ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-22, 10:11   #1
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015

ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal?


Jak w temacie.
Nie ukrywam, ze "zachorowalam" na taka jedna kompletna rudere, ktora przypadkiem mi sie nawinela po drodze, wtulona pomiedzy nowe osiedle, kosciol i klasztor z XIII w.
Tabliczka "obiekt zabytkowy", steple podpierajace jedna ze scian, walacy sie ganek, woda w piwnicy, okna i drzwi zamurowane ceglami, posesja nieogrodzona, brak numeru, ale - wkolo starodrzew, cisza, koronkowe drewniane zdobienia przy oknach, polokragly front z kolumnami, dwa szerokie, kamienne stopnie, drzwi wejsciowe potezne jak wrota do stajni (zamkniete czyms a'la brama wjazdowa do garazu + klodka).
Szperajac w necie odnalazlam poki co numer posesji, numer dzialki, rodzaj wlasnosci (osoba fizyczna).
Staram sie ustalic nr ksiegi wieczystej.
Chcialabym to kupic, ale za wczesnie planowac, skoro nawet nie wiem, czy byloby na sprzedaz oraz czy nadaje sie do remontu (...martwia mnie te steple podporowe )
Nie jest mi spieszno. Ale tez nigdy za wczesnie, zeby sie doksztalcic w kwestiach konserwatorskich, formalnych i ekonomicznych... a wiem, ze madre kobiety tutaj pisza i moze cos podpowiedza; oraz - profesjonalistki, ktorych opinia bedzie mi nieoceniona - jesli wiec ktoraz z Pan posredniczyla lub byla strona w tego typu transakcji i pozniejszym procesie remontu i renowacji - prosze o komentarze - dzieki z gory
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 10:31   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal?

Ale co dokładnie chcesz wiedzieć ? Najpierw musisz ustalić czy nieruchomość jest na sprzedaż; jeśli jest, a Ty chciałabyś ją kupić - będziemy się martwić

Generalnie z takimi nieruchomościami jest kupa problemów - począwszy od zaginionej dokumentacji i nieuregulowanego statusu prawny, skończywszy na remoncie, ponieważ każdą czynność musisz konsultować z konserwatorem. Kupa pracy, kupa problemów, kupa pieniędzy (no, przynajmniej we Wrocławiu)
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 14:33   #3
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal?

Szugarbejb ma rację, to sa duże koszty, masa nerwów i konserwator na karku, co jest masakrą. Nic bez jego zgody nie mozna zrobic, a tacy wymyslają materiały i sposób wykonania taki, ze można zbankrutowac. Łatwo wydaje się nie swoje pieniadze. A druga sprawa bardzo często zbudowac coś od nowa, niz remontowac i dostosowywac to, co jest.
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 09:38   #4
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal?

Dzieki dziewczyny Szugarbejb, sledze Twoje wypowiedzi na forum Dom i szczerze mowiac bardzo liczylam, ze odpowiesz w moim watku Super, ze sie nie przeliczylam - szczegolnie, ze domek jest we Wroclawiu wlasnie.

Napisalam do katastru i w ogole wszystkich mozliwych wydzialow UM, ktore moglyby miec cos wspolnego z mieniem zabytkowym (konserwator miejski, zagospodarowanie terenu, ewidencja gruntow i dzialek i Bog wie dokad jeszcze ) z prosba o udostepnienie nr ksiegi wieczystej. Zgaduje, ze potem bedzie przez moment z gorki - zajrzec do ksiag to chyba nie problem? Zaluje, ze po adresie i numerze dzialki nie ma bata by odnalezc ksiege w Sadzie no coz, w przypadku wiekszosci nieruchomosci to zrozumiale, ale przeciez obiekty kwalifikowane jako zabytkowe stanowia mniejsza grupe... ehh, uparlam sie, to i do tego dojde. Wtedy dam Wam znac o szczegolach - o ile sie sprawa nie rypnie z powodu braku chceci sprzedania u wlasciciela

Szugarbejb, czy mialas kiedys zawodowo do czynienia z nieruchomoscia tego typu?

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Informacja zawsze w cenie.
Musze wykonac przelew PLN 4,00 (slownie: PLN cztery) za udzielenie informacji o numerze ksiegi wieczystej przez wydz. geodezji, kartografii i katastru miejskiego.
Z TORBAMI POJDE
Gorzej, ze informacje moga mi przeslac li tylko tradycyjna poczta polska
Mailem nie moga.
Szok, co za bezsens
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 09:41   #5
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal?

