Swarovski - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Porady na temat mody i stylu oraz sposobu ubierania się. Wielka moda, Twoja moda - lub po prostu wszystko o ciuchach, butach i dodatkach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-02-13, 20:24   #211
Brook
Zakorzenienie

Dot.: Najnowsza biżuteria Swarovski - co sądzicie, warto?

Hej, marta ja mam bizuterie i moja mama ze Swarovskiego od paru lat, zarówno kolczyki jak i bransoletki, nic się nie ściera, nic nie żółknie i nawet nie widac zarysowań, jak najbardziej można zainwestowac w biżuterie od nich

Brook jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 22:33   #212
triss_k
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez marta901 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim. Mam pytanie, czy któraś z Wizażanek kupiła biżuterię od Swarovskiego? Nie chodzi mi o klasyczne kryształki, np. serduszka na srebrnych elementach itp, ale o najnowsze kolekcje w salonach, np. bransoletki z serii Remix i tym podobne. Mam jedną i zastanawiam się, z czego one są zrobione, nigdzie nie można znaleźć takiej informacji. Biżuteria ta na pewno nie jest srebrna, za to jest rodowana i ładnie się prezentuje, jak prawdziwe cacka jubilerskie. Z tym że jestem ciekawa, jak długo trwa ten efekt, czy rod nie zejdzie zbyt szybko, czy ta biżuteria ma względną trwalość w stosunku do cen zwalających z nóg (w końcu to sztuczna). Czy w ogóle jest warta tych pieniędzy...
Swarovski w swoich salonach oferuje biżuterię modową, czyli sztuczną (nie ze złota czy srebra - kryształy są najczęściej klejone, nie oprawiane jak w tradycyjnej biżu).

Metale to (od 'wierzchu' patrząc)
- rod lub złoto żółte lub różowe lub ruten (ciemny platynowiec, kiedyś bywał w kolekcjach, teraz rzadziej) - to info znajdziesz na pudełku albo na takiej plastikowej 'metce', np. GOS=złoto, RHS=rhodium, czyli rod
- pod spodem pallad,
- następnie miedź (jeśli się ściera wierzchnia warstwa, to właśnie różowa miedź wyłazi spod spodu)
- a w samym środku jakiś stop metali nieszlachetnych.

Biżuteria nie uczula bo ze skórą kontakt ma tylko albo bardzo szlachetny rod albo złoto 24K. Niestety złoto jest miękkie, więc z czasem się ściera, biżuteria w srebrnym kolorze (rodowana) jest trochę trwalsza. Masz gwarancję 2 lata na biżuterię i na tyle jest zakładana jej trwałość. Nie wolno się kąpać w kryształach, psikać perfumami czy lakierem do włosów, czasem warto je przetrzeć miękką szmatką albo - w przypadku drobnych kryształków - miękką szczoteczką do zębów. Jeśli się o nią dba, to spokojnie posłuży dłużej niż 2 lata, ale nie ma się co czarować - to nie są klejnoty, które przekażesz córce w posagu.

To tylko szkło kryształowe, które jest delikatne, kruche i nietrwałe, ale bardzo efektowne. O ile dobrze pamiętam, to w skali Mohsa mają chyba 5 lub 6. Nie można ich traktować jak brylanty czy cyrkonie, bo po prostu nimi nie są

Nie polecam pierścionków, breloków i etui na telefony - łatwo je obtłuc, zarysować, zamoczyć itp. Kolczyki czy wisiorki jak najbardziej, bransoletki też.
triss_k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 23:32   #213
marta901
Rozeznanie

Ooooo, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź....

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Hej, marta ja mam bizuterie i moja mama ze Swarovskiego od paru lat, zarówno kolczyki jak i bransoletki, nic się nie ściera, nic nie żółknie i nawet nie widac zarysowań, jak najbardziej można zainwestowac w biżuterie od nich
Dzięki za info teraz już jaśniej w głowie.
Stary 2018-02-14, 15:42   #214
triss_k
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez marta901 Pokaż wiadomość
Ooooo, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź....

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Nie ma sprawy Teoretycznie każda ekspedientka w salonie powinna Ci powiedzieć to samo, ale a tym różnie bywa
triss_k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 16:00   #215
pingwin2
Zakorzenienie

Pierwszy raz zrobiłam zakupy 15 lat temu, ma obecnie około 50 rzeczy: kolie, naszyjniki, bransoletki, pierścionek, opaskę. Pierścionek nosze od 10 lat na codzień i nic się nie dzieje. Cała biżuteria jest w stanie idealnym.

Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu

pingwin2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 17:02   #216
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz zrobiłam zakupy 15 lat temu, ma obecnie około 50 rzeczy: kolie, naszyjniki, bransoletki, pierścionek, opaskę. Pierścionek nosze od 10 lat na codzień i nic się nie dzieje. Cała biżuteria jest w stanie idealnym.
Pingu, mam niemal identycznie jak Ty
Dodam tylko, ze mi w jednych kolczykach starła sie zewnętrzna warstwa i zapięcie sie nieco skopało, ale jak na tyle lat ile je mam, to drozbiazg. No i w jednym pierścionku mam obtłuczony krysztalek, ale to juz uderzyłam sie nim i miał prawo sie tak zrobić
Btw dzisiaj kolejna rzecz mi doszła do rodziny swarovskiego

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 62 196 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Corii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 17:40   #217
pingwin2
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Pingu, mam niemal identycznie jak Ty
Dodam tylko, ze mi w jednych kolczykach starła sie zewnętrzna warstwa i zapięcie sie nieco skopało, ale jak na tyle lat ile je mam, to drozbiazg. No i w jednym pierścionku mam obtłuczony krysztalek, ale to juz uderzyłam sie nim i miał prawo sie tak zrobić
Btw dzisiaj kolejna rzecz mi doszła do rodziny swarovskiego

A co kupiłaś? Z tego co kojarzę to masz te bransoletki takie świecące jakby sznury, super są, też bym chciała, ale zanim dojdę to wydam na coś innego.

Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu

pingwin2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 17:59   #218
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość

A co kupiłaś? Z tego co kojarzę to masz te bransoletki takie świecące jakby sznury, super są, też bym chciała, ale zanim dojdę to wydam na coś innego.
A do kompletu pierścionek z łabędziem
Tak, one sa bardzo fajne, a teraz w tylu juz kolorach i nawet potrójne ze jest w czym wybierać

Live long and prosper
🖖🏻

WYMIANKA

Semper fi !
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 62 196 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Corii jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
swarovski biżuteria

Nowe wątki na forum Moda

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości