H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-12-14, 09:35   #301
fir_anka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 676
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Pijesz do czegoś?
To chyba nie jest wątek na temat dobrych pracowników. A po za tym myślę, że można znaleść skoro wiele sklepów sobie w miare szybko radzi ;-) W w ogóle to pewnie nie o pracownikow chodzi. Bo albo się ich ma i pracują, albo zmienia system pracy. Bo dlugi cza oczekiwania mają cał rok a nie tylko przed swietami. Kurierzy jakoś wyrabiaja a mają trzykrotnie jak nie wiecej pracy przed swietami ;-)

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------



Ja to w zartach pisalam ze czekam na paczke tak samo dlugo jak na te z Chin. Mnie raczej śmieszą te opoznienia niż wkurzają. Wiem, ze od nich to sie zawsze czeka. Jkby mi zależalo na czasaie zamawialnym w zalando
Ostatnie zdanie w punkt, ja wiedziałam na co się pisze i też wiem że poczekam z przymrużeniem oka do przyszłego roku pewnie ale w sumie rozumiem też po części rozgoryczenie ludzi którzy zamówili pierwszy czy drugi raz i na czymś im zależało a tu takie obsuwy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fir_anka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 09:40   #302
tishka
Zakorzenienie
 
Avatar tishka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 120
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

jestem w szoku, kurier odebral ode mnie zwrot 05.12 a wczoraj juz pieniadze na karte wrocily
tishka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 10:03   #303
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 097
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Do niczego nie piję. Po prostu przeciętny człowiek nie wie jak wygląda taka praca. Jeśli wiadomo że hm wysyła długo i to komuś przeszkadza to niech nie zamawia, proste.
Dali duże obniżki, są efekty. Zalando w porównaniu do hm miało marne przeceny.
Jakby hm nie zrobił przecen to też by było źle.
Dalej uważam że to tylko ubrania i nie ma sensu straszyć ich policja jak niektórzy na fb.
Wiadomo że każdy chce szybko dostać ale reakcja niektórych przesadzona.
Pozostaje więcej nie zamawiać i tyle.


Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 10:10   #304
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

[1=818b6f2de5dfa79adb4775d e183f054ac63b96e9_6594a3f aefca2;79680611]
Dalej uważam że to tylko ubrania i nie ma sensu straszyć ich policja jak niektórzy na fb.


Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 10:12   #305
MadziaMalinka25
Zakorzenienie
 
Avatar MadziaMalinka25
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 359
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

[1=818b6f2de5dfa79adb4775d e183f054ac63b96e9_6594a3f aefca2;79680611]Do niczego nie piję. Po prostu przeciętny człowiek nie wie jak wygląda taka praca. Jeśli wiadomo że hm wysyła długo i to komuś przeszkadza to niech nie zamawia, proste.
Dali duże obniżki, są efekty. Zalando w porównaniu do hm miało marne przeceny.
Jakby hm nie zrobił przecen to też by było źle.
Dalej uważam że to tylko ubrania i nie ma sensu straszyć ich policja jak niektórzy na fb.
Wiadomo że każdy chce szybko dostać ale reakcja niektórych przesadzona.
Pozostaje więcej nie zamawiać i tyle.


Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Dokładnie TO TYLKO UBRANIA!!!
Co nie zmienia faktu,że mają tam straszny "burdel" i zamawiam tam tylko wtedy gdy na prawdę jest jakaś mega promocja i nie zależy mi na czasie

Edytowane przez MadziaMalinka25
Czas edycji: 2017-12-14 o 10:19
MadziaMalinka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 10:42   #306
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

[1=818b6f2de5dfa79adb4775d e183f054ac63b96e9_6594a3f aefca2;79680611]Do niczego nie piję. Po prostu przeciętny człowiek nie wie jak wygląda taka praca. Jeśli wiadomo że hm wysyła długo i to komuś przeszkadza to niech nie zamawia, proste.
Dali duże obniżki, są efekty. Zalando w porównaniu do hm miało marne przeceny.
Jakby hm nie zrobił przecen to też by było źle.
Dalej uważam że to tylko ubrania i nie ma sensu straszyć ich policja jak niektórzy na fb.
Wiadomo że każdy chce szybko dostać ale reakcja niektórych przesadzona.
Pozostaje więcej nie zamawiać i tyle.


Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Straszenie policją na pewno nie jest ok, ale jak wyżej dziewczyny napisały nie każdy zamawia tam często i nie każdy wie, że na przesyłkę czeka się długo, a obecne 3 tygodnie oczekiwania to porażka. Jakby wszyscy poszli Twoim tokiem myślenia i przestali kupować w H&M to firma musiałaby się zlikwidować, a chyba nie ma takiego celu
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 12:11   #307
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Hej, jaki kod jest na 15%?wciaz można połączyć z tą wyprzedażą na 40%?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-14, 12:14   #308
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Hej, jaki kod jest na 15%?wciaz można połączyć z tą wyprzedażą na 40%?
Kody indywidualne za opóźnienie wysyłki.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 13:05   #309
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Przyszedł mi sweter z 28.
Oczywiście jest ogromny, ale fajnie będzie wyglądać na coś do tych jasnych kozaków.

Zwróciłam kurierowi uwagę, że mi reszty nie wydaje. Oj nie był zadowolony. .. w dodatku wozi ze sobą potw mojego zwrotu za 200 zł. ..
Potem mi brakuje końcówki, żeby płacić za paczki. ..

Chyba nasza przyjaźń właśnie się skończyła.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg hmprod (4).jpeg (11,5 KB, 111 załadowań)
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 13:16   #310
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Przyszedł mi sweter z 28.
Oczywiście jest ogromny, ale fajnie będzie wyglądać na coś do tych jasnych kozaków.

Zwróciłam kurierowi uwagę, że mi reszty nie wydaje. Oj nie był zadowolony. .. w dodatku wozi ze sobą potw mojego zwrotu za 200 zł. ..
Potem mi brakuje końcówki, żeby płacić za paczki. ..

Chyba nasza przyjaźń właśnie się skończyła.
Kurier nie ma obowiązku wydawania reszty. Obowiązkiem klienta jeżeli chce zapłacić tyle ile się należy jest posiadanie wyliczonej kwoty.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 13:33   #311
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Kurier nie ma obowiązku wydawania reszty. Obowiązkiem klienta jeżeli chce zapłacić tyle ile się należy jest posiadanie wyliczonej kwoty.
Za każdym razem mam wyliczoną kwotę. Ale jak zamawiam 15 paczek w tyg to siłą rzeczy , gdy mi nie wyda reszty nie będę miała. Bez przesady.
Wcześniej miałam kuriera, który zawsze wydawał mi resztę co do 1 grosza i nigdy nie miał z tym problemu. Młody miał drobne tylko mu się szukać w saszetce nie chciało.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Obowiązkiem kuriera jest terminowy przyjazd po paczkę. Jakoś nie widzę, żeby tAK było. Nawet gdy nie ma świąt. ..
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-14, 13:38   #312
ardoise
Raczkowanie
 
Avatar ardoise
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 434
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Dziewczyny czy punkty pick-up przyjmują zwroty bez problemu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ardoise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 13:44   #313
fir_anka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 676
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Cytat:
Napisane przez ardoise Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy punkty pick-up przyjmują zwroty bez problemu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie się nie udało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fir_anka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 13:52   #314
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Za każdym razem mam wyliczoną kwotę. Ale jak zamawiam 15 paczek w tyg to siłą rzeczy , gdy mi nie wyda reszty nie będę miała . Bez przesady.
Wcześniej miałam kuriera, który zawsze wydawał mi resztę co do 1 grosza i nigdy nie miał z tym problemu. Młody miał drobne tylko mu się szukać w saszetce nie chciało.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Obowiązkiem kuriera jest terminowy przyjazd po paczkę. Jakoś nie widzę, żeby tAK było. Nawet gdy nie ma świąt. ..
Chyba inaczej rozumiemy wyliczoną kwotę

Zgodnie z prawem może mu się nie chcieć. Zwyczajowo się przyjęło, że wydaje się w sklepach resztę, ale prawnego obowiązku nie ma. Klient ma zapłacić umówioną cenę, kasjer może odmówić sprzedaży jeżeli nie ma wydać. Ja się liczę z tym w przypadku kuriera, że jak nie mam wyliczonej, to mogę reszty nie dostać i nikogo nie upominam.
Zresztą zawsze płacę z góry, tylko w h&m za pobraniem.

Nie widzę powiązania pomiędzy brakiem przygotowania drobnych, a obowiązkiem odbioru paczki. Brak drobnych jest zaniedbaniem po stronie klienta, brak odbioru po stronie kuriera.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2017-12-14 o 13:54
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 13:55   #315
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Że co nie ma obowiazku wydawania reszty? Moze zacznę placic banknotami 500

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 13:57   #316
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Że co nie ma obowiazku wydawania reszty? Moze zacznę placic banknotami 500

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Proszę:
http://biznes.gazetaprawna.pl/artyku...amy-prawa.html

Cytat:
Sprzedawcy często starają się nam dogodzić i znaleźć jakieś rozwiązanie, ale nie mają takiego obowiązku, natomiast my, zgodnie z art. 535 Kodeksu cywilnego mamy obowiązek zapłaty ceny i powinniśmy mieć odliczone pieniądze.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2017-12-14 o 14:02
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 14:11   #317
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Chyba inaczej rozumiemy wyliczoną kwotę

Zgodnie z prawem może mu się nie chcieć. Zwyczajowo się przyjęło, że wydaje się w sklepach resztę, ale prawnego obowiązku nie ma. Klient ma zapłacić umówioną cenę, kasjer może odmówić sprzedaży jeżeli nie ma wydać. Ja się liczę z tym w przypadku kuriera, że jak nie mam wyliczonej, to mogę reszty nie dostać i nikogo nie upominam.
Zresztą zawsze płacę z góry, tylko w h&m za pobraniem.

Nie widzę powiązania pomiędzy brakiem przygotowania drobnych, a obowiązkiem odbioru paczki. Brak drobnych jest zaniedbaniem po stronie klienta, brak odbioru po stronie kuriera.
Mamy inne zdanie na ten temat.
Szczerze mówiąc następnym razem, gdy nie będzie miał wydać a mi nie będzie zależało to nie odbiorę. On będzie stratny bo nie dostarczy paczki. Nie moja premia.

I rozumiemy tak samo wyliczoną kwotę. Oczekuje że raz na 15 paczek wyda resztę.

Nie podoba mi się za to Twój pouczający ton.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 14:17   #318
asullka00
Zakorzenienie
 
