Miranda Kerr i inne tematy część IV - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-12, 14:42   #1291
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Ja myślę, że dzieci 3-letnie, a nawet 7-10 letnie nie wiedzą jeszcze, czy są wierzące, czy nie. Chodzą na religię, bo się im każe. Koncept wiary i Boga nie jest jasny i czytelny w tak młodym wieku. W tym wieku powinniśmy raczej mówić o indoktrynacji niż o wierze.

Jejku, przecież Ty nie karzesz swojej chodzić, to w czym masz problem, że inna matka swoje dziecko wysyła. Czy jesteś w stanie zaakceptować odmienny od Twojego światopogląd? I to nie jest jakiś przymus dla tych dzieci, dla mnie nie był


Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Serio? Nikt dzieciom niczego nie kładzie do głowy? To co robią na tych lekcjach i o czym słuchają? O Czerwonym Kapturku i Sierotce Marysi?

Ale co mają kłaść? Uczą zasad wiary. No po to się na te lekcje chodzi.
Jak ktoś nie chce dziecka o tym uczyć to nie wysyła dziecka na religię. I ponownie W CZYM MASZ PROBLEM? Chcesz decydować o czym mają tam uczyć? Nie rozumiem w ogóle takiej postawy



Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Wydawało mi się, że napisałam jasno, o co mi chodzi. Jeśli nie, to trudno. Już czytelniej nie potrafię.

Z Twoich wypowiedzi wynika, ze lekcje religii nie powinny odbywać się w szkole. Znakomita większość społeczeństwa, których dzieci chodzą do szkoły jest przeciwnego zdania. Zaakceptuj to.
Korzystasz z prawa: nie posyłania dziecka na te lekcje to daj wolność innym: wysyłania swoich dzieci, skoro taką mają potrzebę.
Tu upatruje Twojego braku tolerancji. Bo Ty uważasz, ze nie powinno być tych lekcji w szkole, a zastanowiłaś się nad opinią pozostałych rodziców. Gdybyś zarządziła głosowanie w swojej klasie? To jaki wynik byłby Twoim zdaniem?
Na prawdę cała ta dyskusja to burza w szklance wody
Jest wolność wyboru niech każdy robi jak uważa.


Kończę temat, bo ja szanuję Twój wybór.

Co najwyżej nie potrafię zrozumieć Twojej roszczeniowej postawy. Szanuj cudze poglądy i cudze wybory.
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2018-10-12 o 14:45
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-12, 17:26   #1292
XXSaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 29
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Pink wydaje mi się, że dziewczynom chodzi o to, że jeżeli tych lekcji by nie było to rodzice nie musieliby martwić się, że ich dzieci poczują się inne. Bo wiadomo, że każdy ma wybór i niektórzy z tego korzystają i nie wysyłają swoich dzieci na religie zgodnie z przekonaniami ale muszą liczyć się z tym, że ich dziecko może być odrzucone przez grupe czy wydawać się im dziwne. Rodzica stawia to w trudnej pozycji...
Może jakieś lekcje moralności czy etyki byłyby rozwiązaniem Chociaż ja sama nie wiem czy cokolwiek by dawały podobnie jak lekcje religii teraz- przeraża mnie to co się dzieje teraz w szkołach
XXSaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 11:34   #1293
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez XXSaga Pokaż wiadomość
Pink wydaje mi się, że dziewczynom chodzi o to, żejeżeli tych lekcji by nie było to rodzice nie musieliby martwić się, że ich dzieci poczują się inne. Bo wiadomo, że każdy ma wybór i niektórzy z tego korzystają i nie wysyłają swoich dzieci na religie zgodnie z przekonaniami ale muszą liczyć się z tym, że ich dziecko może być odrzucone przez grupe czy wydawać się im dziwne. Rodzica stawia to w trudnej pozycji...

XXSaga takie oczekiwania są przejawem braku tolerancji właśnie . Tylko dlatego, że ktoś dokonał określonego wyboru, w tym wypadku nie posyłania dziecka na religię, to nie oznacza, że pozostała większość, która chce aby ich dzieci uczyły się religii w szkole miała z tego rezygnować, aby inny rodzic nie musiał wyjaśniać swojej decyzji dziecku. Rodzic powinien wyjaśnić dziecku, że nie jest inne czy gorsze, jeśli tak się poczuło.
Zakładam, że zarówno Cat, jak i Teo świadomie i z jakiś powodów taką decyzję podjęły więc mogą wyjaśnić swojej powody dziecku w sposób odpowiedni do jego wieku. Dorosłe życie polega na tym, że trzeba udźwignąć podjęte decyzje.
Nie może być tak, że tylko dlatego, że rodzic musi wyjaśnić dziecku dlaczego nie chodzi na religię, to tego przedmiotu nie może być w szkole czy przedszkolu. Domaganie się czegoś takiego to roszczeniowa postawa i brak zrozumienia dla pozostałych dzieci i ich rodziców. Dlatego napisałam, że więcej tolerancji
Cała ta dyskusja sprowadza się do tego, że dziewczyny nie lubią Kościoła, być może są niewierzące (nie wiem, jak coś to mnie poprawcie) i choć mają zagwarantowane prawo wyboru to i tak są niezadowolone i tak im mało. Oczekują, że pozostali wszystko ułożą pod ich poglądy. I gdzie tu tolerancja?
Niestety w takich dyskusjach często wychodzi na jaw, że osoby, które deklarują się jako tolerancyjne są w stanie tolerować tylko swoje poglądy, a już odmiennych to nie. Smutne to, bardzo

Cytat:
Napisane przez XXSaga Pokaż wiadomość
Chociaż ja sama nie wiem czy cokolwiek by dawały podobnie jak lekcje religii teraz- przeraża mnie to co się dzieje teraz w szkołach
A co się dzieje?
W szkole chyba nigdy nie było lekko. Dzieciom inne dzieci potrafią dokuczać, bo noszą okulary albo są rude itp. Niestety dzieci potrafią być dla siebie okrutne, ale za każdym zachowaniem dziecka stoi jego rodzic, bo określone wzorce zachowania wynosimy z domu. Niestety, taka prawda.
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2018-10-13 o 11:47
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 12:22   #1294
XXSaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 29
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Ale gdzie tu objaw braku tolerancji?
Rodzice mają tolerować to, że ich dziecko jest odrzucone czy źle traktowane tylko dlatego, że nie chodzi na jakąś lekcje?

