Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-01, 11:19   #4921
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Czyli wychodzi na to ze jestem latem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 11:32   #4922
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
Czyli wychodzi na to ze jestem latem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Są też inne zimne typy (jeśli jesteś pewna, że pasują Ci TYLKO zimne kolory). Jedynym latem o zimnej kolorystyce jest chłodne lato. Zgaszone lato lubi barwy ciepłe i zimne (pod warunkiem, że są zgaszone), a jasne lato neutralne i lekko ciepłe (blisko mu do jasnej wiosny). Więc jak widzisz samo określenie, że jest się latem nie daje właściwie nic, a oczy i włosy nie są podstawowym wyznacznikiem typu.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-07-01 o 11:34
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 11:33   #4923
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Trudna sprawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 11:44   #4924
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
Trudna sprawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pierwszy rzut oka trudna. Jak się trochę czasu poświęci na przyjrzenie się analizie kolorystycznej, to puzzle wskakują na swoje miejsce, bo jest ona bardzo logiczna. Ale nie polega na tym, że mam brązowe włosy i szaro-niebieskie oczy, to jestem na pewno typem X.

Ta sukienka na pierwszym zdjęciu wygląda na moim monitorze na dość sprany, chłodny róż, więc jeśli ona na Tobie czy Ty w niej wyglądasz ponuro, to nie jest to po prostu Twoja kolorystyka i żadne jasne sandałki czy torebka tego nie zmienią. Typ zgaszony, mało kontrastowy rozkwitnie w takich barwach bez żadnych dodatków.
Na modelce ten kolor nie wygląda na zgaszony.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 11:48   #4925
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Na modelce to tylko fason. Znajoma mowi ze mi pasuje sukienka. Musza ja skrocic, czuje sie w niej powaznie niz lekko. Wtedy moze lepiej dobiore dodatki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 12:14   #4926
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Kolor przypomina ten, taka zgaszona fuksja 500_500_productGfx_e7a8ac5fdbbdf3eee7e238bfa9f26522.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 12:37   #4927
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
Kolor przypomina ten, taka zgaszona fuksja Załącznik 7581856

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może być kolor dla chłodnego lub zgaszonego lata. Teraz pozostaje pytanie czy sukienka wydaje Ci się ponura, bo po prostu nie podoba Ci się kolor, czy wygląda na Tobie ponuro, bo nie jest dla Twojego typu kolorystycznego.
A co do wyglądania poważnie to też zależy od wielu rzeczy. Jeśli ubierasz się na co dzień inaczej, np sportowo, albo nosisz tylko spodnie, to założenie jakiejkolwiek sukienki sprawi, że poczujesz się inaczej: poważnie, wyjściowo itd. To niekoniecznie musi mieć związek z długością. Jeśli chcesz ją oddać do skrócenia, to najpierw sobie ją podwiń w domu (szpilkami czy agrafkami) i oceń czy się czujesz mniej poważnie. Bo moim zdaniem ta sukienka sama w sobie w ogole nie jest poważna (oceniam po zdjęciu na modelce).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-01, 12:38   #4928
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Raczej wydaje mi sie ponuro, ten wzor przytłacza. Musze nauczyć się ja nosić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 12:55   #4929
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
Raczej wydaje mi sie ponuro, ten wzor przytłacza. Musze nauczyć się ja nosić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli wzór Cię przytłacza, to moim zdaniem wiele się z tym nie da zrobić. Jednym pasuje geometria, innym drobne kwiatuszki, innym rozmyte pastelowe wzorki, jeszcze innym krzykliwe, ekstrawaganckie nadruki i trzeba po prostu tutaj znaleźć swój rodzaj wzorów. Nie ma kobiet, którym pasuje wszystko.