Avatar asullka00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 673
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Ja zazwyczaj płacę z góry, ale jak zdarzyło się, że do zapłaty miałam np 78,50 a dałam 80zl to głupio było mi czekać na resztę. Wtedy mówiłam, że reszty nie trzeba ale on i tak zazwyczaj szukał.
Chyba że reszta wynosiłaby kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych to wtedy chciałabym ją otrzymać, ale szarpać się o kilka złotych to tak średnio.
Jak się nie chce takich sytuacji to lepiej płacić z góry i problem z glowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asullka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 14:25   #319
fir_anka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 676
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Ale się temat wywiązał, myślę że dużo zależy od dobrej woli kuriera mój mi zawsze grosiki chce oddawać a morelle nie uwziela się na niego i przecież specjalnie nie daje mu grubych aby miał problem i musiał szukać do wydania . To są przypadki wyjątkowe i moim zdaniem w dobrym tonie jest wydać resztę albo chociaż wykazać chęć wydania. To moja opinia . Mam też zgoła inne zdanie co to tego że to tylko ciuchy i nie ma co roztrząsać że są obsuwy kilkudniowe czy kilkutygodniowe. Lubię jak się każdy wywiązuje ze swojej pracy, płacimy za towar, za dostawę często także więc mamy prawo wymagać aby spelniono obietnice. Szczególnie że nie jest to pierwszy raz . Więc rozumiem rozgoryczenie osób które może nie znają specyfiki sklepu i liczyli że wszystko pójdzie gładko. Wybiórczo pozwalamy sobie oceniac profesje i sprzedawców że to tylko ludzie ze świętą ale jakby Pani w kadrach nie wypłaciła na czas pensji bo jest zarobiona bo ma dużo umów i dużo nowych pracowników do przeszkolenia np to niechętnie chyba byśmy jej 'wybaczali' że nie mamy np. na prezenty czy cokolwiek innego , a czekaliśmy że danego dnia kasa wpłynie .wiadomo to tylko ciuchy i oczywiście zrozumienie się przyda ale warto się uczyć na błędach i nie nawalac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez fir_anka
Czas edycji: 2017-12-14 o 14:26
fir_anka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-14, 14:28   #320
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Mamy inne zdanie na ten temat.
Szczerze mówiąc następnym razem, gdy nie będzie miał wydać a mi nie będzie zależało to nie odbiorę. On będzie stratny bo nie dostarczy paczki. Nie moja premia.

I rozumiemy tak samo wyliczoną kwotę. Oczekuje że raz na 15 paczek wyda resztę.

Nie podoba mi się za to Twój pouczający ton.
Pouczający ton moich postów nie był moim zamiarem.
Odnosiłam się do twoich postów, wcześniej nie pisałaś, że oczekujesz raz na 15 paczek wydania reszty. Zdanie nie było tak sformułowane. Zresztą Twój czy mój pogląd na tę kwestię nie ma tu żadnego znaczenia. Są przepisy, regulaminy. Robiąc gdzieś zakupy akceptuje się je. I nie można mieć do nikogo pretensji o to, że nie robi czegoś, czego nie musi robić.
A robić komuś na złość, pozbawiać kogoś premii, bo samemu się nie dopilnuje swojego obowiązku jest naprawdę przykre.

Co do terminowości zamówień, też zgadzam się, że powinna chociaż pojawić się informacja o opóźnieniu, jakieś przeprosiny. Maile rozesłali dwa tygodnie po tym, jak ludzie wisieli na infolinii i fb. Już przed promocja powinni zmienić czas dostawy, wtedy każdy wiedziałby na co się pisze.
Przykładowo podczas dnia darmowej dostawy zamawiałam coś w jednym sklepie eko. Już przy zamówieniu pojawił mi się komunikat, że zamówienia mogą się wydłużyć i proszą o wyrozumiałość. Gdy nie wyrobili się w 4 dni, dostałam maila z przeprosinami, małym rabatem i prośbą o dalszą cierpliwość. Mimo, że zupełnie się nie spodziewałam, w końcu uprzedzili już przy składaniu zamówienia.
W ogóle dziwi mnie, że w hm nie ma możliwości anulowania zamówienia. Sporo osób przenie zrezygnowało z paczek, a oni nie dość, że stracą czas na pakowanie, to jeszcze potem na rozliczenie zwrotów.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2017-12-14 o 14:34
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 14:34   #321
wink737
Zakorzenienie
 
Avatar wink737
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Ale w sytuacji, jak podaje Morelle - że kurier faktycznie miał ze sobą drobne - to osobiście nie wyobrażam sobie, że mogłabym komuś tej reszty nie wydać. Czy to jest mój obowiązek czy nie - mam możliwość, ktoś ma mniej do zapłaty to mu wydaję, to nie są moje pieniądze.
__________________