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
XXSaga takie oczekiwania są przejawem braku tolerancji właśnie . Tylko dlatego, że ktoś dokonał określonego wyboru, w tym wypadku nie posyłania dziecka na religię, to nie oznacza, że pozostała większość, która chce aby ich dzieci uczyły się religii w szkole miała z tego rezygnować, aby inny rodzic nie musiał wyjaśniać swojej decyzji dziecku. Rodzic powinien wyjaśnić dziecku, że nie jest inne czy gorsze, jeśli tak się poczuło.
Zakładam, że zarówno Cat, jak i Teo świadomie i z jakiś powodów taką decyzję podjęły więc mogą wyjaśnić swojej powody dziecku w sposób odpowiedni do jego wieku. Dorosłe życie polega na tym, że trzeba udźwignąć podjęte decyzje.
Nie może być tak, że tylko dlatego, że rodzic musi wyjaśnić dziecku dlaczego nie chodzi na religię, to tego przedmiotu nie może być w szkole czy przedszkolu. Domaganie się czegoś takiego to roszczeniowa postawa i brak zrozumienia dla pozostałych dzieci i ich rodziców. Dlatego napisałam, że więcej tolerancji
Cała ta dyskusja sprowadza się do tego, że dziewczyny nie lubią Kościoła, być może są niewierzące (nie wiem, jak coś to mnie poprawcie) i choć mają zagwarantowane prawo wyboru to i tak są niezadowolone i tak im mało. Oczekują, że pozostali wszystko ułożą pod ich poglądy. I gdzie tu tolerancja?
Niestety w takich dyskusjach często wychodzi na jaw, że osoby, które deklarują się jako tolerancyjne są w stanie tolerować tylko swoje poglądy, a już odmiennych to nie. Smutne to, bardzo
Wydaje mi się, że właśnie rodzice dzieci które chodzą na katecheze powinni uczyć swoje dzieci tolerancji i tłumaczyć to, że jeśli kogoś tam nie ma to nie jest nic złego i to normalne, że są inne religie czy nawet poglądy.
Troche nie na miejscu jest pisanie czy ktoś jest tolerancyjny czy nie ma podstawie wyrażenia swojej opinii w internecie. Przecież nikt tu nie organizuje żadnych demonstracji czy nawet nie pisze do zarządu szkoły. To tylko wymiana obserwacji i odczuć aby móc zrozumieć drugą strone, a przynajmniej się postarać.
Nie wydaje mi się, że ktoś tu oczekuje, że inny będą dostosowywać się do ich poglądów. Może religia po mszy w niedziele byłaby opcją. Ja nawet nie mam dzieci ale wydaje mi się, że taka decyzja musi być trudna i bardzo często rodzice posyłają dzieci na katecheze tylko dla świętego spokoju

A co do drugiej części Twoje wypowiedzi której niestety nie udaje mi się zacytować to
Często dochodzi do przemocy psychicznej i fizycznej. Głośno jest o takich sprawach w telwizji ale też internecie. Inne dzieci to wszystko nagrywają i wysyłają dalej.

A skoro wynosimy z domu to po co religia w szkole? Jak właśnie główna zasada chyba większości religii to szanuj bliźniego swego jak siebie samego

Edytowane przez XXSaga
Czas edycji: 2018-10-13 o 12:25
XXSaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 12:55   #1295
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

XXSaga jesteś chyba bardzo młodziutka - wnoszę z Twojej wypowiedzi, bo nie do końca chyba zrozumiałaś sens mojej wypowiedzi, jak również chyba nie wczytałaś się w dyskusję.

Kompromis polega na tym, że każdy ma prawo wyboru. Oczekiwanie likwidacji tej lekcji w szkole jest de facto kwestionowaniem prawa tych, którzy chcą z tych lekcji korzystać.
Nie zarzucam nikomu braku tolerancji generalnie, ale tylko w kwestii, o której była cała dyskusja.
Zdecydowana większość chce z możliwości tych lekcji w szkołach korzystać.

Jak sama zauważasz dzieciaki są dla siebie w szkole okrutne i nie wynika to z faktu czy ktoś chodzi czy nie chodzi na religię. Przemoc w szkole była zawsze. Więc gdyby postulat o likwidacji lekcji religii w szkole został zrealizowany nadal dziecko mogłoby być wykluczone z grupy lub źle potratowane z jakiegoś innego powodu. Co istotne nie ma żadnych dowodów na to, że z powodu nieuczęszczania na religię dzieci mają jakieś problemy, oczywiście mogą zdarzyć się i takie przypadki, ale to raczej pojedyncze sytuacje, nie jest to jakiś powszechny problem. I mówię to z własnego doświadczenia, o czym pisałam wcześniej, jak i z rozmowy z osobą z mojej rodziny, która przez wiele lat pracowała w szkole. Córka Cat też nie ma żadnych kłopotów z tego powodu.
Jeśli podjeść do sprawy bez uprzedzeń to każdy przyzna, że kompromis jest w postaci prawa wyboru i każdy niech wybierze jak uważa zgodnie ze swoimi przekonaniami.



Myślę, że temat jest już wyczerpany. Z mojej strony w każdym razie.
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2018-10-14 o 11:39
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 13:29   #1296
XXSaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 29
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Nie Pink nie jestem mlodziutka i rozumiem Twoją wypowiedź. Aż za dobrze.
XXSaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 17:01   #1297
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Mając nadzieję na zrozumienie tych "po drugiej stronie barykady" pokuszę się o taką oto analogię:
Wyobraźmy sobie, że decyzją rządu mają się w kościołach odbywać lekcje/ pogadanki o charakterze świeckim i naukowym (dajmy na to, o teorii ewolucji) i ateistycznym. Nie trzeba na nie chodzić, ale będą się tam odbywać w przerwach między mszami.


Czy wierzący, chodzący na msze, byliby zadowoleni? Pewnie wielu z nich nie. Pewnie wielu z nich powiedziałoby, że kościół to dom boży a nie miejsce dla świeckich i ateistycznych poglądów.



Ja dokładnie czuję to samo: szkoła to nie miejsce dla religii. Takim miejscem jest kościół.


Pink, piszesz o braku tolerancji. Uważam, że nietolerancyjne jest wchodzenie z religią do świeckich instytucji w świeckim kraju. Uważam, że niesłuszne jest to, że w wielu szkolnych klasach zamiast godła wisi krucyfiks (przykład z klasy mojej córki!). I nie, religie nie odbywają się tylko na pierwszej i ostatniej lekcji. Moja córka musi czekać w świetlicy na okienku, gdy jej klasa ma religię.
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-14, 17:43   #1298
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cat przede wszystkim chcę życzyć Ci wszystkiego najlepszego z okazji urodzin
Mam nadzieję, że spędziłaś cudowne urodziny

Dziewczyny ja nie chcę przeciągać tej dyskusji.

Powiem tylko tyle Cat państwo jest świeckie i to, że odbywają się lekcje religii w szkole tego nie zmienia. Każdy kto rozumie konstrukcje państwa, a także konstrukcje państwa świeckiego i konstrukcje państwa kościelnego to potwierdzi.
Niezaprzeczalny jest fakt, że większość dzieci uczęszcza na te lekcje i rodzice chcą, żeby te lekcje odbywały się w szkole. Mniejszości to przeszkadza np. Tobie . Jednakże tolerancją z Twojej strony byłoby uszanowanie woli pozostałych rodziców i ich dzieci, a nie oczekiwania, ze ta większość zrezygnuje dla mniejszości z prawa do odbywania religii w szkole. Tolerancja to nic innego jak poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych. Zwłaszcza, że Twój światopogląd jest uszanowany - Twoja córka korzysta z prawa do nieuczęszczania na religię.
Gdybyś spojrzała na to w ten sposób, bez uprzedzeń, a nie patrzyła na tą sprawę światopoglądowo.

