Miranda Kerr i inne tematy część IV - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-20, 08:44   #721
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Jesienne dzień dobry!
Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Witamy Sissi miło zobaczyć nową twarz na wątku - zachęcam do regularnego udzielania się. Fajnie, że wkleiłaś fotki Mirandy, sporo się ostatnio u niej działo, a ja nie mam ostatnio czasu żeby regularnie uzupełniać wątek.
Nie wiem, czy ten filmik był? tak czy inaczej Miranda pokazała szminki, których użyła na ślub. Uwielbiam szminki Charlotte Tilbury i mam nadzieję, że firma niedługo wejdzie do PL.
https://www.instagram.com/p/BWzYijdl...ctilburymakeup

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Ej Teo nie przesadzaj, że na zachodzie wyłącznie w ten sposób się pracuje, bo tak nie jest. Wzorce korporacyjne to my zapożyczyliśmy z zachodu właśnie. Wszystko zależy od branży w jakiej się pracuje. Są takie czynności, zawody które można wykonywać zdalnie niekoniecznie z biura, ale i takie których nie wykonasz klikając w komputer w kawiarni. Mam znajomą na kierowniczym stanowisku w branży informatycznej pracuje w Wawie i w firmie stawia się tylko 2 dni w tygodni, a resztę pracy wykonuje z domu, bo ma małe dzieci i w domu jej lepiej pracować. Firma się na to zgodziła, ale w jej przypadku można wykonać pracę w ten sposób. Jest wiele prac, których nie da się tak wykonywać. Prawdą jest, że nasi polscy pracodawcy często wykorzystują pracowników, łamią przepisy i wprowadzają chorą atmosferę - na szczęście co raz więcej pracowników dochodzi swoich praw w tym względzie. Ale to już inny temat.
Część osób wcale nie chciałoby pracować z domu czy kawiarni, bo jak sami mówią nie zmobilizowaliby się do pracy. Nie każdemu taki system przypasuje.
Ja czasami decyduje się na pracę w domu i nie mam problemu, żeby skupić się na pracy, ale moja koleżanka woli zawsze przyjść do pracy, bo w biurze lepiej się skupia i jak sama mówi chce chociaż na kilka godzin oderwać się od córeczki
Różnie bywa z organizacją pracy zarówno u nas jak i na tzw. zachodzie.
Dobowy czas pracy we Francji przez wiele lat wynosił 35 godzin tygodniowo. Plus 2 godziny lunchu, więc pracowali 5 godzin, mówię o pracownikach biurowych. To już odeszło do historii chyba rok temu, ale przez całe lata tak się u nich pracowało. I ten luz widać na każdym kroku w Paryżu. Zerknijcie na to:
http://tvn24bis.pl/wiadomosci-gospod...ej,417623.html

Nie napisałam, że wyłacznie tak się pracuje. Ale na urlopie we Francji widziałam za to, jak to czasami wygląda: lunch w knajpce, każdy kieliszek wina, jeden wyjmuje notebooka, a reszta się dobrze bawi. Ludzie tam mają po prostu inny styl bycia i życia, zresztą pisałam o tym po powrocie z Paryża. Luz, spokój, nikt się nie spieszy. To samo dotyczy szkół: wf w parku, nauczyciel gra na gitarze, dziewczynki skaczą przez skakankę, a chłopy grają w piłkę lub wspinają się na drzewo. Panowie w garniturach mają przerwę w tym samym parku i jedzą ciasto na kocu, a pani w szpilkach i ołówkowej spódnicy czyta gazetę na ławce. Nie mówię, ze tak jest zawsze lepiej, tylko chodzi mi o podejście.
Niektóre korporacje z UK głównie faktycznie narzucają nam taki dziki styl pracy. Na szczęście mąż z tego uciekł, a ja nigdy nie poszłam do takiej pracy. Niemniej nawet w zwykłych polskich firmach widać ten pęd, tylko nie wiem ku czemu.

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Kończąc już wątek pracy to czasami każdego dopada zniechęcenie (czasami nienawidzę swojej pracy), ale generalnie to praca czy też spełnianie się w zawodzie jest ważnym elementem życia dorosłego człowieka, moim zdaniem. Praca, jeśli ją lubimy, jesteśmy dobrzy w jakieś dziedzinie może dać wiele satysfakcji. Wiadomo, że jak ktoś nie lubi swojej pracy to będzie się męczył. I chyba wtedy czas na zmiany.
Najważniejsza jest równowaga między życiem osobistym/rodzinnym i zawodowym. Takie jest moje zdanie. Staram się dążyć do tego.

Miłego wieczoru wszystkim
Ja sobie bez pracy życia nie wyobrażam, ale powinna być równowaga, tu się zgadzam.

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Jak tam Wasze przygotowania do jesieni?
Wygrzebałyście już wszystkie ciepłe swetry ze swoich szaf?
Swetry jeszcze nie, ale kupiłam płaszcz w Bennettonie i jestem z niego bardzo zadowolona.

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Dziękuję za gratulacje.
Póki co, jeszcze nie zaczęliśmy zajmować się organizacją ślubu i wesela, wszystko w swoim czasie. Poza tym, coś mi się wydaje, że najpierw skupimy się na kupnie mieszkania, a ślubem zajmiemy się w drugiej kolejności, wszystko na opak
E tam, na opak. Po swojemu, a nie na opak.

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Teo, mądra z Ciebie kobietka, więc to, co napisałyśmy nie powinno być dla Ciebie żadnym zaskoczeniem

Może to zabrzmi strasznie banalnie, ale ja wierzę, że czas w pewien sposób "leczy" rany.

Co do pogrubionego, to ja przez pewien czas właśnie w taki sposób spożywałam posiłki w pracy i bardzo tego żałuję. Multitasking multitaskingiem, ale obiad powinno się zjeść w spokoju, a klikanie na klawiaturze przy jednoczesnym wymachiwaniu widelcem z jedzeniem nie ma dla mnie nic wspólnego ze spokojem.


Dla mnie obiad to świętość. I fajnie by było, żeby każdy pracownik mógł zjeść w spokoju. Jakoś jeszcze me oczy nie widziały, aby prezes połykał obiad przy kompie...
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 20:22   #722
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Jak tam Wasze przygotowania do jesieni?
Wygrzebałyście już wszystkie ciepłe swetry ze swoich szaf?
Jejku zrobiło się tak bardzo zimno tak wcześnie. Skoro we wrześniu taki ziąb to co będzie w listopadzie.
Dla mnie jest stanowczo za zimno i za deszczowo

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Ooo, to czekam na fotki tych Twoich nowości kosmetycznych, jak zawsze chętnie popatrzę
Postaram się wrzucić, nie jest tego wiele.

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Szukam jakiegoś fajnego naturalnego podkładu, minerały niestety mi nie podpasowały. Możecie coś polecić?
Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
W mojej kosmetyczce najczęściej znaleźć można drogeryjne podkłady, także ja niestety nie jestem w stanie Ci pomóc.
Niedawno kupiłam drogeryjny podkład - pierwszy raz od długiego czasu, bo od kilku lat kupowałam podkłady tylko w perfumeriach.
Jest to podkład bez parabenów, z minimalnym składem i bez zapychających składników więc może Malinowa przypadłby Ci do gustu. Ja z początku byłam nim miło zaskoczona, ale ostatnio przestałam być - bardzo się po nim świecę, jest nietrwały przynajmniej na mojej buzi, ale każdy ma inną cerę. Dużym plusem są ładne kolory (również dla jasnych cer) takie naturalne:
http://www.rossmann.pl/Produkt/Debor...ml,411574,7166

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
, ale obiad powinno się zjeść w spokoju, a klikanie na klawiaturze przy jednoczesnym wymachiwaniu widelcem z jedzeniem nie ma dla mnie nic wspólnego ze spokojem.
Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Dla mnie obiad to świętość. I fajnie by było, żeby każdy pracownik mógł zjeść w spokoju. Jakoś jeszcze me oczy nie widziały, aby prezes połykał obiad przy kompie...
Macie rację, ale nie można też nie zauważyć, że jest duża grupa pracowników, którym nie zależy na czasie wolnym przeznaczonym na obiad, bo wolą skończyć wcześniej pracę i np. odebrać sobie dziecko ze szkoły i zjeść ten obiad w domu.W wielu firmach jednakże jest przewidziany taki czas na spokojny posiłek -wszystko zależy od firmy, ale tak jak wspominałam nie wszyscy są z tego zadowoleni.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Dobowy czas pracy we Francji przez wiele lat wynosił 35 godzin tygodniowo. Plus 2 godziny lunchu, więc pracowali 5 godzin, mówię o pracownikach biurowych. To już odeszło do historii chyba rok temu, ale przez całe lata tak się u nich pracowało. I ten luz widać na każdym kroku w Paryżu.
Tak Teo rzeczywiście tygodniowy wymiar czasu pracy we Francji był 35 godzin u nas jest 40 godzin tygodniowo. Jednakże sprowadzało się to głównie do 4 dniowego tygodnia pracy i trzydniowego weekendu (super - też chętnie pracowałbym tylko do czwartku).
Zgodzisz się chyba, że spostrzeżenia poczynione podczas urlopu nie oddają całej sytuacji - korporacja nie jest polskim wymysłem ani francuskim ani chyba europejskim i korpo na całym świecie działają w podobny sposób. Zresztą podobnie jak wszędzie wszystko zależy od branży, zawodu a nawet konkretnej firmy. Moja koleżanka pracowała we Francji na studiach i wymagania niektórych pracodawców francuskich nie odbiegają od naszych polskich.
A co do luzu we Francji to oczywiście, że mają nieco inny styl życia niż u nas, ale to też taki trochę stereotyp jak wiele innych rzeczy (choćby makijaż Francuzek, o którym kiedyś tu rozmawiałyśmy). Praca wielu osób na tych samych stanowiskach na całym świecie się nie różni, co najwyżej wysokością pensji - my zdecydowanie zarabiamy za mało w stosunku do Europy, ale nie zakresem zadań, wymagań czy organizacją pracy. Myślę, że ten pęd niektórych osób za pracą wynika właśnie ze zbyt niskich zarobków - każdy stara się jak może zwiększyć swoje dochody. To mnie właśnie u nas w kraju denerwuje, że wielu zdolnych ludzi zarabia poniżej swoich talentów, zdolności, możliwości i osiągnięć
Na szczęście, nie pracowałam nigdy w korporacji i mam nadzieję, że nie będę musiała - rozumiem Teo że Twoje zarzuty odnoszą się do warunków korporacyjnych, które rzeczywiście zasługują na krytykę. Ale nie każdy rodzaj zatrudnienia jest tak zorganizowany, w wielu firmach jest normalny, kodeksowy system czasu pracy, w wielu firmach jest normalna atmosfera.
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2017-09-20 o 22:15
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 22:07   #723
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Jejku zrobiło się tak bardzo zimno tak wcześnie. Skoro we wrześniu taki ziąb to co będzie w listopadzie.
Dla mnie jest stanowczo za zimno i za deszczowo
Oj, dziś, zdecydowanie za zimno. Jeszcze trochę i się utopimy w tym deszczu..
Planowałam weekend w Sandomierzu, ale jak tu chodzić po górach i wąwozach w ulewie? A tak wstępnie zapowiadają, chyba odwołam wszystko (i niestety stracę kasę za 1 nocleg...).

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Tak Teo rzeczywiście tygodniowy wymiar czasu pracy we Francji był 35 godzin u nas jest 40 tygodniowo. Jednakże sprowadzało się to głównie do 4 dniowego tygodnia pracy i trzydniowego weekendu (super - też chętnie pracowałbym tylko do czwartku). Zgodzisz się chyba, że spostrzeżenia poczynione podczas urlopu nie oddają całej sytuacji - korporacja nie jest polskim wymysłem ani nawet francuskim i korpo na całym świecie działają w podobny sposób. Zresztą podobnie jak wszędzie wszystko zależy od branży, zawodu a nawet konkretnej formy. Moja koleżanka pracowała we Francji na studiach i wymagania niektórych pracodawców francuskich nie odbiegają od naszych polskich.
A co do luzu we Francji to oczywiście, że mają nieco inny styl życia niż u nas, ale to też taki trochę mit jak wiele innych rzeczy. Praca wielu osób na tych samych stanowiskach na całym świecie się nie różni, co najwyżej wysokością pensji - my zdecydowanie zarabiamy za mało w stosunku do Europy, ale nie zakresem zadań czy wymagań.

Nie pracowałam nigdy w korporanci i mam nadzieję, że nie będę musiała - rozumiem Teo że Twoje zarzuty odnoszą się do warunków korporacyjnych,które rzeczywiście zasługują na krytykę. Ale nie każdy rodzaj zatrudnienia jest tak zorganizowany, w wielu firmach jest normalny,kodeksowy system czasu pracy.
Muszę jeszcze powiedzieć jedną rzecz jako osoba, która nie jest pracownikiem. Pracownicy często nie doceniają faktu, że ktoś (pracodawca) organizuje im pracę, zapewnia różne socjale itp. ja muszę sama sobie wszystko zorganizować, o wszystko sama zadbać. Także polecam spróbować przejść na swoje i zobaczyć czy będzie to odpowiadało wtedy samemu można zdecydować czy pracujemy w biurze, kawiarni czy jemy obiad itd., ale łączy się to też z szeregiem rzeczy, o których pracownik nie musi się martwić.
Także etat wcale nie jest taki najgorszy, a wymagania są wszędzie.
W pracy powinna być miła atmosfera, bo pracuje się wtedy lepiej, ale praca to nie jest spotkanie towarzyskie - ciągłe kawki rozluźniają atmosferę i koniec końców praca nie jest wykonana. Jednakże pensja musi być za coś.
Zgadzam się ze wszystkim, zgadzam. Niestety w polskich firmach różnie bywa z dobrą atmosferą, która głównie jest spowodowana jednoczesnym zderzeniem dwóch rzeczy: słabej płacy i wysokich wymagań.
Kończąc temat, chciałam jeszcze napisać, że akurat o stylu pracy za granicą (w biurach oczywiście i korporacjach, nie ogólnie) wiem dużo z racji pracy męża, a nie z gazet czy pogłosek, bo on współpracował z obcokrajowcami i wyjeżdżał za granicę, gdy był w wielkiej 4, a zaliczył 3 z 4 tych firm, a ja z kolei największa polską kancelarię z gośćmi z całego świata. Inna mentalność i stosunek do pracy są widoczne na kilometr, tak zachodnie, jak wschodnie. I dopiero gdy się to widzi na własne oczy, to człowiek doznaje olśnienia. Ja go również doznałam po wyjeździe do Szwecji, już nic nie było potem dla mnie takie samo.
A teraz moja przyjaciółka została oddelegowana do pracy we Francji: 4 dni tam, tu tylko piątek. Ojj, ma ciekawe rzeczy do opowiadania, dodam tylko, ze pracuje w jednej z korporacji, która u nas jest złem wcielonym A tam? Bynajmniej.
__________________


Edytowane przez teorema
Czas edycji: 2017-09-20 o 22:09
teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 22:30   #724
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Kończąc temat, chciałam jeszcze napisać, że akurat o stylu pracy za granicą (w biurach oczywiście i korporacjach, nie ogólnie) wiem dużo z racji pracy męża, a nie z gazet czy pogłosek, bo on współpracował z obcokrajowcami i wyjeżdżał za granicę
Każdy kto miał bezpośrednią styczność z za granicą najwyraźniej widzi to inaczej. Chociażby warunki pracy za oceanem są dużo gorsze niż w Polsce więc sytuacje są na prawdę bardzo różne. Wiele zależy od uregulowań prawa pracy w danym kraju.
Zresztą jest takie powiedzenie, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma
Chce tylko powiedzieć, że ja z dużym dystansem podchodzę do wszystkich relacji na temat pracy za granicą zarówno do opowieści znajomych, którzy pracowali/pracują za granicą, jak i tych znajomych, którzy podobnie do Twojego męża mają styczność z zagranicznymi korporacjami czy innym firmami w ramach współpracy. Te wszystkie historie są tak bardzo różne - jedni się zachwycają warunkami zagranicznymi, inni twierdzą, że nie różni się to niczym z naszymi polskimi, inni są rozczarowani. Prawda pewnie leży gdzieś pośrodku.
Nasłuchałam się też sporo mrożących krew w żyłach opowieści na temat systemu pracy w stolicy tak generalnie - bardzo mnie to odstrasza, ale domyślam się, że dotyczy to głównie korporacji właśnie, a nie każdej firmy. Mam nadzieję, że nigdy nie będę zmuszona zatrudnić się w korporacji. Wolałabym też zostać w swoim mieście, bo bardzo dobrze się tu żyje tak na co dzień, nie ma aż takiej presji, o jakiej słyszałam od znajomych na temat Warszawy. No chyba, że oni przesadzają, bo niektórzy ludzie lubią wyolbrzymiać.

Coś się nam ostatnio poważnie zrobiło na wątku

Dlatego przejdę teraz w nieco lżejsze tematy. Pisałam wcześniej, że odżywka FreshCare Botanicals chyba nie jest dla mnie, ale zmieniłam zdanie. Po kilku użyciach muszę ją pochwalić, dobrze dociąża włosy (mimo tak naturalnego składu) włosy się nie puszą, są takie jakby grubsze, mięsiste, mocniejsze. Także rozumiem już internetowe zachwyty - polubiłam tą odżywkę.
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2017-09-21 o 12:08
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 10:55   #725
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Jak tam Wasze przygotowania do jesieni?
Jeszcze w temacie tego pytania macie jakieś plany zakupowe na jesień?
ja szukam nowego wełnianego płaszcza, rozglądam się też za eleganckimi koszulami/bluzkami oraz obowiązkowo oficerki (to już z myślą o zimie).
Ostatnio udało mi się kupić świetną sukienkę w czerwonym kolorze


Dziewczyny używałyście albo używacie serum z vit. C? Polecicie coś?

I trochę zaległości od Mirandy:

Miranda była gościem w śniadaniowym ☕ programie Today Show:



https://www.youtube.com/watch?v=dwLATNZ8E40

I roztańczone video z sesji dla The Edit:



https://www.youtube.com/watch?v=NY5u67Kdq8s

Podrzucam jeszcze jedną stylizację z ostatnich tygodni, chyba Sissi jej nie wkleiła więc nic nie dubluję
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2019-09-17 o 14:00
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 17:21   #726
maytha
Rozeznanie
 
Avatar maytha
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 570
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Popijam właśnie pyszną herbatę z miodem i z cytryną
U mnie jesienne porządki w toku, powyciągałam już z szafy wszystkie swoje ciepłe swetry i odświeżyłam je.

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy ten filmik był? tak czy inaczej Miranda pokazała szminki, których użyła na ślub. Uwielbiam szminki Charlotte Tilbury i mam nadzieję, że firma niedługo wejdzie do PL.
https://www.instagram.com/p/BWzYijdl...ctilburymakeup
Pamiętam, że już wspominałaś o tych szminkach, ale osobiście nie kojarzę tej marki.

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Swetry jeszcze nie, ale kupiłam płaszcz w Bennettonie i jestem z niego bardzo zadowolona.
Płaszcz z myślą o jesieni czy raczej zimie?
Podrzucisz link?

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Oj, dziś, zdecydowanie za zimno. Jeszcze trochę i się utopimy w tym deszczu..
Planowałam weekend w Sandomierzu, ale jak tu chodzić po górach i wąwozach w ulewie? A tak wstępnie zapowiadają, chyba odwołam wszystko (i niestety stracę kasę za 1 nocleg...).
Oj, no to rzeczywiście niefajnie, ale ostatecznie może się okazać, że nie będzie padało całymi dniami, tylko w jakichś określonych godzinach, zawsze to jakiś pozytyw. Ech, no tak to już u nas w Polsce bywa, że nie sposób przewidzieć jaka będzie pogoda. Nawet wyjeżdżając gdzieś w lipcu czy sierpniu nie można być pewnym, że będzie ciepło i słonecznie.