Tak dla wyzwania, jakiekolwiek by nie było
wink737 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 14:41   #322
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Cytat:
Napisane przez fir_anka Pokaż wiadomość
Ale się temat wywiązał, myślę że dużo zależy od dobrej woli kuriera mój mi zawsze grosiki chce oddawać a morelle nie uwziela się na niego i przecież specjalnie nie daje mu grubych aby miał problem i musiał szukać do wydania . To są przypadki wyjątkowe i moim zdaniem w dobrym tonie jest wydać resztę albo chociaż wykazać chęć wydania. To moja opinia . Mam też zgoła inne zdanie co to tego że to tylko ciuchy i nie ma co roztrząsać że są obsuwy kilkudniowe czy kilkutygodniowe. Lubię jak się każdy wywiązuje ze swojej pracy, płacimy za towar, za dostawę często także więc mamy prawo wymagać aby spelniono obietnice. Szczególnie że nie jest to pierwszy raz . Więc rozumiem rozgoryczenie osób które może nie znają specyfiki sklepu i liczyli że wszystko pójdzie gładko. Wybiórczo pozwalamy sobie oceniac profesje i sprzedawców że to tylko ludzie ze świętą ale jakby Pani w kadrach nie wypłaciła na czas pensji bo jest zarobiona bo ma dużo umów i dużo nowych pracowników do przeszkolenia np to niechętnie chyba byśmy jej 'wybaczali' że nie mamy np. na prezenty czy cokolwiek innego , a czekaliśmy że danego dnia kasa wpłynie .wiadomo to tylko ciuchy i oczywiście zrozumienie się przyda ale warto się uczyć na błędach i nie nawalac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się.

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Cytat:
Napisane przez wink737 Pokaż wiadomość
Ale w sytuacji, jak podaje Morelle - że kurier faktycznie miał ze sobą drobne - to osobiście nie wyobrażam sobie, że mogłabym komuś tej reszty nie wydać. Czy to jest mój obowiązek czy nie - mam możliwość, ktoś ma mniej do zapłaty to mu wydaję, to nie są moje pieniądze.
Zwłaszcza, że on jest u mnie praktycznie co dziennie. Za pierwszym razem nic nie pow. Bo to nie są duże kwoty. Ale właśnie z reguły płacę kartą i nie dysponuje gotówką. Tym bardziej jak sytuacja będzie w 2 str.


Chociaż jak były czasy kodu z newslettera, gdzie zamawialo się po 40 paczek dziennie to moj wcześniejszy kurier pamiętał, że za mało wydał. Albo np dawał mi więcej i potem ja mu mniej itd.

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Cytat:
Napisane przez asullka00 Pokaż wiadomość
Ja zazwyczaj płacę z góry, ale jak zdarzyło się, że do zapłaty miałam np 78,50 a dałam 80zl to głupio było mi czekać na resztę. Wtedy mówiłam, że reszty nie trzeba ale on i tak zazwyczaj szukał.
Chyba że reszta wynosiłaby kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych to wtedy chciałabym ją otrzymać, ale szarpać się o kilka złotych to tak średnio.
Jak się nie chce takich sytuacji to lepiej płacić z góry i problem z glowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czasami jest to nieopłacalne. Jak w hm

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Pouczający ton moich postów nie był moim zamiarem.
Odnosiłam się do twoich postów, wcześniej nie pisałaś, że oczekujesz raz na 15 paczek wydania reszty. Zdanie nie było tak sformułowane. Zresztą Twój czy mój pogląd na tę kwestię nie ma tu żadnego znaczenia. Są przepisy, regulaminy. Robiąc gdzieś zakupy akceptuje się je. I nie można mieć do nikogo pretensji o to, że nie robi czegoś, czego nie musi robić.
A robić komuś na złość, pozbawiać kogoś premii, bo samemu się nie dopilnuje swojego obowiązku jest naprawdę przykre.