I podam Ci taki przykład: Gdybyś chciała urządzić w szkole zabawę dla dzieci z okazji halloween i większość rodziców byłaby "za", ale np. dwoje rodziców "przeciw" i powiedziałoby Ci skoro my jesteśmy przeciw to Wy nie możecie urządzać zabawy w szkole. Urządźcie sobie w prywatnym domu.
Czy miałby to sens?
Nie. Bo przecież mogliby nie wysłać tych dzieci na zabawę, a pozostałym dzieciom dać się bawić.
I tak samo jest z lekcjami religii. Nie wysyłasz na nie swojej córki więc nie kwestionuj takiej możliwości w szkole pozostałym rodzicom i ich dzieciom. Bądź tolerancyjna.
Kwestionowanie jest brakiem tolerancji.
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2018-10-14 o 22:03
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 23:00   #1299
ekomonika
Zakorzenienie
 
Avatar ekomonika
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 199
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cat, wszystkiego najlepszego!
Religia w moich szkołach wyglądała strasznie, nie była dobrze przeprowadzona NIGDY. Nie jestem niewierząca, bolało mnie to, że nie stawiało się na wyjaśnienie dogmatów wiary, wątpliwości itp, tylko straszono Szatanem i ogniem piekielnym (w liceum miałam zajęcia z księdzem egzorcystą ). Religia była też w środku zajęć, bardzo rzadko zdarzało się, że była na pierwszych lub ostatnich godzinach (pewnie dlatego, że nikt by na nie nie chodził).
Moim zdaniem dobrym wyjściem byłoby utrzymanie religii w szkołach (argument o bliskości, wygodzie dojazdu), ale po godzinach lekcyjnych - np. 2 godziny zegarowe, raz w tygodniu. Szkoła udostępnia miejsce, kościół - księdza. Dla mnie niedorzeczne jest finansowanie religii z budżetu państwa, szczególnie państwa świeckiego (!).
Chodziłam też na etykę, bardzo miło wspominam te zajęcia. Bardzo rozwijające, dobrze przeprowadzone.
ekomonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 13:36   #1300
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cat, 100 lat i spełnienia marzeń! Mam nadzieję, ze Twoja nowa praca przynosi ci wiele radości


Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Mając nadzieję na zrozumienie tych "po drugiej stronie barykady" pokuszę się o taką oto analogię:
Wyobraźmy sobie, że decyzją rządu mają się w kościołach odbywać lekcje/ pogadanki o charakterze świeckim i naukowym (dajmy na to, o teorii ewolucji) i ateistycznym. Nie trzeba na nie chodzić, ale będą się tam odbywać w przerwach między mszami.
Cat, to najlepsza analogia, trafiłaś w punkt. Tolerancję głosi bardzo wiele osób, ale tylko wtedy, gdy stoi po stronie zdecydowanej większości i ma w niej oparcie, gdy nikt mu niczego nie nakazuje i nie zabrania i wszystko odbywa się w majestacie prawa, nawet jak to prawo się łamie (jak u nas w kraju). W przeciwnym razie odmawia się innym prawa do równego traktowania i zasłania swoimi wymyślonymi teoriami i "niezaprzeczalnymi faktami".



W szkołach powinno być co najwyżej religioznawstwo, bo to przynajmniej jest nauka. A szkoła jest do nauki.
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 16:53   #1301
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Za to przejawem tolerancji jest widzenie sprawy jedynie z perspektywy czubka własnego nosa i nieumiejętność poszanowania cudzych potrzeb, choć samemu ma się zapewnione prawo nieuczęszczania. Kierowanie się w dyskusji jedynie własnymi uprzedzeniami.

Cytat:
Napisane przez ekomonika Pokaż wiadomość
Dla mnie niedorzeczne jest finansowanie religii z budżetu państwa, szczególnie państwa świeckiego (!).
ekomonika a wiesz (rozumiesz) skąd się biorą pieniądze w budżecie państwa?
Zdajesz sobie sprawę, że pochodzą z naszych podatków i być może duża część społeczeństwa nie ma nic przeciwko, żeby pensje dla nauczycieli religii (bo to jedyny koszt religii w szkole) były finansowane z tych pieniędzy.
Wielu z nas jest niezadowolonych z tego na co idą pieniądze z budżetu, ja np. jestem przeciwna programowi 500+ uważam za totalne marnotrawstwo pieniędzy, ale większość to popiera. Zdaje się, że demokracja polega na tym, że głosy większości przeważają i czasem jesteśmy z tego zadowoleni, a czasem nie. Tolerancja polega na tym, żeby uszanować nawet coś co nie jest zgodne z naszymi poglądami. Są demokratyczne sposoby dążenia do zmiany, jeśli coś nam się nie podoba. Zamiast roszczeniowych pretensji zawsze można spróbować działać na rzecz zmian
Jaśniej się chyba nie da.
Nie każdego jednak stać na choć odrobinę obiektywizmu



Kończę już definitywnie tą dyskusję.
Miło było na wątku (do czasu, jak się okazało).
Bez odbioru.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-15, 18:24   #1302
ekomonika
Zakorzenienie
 
Avatar ekomonika
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 199
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
ekomonika a wiesz (rozumiesz) skąd się biorą pieniądze w budżecie państwa?
Zdajesz sobie sprawę, że pochodzą z naszych podatków i być może duża część społeczeństwa nie ma nic przeciwko, żeby pensje dla nauczycieli religii (bo to jedyny koszt religii w szkole) były finansowane z tych pieniędzy.
Wielu z nas jest niezadowolonych z tego na co idą pieniądze z budżetu, ja np. jestem przeciwna programowi 500+ uważam za totalne marnotrawstwo pieniędzy, ale większość to popiera. Zdaje się, że demokracja polega na tym, że głosy większości przeważają i czasem jesteśmy z tego zadowoleni, a czasem nie. Tolerancja polega na tym, żeby uszanować nawet coś co nie jest zgodne z naszymi poglądami. Są demokratyczne sposoby dążenia do zmiany, jeśli coś nam się nie podoba. Zamiast roszczeniowych pretensji zawsze można spróbować działać na rzecz zmian
Jaśniej się chyba nie da.
Nie każdego jednak stać na choć odrobinę obiektywizmu



Kończę już definitywnie tą dyskusję.
Miło było na wątku (do czasu, jak się okazało).
Bez odbioru.
Pink, jak najbardziej wiem, skąd "Tylko" pensja dla nauczycieli religii tylko pensją nie jest, w skali kraju są to naprawdę duże pieniądze.
I również jestem przeciwna programowi 500+, ale muszę przyznać, że było to bardzo dobre polityczne posunięcie
ekomonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 19:22   #1303
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez ekomonika Pokaż wiadomość
Pink, jak najbardziej wiem, skąd "Tylko" pensja dla nauczycieli religii tylko pensją nie jest, w skali kraju są to naprawdę duże pieniądze.
Nie powiedziałabym, żeby nauczyciele jakoś rewelacyjnie zarabiali chodzi mi o wszystkich nauczycieli, każdego przedmiotu. Wszystko zależy od stażu i stopnia awansu czy jak to się tam nazywa.
Co do zasady, w budżetówkach zarabia się słabe pieniądze, z małymi wyjątkami dotyczącymi wysokich stanowisk np. w spółkach Skarbu Państwa, ale w szkołach raczej przeciętnie.
Nauczyciel to nie jest praca, do której idzie się dla zarobków.