Nie wiem, może ktoś inny zaproponuje jakieś rozwiązanie. W moim przypadku przytłaczający wzór nie daje się niczym złagodzić, a dodatki wnoszą jeszcze więcej chaosu.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-07-01 o 12:59
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 15:28   #4930
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

niezależnie od tego jaki kolor ma ta sukienka, jeśli wygląda jak na zdjęciu nr 2 to z całą pewnością nie jest sukienka elegancka na wyjście, ale zwykły codzienniak do biegania. trampki, baletki, sandałki.... nie udawajmy, że to kreacja na koktajl i będzie okej.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 15:42   #4931
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli ubierasz się na co dzień inaczej, np sportowo, albo nosisz tylko spodnie, to założenie jakiejkolwiek sukienki sprawi, że poczujesz się inaczej: poważnie, wyjściowo itd. To niekoniecznie musi mieć związek z długością.
Całkiem prawdopodobne, że tak jest w tym przypadku (chyba że Autorka wyprowadzi mnie z błędu ). Ja, na ten przykład, chodzę w zasadzie codziennie w sukienkach i dla mnie model zaprezentowany wyżej, to ewidentny codzienniaczek.
I nawet, jeśli kolor jest zgaszony, to nie nazwałabym tej sukienki ponurą.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-01, 16:51   #4932
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Całkiem prawdopodobne, że tak jest w tym przypadku (chyba że Autorka wyprowadzi mnie z błędu ). Ja, na ten przykład, chodzę w zasadzie codziennie w sukienkach i dla mnie model zaprezentowany wyżej, to ewidentny codzienniaczek.
I nawet, jeśli kolor jest zgaszony, to nie nazwałabym tej sukienki ponurą.
Dla mnie to też jest sukienka, w której można wyskoczyć do spożywczaka.
Kolor by mi pewnie pasował, bo jestem zgaszonym latem, ale wzorek też by mnie mógł przytłoczyć (zarówno motyle jak i kwiatki). Na ostateczny efekt składają się zresztą różne czynniki, może pasować krój, kolor, materiał, a właśnie wzorek wszystko zepsuje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-06, 20:47   #4933
lifeswhatyoumakeit
Raczkowanie
 
Avatar lifeswhatyoumakeit
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

https://www.gino-rossi.com/on/obuwie...f9-r500-0087-0

Co sądzicie o tych butach ?? Pasują do jasnych/granatowych/szarych jeansów, chinosów. Czy jak zobaczyłybyście delikwenta na randce w takich butach nie uciekałybyście w popłochu ?(żarcik)

Ogólnie szukam czegoś w stylu chukka, ciężko w Polsce coś znaleźć z tego co widzę (albo to ja nie umiem szukać), to jest takie... podobne.

Edytowane przez lifeswhatyoumakeit
Czas edycji: 2018-07-06 o 20:51
lifeswhatyoumakeit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 11:25   #4934
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 688
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez lifeswhatyoumakeit Pokaż wiadomość
https://www.gino-rossi.com/on/obuwie...f9-r500-0087-0

Co sądzicie o tych butach ?? Pasują do jasnych/granatowych/szarych jeansów, chinosów. Czy jak zobaczyłybyście delikwenta na randce w takich butach nie uciekałybyście w popłochu ?(żarcik)

Ogólnie szukam czegoś w stylu chukka, ciężko w Polsce coś znaleźć z tego co widzę (albo to ja nie umiem szukać), to jest takie... podobne.

Według mnie są w porządku. Nie uciekłabym
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 11:30   #4935
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

[1=1b006c1cc4b33fb32b0a741 c96d131cb0dc83f78_5f5d531 644303;84675731]Według mnie są w porządku. Nie uciekłabym [/QUOTE]

Ja też nie. Zdecydowanie lepsze od każdych butów sportowych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 11:32   #4936
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez lifeswhatyoumakeit Pokaż wiadomość
https://www.gino-rossi.com/on/obuwie...f9-r500-0087-0

Co sądzicie o tych butach ?? Pasują do jasnych/granatowych/szarych jeansów, chinosów. Czy jak zobaczyłybyście delikwenta na randce w takich butach nie uciekałybyście w popłochu ?(żarcik)

Ogólnie szukam czegoś w stylu chukka, ciężko w Polsce coś znaleźć z tego co widzę (albo to ja nie umiem szukać), to jest takie... podobne.
Podobają mi się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 14:52   #4937
lifeswhatyoumakeit
Raczkowanie
 
Avatar lifeswhatyoumakeit
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Dzięki za opinie. Też mi się podobały na zdjęciach jednak w rzeczywistości okazały się takie sobie. Więc szukam dalej


https://www.gino-rossi.com/on/obuwie...f9-r500-1700-0

z kolei mam taki but, pytanie - co sądzicie o połączeniu tego koloru z czarnymi jeansami?? HIT CZY KIT ??
Ewentualnie do jakich kolorów spodni najbardziej to pasuje??