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
szczegolnie, ze domek jest we Wroclawiu wlasnie.
No to teraz umrę z z rozpaczy jeśli mi nie napiszesz na PW gdzie wynalazłaś to zamczysko ? A straszy tam ?

Cytat:
Napisalam do katastru i w ogole wszystkich mozliwych wydzialow UM,
A czemu nie poszłaś ? Szybciej chyba.
Cytat:
Szugarbejb, czy mialas kiedys zawodowo do czynienia z nieruchomoscia tego typu?
Co chwilę mam
Cytat:
Szok, co za bezsens
Serio nie możesz się tam przejść ? Dostaniesz wszystko od ręki ?

Poza tym KW tak nie do końca można ufać, pytałaś sąsiadów o jakiś kontakt ? Księdza (pisałaś, że kościół obok) ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 11:04   #6
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal?

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
Musze wykonac przelew PLN 4,00 (slownie: PLN cztery) za udzielenie informacji o numerze ksiegi wieczystej przez wydz. geodezji, kartografii i katastru miejskiego.
Z TORBAMI POJDE
Gorzej, ze informacje moga mi przeslac li tylko tradycyjna poczta polska
Mailem nie moga.
Szok, co za bezsens
no a potem się okaże, że np. fundamenty sa do d... i a jedyna mozliwośc to naprawa poprzez wycinanie ich metr na metr i zalewanie - kosztuje majątek

znak kogoś kto kupił cos takiego ale jego stan konta to kilkadziesiąt mln złotych
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 14:23   #7
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
No to teraz umrę z z rozpaczy jeśli mi nie napiszesz na PW gdzie wynalazłaś to zamczysko ? A straszy tam ?
Kto wie, kto wie pewnie predzej czy pozniej zlamie sie i napisze
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A czemu nie poszłaś ? Szybciej chyba.
Aaa, pewnie tak, ale ciezko mi czas wygospodarowac. od pojscia do ksiag sie nie wymigam, ale w tak zwanym miedzyczasie guglam i pisze maile, zeby miec wrazenie, ze cos robie
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Co chwilę mam
[
No to tym bardziej sie zlamie
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Serio nie możesz się tam przejść ? Dostaniesz wszystko od ręki ?
Puscilam przelew, przejde sie po ten numer osobiscie, bo poczta to i dwa tygodnie moze isc.
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Poza tym KW tak nie do końca można ufać, pytałaś sąsiadów o jakiś kontakt ? Księdza (pisałaś, że kościół obok) ?
Wiesz, ze pierwsze o czym pomyslalam to podpytac proboszcza reszta "sasiadow" pewnie niewiele mi pomoze, bo to nowo powstale osiedle i domek pewnie juz zastali w ruinie.
Stryj wspominal, ze kiedys kiedys w willi funkcjonowala przychodnia lekarska , ale po wybudowaniu nowej nieopodal, pies z kulawa noga juz sie tym miejscem nie interesowal.
Dziwne to zdziebko, bo mapy UM pokazuja, ze posesja jest wlasnoscia osoby fizycznej. Chyba bym wolala kupowac od gminy...
Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
no a potem się okaże, że np. fundamenty sa do d... i a jedyna mozliwośc to naprawa poprzez wycinanie ich metr na metr i zalewanie - kosztuje majątek

znak kogoś kto kupił cos takiego ale jego stan konta to kilkadziesiąt mln złotych
No ja to biedna jestem relatywnie Jakis wklad by sie znalazl, jakies zabezpieczenie w hipotece tez, choc z pewnoscia probowalabym poleciec na fali trendu do renowacji zabytkow w miescie - kaska z urzedu - ew. podpiac sie pod funduesze unijne, tylko ze wtedy musialabym tam pensjonat urzadzic :P (Adaptacja obiektu zabytkowego na cele komercyjne).
Wbrew pozorom, troszke zachodu, sprytu i wiedzy czasem balansuje braki w milionach .
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 16:13   #8
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal?

ja na Twoim miejscu wynajełabym rzeczoznawcę (fakt zapłaciśz od 1500 zł w górę chyba, że znajdzie sie tańszy) i niech zrobi rekonesans .... po co masz utonąć w bagnie
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 07:40   #9
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal?