EDIT: nie chcę już dłużej roztrząsać tego tematu ani szeroko ani w wąskim ujęciu.


Pa pa dziewczyny.
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2018-10-15 o 19:33
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 21:37   #1304
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Dziewczyny, bardzo dziękuję Wam za życzenia!!!

Spędziłam urodziny w bardzo miłej atmosferze, w swoim ogrodzie, przy różowym winie, przy pięknej pogodzie

Szkoda, że nie możemy przeprowadzić poważniejszej dyskusji bez oskarżania się o brak tolerancji i bez obrażania się

Widzę, że już wszyscy zakończyli ten temat, to i ja go kończę.




Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
W szkołach powinno być co najwyżej religioznawstwo, bo to przynajmniej jest nauka. A szkoła jest do nauki.
Dokładnie tak samo uważam.



Była tu mowa o poszanowaniu potrzeb osób wierzących - ich prawa do lekcji religii w szkołach. Nie rozumiem tej konieczności zaspokojenia potrzeb religijnych w szkole, skoro w Polsce roi się od kościołów.
Kościołów w naszym kraju jest tyle, że często nawet jest ich więcej niż szkół, więc nie jest problemem, aby każdy wierzący miał do nich łatwy dostęp.


Argument "wygody" w ogóle do mnie nie przemawia. Skoro ludzie chodzą do kościoła na mszę, to dlaczego religia nie mogła się odbywać również w kościele? Bo ktoś ma trochę dalej do kościoła niż do szkoły? Serio, to ma być ten decydujący argument?

A ktoś się martwi wygodą dzieci niechodzących na religię, które muszą czekać w świetlicy, gdy klasa ma religię?


Faktycznie, nie ma sensu przedłużać tej dyskusji, bo nie zgadzamy się w samym sednie sprawy. Religia w kościele. Nauka w szkole. Tylko tyle i aż tyle.
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 22:06   #1305
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo dziękuję Wam za życzenia!!!

Spędziłam urodziny w bardzo miłej atmosferze, w swoim ogrodzie, przy różowym winie, przy pięknej pogodzie
Kto by pomyślał, że takie rzeczy są możliwe w połowie października!
A jak tam kino, byliście?

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie możemy przeprowadzić poważniejszej dyskusji bez oskarżania się o brak tolerancji i bez obrażania się

Szkoda..
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 11:44   #1306
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Kto by pomyślał, że takie rzeczy są możliwe w połowie października!
A jak tam kino, byliście?

Tak! W weekend było u mnie ok. 24 stopni, bezchmurne niebo i te kolorowe drzewa i krzewy...


Nieee, ostatecznie nie byliśmy w kinie, właśnie przez pogodę. Było tak pięknie, że żal nam było tracić dnia na kino, a wieczorem nie mieliśmy z kim zostawić córki.

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Chciałam już wrzucić kilka dni temu, ale prowadziłyśmy zbyt poważną dyskusję.

Znacie?


https://www.youtube.com/watch?v=PHSe9fhFejs


https://www.youtube.com/watch?v=k_-7kNBwCdY
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 16:26   #1307
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Tak! W weekend było u mnie ok. 24 stopni, bezchmurne niebo i te kolorowe drzewa i krzewy...


Nieee, ostatecznie nie byliśmy w kinie, właśnie przez pogodę. Było tak pięknie, że żal nam było tracić dnia na kino, a wieczorem nie mieliśmy z kim zostawić córki.
A ja mam taką ochotę na kino...
Chcę zobaczyć: Zwyczajną przysługą, Kler, Dziadka do orzechów i 4 królestwa i Pierwszego człowieka. Tylko kiedy na to wszystko znaleźć czas..
Ostatnio tak rzadko bywam w kinie, że jest to niemalże rozrywka moich marzeń: kolacja, wino, kino. Ech.



Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Chciałam już wrzucić kilka dni temu, ale prowadziłyśmy zbyt poważną dyskusję.

Znacie?


https://www.youtube.com/watch?v=PHSe9fhFejs


https://www.youtube.com/watch?v=k_-7kNBwCdY
Papugi.. moja ulubiona robiąca headbanging, oczywiście.


W temacie.. to zapamiętałam z bajki, którą oglądałam ostatnio z córką.
https://www.youtube.com/watch?v=1s5q41F63bw
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 17:48   #1308
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
A ja mam taką ochotę na kino...
Chcę zobaczyć: Zwyczajną przysługą, Kler, Dziadka do orzechów i 4 królestwa i Pierwszego człowieka. Tylko kiedy na to wszystko znaleźć czas..
Ostatnio tak rzadko bywam w kinie, że jest to niemalże rozrywka moich marzeń: kolacja, wino, kino. Ech.

A mnie znowu wzięło na Pride and Prejudice z Keirą w ciągu tygodnia obejrzałam 2 razy, to już w sumie będzie co najmniej 6... nie wiem, nie wiem, bardzo niewiele filmów w życiu oglądałam tyle razy, może Obcego, Pamiętnik, Rzeź Polańskiego. Strasznie mi się podoba ta wersja Dumy i Uprzedzenia. Gra aktorska, scenariusz, muzyka, no wszystko.

Bardzo czekam na Colette, ale nie wiem, czy wejdzie jesienią, czy dopiero zimą. Na Goslinga też się oczywiście wybiorę I jeszcze myślę nad Suspirią.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Papugi.. moja ulubiona robiąca headbanging, oczywiście.

Haha, no moja też. Ale właśnie przez ten kontrast z tą drugą niewzruszoną jest jeszcze śmieszniejsza



Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
W temacie.. to zapamiętałam z bajki, którą oglądałam ostatnio z córką.
https://www.youtube.com/watch?v=1s5q41F63bw

A tu już widzę bardziej Twoje muzyczne klimaty

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
A ja mam taką ochotę na kino...
Chcę zobaczyć: Zwyczajną przysługą, Kler, Dziadka do orzechów i 4 królestwa i Pierwszego człowieka. Tylko kiedy na to wszystko znaleźć czas..
Ostatnio tak rzadko bywam w kinie, że jest to niemalże rozrywka moich marzeń: kolacja, wino, kino. Ech.




Papugi.. moja ulubiona robiąca headbanging, oczywiście.


W temacie.. to zapamiętałam z bajki, którą oglądałam ostatnio z córką.
https://www.youtube.com/watch?v=1s5q41F63bw

Dziewczyny, w elfa pharm to fajne serum ze śluzem ślimaka jest teraz w promocji. 35 zł to naprawdę atrakcyjna cena. Właśnie zaczęłam drugie opakowanie


https://sklep.elfa-pharm.pl/pl/eleme...567058250.html
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 21:54   #1309
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
A mnie znowu wzięło na Pride and Prejudice z Keirą w ciągu tygodnia obejrzałam 2 razy, to już w sumie będzie co najmniej 6... nie wiem, nie wiem, bardzo niewiele filmów w życiu oglądałam tyle razy, może Obcego, Pamiętnik, Rzeź Polańskiego. Strasznie mi się podoba ta wersja Dumy i Uprzedzenia. Gra aktorska, scenariusz, muzyka, no wszystko.
Co Ty powiesz a ja chyba tego nie oglądałam.. chyba? Muszę sobie przypomnieć.
Rzezi Polańskiego też nie widziałam.Wnioskuję, że warto.


Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w elfa pharm to fajne serum ze śluzem ślimaka jest teraz w promocji. 35 zł to naprawdę atrakcyjna cena. Właśnie zaczęłam drugie opakowanie


https://sklep.elfa-pharm.pl/pl/eleme...567058250.html
Elfa Pharm rządzi Niedawno kupiłam maskę (!!) i odżywkę do włosów z serii Dr Sante - super
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-18, 14:26   #1310
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Co Ty powiesz a ja chyba tego nie oglądałam.. chyba? Muszę sobie przypomnieć.
Rzezi Polańskiego też nie widziałam.Wnioskuję, że warto.

Ja trochę podchodziłam do tej wersji Dumy... jak pies do jeża, bo wcześniej byłam zagorzałą fanką tej starszej wersji z Colinem Firthem.
Ale przekonałam się i teraz tę nowsza wersję wolę bardziej. Wiele scen jest nakręconych po mistrzowsku
Rzeź polecam bardzo! To jeden z tych filmów w stylu 12 gniewnych ludzi, w tym sensie, że cała akcja rozgrywa się w jednym pomieszczeniu, no może w dwóch. Poza świetnymi kreacjami (Jodie Foster jest tu fenomenalna!) i scenariuszem, kolejną zaletą tego filmu jest jego długość, trwa niewiele ponad godzinę, więc idealnie, gdy nie ma się za dużo czasu na seans.



Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Elfa Pharm rządzi Niedawno kupiłam maskę (!!) i odżywkę do włosów z serii Dr Sante - super
Tej serii nie miałam; absolutnie za to uwielbiam serię O'Herbal


Dziewczyny, odwiedziłam dziś pierwszy raz od dawna lumpeks i wyszłam z niezłym łupem. Długi płaszcz do połowy łydki, z piękną niezniszczoną podszewką marki Carla Degen. Najlepsze są jednak dwie inne rzeczy: wierzch to 100% kaszmir. Cena: 6 zł (słownie: sześć złotych ).
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 10:50   #1311
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Część wszystkim - witam się weekendowo 🍂🍁☕️

Wczoraj wybraliśmy się do na "Pierwszy człowiek" i mi się podobało. Zaczynało się trochę powoli, ale jak już wczułam się w historię to bardzo się wciągnęłam. Dobry film, poważny, świetnie oddane emocje.
Muszę wyróżnić Claire Foy - zdominowała ekran, zagrała fenomenalnie. Mam nadzieję, że dostanie nominację do któreś z ważnych nagród filmowych, bo była w tym filmie świetna - tak prawdziwa i naturalna.
I ten klimat lat 60
Polecam, jeśli zastanawiacie się czy warto obejrzeć

Jeśli chodzi o tematy włosowo - kosmetyczne to znowu popłynęłam po ostatnich zakupach - aktualnie w sumie mam 4 szampony, 2 maski, 3 odżywki mam nadzieję komuś z rodziny/znajomych oddać część tych kosmetyków, bo wszystkiego nie da się używać, a ja chyba skupię się na nowych nabytkach, kupionych pod aktualny stan włosów.
Jeden z nowych nabytków to szampon z lubianej przez Was marki Elfa Pharm - zapowiada się ciekawie.
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 12:03   #1312
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cześć!
Głosujecie dziś?
Żeby nie było -- nikogo nie namawiam ani nie oceniam, jeśli nie idzie.



Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Ja trochę podchodziłam do tej wersji Dumy... jak pies do jeża, bo wcześniej byłam zagorzałą fanką tej starszej wersji z Colinem Firthem.
Ale przekonałam się i teraz tę nowsza wersję wolę bardziej. Wiele scen jest nakręconych po mistrzowsku
Rzeź polecam bardzo! To jeden z tych filmów w stylu 12 gniewnych ludzi, w tym sensie, że cała akcja rozgrywa się w jednym pomieszczeniu, no może w dwóch. Poza świetnymi kreacjami (Jodie Foster jest tu fenomenalna!) i scenariuszem, kolejną zaletą tego filmu jest jego długość, trwa niewiele ponad godzinę, więc idealnie, gdy nie ma się za dużo czasu na seans.
No to muszę się przyjrzeć tym dwóm filmom.

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Dziewczyny, odwiedziłam dziś pierwszy raz od dawna lumpeks i wyszłam z niezłym łupem. Długi płaszcz do połowy łydki, z piękną niezniszczoną podszewką marki Carla Degen. Najlepsze są jednak dwie inne rzeczy: wierzch to 100% kaszmir. Cena: 6 zł (słownie: sześć złotych ).
6 zł, żartujesz... Niewiarygodne. Dobrze, że nie kupiłaś tamtego z Massimo!

Jaki kolor?

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Część wszystkim - witam się weekendowo 🍂🍁☕️

Wczoraj wybraliśmy się do na "Pierwszy człowiek" i mi się podobało. Zaczynało się trochę powoli, ale jak już wczułam się w historię to bardzo się wciągnęłam. Dobry film, poważny, świetnie oddane emocje.
Muszę wyróżnić Claire Foy - zdominowała ekran, zagrała fenomenalnie. Mam nadzieję, że dostanie nominację do któreś z ważnych nagród filmowych, bo była w tym filmie świetna - tak prawdziwa i naturalna.
I ten klimat lat 60
Polecam, jeśli zastanawiacie się czy warto obejrzeć
Zastanawiam się, czy to jest film do oglądania w kinie, w sensie czy jest widowiskowy. Nie ukrywam, że zazwyczaj chodzę do kina na jakieś superprodukcje albo zupełnie nie-superprodukcje, ale filmy widowiskowe, z rozmachem, krajobrazami itd. Np. Allena prawie nigdy nie oglądam w kinie, bo tam nic się ciekawego nie dzieje w sensie wizualnym. Takie filmy oglądamy na VOD lub Netfliksie.
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 13:28   #1313
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Część wszystkim - witam się weekendowo 🍂🍁☕️

Hej, u mnie od wczoraj wilgotne, przesycone mgłą powietrze, i szaro.


Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Wczoraj wybraliśmy się do na "Pierwszy człowiek" i mi się podobało. Zaczynało się trochę powoli, ale jak już wczułam się w historię to bardzo się wciągnęłam. Dobry film, poważny, świetnie oddane emocje.
Muszę wyróżnić Claire Foy - zdominowała ekran, zagrała fenomenalnie. Mam nadzieję, że dostanie nominację do któreś z ważnych nagród filmowych, bo była w tym filmie świetna - tak prawdziwa i naturalna.
I ten klimat lat 60
Polecam, jeśli zastanawiacie się czy warto obejrzeć

No właśnie, dla samego klimatu lat 60-tych bym go chciała zobaczyć. I dla Goslinga też, of kors


Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o tematy włosowo - kosmetyczne to znowu popłynęłam po ostatnich zakupach - aktualnie w sumie mam 4 szampony, 2 maski, 3 odżywki mam nadzieję komuś z rodziny/znajomych oddać część tych kosmetyków, bo wszystkiego nie da się używać, a ja chyba skupię się na nowych nabytkach, kupionych pod aktualny stan włosów.
Jeden z nowych nabytków to szampon z lubianej przez Was marki Elfa Pharm - zapowiada się ciekawie.