Edytowane przez lifeswhatyoumakeit
Czas edycji: 2018-07-07 o 15:19
lifeswhatyoumakeit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 15:50   #4938
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 688
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez lifeswhatyoumakeit Pokaż wiadomość
Dzięki za opinie. Też mi się podobały na zdjęciach jednak w rzeczywistości okazały się takie sobie. Więc szukam dalej


https://www.gino-rossi.com/on/obuwie...f9-r500-1700-0

z kolei mam taki but, pytanie - co sądzicie o połączeniu tego koloru z czarnymi jeansami?? HIT CZY KIT ??
Ewentualnie do jakich kolorów spodni najbardziej to pasuje??

Ja mam ciarki na widok tych ściągaczy, ale to raczej mój prywatny odchył.
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 16:09   #4939
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez lifeswhatyoumakeit Pokaż wiadomość
Dzięki za opinie. Też mi się podobały na zdjęciach jednak w rzeczywistości okazały się takie sobie. Więc szukam dalej


https://www.gino-rossi.com/on/obuwie...f9-r500-1700-0

z kolei mam taki but, pytanie - co sądzicie o połączeniu tego koloru z czarnymi jeansami?? HIT CZY KIT ??
Ewentualnie do jakich kolorów spodni najbardziej to pasuje??
Czarne jeansy bym sobie do tych butow odpuscila. Granat chyba ok, wszelkie niebieskosci, ciemniejszy jasniejszy niebieski Szarosci nie. Brązy tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-07, 19:33   #4940
lifeswhatyoumakeit
Raczkowanie
 
Avatar lifeswhatyoumakeit
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

[1=1b006c1cc4b33fb32b0a741 c96d131cb0dc83f78_5f5d531 644303;84680196]Ja mam ciarki na widok tych ściągaczy, ale to raczej mój prywatny odchył.[/QUOTE]

Mnie się właśnie podobają te całe sztyblety ogólnie zauważyłem ostatnio upodobanie do butów bez sznurówek np. właśnie te sztyblety, białe vansy slip on czy jakieś dobre monki.


Cytat:
Czarne jeansy bym sobie do tych butow odpuscila. Granat chyba ok, wszelkie niebieskosci, ciemniejszy jasniejszy niebieski Szarosci nie. Brązy tak.
Rzeczywiście niebieskie odcienie będą świetne. Świetnie to wygląda z jaśniejszymi odcieniami.

Ale ten czarny nadal mnie troszeczkę intryguje :P pooglądałem sobie trochę "sztybletowych inspiracji" i nieraz się pojawiało take zestawienie.

U mnie wygląda to na luźno tak:
https://ibb.co/d543e8

Mnie się to podoba ale wiem, że często mam inny odbiór piękna niż inni jakby to naprawdę było takie złe, to proszę, naprostujcie!

pozdrawiam
lifeswhatyoumakeit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-07, 20:04   #4941
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 345
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez lifeswhatyoumakeit Pokaż wiadomość
Mnie się właśnie podobają te całe sztyblety ogólnie zauważyłem ostatnio upodobanie do butów bez sznurówek np. właśnie te sztyblety, białe vansy slip on czy jakieś dobre monki.




Rzeczywiście niebieskie odcienie będą świetne. Świetnie to wygląda z jaśniejszymi odcieniami.

Ale ten czarny nadal mnie troszeczkę intryguje pooglądałem sobie trochę "sztybletowych inspiracji" i nieraz się pojawiało take zestawienie.

U mnie wygląda to na luźno tak:
https://ibb.co/d543e8

Mnie się to podoba ale wiem, że często mam inny odbiór piękna niż inni jakby to naprawdę było takie złe, to proszę, naprostujcie!

pozdrawiam
Dla mnie sztyblety są takie sobie. Te buty, które wrzuciłeś wcześniej bardziej mi się podobały, szkoda że na żywo nie zachwycają.

Ta stylizacja ze zdjęcia nie za bardzo mi leży. Za jasne buty, za ciemne spodnie. Tak jak ktoś wyżej pisał, z innymi kolorem spodni będzie to wyglądało lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-08, 11:00   #4942
Madame_Rose
IG => @madamerose1111
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 353
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Dziewczyny wybieram się na koncert RS dziś wieczorem. Poradzicie proszę - Taki strój będzie odpowiedni?

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-07-26 o 11:16 Powód: Przywrocenie treści posta
Madame_Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-17, 11:58   #4943
IloveFASHION007
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 151
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Te sztyblety z linką są okej, ale też nie zachwycają.
IloveFASHION007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 12:09   #4944
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Myslicie, ze ten kolor bedzie pasowac do bladej skory, bardziej rozowej, niz zoltej?
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 12:35   #4945
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Myslicie, ze ten kolor bedzie pasowac do bladej skory, bardziej rozowej, niz zoltej?
Wygląda na kolor dla wszystkich typów jesiennych, one są ciepłe. Ewentualnie to kolor dla zgaszonego lub jasnego lata - to są typy neutralne, pasują im zarówno ciepłe, jak i chłodne kolory.
Jeśli Twój opis "blada, różowa" oznacza typ chłodny, to to nie jest kolor dla Ciebie.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-07-27 o 12:46
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 13:07   #4946
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wygląda na kolor dla wszystkich typów jesiennych, one są ciepłe. Ewentualnie to kolor dla zgaszonego lub jasnego lata - to są typy neutralne, pasują im zarówno ciepłe, jak i chłodne kolory.
Jeśli Twój opis "blada, różowa" oznacza typ chłodny, to to nie jest kolor dla Ciebie.
Wlasnie nie wiem, czy jestem ciepla, czy chlodna, wlosy i oczy zdecydowanie cieple, a co do skory to sama nie wiem Bardzo jasna, rozowawa, mala ilosc piegow, na ciele duzo mniej rozowa, niz na buzi.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 14:26   #4947
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Wlasnie nie wiem, czy jestem ciepla, czy chlodna, wlosy i oczy zdecydowanie cieple, a co do skory to sama nie wiem Bardzo jasna, rozowawa, mala ilosc piegow, na ciele duzo mniej rozowa, niz na buzi.
Trudno po tym coś ocenić, najlepiej się zanalizować na podstawie tego, jakie kolory najbardziej pasują, a jakie zdecydowanie nie i wychodząc od tego krok po kroku dociera się do swojego właściwego typu i wtedy wybieranie odpowiednich kolorów ubrań staje się łatwiejsze.

Ja też jestem blada i różowawa i myślałam długo, że jestem typem zimnym, ale skończyło się na tym, że zgaszonym neutralnym (zgaszonym latem). Ostatecznym potwierdzeniem tej diagnozy było dla mnie to, że wśród podkładów mineralnych najgorzej wyglądałam w ciepłych tonacjach, najlepiej w neutralnych, zbalansowanych, a w zimnych miałam wyostrzone rysy twarzy i wyglądałam trochę niezdrowo. No i test pomadek mi bardzo pomógł, ale to dopiero jak się waha pomiędzy dwoma różnymi typami, bo testować pomadki dla wszystkich 12 typów to trochę mało ekonomiczna opcja

A żółty to jest dość trudny kolor, wielu osobom trudno jest znaleźć swój odcień żółci.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-07-27 o 14:29
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-28, 12:10   #4948
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Trudno po tym coś ocenić, najlepiej się zanalizować na podstawie tego, jakie kolory najbardziej pasują, a jakie zdecydowanie nie i wychodząc od tego krok po kroku dociera się do swojego właściwego typu i wtedy wybieranie odpowiednich kolorów ubrań staje się łatwiejsze.

Ja też jestem blada i różowawa i myślałam długo, że jestem typem zimnym, ale skończyło się na tym, że zgaszonym neutralnym (zgaszonym latem). Ostatecznym potwierdzeniem tej diagnozy było dla mnie to, że wśród podkładów mineralnych najgorzej wyglądałam w ciepłych tonacjach, najlepiej w neutralnych, zbalansowanych, a w zimnych miałam wyostrzone rysy twarzy i wyglądałam trochę niezdrowo. No i test pomadek mi bardzo pomógł, ale to dopiero jak się waha pomiędzy dwoma różnymi typami, bo testować pomadki dla wszystkich 12 typów to trochę mało ekonomiczna opcja