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Dlatego przejdę teraz w nieco lżejsze tematy. Pisałam wcześniej, że odżywka FreshCare Botanicals chyba nie jest dla mnie, ale zmieniłam zdanie. Po kilku użyciach muszę ją pochwalić, dobrze dociąża włosy (mimo tak naturalnego składu) włosy się nie puszą, są takie jakby grubsze, mięsiste, mocniejsze. Także rozumiem już internetowe zachwyty - polubiłam tą odżywkę.
No to fajnie
A ta druga odżywka (Elseve bodajże) jak się u Ciebie sprawuje?

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Jeszcze w temacie tego pytania macie jakieś plany zakupowe na jesień?
ja szukam nowego wełnianego płaszcza, rozglądam się też za eleganckimi koszulami/bluzkami oraz obowiązkowo oficerki (to już z myślą o zimie).
Ostatnio udało mi się kupić świetną sukienkę w czerwonym kolorze
Cóż to za czerwona sukienka?
Pink, fajne eleganckie koszule widziałam w Wólczance, ale pewnie już tam byłaś, bo z tego co pamiętam, kupowałaś już tam kiedyś koszule i byłaś z nich zadowolona

A w temacie jesiennych zakupów, to ja póki co kupiłam ramoneskę i czarne skórzane botki, więcej grzechów nie pamiętam Rozglądam się jeszcze za ciepłym płaszczem i jakąś fajną torbą, taką na co dzień, która pomieści format A4.

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Dziewczyny używałyście albo używacie serum z vit. C? Polecicie coś?
Oj, ja niestety nie

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
I trochę zaległości od Mirandy:
Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość

Miranda była gościem w śniadaniowym ☕ programie Today Show

I roztańczone video z sesji dla The Edit:
Miranda fajnie wygląda w tym pierwszym filmiku, podobają mi się jej spodnie. Swoją drogą, wiecie jak nazywa się taki krój spodni? W drugim filmiku, według mnie nie wygląda korzystnie, ta suknia...

Edytowane przez maytha
Czas edycji: 2017-09-21 o 17:23
maytha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 18:12   #727
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
A ta druga odżywka (Elseve bodajże) jak się u Ciebie sprawuje?
Jeszcze jej nie używałam To jest nowa wersja tej odżywki, ja znam tylko wersję sprzed lat. Dzisiaj byłam u fryzjera - kolor odświeżony więc wkrótce przetestuję tą odżywkę, zobaczymy czy zgodnie z zapewnieniami producenta przedłuży moc koloru

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Cóż to za czerwona sukienka?
Taka chyba bardziej na wieczór niż do pracy (chociaż zależy też), ale bardzo mi się podoba. Niby prosta, długość przed kolano, ale wygląda się w niej bardzo zachęcająco

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Pink, fajne eleganckie koszule widziałam w Wólczance, ale pewnie już tam byłaś, bo z tego co pamiętam, kupowałaś już tam kiedyś koszule i byłaś z nich zadowolona
Rzeczywiście mam koszule z Wólczanki - świetna pamięć Maytha
ogólnie mogę je polecić - jakość, wykonanie, ale jeśli chodzi o rozmiary to jestem trochę do nich za szczupła. Co prawda nie jest to aż taki duży problem, bo ładnie się układają, ale wolałabym bardziej dopasowane, dlatego rozglądam się za czymś innym.

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
A w temacie jesiennych zakupów, to ja póki co kupiłam ramoneskę i czarne skórzane botki, więcej grzechów nie pamiętam
Pochwal się jakie - linki albo fotki

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Rozglądam się jeszcze za ciepłym płaszczem i jakąś fajną torbą, taką na co dzień, która pomieści format A4.
To tak jak ja. Z torbą mam nie lada wyzwanie, bo jak mi się podoba i spełnia kryteria to jest za droga, a jak cenowo mi coś pasuje to nie spełnia moich wymagań. A Ty wypatrzyłaś jakiś ciekawy egzemplarz.

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Miranda fajnie wygląda w tym pierwszym filmiku, podobają mi się jej spodnie. Swoją drogą, wiecie jak nazywa się taki krój spodni? W drugim filmiku, według mnie nie wygląda korzystnie, ta suknia...
Chyba to są spodnie typu culotte

Poniżej zdjęcia z artykułu dla Coveteur - ulubione kosmetyki Mirandy, w tym te, którymi wykonała mkaijaż ślubny plus kilka drobiazgów, jak torebki, książki, akcesoria - więcej na http://coveteur.com
źródło: the coveteur.com
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2019-09-17 o 14:00
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-22, 11:58   #728
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

The Coveteur cz. 2
źródło: thecoveteur.com
cały artykuł do przeczytania tutaj:
http://coveteur.com/2017/09/19/miran...s-wedding-day/


__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2019-09-17 o 13:59
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 21:30   #729
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Jak Wam minął weekend dziewczyny?

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu pogoda się polepszy, bo chyba łapie mnie jakieś przeziębienie. Aktualnie walczę herbatą z sokiem malinowym.

Widzę, że kupiłyście już fajne rzeczy na jesień. Ja również mam w planach zakup ciepłego, wełnianego płaszcza. Na swojej liście mam też cieplejsze, jesienne sukienki (które są aktualnie dla mnie bardzo wygodne). Nie chcę za bardzo szaleć z ubraniami, bo brzuszek mam już dość widoczny a lada moment 5. miesiąc

Czytam Wasze wypowiedzi, odnoście pracy itp., nigdy nie pracowałam w korporacji, nie mam za wielkiego doświadczenia w pracy w dużych firmach, mój system pracy będzie dość specyficzny. Wiele osób jest niezadowolonych z zawodu, który wykonują, bardzo często jest diametralnie inny od studiów, które kończyli. Wy dziewczyny jesteście zadowolone z zawodu, w którym pracujecie, czy żałujecie pewnych decyzji? Odpowiadają Wam zarobki, środowisko itp.? Jaki zawód uważacie aktualnie za przyszłościowy, w którym jest dobra sytuacja dla pracownika? Jaki kierunek studiów wybrałybyście w tym momencie? Ja szczerze mówiąc, nie wiem czy podjęłabym taką samą decyzję. Mam w rodzinie wiele młodych osób, które niedawno stały lub za chwilę staną przed takim wyborem i to naprawdę duża decyzja.

Miłego wieczoru
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 09:51   #730
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Każdy kto miał bezpośrednią styczność z za granicą najwyraźniej widzi to inaczej. Chociażby warunki pracy za oceanem są dużo gorsze niż w Polsce więc sytuacje są na prawdę bardzo różne. Wiele zależy od uregulowań prawa pracy w danym kraju.
Zresztą jest takie powiedzenie, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma
Bardzo wiele też zależy od prezesa firmy lub od bezpośredniego przełożonego.

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Jeszcze w temacie tego pytania macie jakieś plany zakupowe na jesień?
ja szukam nowego wełnianego płaszcza, rozglądam się też za eleganckimi koszulami/bluzkami oraz obowiązkowo oficerki (to już z myślą o zimie).
Ostatnio udało mi się kupić świetną sukienkę w czerwonym kolorze


Dziewczyny używałyście albo używacie serum z vit. C? Polecicie coś?
Ja na pewno muszę kupić oficerki (płaskie, za kolano, ale nie wyższe).
Chyba też potrzebuję nowego szalu, bo mój ukochany czarny się już trochę zmechacił mimo dobrego składu (30% jedwab, 70% kaszmir). No ale w końcu używam go już z 5 lat..
Jeśli znajdę sukienkę z długimi rękawami, dzianinową, to na pewno też nie pogardzę.

Co do wit. C: http://www.kosmeologika.pl/2017/07/p...-drogerii.html
Może tu znajdziesz jakieś ciekawe podpowiedzi, ja dużo dobrego słyszałam o:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...mal-serum.html

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Płaszcz z myślą o jesieni czy raczej zimie?
Podrzucisz link?

Oj, no to rzeczywiście niefajnie, ale ostatecznie może się okazać, że nie będzie padało całymi dniami, tylko w jakichś określonych godzinach, zawsze to jakiś pozytyw. Ech, no tak to już u nas w Polsce bywa, że nie sposób przewidzieć jaka będzie pogoda. Nawet wyjeżdżając gdzieś w lipcu czy sierpniu nie można być pewnym, że będzie ciepło i słonecznie.
Płaszcz jest jesienny. Na linku wygląda dziwnie, nigdy nie zwróciłabym na niego uwagi.
https://us.benetton.com/shop/us_en/w...ko-258458.html
Oczywiście klasycznie 34 jest jak 38, no ale już nie mam siły szukać mniejszych płaszczy (jeszcze prawdziwego 34 nie znalazłam, a Wy?).

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Jak Wam minął weekend dziewczyny?

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu pogoda się polepszy, bo chyba łapie mnie jakieś przeziębienie. Aktualnie walczę herbatą z sokiem malinowym.

Widzę, że kupiłyście już fajne rzeczy na jesień. Ja również mam w planach zakup ciepłego, wełnianego płaszcza. Na swojej liście mam też cieplejsze, jesienne sukienki (które są aktualnie dla mnie bardzo wygodne). Nie chcę za bardzo szaleć z ubraniami, bo brzuszek mam już dość widoczny a lada moment 5. miesiąc

Czytam Wasze wypowiedzi, odnoście pracy itp., nigdy nie pracowałam w korporacji, nie mam za wielkiego doświadczenia w pracy w dużych firmach, mój system pracy będzie dość specyficzny. Wiele osób jest niezadowolonych z zawodu, który wykonują, bardzo często jest diametralnie inny od studiów, które kończyli. Wy dziewczyny jesteście zadowolone z zawodu, w którym pracujecie, czy żałujecie pewnych decyzji? Odpowiadają Wam zarobki, środowisko itp.? Jaki zawód uważacie aktualnie za przyszłościowy, w którym jest dobra sytuacja dla pracownika? Jaki kierunek studiów wybrałybyście w tym momencie? Ja szczerze mówiąc, nie wiem czy podjęłabym taką samą decyzję. Mam w rodzinie wiele młodych osób, które niedawno stały lub za chwilę staną przed takim wyborem i to naprawdę duża decyzja.

Miłego wieczoru
Zdrówka, Malinowa.

Ja raczej nie wybrałabym tych samych studiów. Ale też nie wiem, co innego bym robiła; nie mam umysłu ścisłego, więc najbardziej intratne stanowiska odpadają ... Gdybym teraz mogła wybrać zawód marzeń, to pewnie: własna pracownia jubilerska i projektowanie biżuterii, mała księgarnia na własność i życie wśród książek albo jakiś inny własny biznes, który ogólnie kręci mnie w życiu prywatnym. Oczywiście musiałabym znacznie więcej energii i czasu poświęcić na prowadzenie takiego biznesu. Podziwiam wszystkich, którzy mają na to siłę.
W mojej branży zarobki są baaaardzo nierówne, jeśli ktoś jest np. tłumaczem przysięgłym znającym jakieś bardziej egzotyczne języki, to jego pensja to nawet kilkadziesiąt tys. miesięcznie plus zamówienia na 2 lata naprzód. Ale już zwykły tłumacz z j. ang. bez specjalizacji zarobi grosze...

Muszę się pochwalić, że zrobiłam chyba najlepsze ciasto w swojej karierze Szarlotka z orzechami laskowymi wg przepisu współzałożyciela m.in. Nomy. Co się umrodowałam przy łuskaniu orzechów, to moje, ale rezultat wynagradza wszystkie męki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plaszcz.jpg (50,3 KB, 16 załadowań)
__________________


Edytowane przez teorema
Czas edycji: 2017-09-25 o 09:53
teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 10:22   #731
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Jak Wam minął weekend dziewczyny?
Hej Malinowa mi weekend upłynął spokojnie - niestety pewne problemy zdrowotne, z którymi myślałam, że się już uporałam, powróciły więc był to weekend rozpieszczania mnie

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu pogoda się polepszy, bo chyba łapie mnie jakieś przeziębienie. Aktualnie walczę herbatą z sokiem malinowym.
Ma się polepszyć pogoda, na co bardzo liczę.
Zdrówka Malinowa

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Widzę, że kupiłyście już fajne rzeczy na jesień. Ja również mam w planach zakup ciepłego, wełnianego płaszcza. Na swojej liście mam też cieplejsze, jesienne sukienki (które są aktualnie dla mnie bardzo wygodne). Nie chcę za bardzo szaleć z ubraniami, bo brzuszek mam już dość widoczny a lada moment 5. miesiąc
No u mnie to na razie z zakupów jedna sukienka tylko - lista zakupowa jeszcze spora
Malinowa a jak Ty się czujesz tak w ogóle?

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Czytam Wasze wypowiedzi, odnoście pracy itp., nigdy nie pracowałam w korporacji, nie mam za wielkiego doświadczenia w pracy w dużych firmach, mój system pracy będzie dość specyficzny. Wiele osób jest niezadowolonych z zawodu, który wykonują, bardzo często jest diametralnie inny od studiów, które kończyli. Wy dziewczyny jesteście zadowolone z zawodu, w którym pracujecie, czy żałujecie pewnych decyzji? Odpowiadają Wam zarobki, środowisko itp.? Jaki zawód uważacie aktualnie za przyszłościowy, w którym jest dobra sytuacja dla pracownika? Jaki kierunek studiów wybrałybyście w tym momencie? Ja szczerze mówiąc, nie wiem czy podjęłabym taką samą decyzję. Mam w rodzinie wiele młodych osób, które niedawno stały lub za chwilę staną przed takim wyborem i to naprawdę duża decyzja.
Ja również nigdy nie pracowałam w korporacji, natomiast nasłuchałam się sporo historii o pracy w korporacji od znajomych, którzy kilka lat pracowali w korporacji, ale zdecydowali się odejść. Ja jestem bardzo ostrożna w wydawaniu opinii na podstawie jedynie historii opowiedzianych przez inne osoby. Z doświadczenia zawodowego wiem, że ludzie bardzo rzadko relacjonują rzeczywistość taką jaką ona jest, zwłaszcza jeśli ich dotyczy.
Co do Twojego pytania to nie jest na nie tak prosto odpowiedzieć. Mój zawód jest bardzo trudny i wiążę się z dużą odpowiedzialnością, stresem, może dać jednak sporo satysfakcji. Daje dużo samodzielności, dużo wolności i swobody, ale wiążę się to też z pewnymi utrudnieniami, z którymi w innych zwodach nie trzeba się borykać. Mój system pracy jest też specyficzny. Dużym utrudnieniem jest konkurencja i niekontrolowany dostęp do zawodu kolejnych osób niewspółmierny do potrzeb i możliwości danego miasta (a nawet kraju) przy jednoczesnych ograniczeniach co do dopuszczalnej formy wykonywania zawodu, co skutkuje frustracją wielu młodych osób i dużym utrudnieniem w rzeczywistym usamodzielnieniu się tych osób. Co do zarobków to zależą od wielu czynników, ale dalekie są od tego co powszechnie się uważa, zwłaszcza dla młodych osób. W tym zawodzie trzeba dużo zaradności, samodzielności, pomysłowości i odporności psychicznej - taka osoba może sobie poradzić.
Kiedyś już Ci pisałam, że wahałam się czy nie studiować medycyny. Dzisiaj chyba wybrałabym jednak medycynę. Wiem, że i tu nie jest prosto, a pewne problemy z jakimi borykają się młode osoby po studiach w obu zawodach (moim i lekarze) są podobne, to jednak uważam że do lekarza ludzie przychodzą chętniej i łatwiej znaleźć swoje miejsce do pracy. U nas w PL nie ma jeszcze wyrobionej kultury prawnej i pod tym względem jest bardzo trudno.

Przyszłościowy zawód? Hmm... wydaje mi się, że wszelkie zawody związane z informatyką oraz techniczne. A Ty Malinowa jaki zawód uważasz za przyszłościowy? Napisałaś, że nie wiesz czy podjęłabyś tą samą decyzję co do wyboru studiów, a jaki inny kierunek brałaś pod uwagę?

Zmieniając temat to czytam ciekawą książkę, która w dość mocny, dosadny sposób portretuje tzw. "warszawkę" - ludzi showbiznesu, korporacji, dużej finansjery. Być może jest to wizja troszeczkę przerysowana, ale wiele spostrzeżeń co do rzeczywistości tak w ogóle trafnych:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/21892...nac-od-swiatel
Podobno polski oddział HBO nakręcił mini serial na podstawie tej powieści -premiera w grudniu.

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Co do wit. C: http://www.kosmeologika.pl/2017/07/p...-drogerii.html
Może tu znajdziesz jakieś ciekawe podpowiedzi, ja dużo dobrego słyszałam o:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...mal-serum.html
Dzięki za linki - poczytam sobie.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Płaszcz jest jesienny. Na linku wygląda dziwnie, nigdy nie zwróciłabym na niego uwagi.
https://us.benetton.com/shop/us_en/w...ko-258458.html
Oczywiście klasycznie 34 jest jak 38, no ale już nie mam siły szukać mniejszych płaszczy (jeszcze prawdziwego 34 nie znalazłam, a Wy?).
Fajny płaszcz
Co do rozmiarów to masz rację - trudno znaleźć rzeczywistą XS małe rozmiary czasem można znaleźć np. w Mango, ale wiadomo jakość bardziej sieciówkowa. Piękne płaszcze bywają np. w Taranko, ale u nich rozmiary to dopiero są wielgaśne

Co do własnego biznesu to na pewno zaletą jest praca u siebie i dla siebie, ale w naszym kraju jest masa utrudnień dla małych przedsiębiorców i prowadzenie własnego biznesu jest na prawdę nie lada wyzwaniem. Niestety ze względu na duże obciążenia już na samym początku trudno wystartować i się utrzymać. Zresztą dużo by gadać na ten temat.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-25, 15:13   #732
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Hej Malinowa mi weekend upłynął spokojnie - niestety pewne problemy zdrowotne, z którymi myślałam, że się już uporałam, powróciły więc był to weekend rozpieszczania mnie
Zdrówka!

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Fajny płaszcz
Co do rozmiarów to masz rację - trudno znaleźć rzeczywistą XS małe rozmiary czasem można znaleźć np. w Mango, ale wiadomo jakość bardziej sieciówkowa. Piękne płaszcze bywają np. w Taranko, ale u nich rozmiary to dopiero są wielgaśne
Mnie się tak podobał kilka lat temu z Arytonu, ale ich rozmiarówka to kpina. Ale płaszcze mają piękne, z cudownego materiału...
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 16:42   #733
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Hej!

Malinowa, Pink, zdrówka!

Co do studiów i zawodu, to mam podobne przemyślenia do Teo. Nie mam umysłu ścisłego, więc techniczne i informatyczne studia odpadają. Myślę, że najwięcej satysfakcji przynosi praca dla siebie i swojej rodziny, a nie dla kogoś, więc własny biznes – mimo że pewnie bardziej czasochłonny i wymagający wielu wyrzeczeń – jest jednocześnie dużą motywacją. Gdybym miała mieś swój biznes, to pewnie byłaby to kwiaciarnia albo księgarnia. Pewnie w jednym i drugim szybko zaliczyłabym plajtę ale grunt to robić coś , co nam sprawia przyjemność.
A w ogóle, to najbardziej chciałabym napisać jakiś bestseller i mieć już do końca życia wyrąbane na zarabianie kasy. Szkoda tylko, że moja miłość do książek nie przekłada się na talent pisarski

Teo, fajny płaszcz. Zgadzam się co do marki Aryton, materiały mają świetne.
Ja tej jesieni i zimy nic nie kupuję. Nic mi nie potrzeba: płaszcze mam, swetry wełniane mam. Chyba że na wyprzedaży coś chapnę.
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 20:37   #734
maytha
Rozeznanie
 
Avatar maytha
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 570
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Dobry wieczór dziewczęta!

Za mną imprezowy weekend, byłam na weselu koleżanki, z którą znam się - jak to się mówi - od piaskownicy. Miło było ją zobaczyć w pięknej, białej sukni z mężem u boku Z tej okazji wybrałam się do fryzjera, trochę podcięłam przesuszone końcówki włosów i zdecydowałam się na delikatne fale/loki. Muszę Wam powiedzieć, że choć zaraz po wyjściu z salonu uznałam, że to nie "to", to później całkowicie zmieniłam zdanie. Dawno nie byłam tak zadowolona ze swojej fryzury, fale wyszły naprawdę bardzo ładnie i na weselu otrzymałam z tego tytułu wiele komplementów. Chętnie pokazałabym Wam jak to wyszło, ale nie chcę dodawać swoich zdjęć tutaj na forum, chyba że da się je wysłać poprzez PW, może kojarzycie czy da się wysyłać różne załączniki w ten sposób?

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Taka chyba bardziej na wieczór niż do pracy (chociaż zależy też), ale bardzo mi się podoba. Niby prosta, długość przed kolano, ale wygląda się w niej bardzo zachęcająco
Oj tam, opis niewiele mi mówi, pokaż mi ją

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Pochwal się jakie - linki albo fotki
Co do ramoneski, to jest to czarna ramoneska z eko skóry z Reserved, ale niestety nie mogę jej znaleźć na stronie. Botki mam te: http://ccc.eu/pl/woman/catalog/cat-3024/395458. Kiedyś już Wam wspominałam, że bardzo lubię buty marki Lasocki. Mam od nich zarówno buty letnie, jak i zimowe i zdecydowanie mogę powiedzieć, że to marka, których buty jeszcze nigdy mnie nie zawiodły, naprawdę.

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Płaszcz jest jesienny. Na linku wygląda dziwnie, nigdy nie zwróciłabym na niego uwagi.
https://us.benetton.com/shop/us_en/w...ko-258458.html
Oczywiście klasycznie 34 jest jak 38, no ale już nie mam siły szukać mniejszych płaszczy (jeszcze prawdziwego 34 nie znalazłam, a Wy?).
Teo, fajny ten Twój nowy płaszcz
Ja też rozglądam się za płaszczem w szarym, ewentualnie beżowym (takim camelowym) kolorze, takie kolory są według mnie najbardziej uniwersalne, oczywiście zaraz obok czarnego.

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
To tak jak ja. Z torbą mam nie lada wyzwanie, bo jak mi się podoba i spełnia kryteria to jest za droga, a jak cenowo mi coś pasuje to nie spełnia moich wymagań. A Ty wypatrzyłaś jakiś ciekawy egzemplarz.
Jeszcze nic ciekawego nie wpadło mi w oko. Teraz to i tak nie mam za bardzo czasu na latanie po sklepach, ale może w przyszłym tygodniu poświęcę jedno wolne popołudnie na mały shopping i wtedy ostro wezmę się za poszukiwania. Jak znajdziesz w sklepach coś ciekawego, to oczywiście daj znać

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu pogoda się polepszy, bo chyba łapie mnie jakieś przeziębienie. Aktualnie walczę herbatą z sokiem malinowym.
Zdrowiej szybciutko

Co do Twojego pytania o przyszłościowe zawody, to ja nie wyłamię się i również napiszę, że według mnie na takie miano zasługują zawody stricte techniczne i informatyczne. Osobiście uważam, że popyt na dobrych informatyków i inżynierów specjalizujących się w bardzo technicznych dziedzinach nigdy nie osłabnie. Lekarze i prawnicy też zawsze będą potrzebni, także te zawody też warto zakwalifikować jako przyszłościowe.

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Zmieniając temat to czytam ciekawą książkę, która w dość mocny, dosadny sposób portretuje tzw. "warszawkę" - ludzi showbiznesu, korporacji, dużej finansjery. Być może jest to wizja troszeczkę przerysowana, ale wiele spostrzeżeń co do rzeczywistości tak w ogóle trafnych:
Ktoś mi już kiedyś polecał przeczytać coś Żulczyka i właśnie "Ślepnąc od świateł" wpisałam na swoją magiczną listę książek do przeczytania

Edytowane przez maytha
Czas edycji: 2017-09-26 o 23:40
maytha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 11:36   #735
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Dzień dobry wszystkim ☕️🍂🍁
Trochę tu pusto ostatnio więc przerywam ciszę

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Malinowa, Pink, zdrówka!
Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Zdrówka!
Dzięki dziewczyny

Co do firmy Aryton to rzeczywiście jakościowo są to świetne płaszcze, ale wyjątkowo wielkie. Takich chudzin jak ja nie uwzględniają w swojej rozmiarówce

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Chętnie pokazałabym Wam jak to wyszło, ale nie chcę dodawać swoich zdjęć tutaj na forum, chyba że da się je wysłać poprzez PW, może kojarzycie czy da się wysyłać różne załączniki w ten sposób?
Maytha chętnie bym zobaczyła jak wyglądałaś na weselu. Nie wiem czy wiadomościami PW można wysyłać fotki, musiałabyś sprawdzić czy jest taka opcja.
Wydaje mi się, że tu na wizażu można też założyć coś takiego jak "grupa" i dostęp mają tylko wtajemniczeni nie jest to publiczne jak wątek, ale nie wiem dokładnie jak to działa - coś kiedyś pisała o tym jedna wizażanka na wątku o książkach.

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Oj tam, opis niewiele mi mówi, pokaż mi ją
Nie ma już tej sukienki na stronie internetowej, musiałabym sama zrobić fotkę .

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Co do ramoneski, to jest to czarna ramoneska z eko skóry z Reserved, ale niestety nie mogę jej znaleźć na stronie. Botki mam te: http://ccc.eu/pl/woman/catalog/cat-3024/395458. Kiedyś już Wam wspominałam, że bardzo lubię buty marki Lasocki. Mam od nich zarówno buty letnie, jak i zimowe i zdecydowanie mogę powiedzieć, że to marka, których buty jeszcze nigdy mnie nie zawiodły, naprawdę.
fajne botki.
też się rozglądam za ramoneską na szczęście spory wybór jest takich kurtek, ja szukam takiej z jak najmniejszą ilością ozdóbek co by mi nie brzęczało za bardzo.

I do poczytania/pooglądania przy jesiennej kawce/herbatce - nowa sesja i wywiad Mirandy dla magazynu Into The Gloss (1-8) plus fotka z instagrama (9).

wywiad:
https://intothegloss.com/2017/09/mir...medium=twitter

filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=ywJTmNfZJaM

źródło: intothegloss;instagram
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2019-09-17 o 13:59
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 00:47   #736
maytha
Rozeznanie
 
Avatar maytha
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 570
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cześć dziewczyny, witam się późnym wieczorem.
Za mną znowu wyjazdowy weekend, tym razem był to jednak babski wyjazd Łódzki festiwal światła po raz kolejny zrobił na mnie piorunujące wrażenie i cóż, myślę, że co roku będę robiła wszystko, by móc na niego przyjechać. A tak w temacie kulinariów, to gdybyście kiedyś były w Łodzi i zastanawiały się gdzie można dobrze zjeść, to od razu kierujcie się do Ato Ramen. Miałam okazję zjeść tam niesamowicie aromatyczną, smaczną i jednocześnie bardzo sytą japońską zupę ramen. Przeżyłam coś w rodzaju kulinarnego orgazmu, serio! Teraz, gdy już posmakowałam tego dania, zamierzam poszukać u siebie w mieście knajpek, gdzie serwują taką zupę albo ostatecznie przygotować ją sama, nawet znalazłam już parę przepisów wartych uwagi

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Maytha chętnie bym zobaczyła jak wyglądałaś na weselu. Nie wiem czy wiadomościami PW można wysyłać fotki, musiałabyś sprawdzić czy jest taka opcja.
Wydaje mi się, że tu na wizażu można też założyć coś takiego jak "grupa" i dostęp mają tylko wtajemniczeni nie jest to publiczne jak wątek, ale nie wiem dokładnie jak to działa - coś kiedyś pisała o tym jedna wizażanka na wątku o książkach.
W zasadzie to myślałam o tym, żeby pokazać Wam zdjęcie samej fryzury, ale chciałam uniknąć mojego nieudolnego zamalowywania twarzy w paincie Sprawdziłam czy w PW można wysłać załącznik i okazuje się, że do wiadomości można dołączyć obrazek jedynie po wprowadzeniu jego URL, więc to raczej odpada, nie wiem jak to ogarnąć. Prywatna grupa wydaje się być dobrym pomysłem, tylko pytanie czy Wy też zamierzacie coś do niej dodawać od czasu do czasu? Jeśli grupa miałaby powstać tylko w celu udostępnienia Wam jednego zdjęcia mojej fryzury, to myślę, że nie warto tracić na to naszego czasu.

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
I do poczytania/pooglądania przy jesiennej kawce/herbatce - nowa sesja i wywiad Mirandy dla magazynu Into The Gloss (1-8) plus fotka z instagrama (9).

wywiad:
https://intothegloss.com/2017/09/mir...medium=twitter

Dzięki za linki i zdjęcia.
Bardzo spodobało mi się to, w jaki sposób Miranda odniosła się do tego, że nie używa wyłącznie naturalnych kosmetyków:
"It's not organic, but life is about balance, right?" Minimum słów, maksimum treści.
maytha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 09:47   #737
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Dzień dobry. Jak ja się cieszę, że jest już październik. Najważniejsze sprawy pracowe zamknięte, zostało kilka spraw zdrowotnych do załatwienia i mam nadzieję, że będzie już spokojniej. Na dobry początek miesiąca kupiłam dwie nowe książki. Jedna może wykracza nieco poza ramy października, ale czytałam, że jest w niej wiele przepisów nie tylko na święta.

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Ja tej jesieni i zimy nic nie kupuję. Nic mi nie potrzeba: płaszcze mam, swetry wełniane mam. Chyba że na wyprzedaży coś chapnę.
Zdaje się, że w ten i w przyszły weekend są zniżki z gazet, w ten nie udało mi się załapać, ale na następny może się wybiorę. Mam patent: trzeba iść w sobotę o 10 lub w niedzielę wieczorem, najczęściej są niezłe pustki.