Heh, ja już nie liczę, ile mam kosmetyków do włosów. Natomiast zmieniłam dwie rzeczy w swojej włosowej pielęgnacji: zaczęłam stosować peeling trychologiczny, raz w tygodniu oraz nakładać olejki na skalp (wcześniej robiłam to tylko na długości włosów).


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Cześć!
Głosujecie dziś?
Żeby nie było -- nikogo nie namawiam ani nie oceniam, jeśli nie idzie.

Nie idę. Szczerze mówiąc, nie wiedziałabym, na kogo mam głosować.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
6 zł, żartujesz... Niewiarygodne. Dobrze, że nie kupiłaś tamtego z Massimo!

Tak, to chyba mój największy łup Też o tym pomyślałam, że dobrze, że nie kupiłam tamtego z Massimo


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Jaki kolor?

Bardzo, bardzo ciemny granat. Na granicy z czernią.



Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy to jest film do oglądania w kinie, w sensie czy jest widowiskowy. Nie ukrywam, że zazwyczaj chodzę do kina na jakieś superprodukcje albo zupełnie nie-superprodukcje, ale filmy widowiskowe, z rozmachem, krajobrazami itd. Np. Allena prawie nigdy nie oglądam w kinie, bo tam nic się ciekawego nie dzieje w sensie wizualnym. Takie filmy oglądamy na VOD lub Netfliksie.

Wiecie, co mnie od jakiegoś czasu zniechęca do chodzenia do kina? Reklamy. Żeby to były zwiastuny filmów, to co innego, ale to są zwykłe nużące reklamy, jakich wiele w tv.

Absolutnym rekordem był ciąg 25 minut (!) reklam, jaki zaserwowali przed Zjawą z DiCaprio. Autentycznie miałam dość, zanim w ogóle zaczął się film.
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 13:42   #1314
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Głosujecie dziś?
Żeby nie było -- nikogo nie namawiam ani nie oceniam, jeśli nie idzie.
Ja, podobnie jak Cat, nie idę, bo nie bardzo mam na kogo głosować.

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy to jest film do oglądania w kinie, w sensie czy jest widowiskowy. Nie ukrywam, że zazwyczaj chodzę do kina na jakieś superprodukcje albo zupełnie nie-superprodukcje, ale filmy widowiskowe, z rozmachem, krajobrazami itd. Np. Allena prawie nigdy nie oglądam w kinie, bo tam nic się ciekawego nie dzieje w sensie wizualnym. Takie filmy oglądamy na VOD lub Netfliksie.
W pewien sposób jest widowiskowy - te wszystkie próby lotów, a potem lądowanie na Księżycu, które się udało - ta scena jest mocna. Myślę, że na dużym ekranie zrobi to większe wrażenie. Zapomniałam wspomnieć o świetnej muzyce która jeszcze bardziej buduje klimat.

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
No właśnie, dla samego klimatu lat 60-tych bym go chciała zobaczyć. I dla Goslinga też, of kors
Goslinga i ja bardzo lubię , ale trzeba przyznać, że trochę Foy ukradła mu show. Fajnie, jednak że zaczął grać różne role, trudniejsze, jak ta. Bo jednak to prawdziwa postać.
Choć ja najbardziej lubię go w Drive

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Heh, ja już nie liczę, ile mam kosmetyków do włosów. Natomiast zmieniłam dwie rzeczy w swojej włosowej pielęgnacji: zaczęłam stosować peeling trychologiczny, raz w tygodniu oraz nakładać olejki na skalp (wcześniej robiłam to tylko na długości włosów).
Też myślę wypróbować peeling. Jaki masz? Podlinkujesz?
Kupiłam maskę fryzjerską do włosów, ale, że chciałam trochę bardziej naturalną to zaczynam się obawiać czy da radę odżywić i nawilżyć moje włosy. Mam nadzieję na widoczne efekty, bo kosztowała sporo, mimo dużego rabatu.

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Wiecie, co mnie od jakiegoś czasu zniechęca do chodzenia do kina? Reklamy. Żeby to były zwiastuny filmów, to co innego, ale to są zwykłe nużące reklamy, jakich wiele w tv.

Absolutnym rekordem był ciąg 25 minut (!) reklam, jaki zaserwowali przed Zjawą z DiCaprio. Autentycznie miałam dość, zanim w ogóle zaczął się film.
Niestety - reklamy lecą przez jakieś 20-30 min i tym razem też tak było. Najgorsze jest to, że większość tych reklam to nie zwiastuny filmów, co bym jeszcze przeżyła, ale reklamy zwykłych produktów jak szampon do włosów czy bank
Bilety do kina są dość drogie, a mimo to serwują nam tyle reklam
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 17:29   #1315
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość

Goslinga i ja bardzo lubię , ale trzeba przyznać, że trochę Foy ukradła mu show. Fajnie, jednak że zaczął grać różne role, trudniejsze, jak ta. Bo jednak to prawdziwa postać.
Choć ja najbardziej lubię go w Drive

Tak, Drive ma świetny klimat i też mi się tam podobał Gosling. Jeszcze bardzo go lubię w Pamiętniku. Oboje z Rachel McAdams stworzyli wybitne kreacje To taki romans, ale świetnie zagrany i akcja dzieje się przed /po wojnie.


Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Też myślę wypróbować peeling. Jaki masz? Podlinkujesz?
Kupiłam maskę fryzjerską do włosów, ale, że chciałam trochę bardziej naturalną to zaczynam się obawiać czy da radę odżywić i nawilżyć moje włosy. Mam nadzieję na widoczne efekty, bo kosztowała sporo, mimo dużego rabatu.

Od dwóch m-cy używam peelingu Pharmaceris; od tygodnia dodatkowo Basil Element (Elfa Pharm). Trochę ciężko je porównać, bo mają różne konsystencje i składy. Ten z Pharmaceris ma m.in. drobno zmielone pestki moreli, które działają złuszczająco. Ten drugi ma kwasy i żadnych drobinek do mechanicznego złuszczania. Wydaje mi się, że ten Basil Element jest delikatniejszy. Mam zamiar stosować je naprzemiennie, a potem może zdecyduję, który mi bardziej pasuje.


Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Niestety - reklamy lecą przez jakieś 20-30 min i tym razem też tak było. Najgorsze jest to, że większość tych reklam to nie zwiastuny filmów, co bym jeszcze przeżyła, ale reklamy zwykłych produktów jak szampon do włosów czy bank
Bilety do kina są dość drogie, a mimo to serwują nam tyle reklam

No właśnie. Abonament też telewizja każe sobie płacić, a serwuje widzom milion pińcet reklam dziennie, za które dostaje mnóstwo kasy (czy hajsu / sosu, jak to teraz się mówi )
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 18:27   #1316
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
No właśnie, dla samego klimatu lat 60-tych bym go chciała zobaczyć. I dla Goslinga też, of kors
Gosling jest świetnym aktorem, ma ogromny talent. Drugim takim aktorem, którego kupuję w 100%, jest dla mnie Jack Gyllenhaal. W Zwierzętach nocy, Destrukcji, Wolnym Strzelcu i Tajemnicy Brokeback Mountain naprawdę widać, jaki warsztat ma ten aktor.


Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Bardzo, bardzo ciemny granat. Na granicy z czernią.
Kolor też idealny...


Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Wiecie, co mnie od jakiegoś czasu zniechęca do chodzenia do kina? Reklamy. Żeby to były zwiastuny filmów, to co innego, ale to są zwykłe nużące reklamy, jakich wiele w tv.

Absolutnym rekordem był ciąg 25 minut (!) reklam, jaki zaserwowali przed Zjawą z DiCaprio. Autentycznie miałam dość, zanim w ogóle zaczął się film.
Zgadzam się w 100%. U nas najdłuższy blok reklamowy trwał 40 (!!!) minut. Po tym seansie w Multikinie chciałam złożyć skargę do UOKIK, że jakim prawem to jest legalne i co właściwie kupuję, gdy płacę za bilet na film, bo przecież nie możliwość obejrzenia reklam, prawda? Multikino bardzo zeszło na psy od czasu przejęcia przez innego właściciela, za drogie bilety, ceny przekąsek to jakaś kpina, wydzielenie najlepszych miejsc za dodatkowe kilka zł... Z przyjemnością wszystkim odradzam ten multipleks (chodziliśmy tam tylko dlatego, że to kino znajduje się 5 min pieszo od nas, co swego czasu było ważne dla nas). Teraz wolę już dalej podjechać.



Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość

Goslinga i ja bardzo lubię , ale trzeba przyznać, że trochę Foy ukradła mu show. Fajnie, jednak że zaczął grać różne role, trudniejsze, jak ta. Bo jednak to prawdziwa postać.
Choć ja najbardziej lubię go w Drive
Polecam mniej znane Wszystko, co dobre, Blue Valentine (co za emocje... ), Zostań. W przypadku tego aktora im mniej popularny film, tym chyba lepsza rola
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 18:59   #1317
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Gosling jest świetnym aktorem, ma ogromny talent. Drugim takim aktorem, którego kupuję w 100%, jest dla mnie Jack Gyllenhaal. W Zwierzętach nocy, Destrukcji, Wolnym Strzelcu i Tajemnicy Brokeback Mountain naprawdę widać, jaki warsztat ma ten aktor.

Jacka Gyllenhaala też bardzo lubię, aczkolwiek minimalnie chyba przeszkadza mi jego głos... Goslinga "kupuję" w 100 %


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Kolor też idealny...




Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100%. U nas najdłuższy blok reklamowy trwał 40 (!!!) minut. Po tym seansie w Multikinie chciałam złożyć skargę do UOKIK, że jakim prawem to jest legalne i co właściwie kupuję, gdy płacę za bilet na film, bo przecież nie możliwość obejrzenia reklam, prawda? Multikino bardzo zeszło na psy od czasu przejęcia przez innego właściciela, za drogie bilety, ceny przekąsek to jakaś kpina, wydzielenie najlepszych miejsc za dodatkowe kilka zł... Z przyjemnością wszystkim odradzam ten multipleks (chodziliśmy tam tylko dlatego, że to kino znajduje się 5 min pieszo od nas, co swego czasu było ważne dla nas). Teraz wolę już dalej podjechać.

Przed chwilą spytałam męża i poprawił mnie, że przed Zjawą reklamy trwały ponad 30 minut. Może mieć rację, bo normalnie blok reklamowy w kinie trwa ok. 20 minut, a wtedy odczuwalnie był dłuższy.


40 minut reklam w kinie to SKANDAL!



Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Polecam mniej znane Wszystko, co dobre, Blue Valentine (co za emocje... ), Zostań. W przypadku tego aktora im mniej popularny film, tym chyba lepsza rola

Muszę obejrzeć
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 19:19   #1318
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Tak, Drive ma świetny klimat i też mi się tam podobał Gosling. Jeszcze bardzo go lubię w Pamiętniku. Oboje z Rachel McAdams stworzyli wybitne kreacje To taki romans, ale świetnie zagrany i akcja dzieje się przed /po wojnie.
Pamiętnik też bardzo lubię. Mam ogromny sentyment, bo książkę czytałam jeszcze w szkole i zrobiła wtedy na mnie duże wrażenie (to była dla mnie taka piękna, prawdziwa miłość), potem obejrzałam film i mi się również podobał. Mam sentyment do obu i książki i filmu, również dlatego że przypominają mi się czasy szkolne, jak z koleżankami oglądałyśmy ten film Rachel McAdams też bardzo lubię.

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Od dwóch m-cy używam peelingu Pharmaceris; od tygodnia dodatkowo Basil Element (Elfa Pharm). Trochę ciężko je porównać, bo mają różne konsystencje i składy. Ten z Pharmaceris ma m.in. drobno zmielone pestki moreli, które działają złuszczająco. Ten drugi ma kwasy i żadnych drobinek do mechanicznego złuszczania. Wydaje mi się, że ten Basil Element jest delikatniejszy. Mam zamiar stosować je naprzemiennie, a potem może zdecyduję, który mi bardziej pasuje.
Ja właśnie myślałam o Pharmaceris, ale jeszcze sobie poczytam o tym drugim, bo brzmi nieźle.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Gosling jest świetnym aktorem, ma ogromny talent. Drugim takim aktorem, którego kupuję w 100%, jest dla mnie Jack Gyllenhaal. W Zwierzętach nocy, Destrukcji, Wolnym Strzelcu i Tajemnicy Brokeback Mountain naprawdę widać, jaki warsztat ma ten aktor.
Gosling to mój ulubieniec
Gyllenhaal jest utalentowany to prawda, ale jest mi obojętny że się tak wyrażę.
Za to bardzo lubię Toma Hardy. Muszę się wybrać na Venoma, bo gra tam jeszcze utalentowana Michelle Williams

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Polecam mniej znane Wszystko, co dobre, Blue Valentine (co za emocje... ), Zostań. W przypadku tego aktora im mniej popularny film, tym chyba lepsza rola
Oglądałam i z racji skojarzeń z patologią z pracy (identyczne zachowania) ten film do mnie nie przemawia ludzie widzą w nim opowieść o miłości, a ja widzę rodzinę z problemami i kobietę, która jest o krok od destrukcji przez toksycznego faceta. Warto obejrzeć dla kreacji aktorskich.
Z filmozbioru Gosilinga polecam Drugie oblicze (The Place Beyond the Pines):
https://www.imdb.com/title/tt1817273...nm_flmg_act_10
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 23:19   #1319
ekomonika
Zakorzenienie
 
Avatar ekomonika
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 199
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Hej!
Witam się z Wami w tym chłodnym dniu, melduję, że po kilku latach poszukiwań, udało mi się znaleźć idealną ramoneskę i portfel!