Co do terminowości zamówień, też zgadzam się, że powinna chociaż pojawić się informacja o opóźnieniu, jakieś przeprosiny. Maile rozesłali dwa tygodnie po tym, jak ludzie wisieli na infolinii i fb. Już przed promocja powinni zmienić czas dostawy, wtedy każdy wiedziałby na co się pisze.
Przykładowo podczas dnia darmowej dostawy zamawiałam coś w jednym sklepie eko. Już przy zamówieniu pojawił mi się komunikat, że zamówienia mogą się wydłużyć i proszą o wyrozumiałość. Gdy nie wyrobili się w 4 dni, dostałam maila z przeprosinami, małym rabatem i prośbą o dalszą cierpliwość. Mimo, że zupełnie się nie spodziewałam, w końcu uprzedzili już przy składaniu zamówienia.
W ogóle dziwi mnie, że w hm nie ma możliwości anulowania zamówienia. Sporo osób przenie zrezygnowało z paczek, a oni nie dość, że stracą czas na pakowanie, to jeszcze potem na rozliczenie zwrotów.
Proponuję prześledzić kilka wątków wstecz to kontekst wypowiedzi będzie jasny.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 14:41   #323
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 097
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Straszenie policją na pewno nie jest ok, ale jak wyżej dziewczyny napisały nie każdy zamawia tam często i nie każdy wie, że na przesyłkę czeka się długo, a obecne 3 tygodnie oczekiwania to porażka. Jakby wszyscy poszli Twoim tokiem myślenia i przestali kupować w H&M to firma musiałaby się zlikwidować, a chyba nie ma takiego celu
Ja zamawialam pierwszy raz i żyje. Jak najbardziej rozumiem wkurzenie za czas realizacji ale jesteśmy tylko ludźmi. Pracownicy na pewno pracują. Może firma nie spodziewała się takiej ilości, może zatrudnila dodatkowych ludzi ale wyszło i tak za mało. Może ktoś zachorował, zwolnił się itp. To tylko ubrania a nie lek ratujący życie.

A jak ludziom przeszkadza, niech nie zamawiają, może hm bardziej się postara, kto wie.. Jeśli stracą klientów.
Z tym wydawaniem reszty.. Słabe jak kurier nie stara się znaleźć nawet żeby wydać tylko nawet zaokrągla do pełnej kwoty i taka podaje co mi się ostatnio zdarzyło. Co innego jak sprawdza i nie ma. Ale sam fakt podawania okrągłej, wyższej sumy to oszustwo i tyle. Ale o kilka groszy nie będę się kłócić. Staram się też mieć wyliczone.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 14:42   #324
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

morelle Naprawdę nie chciałam Cię pouczać ale jak nic nie powiedziałaś, to może uznał to za napiwek?
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 14:44   #325
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Zwłaszcza jak ma te drobne tylko mu się szukać nie chce bo ludzie właśnie nie upominają się.

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
morelle Naprawdę nie chciałam Cię pouczać ale jak nic nie powiedziałaś, to może uznał to za napiwek?
Teraz raczej już nie uznał.

Szkoda że w hm nie można płacić kartą u kuriera.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 14:44   #326
wink737
Zakorzenienie
 
Avatar wink737
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Zgadzam się.

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------



Zwłaszcza, że on jest u mnie praktycznie co dziennie. Za pierwszym razem nic nie pow. Bo to nie są duże kwoty. Ale właśnie z reguły płacę kartą i nie dysponuje gotówką. Tym bardziej jak sytuacja będzie w 2 str.


Chociaż jak były czasy kodu z newslettera, gdzie zamawialo się po 40 paczek dziennie to moj wcześniejszy kurier pamiętał, że za mało wydał. Albo np dawał mi więcej i potem ja mu mniej itd.