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Teo, fajny ten Twój nowy płaszcz
Ja też rozglądam się za płaszczem w szarym, ewentualnie beżowym (takim camelowym) kolorze, takie kolory są według mnie najbardziej uniwersalne, oczywiście zaraz obok czarnego.
Dziękuję. Kamelowy to nie mój kolor, mimo że bardzo bym chciała mieć taki płaszcz. Ale wyglądam koszmarnie w takich odcieniach.

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, witam się późnym wieczorem.
Za mną znowu wyjazdowy weekend, tym razem był to jednak babski wyjazd Łódzki festiwal światła po raz kolejny zrobił na mnie piorunujące wrażenie i cóż, myślę, że co roku będę robiła wszystko, by móc na niego przyjechać. A tak w temacie kulinariów, to gdybyście kiedyś były w Łodzi i zastanawiały się gdzie można dobrze zjeść, to od razu kierujcie się do Ato Ramen. Miałam okazję zjeść tam niesamowicie aromatyczną, smaczną i jednocześnie bardzo sytą japońską zupę ramen. Przeżyłam coś w rodzaju kulinarnego orgazmu, serio! Teraz, gdy już posmakowałam tego dania, zamierzam poszukać u siebie w mieście knajpek, gdzie serwują taką zupę albo ostatecznie przygotować ją sama, nawet znalazłam już parę przepisów wartych uwagi
Pamiętam, jak w zeszłym roku chwaliłaś ten festiwal światła. Kiedyś zamierzam się tam wybrać, szczególnie że nie mam bardzo daleko.

A rekomendacja knajpki świetna.

Ja w niedzielę byłam na farmie dyń i widzę, że co roku takie miejsca zyskują na popularności. Wzięłam jakąś nieznaną mi odmianę słodkiej dyni, więc szykuje się ciasto.

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
W zasadzie to myślałam o tym, żeby pokazać Wam zdjęcie samej fryzury, ale chciałam uniknąć mojego nieudolnego zamalowywania twarzy w paincie Sprawdziłam czy w PW można wysłać załącznik i okazuje się, że do wiadomości można dołączyć obrazek jedynie po wprowadzeniu jego URL, więc to raczej odpada, nie wiem jak to ogarnąć. Prywatna grupa wydaje się być dobrym pomysłem, tylko pytanie czy Wy też zamierzacie coś do niej dodawać od czasu do czasu? Jeśli grupa miałaby powstać tylko w celu udostępnienia Wam jednego zdjęcia mojej fryzury, to myślę, że nie warto tracić na to naszego czasu.
Ja chętnie dołączę, czasem coś wrzucam i bezpieczniej by było to robić jednak w zamkniętej grupie naszego wątku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG-1900.jpg (82,1 KB, 12 załadowań)
__________________


Edytowane przez teorema
Czas edycji: 2017-10-02 o 10:05
teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 17:31   #738
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Maytha czyli fajny weekend za Tobą

Jeśli chodzi o grupę taką zamkniętą to ja też się na to piszę i czasem coś bym prędzej tam wrzuciła niż tutaj na publicznym wątku. Jednak CSI wizaż nie śpi

Widzę Teo, że u Ciebie książkowo-kulinarnie.
Ja też dokonałam zakupów książkowych (duuużych) - czekam na paczkę.

Sezon na dynię i mnie bardzo cieszy co najczęściej Teo przygotowujesz z dyni?

U mnie jesień jest bardzo pracująca, pod koniec roku praca zawsze się wręcz intensyfikuje. Więc czasami to już nie wiem co się dzieje, jaki jest dzień i za co się zabrać w pierwszej kolejności.

Co do wywiadu Randzi dla Into The Gloss to zgadzam się z Tobą Maytha , że jej podejście jest dobre.

Z braku czasu nie wklejałam wcześniej tych fotek, ale Miranda pojawiła się również w magazynach The Edit oraz Harper's Bazaar China.
Poniżej kilka wybranych fotek z tych gazet.

źródło: vk.com/mirandakerr,fashiongonero uge/mirandakerr.com

The Edit Wrzesień 2017
(1-4)
więcej do obejrzenia tutaj:
https://www.fashiongonerogue.com/mir...t-2017-photos/

Harper's Bazaar China (5-7)
więcej do obejrzenia tutaj:
http://www.mirandakerr.com/#gallery

Miranda jest po raz kolejny twarzą kampanii
Marella jesień - zima 2017 - 2018 (8-9)
więcej tutaj:
https://www.fashiongonerogue.com/mir...lla-fall-2017/
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2019-09-17 o 13:59
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 18:00   #739
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Widzę Teo, że u Ciebie książkowo-kulinarnie.
Ja też dokonałam zakupów książkowych (duuużych) - czekam na paczkę.
Jakieś szczegóły? Co tym razem wpadło do koszyka?
Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Sezon na dynię i mnie bardzo cieszy co najczęściej Teo przygotowujesz z dyni?
Robię na razie 3 rzeczy: zupę-krem z dyni z pomidorami, ciasto dyniowe w 2 wersjach oraz placuszki dyniowe. W planach mam gnocchi dyniowe, znów z przepisu Agnieszki Maciąg, oraz może syrop do kawy pumpkin spice.
Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
U mnie jesień jest bardzo pracująca, pod koniec roku praca zawsze się wręcz intensyfikuje. Więc czasami to już nie wiem co się dzieje, jaki jest dzień i za co się zabrać w pierwszej kolejności.
Znam to, współczuje.
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-02, 22:59   #740
maytha
Rozeznanie
 
Avatar maytha
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 570
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Dziewczyny, co do tej prywatnej grupy, to skoro również jesteście zainteresowane, to ja zaraz pogrzebię trochę na Wizażu i postaram się założyć ją jeszcze dzisiaj

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Jak ja się cieszę, że jest już październik. Najważniejsze sprawy pracowe zamknięte, zostało kilka spraw zdrowotnych do załatwienia i mam nadzieję, że będzie już spokojniej. Na dobry początek miesiąca kupiłam dwie nowe książki. Jedna może wykracza nieco poza ramy października, ale czytałam, że jest w niej wiele przepisów nie tylko na święta.
To fajnie, że wszystko wraca do normy

Jamie Oliver Kiedyś bardzo często oglądałam jego program "30 minut Jamiego", czerpałam z niego sporo niebanalnych inspiracji kulinarnych, Jamie wydaje się być naprawdę fajnym gościem.

A tak swoją drogą, to coś mi się wydaje, że pewnie masz już niezłą kolekcję różnych książek kucharskich, co?

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Pamiętam, jak w zeszłym roku chwaliłaś ten festiwal światła. Kiedyś zamierzam się tam wybrać, szczególnie że nie mam bardzo daleko.
Oj tak, ja jestem wierną fanką tego typu pokazów, takie przeżycia niekiedy dają mi więcej radości niż dobra materialne - to tak trochę w nawiązaniu do hygge, o którym kiedyś dyskutowałyśmy tutaj na wątku. Podobny festiwal organizowany jest także w Toruniu i nazywa się Bella Skyway Festival.

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Ja w niedzielę byłam na farmie dyń i widzę, że co roku takie miejsca zyskują na popularności. Wzięłam jakąś nieznaną mi odmianę słodkiej dyni, więc szykuje się ciasto.
No właśnie, miałam Cię pytać jak tam kulinarne eksperymenty z dynią w roli głównej? Ja w tym roku jeszcze nie kupiłam ani jednej dyni, a mam ogromną ochotę na rozgrzewającą zupę z dyni i gruszki wg tego przepisu: http://www.chillibite.pl/2016/10/roz...gruszkowa.html.

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Widzę Teo, że u Ciebie książkowo-kulinarnie.
Ja też dokonałam zakupów książkowych (duuużych) - czekam na paczkę.
Nie trzymaj nas w niecierpliwości, pokaż co tam ciekawego zamówiłaś

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
U mnie jesień jest bardzo pracująca, pod koniec roku praca zawsze się wręcz intensyfikuje. Więc czasami to już nie wiem co się dzieje, jaki jest dzień i za co się zabrać w pierwszej kolejności.
Pink, z tego co zauważyłam, to u Ciebie ciężko z wolnym czasem nie tylko jesienią, ale przez cały rok. Mam nadzieję, że chociaż weekendy masz nieco luźniejsze i znajdujesz trochę czasu na naładowanie akumulatorów
maytha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 18:28   #741
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Hello, Ladies!

Gratuluję nowych nabytków książkowych. Ja też się pochwalę swoim ostatnim. Upolowałam na Allegro za ułamek kwoty najnowszą i już niestety ostatnią część z serii o Friedzie Klein.

Przy okazji wklejam aktualną, bo wczorajszą, fotkę z mojego – wciąż kolorowego – ogrodu. To prawda, że róże kwitną aż do przymrozków. Na moich krzewach wciąż sporo pączków i kwiatów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 013sm.JPG (285,5 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 015sm.JPG (203,6 KB, 7 załadowań)
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-03, 19:02   #742
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

O nie, załamanie pogody! U mnie leje od rana.
Przy takiej pogodzie szukam dobrych stron, np. wypada już nosić grube czarne rajstopy do sukienek, a ciemny lakier na paznokciach wygląda naprawdę fajnie. Mój nabytek na jesień i zimę to Sally Hansen 660 Pat on the Black. czy tylko ja jestem taka walnięta i sezonowo zmieniam kolor lakierów? ...

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Jamie Oliver Kiedyś bardzo często oglądałam jego program "30 minut Jamiego", czerpałam z niego sporo niebanalnych inspiracji kulinarnych, Jamie wydaje się być naprawdę fajnym gościem.

A tak swoją drogą, to coś mi się wydaje, że pewnie masz już niezłą kolekcję różnych książek kucharskich, co?
Zbliżam się dopiero do 20! Toż to nic

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
No właśnie, miałam Cię pytać jak tam kulinarne eksperymenty z dynią w roli głównej? Ja w tym roku jeszcze nie kupiłam ani jednej dyni, a mam ogromną ochotę na rozgrzewającą zupę z dyni i gruszki wg tego przepisu: http://www.chillibite.pl/2016/10/roz...gruszkowa.html.
Przepis ciekawy, ale wydaje mi się, że zupa z niego może wyjść nieco słodka. Ja przez całe lata nie robiłam nic z dyni, bo kiedyś spróbowałam u koleżanki kremu z dyn na słodko i prawie mnie zemdliło. Długo nie wierzyłam, ze dynia nadaje się do czegokolwiek. Dla mnie zupa nie ma prawa być słodka, nie pasuje mi to.
Mój ulubiony przepis na krem z dyni jest z pomidorami i pieczoną cebulą, na ostro, z dodatkiem śmietany i parmezanu.

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Hello, Ladies!

Gratuluję nowych nabytków książkowych. Ja też się pochwalę swoim ostatnim. Upolowałam na Allegro za ułamek kwoty najnowszą i już niestety ostatnią część z serii o Friedzie Klein.

Przy okazji wklejam aktualną, bo wczorajszą, fotkę z mojego – wciąż kolorowego – ogrodu. To prawda, że róże kwitną aż do przymrozków. Na moich krzewach wciąż sporo pączków i kwiatów.
Boskie róże, gratuluję!
U mnie na balkonie nadal kwitnie niecierpek gwinejski, ma pąki, różowe kwiaty i wygląda nadal jak latem. Kwitnie od lipca non stop.

Chyba nie znam tej serii, przyjrzę się na LB.
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 16:21   #743
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
O nie, załamanie pogody! U mnie leje od rana.
Przy takiej pogodzie szukam dobrych stron, np. wypada już nosić grube czarne rajstopy do sukienek, a ciemny lakier na paznokciach wygląda naprawdę fajnie. Mój nabytek na jesień i zimę to Sally Hansen 660 Pat on the Black. czy tylko ja jestem taka walnięta i sezonowo zmieniam kolor lakierów? ...
U mnie to załamanie pogody przyszło dopiero dzisiaj. Ja widzę bardzo dużo pozytywów takiej pogody i pory roku. Mogę nosić moje ulubione części garderoby, czyli płaszcze i wełniane swetry. A propos wełny, to rzadko już bywam w lumpeksach, ale ostatnio wyhaczyłam golf 100% kaszmir w pięknym kolorze błękitnego nieba za... 8 zł oraz sukienkę polskiej produkcji 100 % wełna... za 4 zł. W sukienkach chodzę bardzo rzadko, ale będzie jak znalazł na Gwiazdkę.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Boskie róże, gratuluję!
U mnie na balkonie nadal kwitnie niecierpek gwinejski, ma pąki, różowe kwiaty i wygląda nadal jak latem. Kwitnie od lipca non stop.
Dziękuję. Niecierpka gwinejskiego nie znam, ale jeśli tak długo i obficie kwitnie, to muszę mu się przyjrzeć. W moich skrzynkach na parapecie królują już wrzosy.

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Chyba nie znam tej serii, przyjrzę się na LB.
Ze swojej strony polecam. Takie przyjemne, trzymające w napięciu czytadło.
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 17:13   #744
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cześć dziewczyny.

Co do kulinariów to muszę się (wreszcie) skusić na książki Agnieszki Maciąg - którą Teo polecasz w pierwszej kolejności?

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Jakieś szczegóły? Co tym razem wpadło do koszyka?
Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Nie trzymaj nas w niecierpliwości, pokaż co tam ciekawego zamówiłaś
Jak przyjdzie paczka to się pochwalę i wrzucę tutaj stoisk. Ogólnie 5 książek - jedna mocno wyczekiwana od dawna (kolejny tom serii), dwie inne książki to do kolekcji (zbieram nowe wydania tego autora), i jeszcze jedna to zbiór luźno powiązany z trylogią,którą również zbieram i jedna kompletna nowość dla mnie, kupiona za pochwałami i rekomendacjami - zobaczymy czy mi przypadnie do gustu.
Kupuję i kupuję te książki tylko, tak szczerze, kiedy ja to przeczytam stosy mi rosną, kolekcja w biblioteczce się rozrasta, a czas na czytanie kurczy...ehhh.

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Znam to, współczuje.
Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Pink, z tego co zauważyłam, to u Ciebie ciężko z wolnym czasem nie tylko jesienią, ale przez cały rok. Mam nadzieję, że chociaż weekendy masz nieco luźniejsze i znajdujesz trochę czasu na naładowanie akumulatorów
Dzięki dziewczyny za wsparcie no ten tydzień trochę mnie przerasta - tonę w papierach ale weekendy ostatnio mam wolne

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co do tej prywatnej grupy, to skoro również jesteście zainteresowane, to ja zaraz pogrzebię trochę na Wizażu i postaram się założyć ją jeszcze dzisiaj
Maytha i co z tą grupą - faktycznie jest taka możliwość tu na wizażu?

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Hello, Ladies!

Gratuluję nowych nabytków książkowych. Ja też się pochwalę swoim ostatnim. Upolowałam na Allegro za ułamek kwoty najnowszą i już niestety ostatnią część z serii o Friedzie Klein.

Przy okazji wklejam aktualną, bo wczorajszą, fotkę z mojego – wciąż kolorowego – ogrodu. To prawda, że róże kwitną aż do przymrozków. Na moich krzewach wciąż sporo pączków i kwiatów.
piękne róże - przyjemny widok na przekór tej deszczowej i brzydkiej jesieni.
Również nie znam tej serii.
Cat pochwal się kaszmirowym golfem FOTA!

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
O nie, załamanie pogody! U mnie leje od rana.
Przy takiej pogodzie szukam dobrych stron, np. wypada już nosić grube czarne rajstopy do sukienek, a ciemny lakier na paznokciach wygląda naprawdę fajnie. Mój nabytek na jesień i zimę to Sally Hansen 660 Pat on the Black. czy tylko ja jestem taka walnięta i sezonowo zmieniam kolor lakierów? ...
Nie tylko ty ja jesienią częściej sięgam po czerwienie i bordo.
Kolor, który kupiłaś bardzo ciekawy, ja jeszcze nie odważam się takie śliwki (?) fiolety (?), bo tak przynajmniej wygląda kolor na fotce.

A w temacie kosmetyków to zbliża się promocja w Rossmanie na makijaż -55% dla klubowiczów dla pozostałych -49%.
Ponoć już od 10.10. ale słyszałam też wersję, że od 11.10.
Z takim % można na coś się skusić, ja mam kilka produktów, które chciałabym wypróbować i mam nadzieję,że uda mi się je dorwać w tej promocji.

Teo mam do Ciebie pytanie, bo kiedyś kupiłyśmy ten sam podkład Dior Forever - używasz go jeszcze? Który miałaś odcień? Jesteś z niego zadowolona, kupisz ponownie czy szukasz czegoś nowego?

Poniżej filmik z Mirandą dla magazyny People o urodzie - znowu:


https://www.youtube.com/watch?v=-0mjKco5Jdk

I fotka ze Snapchat'a:
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2019-09-17 o 13:59
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 18:10   #745
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Jak przyjdzie paczka to się pochwalę i wrzucę tutaj stoisk. Ogólnie 5 książek - jedna mocno wyczekiwana od dawna (kolejny tom serii), dwie inne książki to do kolekcji (zbieram nowe wydania tego autora), i jeszcze jedna to zbiór luźno powiązany z trylogią,którą również zbieram i jedna kompletna nowość dla mnie, kupiona za pochwałami i rekomendacjami - zobaczymy czy mi przypadnie do gustu.
Kupuję i kupuję te książki tylko, tak szczerze, kiedy ja to przeczytam stosy mi rosną, kolekcja w biblioteczce się rozrasta, a czas na czytanie kurczy...ehhh.
Hmm, czyżby kolejna część Archiwum Burzowego Światła? Dawca przysięgi?

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Maytha i co z tą grupą - faktycznie jest taka możliwość tu na wizażu?
Ja też jestem ciekawa.

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
piękne róże - przyjemny widok na przekór tej deszczowej i brzydkiej jesieni.
Również nie znam tej serii.
Cat pochwal się kaszmirowym golfem FOTA!
Dziękuję. Fotkę swetra najszybciej zrobię jutro, bo już teraz ciemno.
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 18:30   #746
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
U mnie to załamanie pogody przyszło dopiero dzisiaj. Ja widzę bardzo dużo pozytywów takiej pogody i pory roku. Mogę nosić moje ulubione części garderoby, czyli płaszcze i wełniane swetry. A propos wełny, to rzadko już bywam w lumpeksach, ale ostatnio wyhaczyłam golf 100% kaszmir w pięknym kolorze błękitnego nieba za... 8 zł oraz sukienkę polskiej produkcji 100 % wełna... za 4 zł. W sukienkach chodzę bardzo rzadko, ale będzie jak znalazł na Gwiazdkę.
Zazdroszczę łupów!!! i też czekam na fotki.

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Dziękuję. Niecierpka gwinejskiego nie znam, ale jeśli tak długo i obficie kwitnie, to muszę mu się przyjrzeć. W moich skrzynkach na parapecie królują już wrzosy.
Polecam niecierpka. Wrzosy u mnie nie mają za dobrze, co roku mi umierają


Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

Co do kulinariów to muszę się (wreszcie) skusić na książki Agnieszki Maciąg - którą Teo polecasz w pierwszej kolejności?
Stricte kulinarna jest jedna, Smak miłości. Inne jej są częściowo kulinarne. jest trochę zdrowych przepisów w Smaku zdrowia oraz typowo okołoświątecznych w Smaku świąt.

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Maytha i co z tą grupą - faktycznie jest taka możliwość tu na wizażu?
Nie macie zaproszeń? ja wczoraj dostałam.