A żółty to jest dość trudny kolor, wielu osobom trudno jest znaleźć swój odcień żółci.
Ja nawet nie wiem za bardzo, jak sie do tego zabrac
Nigdy nie mialam nic zoltego ani pomaranczowego, bo wychodzilam z zalozenia, w sumie nie wiem skad wzietego, ze te kolory wybitnie mi nie pasuja, podobnie czerwien, do ktorej jestem za rozowa na buzi.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-28, 14:02   #4949
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja nawet nie wiem za bardzo, jak sie do tego zabrac
Nigdy nie mialam nic zoltego ani pomaranczowego, bo wychodzilam z zalozenia, w sumie nie wiem skad wzietego, ze te kolory wybitnie mi nie pasuja, podobnie czerwien, do ktorej jestem za rozowa na buzi.
Większość kolorów pasuje każdemu, tylko trzeba pośród nich znaleźć swój odcień i tutaj odgrywają rolę takie czynniki jak:
-natężenie koloru (są typy rozkwitające w jaskrawych barwach, a inne w rozmytych)
-jasność (niektóre typy lepiej wyglądają w jasnych barwach np jasne lato, jasna wiosna)
-temperatura (są typy zimne, ciepłe oraz neutralne, które mogą nosić zarówno ciepłe jak zimne kolory - u nich większe znaczenie mają te cechy wymienione wyżej niż temperatura).


Każdy typ ma swoją czerwień. Czerwień nie musi być jaskrawa, makowa - taka pasuje wiosnom, które lubią wyraziste i ciepłe kolory.
Pomarańcz to rzeczywiście trudny kolor, bo on jest z zasady ciepły, a jak do tego jeszcze ma mocne natężenie, to zimne\neutralne\zgaszone typy będą się w nim prezentować wybitnie niekorzystnie. Być może jesteś właśnie którymś z tych typów.


Dla mnie najprościej było zacząć szukanie od mierzenia kolorów na przeciwnych biegunach natężenia danej cechy. To znaczy np brałam na tapetę cechę "natężenie" i wyszukiwałam w domu ciuchy/tkaniny (może być wszystko, ubrania niekoniecznie własne, ręczniki, poszewki) o mocnych, wyrazistych kolorach i przeciwne - rozmyte, przyszarzałe, zgaszone. I przykładałam je do siebie obserwując w lusterku, jak zmienia się moja twarz (bez makijażu i w dziennym świetle), które kolory wyostrzają moje niedoskonałości, a które je łagodzą.
Potem sięgałam po kolory ciepłe i zimne i to samo.
Na końcu po jasne i ciemne.
Oczywiście to nie jest coś, co można stwierdzić po kwadransie, na początku to nawet nie zawsze łatwo powiedzieć, jak dany kolor działa, chociaż przeważnie szybko można wyłapać, co bardzo robi krzywdę. Tylko trzeba jeszcze opisać konkretniej kolor, a więc nie samo "czerwony", bo to nic nie mówi.
Po kilku takich sesjach próbnych zaczyna się coś więcej dostrzegać, a przynajmniej jakiś punkt wyjścia.

Stratą czasu jest wklejanie swojej twarzy w paincie do róznych palet kolorystycznych, próba określenia się po kolorze żył czy oczu, podobnie jak porównywanie się do gwiazd, które z reguły noszą mocne makijaże. Problemowe może być określanie po zdjęciach, bo po pierwsze aparat ma zawsze jakieś ustawienia, które narzucają kolorystykę zdjęcia - nigdy nie wiesz, na ile aparat przekłamał barwy. Po drugie przeważnie te zdjęcia ogląda się potem na monitorze, który też ma swoje ustalenia kolorystyczne i też po raz kolejny filtruje kolorystykę.
Najłatwiejszą opcją jest danie się zanalizować się jakiemuś specjaliście. Tylko to oczywiście kosztuje.

Jak chcesz to zajrzyj na wątek o analizie KLIK, dziewczyny mają tam naprawdę dużą wiedzę.

