.
W kolanko przy moim wzroście odpada.
Później może już być tylko maxi, chociaż ostatnio i midi do połowy łydek przypadło mi do gustu i wyjątkowo dobrze na mnie wygląda mimo niskiego wzrostu.
(Oczywiście midi na mnie są modele tuż za kolano na modelkach)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 13:41   #2338
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

dokładnie tak
swoją drogą jak czasem przeglądam instagram to w głowę zachodzę czy to tylko do zdjęcia tak "krótko" czy baby są faktycznie w takich długościach w stanie funckjonować
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 14:27   #2339
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
dokładnie tak
swoją drogą jak czasem przeglądam instagram to w głowę zachodzę czy to tylko do zdjęcia tak "krótko" czy baby są faktycznie w takich długościach w stanie funckjonować
Nie potrafię sobie wyobrazić, jak można funkcjonować w czymś tak krótkim, ale często widuję takie "kreacje", które ledwo pośladki zakrywają. I ewidentnie nie są one tylko na instagrama, ale na imprezę, kawę, zakupy, spacer.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 14:50   #2340
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

No ale co niby mialoby przeszkadzać? Chodzi się normalnie, tańczy normalnie, tylko nie można się schylac, ale to i tak się nie powinno, bo zdrowiej jest kucac.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-23 21:10:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.