Sunshain, najpierw to ja musze wlasciciela tego przybytku nedzy i rozpaczy znalezc ale pozniej - z pewnoscia skorzystam z porady.

Wiedzialam nawiasem mowiac, ze to dobry pomysl zalozyc taki watek na Wizazu.

Mam nadzieje, ze ladna opowiesc instruktazowa wyjdzie z tego, a nie zaden niewypal pt. Chcialam, ale sie przejechalam
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 09:34   #10
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal?

Podziwiam, biorąc pod uwagę, że to Wrocław. Pamiętam kilka lat temu, że ktoś chciał sprzedać sypiącą się willę za grube kilka milionów. Ja bym się nie zdecydowała na tak duży kredyt (co innego firma czy jakaś bogata osoba).
A czy ustawa o ochronie danych osobowych nie zakazuje urzędnikowi podawania danych adresowych właściciela nieruchomości?
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 09:54   #11
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal?

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Podziwiam, biorąc pod uwagę, że to Wrocław. Pamiętam kilka lat temu, że ktoś chciał sprzedać sypiącą się willę za grube kilka milionów. Ja bym się nie zdecydowała na tak duży kredyt (co innego firma czy jakaś bogata osoba).
Ja sprzedałam kilka takich willi (w przedziale od 2 do 13 mln , ostatnią w zeszłym roku, wszystkie za gotówkę ;D
Cytat:
A czy ustawa o ochronie danych osobowych nie zakazuje urzędnikowi podawania danych adresowych właściciela nieruchomości?
KW są jawne.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-24, 12:13   #12
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ja sprzedałam kilka takich willi (w przedziale od 2 do 13 mln , ostatnią w zeszłym roku, wszystkie za gotówkę ;D
KW są jawne.
Ja nie twierdze, że się nie da, ale że ja bym się nie zdecydowała na taki zakup (czyli wzięcie kredytu na kilka mln + tak poważny remont). Autorce wątku gratuluję odwagi i życzę, aby udało jej się spełnić marzenia
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 14:22   #13
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ja sprzedałam kilka takich willi (w przedziale od 2 do 13 mln , ostatnią w zeszłym roku, wszystkie za gotówkę ;D
Ladne kwiatki...
Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Ja nie twierdze, że się nie da, ale że ja bym się nie zdecydowała na taki zakup (czyli wzięcie kredytu na kilka mln + tak poważny remont). Autorce wątku gratuluję odwagi i życzę, aby udało jej się spełnić marzenia
Jeszcze taki bank nie powstal, ktory uzyczylby mi kilku milionow
Lutien, to jest RUINA sadzac z tego, czego okiem dosieglam.
A jak jest w srodku... hmm, obadamy
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 14:45   #14
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal?

Jak woda w piwnicy i smród wilgocią to odradzam, wymiana fundamentów to tak jakbyś miała zaczynać od nowa budowę straszne koszty będą, oglądałam taki dom, jak tylko poczułam stęchliznę od piwnic to zaraz uciekłam - a ogród wokół domu był boski
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 15:05   #15
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: ZABYTKOWA WILLA - ktos mieszka, ktos kupil, ktos remontowal?

Niom to sie staralam doksztalcic troszke, przegladajac oferty rozne.
Po pierwsze, "moja" willa skromniutko gabarytowo wypada na tle tych wszystkich dworkowatych pieknosci. Na oko 300-350m2, raczej blizej 300 i posesja malutka, taki ogrod wkolo raczej. Stan do kapitalnego remontu, jak to mowia.
Woda podeszla gruntowa pewnie, w tamtych rejonach gruntowa woda na tyle wysoka, ze wiekszosc nowych chawir zbudowano bez podpiwniczen.
Szugar, kochana, Twoje wille prezentowaly sie z cala pewnoscia sto razy lepiej ale w swoim czasie, o ile bedzie sens, chetnie uslyszalabym, co mialabys do powiedzenia o "mojej". Oczywiscie rozumiem, ze nic za darmo

Edit: Acha, no wiec nie sadze, zeby to kosztowalo nawet milion

Zeby nie ta diabelna tabliczka Obiekt zabytkowy...
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek

Edytowane przez Oliath
Czas edycji: 2010-06-24 o 15:08
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.