Dla mnie znalezienie swojego typu ogromnie ułatwia zakupy, bo nie muszę się zdawać na fatalne oświetlenie przymierzalni oraz z góry odrzucam kolory, które wiem, że mnie szpecą. Poza tym o wiele łatwiej mi znaleźć pasującą pomadkę oraz róż (są listy odcieni dla każdego typu), a latami miałam z tym problem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-28, 14:26   #4950
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Większość kolorów pasuje każdemu, tylko trzeba pośród nich znaleźć swój odcień i tutaj odgrywają rolę takie czynniki jak:
-natężenie koloru (są typy rozkwitające w jaskrawych barwach, a inne w rozmytych)
-jasność (niektóre typy lepiej wyglądają w jasnych barwach np jasne lato, jasna wiosna)
-temperatura (są typy zimne, ciepłe oraz neutralne, które mogą nosić zarówno ciepłe jak zimne kolory - u nich większe znaczenie mają te cechy wymienione wyżej niż temperatura).


Każdy typ ma swoją czerwień. Czerwień nie musi być jaskrawa, makowa - taka pasuje wiosnom, które lubią wyraziste i ciepłe kolory.
Pomarańcz to rzeczywiście trudny kolor, bo on jest z zasady ciepły, a jak do tego jeszcze ma mocne natężenie, to zimne\neutralne\zgaszone typy będą się w nim prezentować wybitnie niekorzystnie. Być może jesteś właśnie którymś z tych typów.


Dla mnie najprościej było zacząć szukanie od mierzenia kolorów na przeciwnych biegunach natężenia danej cechy. To znaczy np brałam na tapetę cechę "natężenie" i wyszukiwałam w domu ciuchy/tkaniny (może być wszystko, ubrania niekoniecznie własne, ręczniki, poszewki) o mocnych, wyrazistych kolorach i przeciwne - rozmyte, przyszarzałe, zgaszone. I przykładałam je do siebie obserwując w lusterku, jak zmienia się moja twarz (bez makijażu i w dziennym świetle), które kolory wyostrzają moje niedoskonałości, a które je łagodzą.
Potem sięgałam po kolory ciepłe i zimne i to samo.
Na końcu po jasne i ciemne.
Oczywiście to nie jest coś, co można stwierdzić po kwadransie, na początku to nawet nie zawsze łatwo powiedzieć, jak dany kolor działa, chociaż przeważnie szybko można wyłapać, co bardzo robi krzywdę. Tylko trzeba jeszcze opisać konkretniej kolor, a więc nie samo "czerwony", bo to nic nie mówi.
Po kilku takich sesjach próbnych zaczyna się coś więcej dostrzegać, a przynajmniej jakiś punkt wyjścia.

Stratą czasu jest wklejanie swojej twarzy w paincie do róznych palet kolorystycznych, próba określenia się po kolorze żył czy oczu, podobnie jak porównywanie się do gwiazd, które z reguły noszą mocne makijaże. Problemowe może być określanie po zdjęciach, bo po pierwsze aparat ma zawsze jakieś ustawienia, które narzucają kolorystykę zdjęcia - nigdy nie wiesz, na ile aparat przekłamał barwy. Po drugie przeważnie te zdjęcia ogląda się potem na monitorze, który też ma swoje ustalenia kolorystyczne i też po raz kolejny filtruje kolorystykę.
Najłatwiejszą opcją jest danie się zanalizować się jakiemuś specjaliście. Tylko to oczywiście kosztuje.

Jak chcesz to zajrzyj na wątek o analizie KLIK, dziewczyny mają tam naprawdę dużą wiedzę.

Dla mnie znalezienie swojego typu ogromnie ułatwia zakupy, bo nie muszę się zdawać na fatalne oświetlenie przymierzalni oraz z góry odrzucam kolory, które wiem, że mnie szpecą. Poza tym o wiele łatwiej mi znaleźć pasującą pomadkę oraz róż (są listy odcieni dla każdego typu), a latami miałam z tym problem.
Probowalam roznych odcieni czerwieni, i mam wrazenie, ze zaden mi nie sluzy, za to z rozem mam odwrotnie, w kazdym czuje sie dobrze i mam wrazenie, ze dobrze wygladam.
W wolnej chwili podczytam troche watek o analizie kolorystycznej, kiedys juz tam zajrzalam, ale dla mnie to, o czym dziewczyny tam pisza to jakas czarna magia jest, nic nie rozumiem
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-15 18:59:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.