Widzę, że dużo filmowych klimatów na wątku Jakie są wasze ulubione filmy i seriale? Długie, jesienne wieczory zachęcają do spędzania czasu przed ekranem Od siebie gorąco polecam Drogę do zapomnienia. Niesamowity, koniecznie zobaczcie.

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Rzeź polecam bardzo! To jeden z tych filmów w stylu 12 gniewnych ludzi, w tym sensie, że cała akcja rozgrywa się w jednym pomieszczeniu, no może w dwóch. Poza świetnymi kreacjami (Jodie Foster jest tu fenomenalna!) i scenariuszem, kolejną zaletą tego filmu jest jego długość, trwa niewiele ponad godzinę, więc idealnie, gdy nie ma się za dużo czasu na seans.
Filmu nie widziałam, ale byłam w teatrze na Bogowie mordu. Odniosłam bardzo pozytywne wrażenie.

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Dziewczyny, odwiedziłam dziś pierwszy raz od dawna lumpeks i wyszłam z niezłym łupem. Długi płaszcz do połowy łydki, z piękną niezniszczoną podszewką marki Carla Degen. Najlepsze są jednak dwie inne rzeczy: wierzch to 100% kaszmir. Cena: 6 zł (słownie: sześć złotych ).
Wow! Koniecznie pokaż zdobycz!

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
I ten klimat lat 60
Lata 60 były przepiękne wizualnie, moda była niesamowicie kobieca.

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o tematy włosowo - kosmetyczne to znowu popłynęłam po ostatnich zakupach - aktualnie w sumie mam 4 szampony, 2 maski, 3 odżywki mam nadzieję komuś z rodziny/znajomych oddać część tych kosmetyków, bo wszystkiego nie da się używać, a ja chyba skupię się na nowych nabytkach, kupionych pod aktualny stan włosów.
Jeden z nowych nabytków to szampon z lubianej przez Was marki Elfa Pharm - zapowiada się ciekawie.
Pochwal się, co kupiłaś!

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Cześć!
Głosujecie dziś?
Żeby nie było -- nikogo nie namawiam ani nie oceniam, jeśli nie idzie.
Jak najbardziej, głosuję na każdych wyborach



Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy to jest film do oglądania w kinie, w sensie czy jest widowiskowy. Nie ukrywam, że zazwyczaj chodzę do kina na jakieś superprodukcje albo zupełnie nie-superprodukcje, ale filmy widowiskowe, z rozmachem, krajobrazami itd. Np. Allena prawie nigdy nie oglądam w kinie, bo tam nic się ciekawego nie dzieje w sensie wizualnym. Takie filmy oglądamy na VOD lub Netfliksie.
Kino daje tę przewagę, że można się skupić na nudnawych filmach, oglądając filmy w domu, często się rozpraszam. W kinie głupio mi jest wyciągnąć telefon, przed komputerem tego problemu nie mam

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Wiecie, co mnie od jakiegoś czasu zniechęca do chodzenia do kina? Reklamy. Żeby to były zwiastuny filmów, to co innego, ale to są zwykłe nużące reklamy, jakich wiele w tv.

Absolutnym rekordem był ciąg 25 minut (!) reklam, jaki zaserwowali przed Zjawą z DiCaprio. Autentycznie miałam dość, zanim w ogóle zaczął się film.
Oj tak, reklamy, szczególnie przed potencjalnie dochodowymi filmami, są bardzo długie...
Co do Zjawy, sam film też się ciągnął

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Gosling jest świetnym aktorem, ma ogromny talent. Drugim takim aktorem, którego kupuję w 100%, jest dla mnie Jack Gyllenhaal. W Zwierzętach nocy, Destrukcji, Wolnym Strzelcu i Tajemnicy Brokeback Mountain naprawdę widać, jaki warsztat ma ten aktor.
Zwierzęta Nocy zobaczyłam całkiem niedawno, bardzo mną wstrząsnął. Z reżyserii Toma Forda polecam jeszcze Samotnego mężczyznę z Colinem Firthem.

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Pamiętnik też bardzo lubię. Mam ogromny sentyment, bo książkę czytałam jeszcze w szkole i zrobiła wtedy na mnie duże wrażenie (to była dla mnie taka piękna, prawdziwa miłość), potem obejrzałam film i mi się również podobał. Mam sentyment do obu i książki i filmu, również dlatego że przypominają mi się czasy szkolne, jak z koleżankami oglądałyśmy ten film Rachel McAdams też bardzo lubię.
O to to
ekomonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 15:10   #1320
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Pamiętnik też bardzo lubię. Mam ogromny sentyment, bo książkę czytałam jeszcze w szkole i zrobiła wtedy na mnie duże wrażenie (to była dla mnie taka piękna, prawdziwa miłość), potem obejrzałam film i mi się również podobał. Mam sentyment do obu i książki i filmu, również dlatego że przypominają mi się czasy szkolne, jak z koleżankami oglądałyśmy ten film Rachel McAdams też bardzo lubię.
Ja książki Pamiętnik nie czytałam, ale wiem, że jest. Zawsze wolę czytać książkę przed obejrzeniem filmu, żeby nie mieć przed oczami twarzy aktorów, na ale tym razem tak nie wyszło



Cytat:
Napisane przez ekomonika Pokaż wiadomość
Hej!
Witam się z Wami w tym chłodnym dniu, melduję, że po kilku latach poszukiwań, udało mi się znaleźć idealną ramoneskę i portfel!

To czekamy na fotki lub link


Widzę, że dużo filmowych klimatów na wątku Jakie są wasze ulubione filmy i seriale? Długie, jesienne wieczory zachęcają do spędzania czasu przed ekranem Od siebie gorąco polecam Drogę do zapomnienia. Niesamowity, koniecznie zobaczcie.[/QUOTE]


Dzięki za polecenie. Seriali raczej nie oglądam, chociaż niektóre chciałabym zobaczy, więc może kiedyś. Jeśli chodzi o ulubione filmy, to przekrój jest bardzo duży: od sci-fi (Obcy; Blade runner) po kostiumowe, obyczajowe i dramaty sądowe.




Cytat:
Napisane przez ekomonika Pokaż wiadomość
Filmu nie widziałam, ale byłam w teatrze na Bogowie mordu. Odniosłam bardzo pozytywne wrażenie.

Zazdroszczę! Chciałabym zobaczyć!



Cytat:
Napisane przez ekomonika Pokaż wiadomość
Wow! Koniecznie pokaż zdobycz!
Proszę bardzo. Według rozmiarówki, to mój rozmiar (38), chociaż jest obszerny, jak oversize. Ale płaszcze lubię większe, co by łatwo zmieścić sweter lub marynarkę Tylko jeszcze muszę go zanieść do pralni chemicznej.


Cytat:
Napisane przez ekomonika Pokaż wiadomość
Co do Zjawy, sam film też się ciągnął

O, nie miałam takiego odczucia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0178 sm.JPG (143,4 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0180 sm.JPG (336,6 KB, 15 załadowań)
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-17 16:14:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.