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Nie tylko ty ja jesienią częściej sięgam po czerwienie i bordo.
Kolor, który kupiłaś bardzo ciekawy, ja jeszcze nie odważam się takie śliwki (?) fiolety (?), bo tak przynajmniej wygląda kolor na fotce.
Tak, to bardzo ciemny fiolet. Uwielbiam prawie czarne kolory...
Bordo tez kocham.
Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość

Teo mam do Ciebie pytanie, bo kiedyś kupiłyśmy ten sam podkład Dior Forever - używasz go jeszcze? Który miałaś odcień? Jesteś z niego zadowolona, kupisz ponownie czy szukasz czegoś nowego?
Mam go nadal, odcień 020. Zimą pewnie nada go będę używać, byle tylko zużyć. Dla mnie za suchy, za mocno matuje i za mocno zakrywa fakturę twarzy, nie kupię go ponownie. Chyba jedyny podkład, który mi odpowiada, to YSL Le Teint Touche Eclat.
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 21:08   #747
maytha
Rozeznanie
 
Avatar maytha
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 570
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Dziewczyny, założyłam już grupę i zaznaczyłam w ustawieniach, żeby dostęp do niej miały jedynie osoby z zaproszeniem - wszystkim Wam je wysłałam Nie rozkminiłam jeszcze jak dodawać do grupy zdjęcia, aby faktycznie były prywatne, a nie ogólnodostępne. Znalazłam opcję utworzenia jakiegoś "albumu", ale wychodzi na to, że to będzie album utworzony konkretnie pod mój profil i obawiam się, że wcale nie będzie taki prywatny. Jeśli macie chwilę, to możecie sprawdzić jak to u Was wygląda, bo być może nie mam racji. Przyznaję, że nie miałam zbyt wiele czasu, żeby to dokładnie przetestować, zajmę się tym później.

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
O nie, załamanie pogody! U mnie leje od rana.
Przy takiej pogodzie szukam dobrych stron, np. wypada już nosić grube czarne rajstopy do sukienek, a ciemny lakier na paznokciach wygląda naprawdę fajnie. Mój nabytek na jesień i zimę to Sally Hansen 660 Pat on the Black. czy tylko ja jestem taka walnięta i sezonowo zmieniam kolor lakierów? ...
Piękny ten odcień Sally Hansesn, wprost idealny na jesień

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Przepis ciekawy, ale wydaje mi się, że zupa z niego może wyjść nieco słodka. Ja przez całe lata nie robiłam nic z dyni, bo kiedyś spróbowałam u koleżanki kremu z dyn na słodko i prawie mnie zemdliło. Długo nie wierzyłam, ze dynia nadaje się do czegokolwiek. Dla mnie zupa nie ma prawa być słodka, nie pasuje mi to.
Mój ulubiony przepis na krem z dyni jest z pomidorami i pieczoną cebulą, na ostro, z dodatkiem śmietany i parmezanu.
Uwielbiam parmezan, mniam!

Ja najczęściej robię krem z dyni z dodatkiem marchewki, szczypty chilli i imbiru, a do tego odrobina śmietanki i kilka listków bazylii (lub pestek dyni) do udekorowania zupy na talerzu. Przywiązuję dużą wagę do estetyki przygotowywanych przeze mnie dań, także tego typu drobne dekoracje są u mnie zawsze bardzo mile widziane

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
U mnie to załamanie pogody przyszło dopiero dzisiaj. Ja widzę bardzo dużo pozytywów takiej pogody i pory roku. Mogę nosić moje ulubione części garderoby, czyli płaszcze i wełniane swetry. A propos wełny, to rzadko już bywam w lumpeksach, ale ostatnio wyhaczyłam golf 100% kaszmir w pięknym kolorze błękitnego nieba za... 8 zł oraz sukienkę polskiej produkcji 100 % wełna... za 4 zł. W sukienkach chodzę bardzo rzadko, ale będzie jak znalazł na Gwiazdkę.
Nie ma to jak zakupy w lumpeksach, gratuluję udanych łowów

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Jak przyjdzie paczka to się pochwalę i wrzucę tutaj stoisk. Ogólnie 5 książek - jedna mocno wyczekiwana od dawna (kolejny tom serii), dwie inne książki to do kolekcji (zbieram nowe wydania tego autora), i jeszcze jedna to zbiór luźno powiązany z trylogią,którą również zbieram i jedna kompletna nowość dla mnie, kupiona za pochwałami i rekomendacjami - zobaczymy czy mi przypadnie do gustu.
Kupuję i kupuję te książki tylko, tak szczerze, kiedy ja to przeczytam stosy mi rosną, kolekcja w biblioteczce się rozrasta, a czas na czytanie kurczy...ehhh.
Co do pogrubionego, to obstawiam "Labirynt duchów" Zafona

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
A w temacie kosmetyków to zbliża się promocja w Rossmanie na makijaż -55% dla klubowiczów dla pozostałych -49%.
Ponoć już od 10.10. ale słyszałam też wersję, że od 11.10.
Z takim % można na coś się skusić, ja mam kilka produktów, które chciałabym wypróbować i mam nadzieję,że uda mi się je dorwać w tej promocji.
Zgadza się, -55% to już coś Pewnie jak zwykle skuszę się na jakiś podkład do twarzy, a tak poza tym to raczej niczego nowego nie potrzebuję. Swego czasu poszukiwałam pomadki w jakimś ciekawym, jesiennym odcieniu bordo, ale już ją kupiłam, także teraz na siłę nie chcę nic kupować.

A Ty które produkty sobie upatrzyłaś?
maytha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-05, 15:54   #748
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, założyłam już grupę i zaznaczyłam w ustawieniach, żeby dostęp do niej miały jedynie osoby z zaproszeniem - wszystkim Wam je wysłałam Nie rozkminiłam jeszcze jak dodawać do grupy zdjęcia, aby faktycznie były prywatne, a nie ogólnodostępne. Znalazłam opcję utworzenia jakiegoś "albumu", ale wychodzi na to, że to będzie album utworzony konkretnie pod mój profil i obawiam się, że wcale nie będzie taki prywatny. Jeśli macie chwilę, to możecie sprawdzić jak to u Was wygląda, bo być może nie mam racji. Przyznaję, że nie miałam zbyt wiele czasu, żeby to dokładnie przetestować, zajmę się tym później.
Ja też muszę rozkminić co i jak.



Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Piękny ten odcień Sally Hansesn, wprost idealny na jesień
Potwierdzam, też mi się podoba. Czytałam, że jagodowe pomadki są/będą modne w tym sezonie. Jednak do mojego typu urody taki kolor na ustach chyba nie bardzo by wyglądał. Paznokcie w takim kolorze są dużo "bezpieczniejsze"

Cytat:
Napisane przez maytha Pokaż wiadomość
Nie ma to jak zakupy w lumpeksach, gratuluję udanych łowów
Ha! Prawda? Od dawna uważam, że nie sztuką jest kupić fajne ubrania (czy cokolwiek innego), kiedy dysponuje się odpowiednimi środkami. Sztuką jest kupić coś ładnego/w dobrym stanie za parę złotych.

Zrobiłam fotki moich zdobyczy lumpeksowych. Ubrania już wyprane, ale jeszcze nie wyprasowane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 004sm.JPG (204,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 007sm.JPG (213,1 KB, 12 załadowań)
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-05, 17:55   #749
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cześć dziewczyny,

październik przywitał mnie okropną pogodą. Deszcz, wiatr, brrrr...
Ale z nowinek muszę powiedzieć, że podjęłam studia doktoranckie

U mnie w kuchni również króluje dynia. Robię z niej krem z chilli i grzankami (bardzo rozgrzewający, idealny na jesień) i brownie. Lubię eksperymentować w kuchni, ale dyni trochę się boję.

Jutro chcę poprzesadzać do doniczek trochę ziół, żeby mieć zimą w kuchni. Dla mnie są też piękną ozdobą wnętrza

Nowymi książkami niestety się nie pochwalę, bo u mnie cały czas literatura specjalistyczna.

Jakiś czas temu dostałam od koleżanki sweter również 100% kaszmir, też z lumpeksu. Jest bardzo fajny, tylko ma trudny dla mnie kolor, chyba fiolet, ale nie jestem w stanie nawet dokładnie określić. Postaram się wstawić zdjęcia

Też bardzo chętnie dołączę do grupy
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 09:40   #750
maytha
Rozeznanie
 
Avatar maytha
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 570
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Dzień dobry.

A propos dodawania zdjęć do grupy, to wygląda to tak, że rzeczywiście należy utworzyć album na swoim profilu (można oznaczyć, że ma to być album prywatny) i z tego albumu dodawać zdjęcia do grupy. Właśnie w ramach testów dodałam do grupy zdjęcie łódzkiego muralu, który bardzo mi się spodobał i zaraz dodam też zdjęcie fryzury, o której wcześniej Wam wspominałam. Cat, mam nadzieję, że jakoś to przeżyjesz, bo jakby nie było, to jest to selfie zrobione w samochodzie w drodze na wesele

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Ha! Prawda? Od dawna uważam, że nie sztuką jest kupić fajne ubrania (czy cokolwiek innego), kiedy dysponuje się odpowiednimi środkami. Sztuką jest kupić coś ładnego/w dobrym stanie za parę złotych.
Zgadzam się
A kupujesz tam nadal książki anglojęzyczne?

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Zrobiłam fotki moich zdobyczy lumpeksowych. Ubrania już wyprane, ale jeszcze nie wyprasowane
Sukienka nie jest w moim stylu, za to golf tak! Bardzo lubię tego typu klasyczne golfy bez żadnych zameczków i innych udziwnień. Chętnie wykradłabym Ci go z szafy

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Ale z nowinek muszę powiedzieć, że podjęłam studia doktoranckie
Ależ u Ciebie intensywny okres się zapowiada!
Powodzenia

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Też bardzo chętnie dołączę do grupy
To przyjmij wysłane przeze nie zaproszenie, wysłałam je do każdej z Was, powinno odłożyć się gdzieś na Twoim profilu użytkownika. Na ten moment, w grupie brakuje tylko Ciebie i Pink.

Edytowane przez maytha
Czas edycji: 2017-10-06 o 09:56
maytha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-17 16:14:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.