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------



Czasami jest to nieopłacalne. Jak w hm

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------



Proponuję prześledzić kilka wątków wstecz to kontekst wypowiedzi będzie jasny.
Też wolałam "mojego kuriera" z czasów newsletter'a. Z obecnym już się dotarłam, po pierwszej akcji jaką mi wywinął - zostawiając paczkę gdzie indziej, bez uzgodnienia tego ze mną, ale niesmak pozostał.

Orientujecie się może, czy w stacjo są na wyprzedaży jeans'y modelujące? Plus ewentualnie w jakiej cenie?
__________________




Tak dla wyzwania, jakiekolwiek by nie było
wink737 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 14:47   #327
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Nie raz mu szłam na rękę. Wiem, że przy zmianie terminu doręczenia dpd dostaje po premii. Więc zostawia mi paczki na klatce i podpisuje sobie odbiór. Ja za kilka dni je zabieram. Więc staram się wyjść na przeciw.
Tym bardziej nie wydawanie reszty jak się ją ma uważam za niefajne.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 15:35   #328
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Ja kiedyś przełożyłam odbiór paczki z hm na następny dzień. Paczka był za pobraniem. Kurier spotkał na drodze moją mamę i wcisnął jej tą paczkę. Oczywiście zadzwoniłam do niego i wywiązała się nie przyjemna rozmowa....złożyłam na niego skargę. Zazwyczaj nie proszę o wydawanie 2-3 zł. Ale temu kurierowi place za paczki co do grosza.
Poza tym kelner też wykonuje swoją pracę a jednak miło jest zostawić napiwek i tak się też przyjęło.
Niektórzy wydają na zakupy miesięcznie kilkaset złotych albo nawet kilka tysięcy a żałują kurierowi 50 gr....
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 15:40   #329
fir_anka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 676
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
Ja kiedyś przełożyłam odbiór paczki z hm na następny dzień. Paczka był za pobraniem. Kurier spotkał na drodze moją mamę i wcisnął jej tą paczkę. Oczywiście zadzwoniłam do niego i wywiązała się nie przyjemna rozmowa....złożyłam na niego skargę. Zazwyczaj nie proszę o wydawanie 2-3 zł. Ale temu kurierowi place za paczki co do grosza.
Poza tym kelner też wykonuje swoją pracę a jednak miło jest zostawić napiwek i tak się też przyjęło.
Niektórzy wydają na zakupy miesięcznie kilkaset złotych albo nawet kilka tysięcy a żałują kurierowi 50 gr....
Co do ostatniego - ludzie wydają swoje pieniądze (najczęściej)więc sposób w jaki wydają choćby grosz i komu uznają że warto je dać pozostawmy im samym może lepiej przejść do przyjemniejszych spraw bo temat stal się drażliwy.
Odebrałam paczki z kaszmirowym czapkami , trochę są jednak czepkami ale stercza/zwisają na czubku . Dla mnie ni to obcisla czapka typu czepek ni to luzacka zwisająca , zależy pewnie od ksztaltu głowy jak leży, u mnie średnio aczkolwiek jest milutka i nie chce mi się zwracać, za 50zl ok choć, za 100zl wg mnie nie warto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fir_anka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-14, 16:27   #330
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: H&M i rozmowy o wszystkim co z nim niezwiązane :) cz. 27

[1=818b6f2de5dfa79adb4775d e183f054ac63b96e9_6594a3f aefca2;79680611]Do niczego nie piję. Po prostu przeciętny człowiek nie wie jak wygląda taka praca. Jeśli wiadomo że hm wysyła długo i to komuś przeszkadza to niech nie zamawia, proste.
Dali duże obniżki, są efekty. Zalando w porównaniu do hm miało marne przeceny.
Jakby hm nie zrobił przecen to też by było źle.
Dalej uważam że to tylko ubrania i nie ma sensu straszyć ich policja jak niektórzy na fb.
Wiadomo że każdy chce szybko dostać ale reakcja niektórych przesadzona.
Pozostaje więcej nie zamawiać i tyle.


Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Serio ktoś straszył ich policja? cos ominelam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-29 06:28:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.